۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

امروزه بیشتر افراد میخواهند ذهن باهوش و فعالی داشته باشند. همه افراد باید هر روز تلاش میکنند ذهنشان فعال شود ولی نمی توانند. برای باهوش شدن و افزایش هوش هیچ وقت دیر نیست.  فقط کافی است مسیر درست را انتخاب کنید و در آن مسیر قدم بردارید. با ما همراه باشید تا در این مقاله راه های باهوش تر شدن را برای شما بیان کنیم.

 راهکاری های ساده برای باهوش تر شدن

۱- هر روز ۱۰ ایده داشته باشید: به این فکر کنید چطور فقر را کاهش دهید، چطور یک مشکل روزمره ای که دارید را حل کنید. مهم نیست ایده ها در چه زمان ، موردی است تا زمانی که مغز و ماهیچه های ایده تان کار می کند کافی است . لیست ممکن است حتی منجر به ایده ای برای شروع جدید یا نوشتن موضوع شود.

۲- روزنامه بخوانید: به شما کمک می کند از چیزهای مهمی که در اطراف تان اتفاق می افتد آگاهی داشته باشید. یاد می گیرید نظرات خود را شکل دهید و چیزهای به ظاهر بی ربط را به هم متصل کنید. همچنین چیزهای زیادی برای صحبت در مورد دو طرف و یا با دوستان خواهید داشت.

۳- خواندن کتابهای داستانی یا تخیلی : سعی کنید یک کتاب در هفته بخوانید. همیشه می توانید زمانی را برای خواندن، چه در سفرهای روزانه تان به حومه شهر و چه زمانی که در صف انتظار هستید، پیدا کنید. راهی عالی برای پی گیری چیزی است که می خوانید و همچنین جامعه ای از خوانندگان دیگر را پیدا می کنید. کتاب های تخیلی برای درک شخصیت ها و جذب شدن به یک دیدگاه دیگر عالی هستند، در حالی که کتاب های غیر تخیلی برای معرفی موضوعات جدید، از سیاست ، روانشناسی عالی هستند.

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۴- به جای تماشای تلویزیون، فیلم های آموزشی تماشا کنید: گاهی اوقات دیدن چیزی در مورد موضوعی که دوست دارید لذت بیشتری از خواندن در مورد آن می دهد می توانید چیزهای زیادی از تجربیات دیگران نیز یاد بگیرید. می توانید کارهای سرگرم کننده و آموزشی را در آکادمی خان پیدا کنید یا گفتگوهای TED را تماشا کنید. همچنین می توانید موارد خوبی را در کانال یوتوب پیدا کنید. در ویدئوها، اطلاعات اغلب در یک روش خوب و به یاد ماندنی ارائه می شوند.

۵- منابع دانش مورد علاقه خود را بنویسید : هر روز، از طریق وبلاگ های تخصصی، یا هر منبع دیگری که گرسنگی شما را برای دانش ارضا می کنند، به راه خود ادامه دهید . این یک عادت بسیار ساده است ، چرا که سایر کاربران از محتوا استفاده می کنند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است . کسانی که در مورد موضوعات جالب می نویسند دنبال کنید. سعی کنید از این دستگاه برای ذخیره اطلاعات خواندنی استفاده کنید، و سپس سعی کنید قبل از خوابیدن شب آن ها را بخوانید.

۶- دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید : اگر کسی را پیدا کنید که در مورد ایده ها با شما بحث و تحلیل کند، می توانید به دانش تان اضافه کنید و چشم اندازهای جدیدی پیدا کنید. هم چنین زمانی که ایده ها را به شخص دیگری توضیح می دهید ، به این معنی است که قطعا بر این مفهوم مسلط شده اید. حتی می توانید آنچه را که یاد می گیرید را به اشتراک بگذارید بدون اینکه مستقیما با کسی صحبت کنید. بسیاری از افراد دوست دارند وبلاگ ها را آغاز کنند تا آن ها بتوانند دیگران را در گفتگوی آنلاین درگیر کنند.

۷- لیستی از مهارت های مربوط به کارهایی که می خواهید یاد بگیرید تهیه کنید: گوگل راهی مناسب برای پی گیری لیست تان است. برای هر دو تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید یاد بگیرید، منابعی را جمع آوری کنید که این مهارت ها را به شما آموزش دهند و سپس هر روز بر روی آن ها کار کنید. به عنوان مثال، اگر در زمینه علوم کامپیوتر کار می کنید، اولین لیست ممکن است پیشنهاد کند که یک روز چیز جدیدی را در پایتون یاد بگیرید.

۸-برای لیست دوم می توانید به اهداف بلند مدت فکر کنید، مانند اینکه می خواهید به بازاریابی یا معماری بروید. قدم های کوچک لازم برای رسیدن به این هدف را یادداشت کنید.

۹- لیستی از کارهایی که انجام داده اید در پایان هر روز، آنچه را که تکمیل کرده اید یادداشت کنید: این به شما کمک می کند در مورد تمام چیزهایی که انجام دادید، احساس بهتری داشته باشید ، به خصوص اگر احساس ناامیدی می کنید. همچنین به شما کمک خواهد کرد تا در مورد این که چقدر مولد هستید و چگونه می توانید روز بعد از لیست کارهای خود استفاده کنید

۱۰- لیست ” توقف ” را آغاز کنید: برای روشن کردن درهم و برهمی های ذهنی، به راه هایی که زمان خود را سپری می کنید توجه کنید. عادات قدیمی را بشکنید، برای موارد جدید و بهتر زمان بگذارید. همانطور که وارن بافت می گوید، تفاوت میان افراد موفق و افراد بسیار موفق، تقریبا ” نه ” به همه چیز “است.

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۱۱- آنچه را که یاد می گیرید یادداشت کنید: می توانید وبلاگی راه اندازی و یا از برنامه ای استفاده کنید تا به شما در پی گیری هر چیزی که یاد می گیرید کمک کند. نه تنها این راه عالی برای نگه داشتن سابقه کاری است که انجام می دهید، بلکه منبع خوب انگیزه برای پاسخگویی به شما نیز هست.

۱۲- ذهن خود را تحریک کنید: پیاده روی روزانه راه خوبی است برای اینکه مغز شما جریان یابد و سلامت روانی را شکل دهد. همچنین راه زیادی برای فکر کردن از طریق تصمیم گیری های دشوار و یا پردازش اطلاعات جدید وجود دارد.

۱۳- دوره های آنلاین برگزار کنید : لیستی از محبوب ترین دوره های آنلاین حرفه ها را بررسی کنید. دقت کنید که بیش از حد خود را خسته نکنید؛ به یکی از آن ها متعهد شوید و واقعا روی آن ها تمرکز کنید. برنامه همچنین شما را در مسیر نگه می دارد، بنابراین می دانید هر روز کاری انجام خواهید داد.

۱۴- با کسی صحبت کنید که برایتان جالب است: حتی اگر غریبه باشند، از نزدیک شدن به آن ها نترسید. درباره علایق آنها بپرسید و اینکه چطور آن ها را کشف کرده اند. اغلب اوقات، شما از افرادی که نمی شناسید، یاد می گیرید.

۱۵- با افرادی که باهوش تر از شما هستند، صحبت کنید: تا آنجا که می توانید اوقات خود را با افراد باهوش سپری کنید. هر روز باید تلاش کنید با کسی که الهام بخش شما است، یک فنجان قهوه بخورید یا پیاده روی کنید. همیشه متواضع و مشتاق یادگیری باشید. تا جای ممکن سوالات زیادی بپرسید. اگر همیشه در اطراف افرادی هستید که اطلاعات بیشتری نسبت به شما دارند بیشتر یاد می گیرید.

۱۶- از سوالات خود پیروی کنید: اگر چیزی نامفهوم و سوال برانگیز می شنوید یا می بینید، اجازه ندهید که زمان بگذرد . به دنبال کنجکاوی باشید و پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۱۷- انجام دادن کارهای ترسناک :” بیرون رفتن از منطقه ی که زندگی می کنیم ما را همیشه عاقل تر می کند .” سعی کنید با پیوستن به کلاس توست مستر صحبت کنید، جلسه ای را با داوطلب شدن پیشنهادی در محل کار، یا تماس با کسی که واقعا با ارسال یک نامه و یا ایمیل تحسین می کنید ، انجام دهید.

 

۱۸- کشف مناطق جدید : اگر نمی توانید هر روز سفر کنید، حداقل سعی کنید چیزی جدید در شهر پیدا کنید. با افراد مختلف ملاقات می کنید، حقایق جدید را یاد می گیرید، و چیز جدیدی در مورد جهان درک می کنید.

۱۹- بازی هوش اجرا کنید: بعضی از بازی ها، مثل شطرنج ذهن را باز می کنند . وقتی با آن ها بازی می کنید خود را به چالش بکشید. مثالا، اسکربل را بدون یک فرهنگ لغت بازی کنید. همچنین می توانید پازل و سودوکو را حل کنید.

۲۰- زمانی را برای استراحت کنار بگذارید:اغلب اوقات، نشستن در سکوت می تواند به شما کمک کند تا الهام بگیرید.

۲۱- باهوش تر شدن با انجام یک سرگرمی سازنده : اگر کاری دارید که می توانید هر روز انجام دهید،می توانید به طور فعال بیشتر این کار را یاد بگیرید. مثالا، می توانید هر روز یک قطعه موسیقی جدید تمرین کنید، یک کتاب درسی بخوانید، چند صفحه دیگر رمان را بنویسید، یک مهارت کامپیوتر جدید یاد بگیرید.

۲۲- آنچه را که یاد می گیرید اعمال کنید: اگر به تازگی مهارتی جدید و یا نحوه بازی کردن یک وسیله را یاد گرفتید، اطمینان حاصل کنید که از آن مهارت در زندگی خود استفاده می کنید. یادگیری با انجام این کار یکی از موثرترین راه ها برای هوشمندتر شدن است.

۲۵ راه ساده برای باهوش تر شدن

۲۳- ورزش کنید و غذای سالم بخورید تا باهوش شوید: سعی کنید غذاهایی مصرف کنید تا سوخت مغز را تامین کند از نوشیدن الکل و غذاهای سنگین اجتناب کنید که باعث کندی می شوند. وقتی انرژی کاهش می یابد، پیاده روی کنید .” خون بیشتری وارد مغز شما می شود، عملکردتان بهتر می شود.

۲۴- باهوش شدن با چرت زدن : چرت زدن شما را باهوش تر می کند، توانایی یادگیری را افزایش می دهد و اساسا به مغز اجازه می دهد تا برای اطلاعات جدید فضا ایجاد کند. بنابراین زمانی که احساس ناامیدی می کنید و یا به خلاقیت نیاز دارید ، چرت بزنید.

۲۵- دادن آزمون آنلاین برای باهوش شدن: من اغلب به یک آزمون آنلاین جذب می شوم، گاهی اوقات این مسابقه نهایی هم دارد، اما موضوع آن مهم نیست، من همیشه چیز جدیدی یاد می گیرم.

چکیده

باهوش تر شدن چیزی نیست که در زندگی هر انسانی سریع اتفاق بیوفتد. هرکسی با یکسری تغییرات در زندگی روزانه خود میتواند هوش خود را افزایش دهد. هر چیزی را که به تازگی آموخته اید را انتخاب کنید، و یک نظر خاص در موردش که به ذهن کسی نمیرسد بدهید. آدم‌ های باهوش به صورت هوشمندانه عمل می‌کنند و در پایان هر روز به برنامه‌ کاری فردای خود نیز فکر می‌کنند. پس برنامه ریزی نیز یکی دیگر از راه های افزایش هوش است و نباید آن را فراموش کرد. موارد تاثیر گذار بر هوش بالا را در این مقاله بیان کردیم، امیدواریم نهایت استفاده را برده باشید. از شما سپاسگذاریم.

 

پاسخ دهید