چگونه مانند یک میلیونر فکر کنیم؟

چگونه مثل یک میلیونر فکر کنیم
چگونه مثل یک میلیونر فکر کنیم؟

چگونه مثل یک میلیونر فکر کنیم قبل از اینکه به موفقیت برسید، باید باور داشته باشید که می‌توانید موفق شوید. این جمله فقط یک عبارت کلیشه‌ای نیست. مهم نیست که قبلا چه باوری داشته‌اید از هم اکنون می‌توانید با تغییر در باورهای زندگی خود را متحول کنید.

در زیر 13 راهکار فکر کردن همانند یک میلیونر را با هم مرور میکنیم:

1. ثروت یک مقوله ذهنی است

اشتباه رایج ما این است: « چیزهایی را که باید در درون خودمان جستجو کنیم، اغلب در دنیای خارج منتظرشان هستیم.» موفقیت از درون ما ریشه می‌گیرد. تنها وقتی واقعا احساس خوشبختی می‌کنیم که منشاء رویدادهای خوب و خوشایند از درون هر یک از ما ریشه بگیرد. قبل از ثروتمند شدن در زندگی، باید از ثروتمند شدن در ذهنمان شروع کنیم.

یادگیری اصول با ذهن ناهوشیار نکته‌ای بسیار اساسی و بنیادی است. آموختن این موضوع به مردم بسیار مهم است؛ آن‌ها باید موفقیت و خوشبختی را باور کنند . آن را با شور و اشتیاق فراوان بخواهند. هنوز اکثر مردم، با یک یا چند بار زمین خوردن و ناکامی سست می‌شوند و به جای تلاش، زانوی غم بغل می‌گیرند. اراده برای قدرتمند شدن، همیشه ساده نیست . در افراد بی‌ثبات، بی اراده، منفعل و بی‌انگیزه، این ضعف اراده پایدار و مستحکم  شده است و برطرف کردن آن بسیار دشوار است.

2. باور داشته باشید که می‌توانید موفق شوید.

قبل از اینکه به موفقیت برسید، باید باور داشته باشید که می‌توانید موفق شوید. این جمله فقط یک عبارت کلیشه‌ای نیست. مهم نیست که قبلا چه باوری داشته‌اید از هم اکنون می‌توانید با تغییر در باورهای زندگی خود را متحول کنید. «بدون داشتن باورهای مثبت و عمیق، هرگز موفق نخواهید شد.»

اگر باور نداشته باشید که می‌توانید ثروتمند و متمول شوید، هرگز به ثروت دست نمی‌یابید. متاسفانه اجتماعاتی که در پرورش فکر افراد دخیل‌اند، بیش از پرورش خوش‌بینی در افراد، آن‌ها را به سمت افکار بدبینانه هدایت می‌کنند. اغلب افراد می‌گویند « هرچه را که می‌خواهید در دنیای واقعی نمی‌توانید به دست آورید یا با خیال‌پردازی وقت خود را تلف نکنید.» ما غالبا این حرف‌ها را می‌شنویم و با این تفکرات، باورهایمان شکل می‌گیرد، در نتیجه این‌طور به نظر می‌رسد که ثروت به تعداد محدودی از افراد خوش‌شانس اختصاص دارد. اما این افکار درست نیست، نقطه عطف زندگی افراد موفق جایی است که به کامیابی خود ایمان می‌آورند.

3. تصویر مثبتی از پول وموفقیت در ذهنتان ایجاد کنید.
موانع ذهنی خود را درباره‌ی پول و موفقیت، بشناسید. نوع رابطه خود را با پول کشف کنید. ارتباط شما با پول مثبت است یا منفی؟ وقتی افکار خود را درباره‌ی پول به خوبی شناختید، حتما آن‌ها را یادداشت کنید. نگاهی بیاندازید و ببینید چرا این افکار و باورها را نسبت به پول داشته‌اید. سپس، کم‌کم تصویرهای قدیمی ذهنتان را که شما را مایوس و دلسرد کرده‌اند، کنار بگذارید و از آن‌ها صرف نظر کنید.

4.بادقت و مراقبت، افکار خود را وارسی کنید.

بر روی اهداف خود تمرکز کنید. برکت، خوشبختی و موفقیت به زندگی شما رو می‌آورد. حساب بانکی باز کنید و هر هفته مبلغی را پس‌انداز کنید. این کار باعث  رشد و افزایش این پول می‌شود و تمرکز  شما را کم‌کم از مفهوم نداشتن به مفهوم رشد، سوق می‌دهد. سرانجام بدون تلاش آگاهانه، تمرکز و توجه شما به رشد و موفقیت معطوف خواهد شد؛ با این روش همه‌ی افکار شما متحول می‌شود.

5.برای افکارتان مجدداً برنامه ریزی کنید.

هر روز، با اطمینان ساعتی را به برنامه‌ریزی ذهنتان اختصاص دهید. خیال‌پردازی کنید و تصویرهای ذهنی مثبت و حتی خیالات خام، در سر بپرورانید. در حالت آرامش، قبل از خواب ذهنتان را غرق تصویرهای مثبت کنید، احساس کنید هر چه را می‌خواهید، اکنون دارید. این کار را به‌طور روزانه و هر هفته، تکرار کنید. به زودی شاهد تحول در زندگیتان خواهید بود.

6. از خودتان بپرسید: اگر همه‌ی دنیا مال من بود و بی‌نهایت زمان داشتم چه می‌کردم؟

اگر همچنان به کار فعلی خود می‌پرداختید یعنی دقیقا در مسیر خوبی حرکت می‌کنید و همان کاری را انجام می‌دهید که باید انجام دهید. اما اگر ترجیح می‌دهید به کار دیگری بپردازید از خودتان بپرسید: چگونه می‌توانم آن‌طور زندگی کنم که واقعا دوست دارم؟

 

7. از گفتگوهای درونی خود، آگاه شوید.

زندگی همان چیزی را به شما می‌دهد که می‌خواهید. زندگی را آن‌طور که در رویاهایتان می‌بینید، به صورت یک نمایشنامه بنویسید. تصمیم با شماست که زندگیتان را چگونه رقم بزنید.

8. برای رسیدن به رویاهایتان مبارزه کنید تا آن‌ها را به رویای بزرگ تر مبدل سازید.

داشتن آرزوهای بزرگ و رویاهای عمیق کلید موفقیت است. ذهن ناهشیار تنها محدودیت‌هایی را می‌شناسد که خود شما بر باورهایتان تحمیل کرده‌اید. البته این باورها می‌توانند تغییر کنند. آرزوی افراد، با تحول دورهای زندگی تغییر می‌کند.

9. در حالت آرامش، عبارات تلقینی و فرمول‌های زیر را برای موفقیت با خود تکرار کنید. 

من انسان منحصر به فردی هستم و چیزهای زیادی برای ارئه به دیگران دارم.
من موظفم که خودم باشم.
من موفق می‌شوم.موفقیت وخوشبختی را به زندگی‌ام دعوت می‌کنم.
اشخاص و موقعیت‌هایی را که به من کمک می‌کنند، پیدا می‌کنم.
من روز به روز، بهتر و بهتر می‌شوم.

10. روی یک برگ کاغذ بنویسید که دوست دارید درآمدتان در سال چه‌قدر باشد.

با این کار یک تصویر ذهنی از مبلغی که درنظر دارید در ذهن خود می‌سازید و هدفتان را مشخص می‌کنید. شما می‌توانید ثروتمندتر از آن باشید که فکر می‌کنید.

11. مبلغی را که چند لحظه قبل نوشتید در دو ضرب کنید و واکنش خود را ارزیابی کنید.

اگر در ابتدا مبلغ 50000 دلار را یادداشت کرده‌اید حالا از خودتان بپرسید که چرا همان موقع رقم 100000 دلار را ننوشته‌اید. درباره‌ی این هدف بزرگتر چه احساسی دارید؟ آیا فکر می‌کنید 100000 دلار خیلی زیاد است؟ هر ساله هزاران نفر، به جمع میلیونرها می‌پیوندند و میلیون‌ها نفر دیگر درآمدی بالغ بر 1000000 دلار دارند. آن‌ها به قدر کافی تصویر مثبتی از خود دارند که بتوانند به اهداف مورد نظرشان برسند.

12. حال بنویسید که می‌خواهید با زندگی‌تان چه کنید.

تا آنجا که امکان دارد جزئیات را هم منظور کنید.  چه کاری دوست دارید انجام دهید؟ چه مقدار پول می‌خواهید به دست آورید؟ در 5 سال آینده؟ در 10 سال آینده؟ در 20 سال آینده؟

13. اهداف سال آینده‌ی خود را ترسیم کنید.

همین که هدف روشنی برای سال بعد در ذهن خود ساختید، برنامه‌ای گام به گام برای دستیابی به آن هدف، بنویسید. هر آنچه را که برای اجرای این برنامه نیاز دارید، در برنامه‌ی خود بگنجانید و برای هر مرحله‌ی تاریخی تعیین کنید.

چگونه مانند یک میلیونر زندگی کنیم؟

زندگی یک میلیونر دو جنبه دارد یکی زندگی شخصی و یکی زندگی حرفه ای آنچه که برای بسیاری از ما جذابیت دارد جنبه شخصی آن است می خواهیم مانند آنها در گران ترین رستوران ها غذا بخوریم، به زیباترین شهر های دنیا سفر کنیم، در گرانترین هتل ها اقامت کنیم، بهترین خودرو ها را داشته باشیم فراری، پورشه، رولزرویس و… نمی خواهم بگویم که این فقط جنبه ظاهری زندگی شخصی آنهاست و ثروت را منفور بدانم قضاوت در این زمینه را به خودتان واگذار می کنم. اما می خواهم بگویم که این نوع زندگی کردن یعنی هزینه ها و صورت حساب های سرسام آور یعنی هیچ ثروتی نیست که نتوان آنرا در این دنیای شگفت انگیز خرج کرد.

هر چقدر که پول بیشتری داشته باشید باز هم رستوران های گرانقیمتی هستند که نتوانید هر روز آنجا غذای مورد علاقه خود را میل کنید هر چقدر هم که ثروتمند باشید باز هم تور هایی هستند که نتوانید از عهده هزینه های آن برایید و همیشه تعطیلات خود را با آنها بگذرانید! مانند یک میلیونر خرج کردن به معنای این نیست که مانند ریگ پول خرج کنید و نگران هیچ چیز نباشید. این روش و سبک زندگی یک میلیونر نیست این روش زندگی یک نوکیسه است که دیر یا زود ثروتی را که بدست آورده است به باد خواهد داد. در ادامه به سبک زندگی میلیونر های خود ساخته می پردازیم هر یک از ما می توانیم این گونه زندگی کنیم این یک انتخاب است اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید این مقاله را تا انتها بخوانید.

مانند یک میلیونر زندگی کردن یعنی منظم بودن،

یک میلیونر واقعی و خود ساخته، برای هر کاری زمانی را مشخص کرده برای هر کاری برنامه ای مشخص دارد کارهایش باید نظم و ترتیب خود را داشته باشد جای هر چیزی باید مشخص باشد. تعهد به نظم و ترتیب در هر کاری و هر چیزی از خصوصیات برجسته یک میلیونر خود ساخته است. چندی پیش یکی از دوستان درباره فردی موفق و ثروتمند صحبت می کرد او کار خود را از بازاریابی برای زرشک و زعفران شروع کرده بود

بدون سرمایه و کمک هیچ کس دیگری، اما اکنون یکی از بزرگترین صادرکنندگان ایران است اما نکته که درباره او جالب بود این بود که می گفت کتابخانه از کارهایی که انجام داده با خود دارد و مدعی است اگر از او بپرسی 10 سال پیش در چنین روزی چه می کرده است با مراجعه به این دفاتر می تواند دقیقا به شما پاسخ دهد می داند چقدر خرج کرده است و می داند چقدر پول بدست آورده است!

یک میلیونر فردی سخت کوش است 

اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید تنبلی  را کنار بگذارید باید تلاش کنید حساب همه چیز را داشته باشید هر چه ثروت شما بیشتر شود باید زمان بیشتری را به مدیریت اموال خود اختصاص دهید و زمان کمتری برای استرحت خواهید داشت.

یک میلیونر واقعی فردی هدفدار است او دقیقا می داند چه کاری می خواهد انجام دهد نه تنها هدف خود را مشخص کرده بلکه راه رسیدن به آنرا هم مشخص کرده است و برای رسیدن به این هدف تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است. آیا هدف خود را مشخص کرده اید؟ آیا هدف شما مانند یک میلیونر است؟ آیا هدف شما به اندازه کافی بزرگ هست که به شما انگیزه دوچندان برای کار و تلاش بیشتر بدهد؟

آینده نگری یک خصیصه انکار ناپذیر برای یک میلیونر خودساخته است

اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید به دور دست ها نگاه کنید برای 5 سال و 10 سال آینده خود پیش بینی کرده باشید میلیونرها نه تنها مدام در حال رصد کردن تحولات حرفه ای خود هستند بلکه مدام برنامه های خود را با توجه به تحولاتی که در این زمینه رخ می دهد اصلاح می کنند.

منعطف باشید

یک میلیونر خود ساخته که توانسته در شرایط مختلف و طوفان های سخت اقتصادی کشتی خود را به سلامت به ساحلی آرام و امن برساند باید فردی با انعطاف پذیری بالا باشد در دنیای امروز همه چیز از هم تاثیر می گیرند و در این میان شرکت ها و افرادی که می توانند با سرعت و انعطاف پذیری بالا عمل کنند توانایی سرپا ماندن را دارند. یک میلیونر می تواند در شرایط سخت بدون فوت وقت بهترین تصمیم را بگیرد. و البته این ممکن نیست مگر به تجربه

یک میلیونر واقعی زندگی کردن با مشکلات را آموخته است

او مشکلات را درک می کند و آنها را حل می کند. هر چه ثروت شما بیشتر باشد مشکلات شما بیشتر و بزرگتر می شود اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید خود را برای غلبه بر مشکلات آماده کنید باید با مشکلات بزرگ برخوردی قدرتمند داشته باشید یک میلیونر خود ساخته اجازه نمی دهد مشکلات باقی بمانند بلکه آنها را شناسایی و حل می کند.

فرق یک انسان بزرگ و انسانی معمولی در این است که او بخاطر این که با مشکلات بیشتر و بزرگتری برخورد کرده است و بر آنها غلبه کرده است از مواجه دوباره با آنها نمی ترسد همه انسان ها وقتی در برابر مشکلاتی جدید قرار می گیرند دچار اضطراب و تشویش می شوند که البته در افراد مختلف شدت و ضعف خود را دارد اما شدت این استرس فقط برای بار اول است و وقتی که ابهت آن غول شکست دیگر چنین ترسی نخواهید داشت. پس اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید نگذارید بار مشکلات روی دوش شما سنگینی کند یک به یک به جنگ آنها بروید!

۲ نظر

پاسخ دهید