۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر

۶ ترفند روانشناسی پولدارها

۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر

۶ ترفند روانشناسی پولدارها این تنها حساب بانکی ثروتمندان نیست که آن‌ها را از طبقه‌ی متوسط جدا می‌کند. بلکه آنها متفاوت نیز فکر می‌کنند. پس برای اینکه شبیه یکی از افراد خیلی ثروتمند دور و برتان شوید این ۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر را باید بدانید.

استیو سیبولد میلیونر خودساخته این‌گونه می‌نویسد: “پولدارشدن با طرز فکر شما و باور شما درباره‌ی پول شروع می‌شود”. او پس از مصاحبه با صدها ثروتمند به این نتیجه رسید که”عدم تمایل کافی به پولدار شدن دلیل اصلی عقب ماندن بسیاری از افراد در این مسیر نیست، بلکه عدم اعتقاد درست و کافی به توانایی‌های خودشان برای محقق کردن این امر است.”

در این‌جا ۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. آن‌ها مدام به خودشان می‌گویند که کمبود پول ندارند، حتی اگر واقعا پول کافی در اختیار نداشته‌باشند.

پولدارها از این‌که آینده‌شان را بر جیب شما بسازند هیچ هراسی ندارند.

اگر ایده‌ی خوبی به ذهن‌شان برسد و نتوانند آن را تأمین مالی کنند، به گفته‌ی سیبولد “با استفاده از پول دیگران ایده‌شان را محقق می‌کنند.”

پولدارها می‌دانند که ناتوانی در تأمین مالی پروژه‌ها قابل قبول نیست. پرسش اصلی این است که ‘آیا این ایده ارزش خرید، سرمایه‌گذاری، یا دنبال کردن دارد؟’ اگر این‌چنین باشد، پولدارها می‌دانند که پول همیشه در دسترس است، زیرا ثروتمندان همیشه به دنبال سرمایه گذاری‌های خوب و مجریان خوب هستند تا آن سرمایه‌گذاری برای‌شان سودمند باشد.

۲. آن‌ها انتظارات‌شان به‌طرز غیرمعقولانه‌ای بالا قرار می‌دهند.

درحالی‌که طبقه‌ی متوسط انتظارات مالی‌شان را پایین قرار مي‌دهند و از این‌رو هیچ‌وقت ناامید نمی‌شوند،‌ پولدارها انتظارات‌شان را به شدت بالا قرار می‌دهند – به‌گفته‌ی سیبولد آن‌ها برای هر چالشی آماده‌اند.

“هیچ آدمی نمی‌تواند بدون آرزوهای بزرگ ثروتمند شود و به رؤیاهایش دست پیدا کند. شما آن چیزی را به‌دست می‌آورید که انتظارش را داشتید، هرچند بسیاری از افراد خودشان را به زندگی در طبقه‌ی متوسط محدود می‌کنند تا از شکست خوردن‌شان جلوگیری کنند”.

وقتی اهداف جاه‌طلبانه‌ای برای خودشان تعیین کنند، بلافاصله به دنبال راهی برای واقعی کردن آن‌ها می‌گردند: “قهرمانان به انتظار رخ دادن اهداف نمی‌نشینند، آن‌ها خودشان رویدادها را واقع می‌کنند”.

۳. آن‌ها پول‌سازی را یک بازی می‌بینند.

پولدارها به کسب و کار، زندگی، و درآمد به‌عنوان یک بازی نگاه می‌کنند – و به نوشته‌ی سیبولد “بازی است که عاشق برنده شدن در آن هستند”.

“به این دلیل است که میلیونرها همچنان هر روز سر کار می‌روند و به‌دنبال موفقیت بعدی هستند. پول در نظر آن‌ها چیزی بیشتر از یک ابزار نیست که زمان رسیدن به اهداف را برای‌شان بازگو می‌کند”.

علاوه بر این، سیبولد می‌گوید که هیجان “بازی کردن” آن‌ها را مدام بر آن می‌دارد که سطح‌شان را ارتقا دهند. “هرچه بیشتر به وجد بیایند، سخت‌تر کار می‌کنند و موفق‌تر خواهند شد”.

۴. آن‌ها به پول شخصیت می‌بخشند و آن را دوست خودشان می‌دانند

۶ ترفند روانشناسی پولدارها

سیبولد اینگونه می‌نویسد که پولدارها پول را “یکی از بهترین دوستان و متحدان‌شان” می‌دانند.

“دوستی که می‌تواند شب‌های بیدار ماندن از نگرانی و دردهای جسمی را پایان دهد و حتی زندگی‌شان را نجات دهد”.

ثروتمندان بر این باور هستند که پول می‌تواند مشکلات را حل‌کند و آرامش خاطر همراه بیاورد، حال آن‌که افراد طبقه‌ی متوسط “پول را موجود شومی می‌دانند که همیشه ضروری است و باید آن را به‌عنوان بخشی از زندگی تحمل کرد”.

۵. ترس برای آن‌ها معنا ندارد.

سیبولد تشریح می‌کند که “بهترین‌ها در سطحی از آگاهی فعالیت می‌کنند که ترس در آن جایی ندارد. در این سطح از تفکر، هر چیزی ممکن به نظر می‌رسد. هر رؤیایی که از نظر خیلی‌ها ممکن است جنون‌آمیز و دیوانگی باشد، کاملا شدنی است”.

برای این‌که در این سطح فعالیت کنید، باید مشتاق باشید از منطقه‌ی امن‌تان خارج شوید، این دقیقا همان کاری است که ثروتمندان انجام می‌دهند. سیبولد می‌گوید: “ متفکران به این نتیجه رسیده‌اند که میلیونر شدن آسان نیست و ممکن است نیاز به آرامش شما را از پای در بیاورد. آن‌ها یاد می‌گیرند درحین کارکردن در سطحی از عدم‌یقین، آرامش خود را حفظ کنند و راحت عمل کنند”.

۶. همیشه به خودشان می‌گویند پولدار شدن یک امر کاملا طبیعی است

پولدارها بر این باور هستند که “موفقیت، انجام تکالیف و شادی و رضایت، ترتیب طبیعی وجود است. این باور به‌تنهایی باعث می‌شود افراد به گونه‌ای عمل کنند که تضمین‌کننده‌ی موفقیت‌شان است”.

از سوی دیگر، طبقه‌ي متوسط به جنجال می‌پردازند زیرا انتظار رسیدن به آن را دارند. “توده‌ی مردم فکر می‌کنند ارزش کافی برای ثروتمند شدن را ندارند. آن‌ها از خودشان می‌پرسند مگر من چه کسی هستم که پولدار شوم؟”

تلاش کنید از خودتان بپرسید، چرا من نه؟ گذشته از این‌ّها، ثروتمندترین آدم‌ها نیز همین کار را می‌کنند. درواقع این ترفند روانشناسی پولدارها است.

۱ نظر

پاسخ دهید