بهترین و کوتاه ترین راه موفقیت در زندگی

بهترین و کوتاه ترین راه موفقیت در زندگی

بهترین و کوتاه ترین راه موفقیت در زندگی

امروزه باید بدانید که کوتاه ترین و بهترین راه رسیدن به موفقیت آن است که توانایی های خود را بشناسید و بر آنها تکیه کنید. بهترین راه برای جلوگیری از شکست احتمالی، مشورت کردن با کسانی است که این راه موفقیت را قبلا رفته اند. منشاء تمام موفقیت ها در درون ماست. هر انسانی که در زندگی فکر مثبت داشته باشد و فعالانه به زندگی اش ادامه دهد. به موفقیتش دست پیدا میکند. انسان موفق زمان را در دست دارد و به بهترین نحو از آن استفاده میکند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را نحوه درست بهترین و کوتاه ترین راه موفقیت در زندگی آشنا کنیم.

رسیدن به موفقیت از نظر افراد موفق

مایا آنجلو: «موفقیت شبیه به خود شما است، شبیه به کاری که انجام می‌دهید و چگونگی انجام آن…»
سقراط: «از زندگی پر مشغله‌ی بی‌نتیجه حذر کنید.»
وارن بافت: «من موفقیت را با تعداد افرادی که به من علاقه دارند اندازه می‌گیرم.»
کنفسیوس: «بیشترین افتخارات ما هرگز شکست‌های ما نیستند؛ اما با هر بار شکست خوردن افزایش می‌یابند.»
توماس ادیسون: «۱٪ موفقیت انگیزه و ۹۹٪ آن سخت تلاش کردن است.»
استفان کووی در کتاب «۷ عادت افراد بسیار تأثیرگذار» می‌نویسد: «اگر به دقت در مورد سخنی که در مراسم ترحیم شما می‌خواهید گفته شود فکر کنید، می‌توانید تعریف دقیق خود از موفقیت را بیابید.»
وینستون چرچیل: «موفقیت پایان کار و شکست فاجعه نیست. بلکه شهامتِ ادامه دادن است که ارزش دارد.»
جان پل دجوریا: «موفقیت میزان ثروت و جایگاه شما نیست. موفقیت در این است که وقتی کسی به شما توجه نمی‌کند، وظیفه‌ی خودتان را به بهترین شکل انجام می‌دهید.»

روش هایی برای فتح پله های موفقیت
بهترین و کوتاه ترین راه موفقیت در زندگی
۱- داشتن اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
موفقیت فقط به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن سخت تلاش می کنند. داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت یکی از مهم ترین گام هایی ست که برای رسیدن به موفقیت لازم هست بردارید. وقتی که یک هدف کوتاه مدت را با نتیجه ای رضایت بخش به ثمر می رسانید، به شما انگیزه می دهد تا هدف کوتاه مدت بعدی را به نتیجه برسانید و این روند را تا هدف نهایی ادامه دهید.
وقتی که به سمت هدف کوتاه مدت خود گام برمی دارید، موفقیت هم یک گام به سمت شما پیش خواهد آمد. با همین شیوه می توانید اهداف بلند مدت را هم با پیگیری و گام به گام به ثمر برسانید. پس هدف خود را تا جای ممکن به اهداف کوچکتر تجزیه کنید تا انجام آن راحت تر بوده و زودتر به ثمر بنشیند و با دیدن نتایج آن انگیزه بگیرید.
۲- برنامه ریزی داشته باشید
اگر ثابت قدم و پیگیر بودن را بصورت یک عادت دائمی درآورید، نتایج آن را در تمام طول زندگی تان احساس خواهید کرد. شما در ابتدا هدف خود را انتخاب می کنید منتها در صورتی قادر به انجام آن هستید که نقشه ی اجرایی خوبی ریخته باشید و با پیگیری مداوم برای انجام آن تلاش کنید. نقشه اجرایی شما باید همراه با جزئیات باشد تا وظایف و تعهدات شما در طول یک هفته کاملاً مشخص شود.
برای اجرا و تکمیل وظایف خود باید تمام تلاش تان را طبق لیست وظایف روزانه که تهیه کردید به کار گیرید. رضایتی که از تکمیل همه ی وظایف روزانه بدست می آورید احساس رسیدن به موفقیت در شما ایجاد می کند. همین راه موفقیت را می توانید در طول روزهای هفته پیگیری کنید و گام به گام به هدف خود نزدیکتر شوید. پیروی از این شیوه در طی هفته های آتی به شما کمک می کند همیشه در زندگی تان موفق باشید.
۳- بهترین استفاده از زمان
وقتی که وظایف خود را در طی زمانی که برآورد کردید تکمیل می کنید، از تلاشهای خود خرسند می شوید. از این رو وقتی که برنامه روزانه ی خود را می نویسید، لازم است برای تمام کارهایی که در نظر دارید در یک روز انجام دهید زمان مشخص و مناسبی تعیین کنید. همچنین وقتی که برای هر کاری زمان تعیین می کنید، باید مطمئن شوید زمان اضافه تری کنار می گذارید که در صورت بروز وقفه بتوانید وقت کافی برای اتمام کارتان داشته باشید.
۴- تمرکز بر روی کار
اگر عوامل مختلفی در اطراف شما وجود دارد که باعث پریشانی و حواس پرتی شما می شود، ممکن است نگذارند وظایف خود را بدرستی انجام دهید. عواملی مثل اعضای خانواده، تماسهای تلفنی، برنامه های تلویزیون، شبکه های اجتماعی، و نظایر اینها کارایی و تمرکز شما را به شدت کاهش می دهند. زمانی که تمرکز خود را روی کارتان از دست بدهید، نمی توانید کارتان را درست به انجام برسانید. از این رو بهترین کاری که می توانید بکنید این است که از همه ی عواملی که باعث پریشانی حواس شما می شوند دوری کنید. بنابراین سعی کنید در یک محیط عاری از مزاحمت مثلاً در یک اطاق دربسته کار کنید تا بتوانید کارتان را در زمان مقرر به نتیجه برسانید.
۵- سالم زندگی کنید
حتماً شنیده اید که می گویند عقل سالم در بدن سالم است. بسیاری از کسانی که مرتباً موفق می شوند آنهایی هستند که سبک زندگی سالمی در پیش گرفته اند. اگر سلامتی خود را هنگام تلاش برای موفقیت نادیده بگیرید، شاید به موفقیت برسید ولی در صورت بروز بیماری ناگهانی، نمی توانید این موفقیت را برای زمان طولانی حفظ کنید.
معمولاً وقتی که سیستم ایمنی بدن ضعیف شود در معرض بیماری قرار می گیریم. با پیروی از سبک زندگی سالم با خوردن خوراک سالم، و کار منظم به همراه استراحت کافی، سیستم ایمنی بدن قوی می شود و نمی گذارد هیچ چیزی مانع انحراف شما از خط موفقیت شود.
چکیده
مهمترین و اصلی ترین شرایط موفقیت افراد در زندگی داشتن قدرت و توانایی مدیریت خود میباشد. افراد موفق، ریشه همه موفقیت ها را در درون خود پیدا میکنند. افراد موفق همیشه به فکر کسب موفقیت هستند، و روشهای مختلفی برای رسیدن به اهداف و موفقیت هایشان پیدا میکنند. باید بدانید اگر خوشبخت باشید به همه ی موفقیت ها میرسید. و اگر هم موفق باشید خیلی خوشبخت هستید. در نهایت همه چی به خود فرد بستگی دارد. امیدواریم از این مطالب نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید