چگونه همسری ایده آل باشیم

همسر ایده آل

چگونه همسری ایده آل باشیم

همسر ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ مردان چه همسرانی را دوست می دارند؟ چه کارهایی باید بکنید تا احساس خوبی در مرد خود بوجود آورید؟ ممکن است رابطه تان مدتی در تاریکی فرو رفته باشد اما در این مقاله مفصل، روزنه هایی برای گریز از این سیاه چاله برایتان آماده کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی های همسر ایده آل

در ادامه ویژگی های همسر ایده آل را برای شما بیان می کنیم:

۱- برای آشتی پیش قدم شوید

آیا شما کسی هستید که بعد از جر و بحث قدم اول را برای عذرخواهی کردن برمی دارد؟ جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که اگر یکی از شما دو نفر بلافاصله بعد از جر و بحث برای آشتی قدم برمی دارید و اخم کردن را کنار می گذارید پس ازدواج محکمتری نسبت به دیگر زوج هایی دارید که هیچکدام حاضر نیستند برای پایان دادن به یک دعوا پیشقدم شوند و از دل دیگری در بیاورند.

۲- گذشت هم اندازه دارد

گذشت اتفاق بسیار جالب توجهی است. خیلی از زنان از آنچه که می خواهند به راحتی چشم پوشی می کنند تا همسرانشان را خوشحال کنند اما تحقیقات اخیر نشان داده گذشت بیش از حد گاهی اوقات دردسرسازی می شود. با این وصف زنانی که کمتر از حقوق طبیعی و منطقی خود چشم پوشی می کنند ازدواج های موفق تری نسبت به بقیه دارند.

۳- با هم بخندید

همسر ایده آل

این یک نشانه خوب است. خندیدن استرس را کم می کند. این را بدانید که اگر کمتر بخندید استرس بیشتری خواهید داشت و همین مساله می تواند تاثیر مستقیمی روی زندگی زناشویی شما داشته باشد. بنابراین سعی کنید این استرس را از بین ببرید. برای این کار دم دست ترین راه را انتخاب کنید. مثلا هفته ای یکبار یک فیلم کمدی اجاره کنید و هر دو با هم تماشا کنید تا در واقع به لحاظ روحی هر چند روز یکبار ریکاوری کرده باشید. این ریکاوری همان خندیدن با یکدیگر است.

۴- جملات مثبت را از هم دریغ نکنید

معمولا هر چند وقت یکبار به همسرتان «بله» می گویید؟ یا یک واژه مثبت دیگر. روانشناسان بر این باورند که تعداد جمله های مثبت و منفی که در یک محاوره معمول بین شما و همسرتان رد و بدل می شود تاثیر بسزایی در دوام زندگی زناشویی شما دارد. اگر در مقابل هر یک جمله نه چندان خوشایندی که هر از گاهی بین شما و همسرتان رد و بدل می شود ۵جمله زیبا و دوست داشتنی به یکدیگر بگویید شک نکنید که زندگی مشترک شما با دوام تر خواهد شد.

۵- شما شروع کنید او تمام

جمله هایی که از شما و همسرتان شنیده می شود به خوبی نشان می دهد که چقدر شبیه هم هستید. شما جمله ای را شروع می کنید و همسرتان ناخودآگاه آن را همانطور تمام می کند که شما انتظارش را داشتید. این یعنی اوج شباهت. اگر این اتفاق برای شما می افتد بدانید که بسی خوشبخت هستید.

۶- لبخند بزنید

تحقیقات اخیری در هندوستان روی ۶۵۰ نفر از مردمان میانسال نشان داده آن عده که در عکس های دوران نوجوانی شان بیش از بقیه لبخند به لب دارند در زندگی زناشویی خود موفق تر بوده اند و البته خبر بد برای آن دسته از افرادی که در دوران نوجوانی همواره روی مودهای بی حوصلگی بوده اند و کمتر لبخند به لب داشته اند اینکه زندگی زناشویی آن در خطر است.

۷- خوب بخوابید

خواب شبانه بد می تواند روز شما را خراب کند. چطور؟ کاملا طبیعی است وقتی خوب نمی خوابید روز بعد اعصاب و روان تان به هم ریخته است و در نتیجه هیچ بعید نیست در آن روز خاص روابط خانوادگی تان را هم درست به خاطر بی حوصلگی به تنش بکشانید. اگر این بدخوابی ها تکرار شود آنوقت تنش هم به جز لاینفک زندگی شما تبدیل خواهد شد. پس سعی کنید شب ها کامل و منظم بخوانید.

۸- جملات رمانتیک فراموش نشود

همسر ایده آل

«من آشغال ها را بیرون گذاشتم»، «من ظرف ها را شستم» گاهی اوقات این جملات می توانند بسیار رمانتیک باشند به خصوص وقتی مخاطب شما همسرتان باشد. بهتر است در کارهای خانه مشارکت وجود داشته باشد چون اگر همه امور خانه تاکید می کنیم همه امور فقط به عهده یکی از شما دو نفر باشد آن فرد به مرور زمان احساس بی ارزش بودن می کند این موضوع برای زندگی شما خطرناک خواهد بود.

۹- از تو متشکرم

خوشبختی گاهی فقط در سه کلمه خلاصه می شود.«از تو متشکرم» همسرانی که در قبال کارهی کوچکی که برای هم انجام می دهند از این سه کلمه استفاده می کنند و به زبان ساده قدردان زحمات ریز و درشت یکدیگر هستند زندگی محکم تری خواهند داشت. اگر بابت کاری از شما قدردانی شود طبیعی است که مایل به تکرار آن هستید. خوب دقت کنید. این اتفاق به یک مکانیزم چرخشی در زندگی شما تبدیل می شود. این هم درست همان چیزی خواهد بود که لازمه خوشبختی شماست.

۱۰- شبیه هم باشید

زوج هایی که عادت های مشابهی دارند زندگی بادوام تری خواهند داشت و در واقع ازدواج آنها موفق تر خواهد بود. اگر بین یک زن و شوهر فقط یکی از آنها سیگاری باشد احتمال جدایی بین آنها خیلی بیشتر از زوج هایی است که یا هر دو سیگاری هستند یا هر دو کلا سمت سیگار نمی روند. عادت های مشابه حتی به شکل منفی زندگی زناشویی را بادوام تر می کند.

۱۱- تلفن ها را کوتاه کنید

وقتی در طول روز همسرتان سرکار است بدنیست یکی، دوباری با یک تلفن کوتاه احوال او را بپرسید. البته تأکید بر تلفن کوتاه است آن هم حداکثر دوبار در روز چه اینکه بیشتر از این ممکن است اوضاع را خراب کند. زنگ بزنید و برای یک دقیقه فقط حالش را بپرسید و یک خسته نباشید به او بگویید. حرف های بیشتر را بگذارید برای وقتی که او به خانه بازمی گردد. اگر پای تلفن مکالمه را طولانی کنید آن هم بدون توجه به اینکه همسرتان سرکار است و از هر موضوعی حرف بزنید هم او را کلافه کرده اید هم دیگر حرفی برای شب هنگام که به خانه برمی گردد و باقی نگذاشته اید.

۱۲- به ظاهرتان برسید

شاید بی‌ اهمیت به نظر برسد اما اینطور نیست. بعد از ازدواج از خودتان مراقبت کنید و به ظاهرتان برسید. بسیاری از زنها این اشتباه را مرتکب شده و به ظاهر خود بعد از ازدواج اهمیت نمی‌دهند. حقیقت این است که ظاهر شما شوهرتان را مجذوب خود نگه می‌دارد. اطمینان حاصل کنید که به شما توجه می‌کند. مراقب سلامتی خود باشید زیرا وضعیت سلامت شما بر ظاهر و خلق و خوی شما اثر می‌گذارد. مردان دوست دارند همسرانی داشته باشند که به خود اهمیت می‌دهند و ظاهر خوبی دارند. ظاهر خوب داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس شما را بالا برده و شما را برای همسرتان جذاب می‌کند.

۱۳- با او قرار ملاقات عاشقانه بگذارید

ممکن است حالا مسئولیت‌های بزرگتری داشته باشید اما آنها نباید مانع از زندگی عاشقانه شما بشود. جرقه‌های عشق بین شما و همسرتان نباید از بین برود. درست مثل دوران قبل از ازدواجتان هر زمان که می‌توانید با او قرار عاشقانه بگذارید. برای یک شام رمانتیک با او بیرون بروید یا یک پیکنیک دو نفره را ترتیب دهید. مثل قدیم به سینما و سپس شام بروید. یک قرار عاشقانه خاص و استثنایی تاثیری طولانی مدت باقی خواهد گذاشت. هرازگاهی دو نفره بیرون رفتن شعله‌های عشق شما را دوباره روشن خواهد کرد و در رابطه شما شگفتی می‌آفریند. شوهر شما برای قرارهای عاشقانه شگفت‌ انگیز شما و ساختن دوباره سحر و جادوی عشق قدردان شما خواهد بود.

۱۴- پذیرای دوستان او باشید

پس از ازدواج هر دو نفر باید سبک زندگی یکدیگر را بپذیرید. چنین چیزی در مورد دوستانتان هم صدق می‌کند. این را درک کنید که همسر شما دوستانی دارد و نیاز دارد با آنها وقت بگذراند- شاید یک شب را برای انجام یک بازی در کنار آنها بماند. زمان و تلاش کافی صرف کنید تا دوستان همسرتان را بشناسید و درک کنید که آنها در قلب شوهر شما جای خاصی دارند. با پذیرش دوستان او شما هم یکی از دوستانش می‌شوید. زنانی که سعی می‌کنند تا شوهرشان را از دوستانش دور نگه دارند در واقع تلاش بیهوده می‌کنند. این کار درستی نیست. همسر شما بخاطر تلاشتان برای شناخت دوستانش و پذیرش آنها عاشق شما خواهد شد.

۱۵- بهترین دوست او باشید

بهترین ازدواج همانی است که در آن زن و مرد بهترین دوست یکدیگر باشند. هیچ چیز بهتر از این نیست که در رابطه‌ ای عاشقانه با بهترین دوست خود باشید. چنین عشقی عمیق، قدرتمند و اصیل خواهد بود. اجازه دهید یک رابطه سالم بین شما و همسرتان شکل بگیرد و نتیجه متفاوت آن را در زندگی خود ببینید. ازدواجتان محکم خواهد شد.

۱۶- غر زدن ممنوع

همسر ایده آل

از نظر مردان یکی از ویژگی‌ های یک زن خوب این است که غر نزند. یک ضرب‌ المثل معروف هست که در آن زن غرغرو با شیرآبی مقایسه می‌شود که چکه می‌کند. اگر شما دائما غر بزنید و شکایت کنید، فاصله‌ای ناخواسته بین شما و همسرتان ایجاد خواهد شد و به چرخه‌ ای باطل و نادرست تبدیل می‌شود که او را مجبور می‌کند تا از شما دوری کند. همین مسئله مشکلات و عوارضی جانبی را در رابطه شما به‌وجود می‌آورد و با گذشت زمان این مشکلات را وخیم تر می‌کند. اگر همسر شما احساس کند که شما همیشه از او ناراضی و مایوس هستید پس نمی‌توانید از او انتظارداشته باشید که دوستتان داشته باشد.

غر زدن هرگز موثر نخواهد بود پس بهترین کار این است که آن را متوقف کنید. در عوض، به گونه‌ ای با او صحبت کنید که او را ترغیب کند تا به شما گوش دهد و باین ترتیب هر مشکل احتمالی بین خودتان را برطرف کنید. فراز و نشیب‌ها رابطه ی بین شما دو نفر را بهبود خواهند بخشید.

۱۷- خانه را مرتب نگه دارید

دوست دارید که در خانه‌ ای نامرتب و بهم ریخته زندگی کنید؟ البته که نه! شوهرتان هم چنین چیزی را نمی‌خواهد. همیشه خانه خود را تمیز و مرتب نگه دارید. محیط سالم خانه روح و روان و خلق و خوی او را طراوت می‌بخشد. به شیوه هایی خلاقانه فکر کنید تا خانه تان را برای همسرتان پناهگاهی صلح آمیز بسازید.

اگرچه کارهای عادی و روزمره خانه سخت و مشکل است اما شما با انجام دادن آنها می‌توانید شوهرتان را به خود وابسته کرده و هنگامی که در خانه نیستید او دلتنگتان خواهد شد. این جمله معروف را شنیده‌اید که می‌گوید: ” زن اول دوست شوهرش است، دوم معشوقه و سوم – و شاید مهمتر از همه- خدمتکار”. شوهر شما بخاطر تمام کارهایی که برای او و زندگی تان انجام می‌دهید از شما تشکر کرده و قدردان شما خواهد بود و مطمئن خواهد بود که بخاطر داشتن شما خوشبخت‌ترین مرد دنیا است!

مردان از این زنان فراری اند

همسر ایده آل

۱- مردها از زنان پر حرف و وراج خوششان نمی‌آید.
۲- مردها دوست ندارند در قبال هر سوالی که از زن خود می‌پرسند، یک سخنرانی طولانی مدت بشنوند.
۳- زنان معمولا عاشق حرف زدن هستند. مردان دوست دارند که با همسرشان صحبت کنند، اما تمایلی به شنیدن تمام جزئیات موضوع ندارند.
۴- مردها از زنانی که بیش از حد احساساتی می‌شوند، خوششان نمی‌آید.
۵- برخی از زنان با دیدن هر صحنه‌ ای شروع به گریه کردن می‌کنند و توقع دارند که همیشه همسرشان آنها را درک کند.
۶- مردان قبول دارند که زنان موجوداتی حساس، زودرنج و دل نازک هستند؛ ولی تحمل اشک‌ های مداوم یک زن در خانه کار ساده‌ای نیست.
۷- مردها از زنانی که زیاد نق می‌زنند و شکوه و شکایت می‌کنند، خوششان نمی‌آید.
۸- زنان دوست دارند به مردان تکیه کنند و از جانب آنها مورد حمایت قرار بگیرند.
۹- ولی مردان زنان سرسخت و مقاوم و مستقل را دوست دارند.
۱۰- مردها به دنبال زنانی هستند که تشنه عشق و محبت باشند.
۱۱- اغلب مردها دوست دارند مورد محبت و علاقه قرار بگیرند و بی‌ احساسی و سردی زن‌ ها آنها را به شدت آزار می‌دهد.
۱۲- مردان دوست ندارند همسرشان به حریم خصوصی‌ شان تجاوز کند.
۱۳- شاید حس کنجکاوی خانمها باعث شود که به حریم خصوصی همسرشان تجاوز کنند.
۱۴- زنانی که نقش جاسوس را در مقابل همسرشان ایفا می‌کنند، همواره مورد نفرت همسر خود قرار می‌گیرند.
۱۵- مردان از زنانی که مدام در حال خرید کردن هستند، خوششان نمی‌آید.
۱۶- تقریبا تمام خانم‌ها عاشق خرید کردن هستند و در این کار بیش از اندازه افراط می‌کنند.
۱۷- برخی مواقع زنان به اجبار همسر خود را نیز همراه می‌برند تا با هم خرید کنند.
۱۸- مردان از زنانی که اعتماد به نفس پایینی دارند، خوششان نمی‌آید.
۱۹- زن‌ هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند، مردها را فراری می‌دهند.
۲۰- مردها دوست دارند در اطراف زنهایی باشند که دردسر کمتری دارند.
۲۱- آنها از گریه کردن و دردسر ساز بودن زنان متنفرند.
۲۲- مردان از زنانی که دائما به آنها می‌چسبند، خوششان نمی‌آید.
۲۳- بعضی از زن‌ ها مثل چسب به مرد می‌چسبند. این کار مردها را از اطراف آنها دور می‌کند.
۲۴- مردها نیاز دارند گاهی اوقات بدون مزاحمت زنها با دوستان خود بیرون بروند.

چکیده
همه زنها و مردها دوست دارند برای همسرانشان عزیز باشند و عزیز بمانند. از ابتدای زندگی، حفظ این عزت و افزایش آن می‌تواند به استحکام زندگی کمک کند، اما بسیاری از زنها و مردها با اشتباهات کوچک و بزرگ، عزت خود را در زندگی زناشویی زیر سوال می‌برند و زندگی را برای خود و همسرشان سخت می‌کنند. رعایت بعضی مسائل و دقت به برخی نکات می‌تواند شما و همسرتان را برای هم عزیز نگه دارد و حتی در طول زندگی عزیزتر کند، ما در این مقاله به بیان این نکات پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشد.

پاسخ دهید