آیا در بحران هستید و به دنبال شادی می‌گردید؟

چگونه شاد باشیم

آیا در بحران هستید و به دنبال شادی می‌گردید؟

 چگونه شاد باشیم ؟ امروزه همه در مورد شادی صحبت می‌کنند. اگر شما آخرین مدل ماشین را داشته باشید، خوشحال خواهید شد. اگر این ویلای کنار دریا را داشته باشید، خوشحال خواهید شد. اگر این ترفیع را در کار خود بگیرید، خوشحال خواهید شد و بسیاری از شرایط دیگر درست مثل این‌ها. آیا واقعاً فکر می‌کنید چیزها و موفقیتها می‌توانند شما را خوشحال کنند؟ با یوکن همراه باشید.

سَنت تِرِسا بعد از تجدید حیات خود به خدا به عنوان یک خواهر كرمانتیك، دوران تحولی را تجربه کرد.

همانند بسیاری دیگر، او نیز امید خود را بر چیزهای موقتی گذاشته بود، بدون تمرکز بر خدای ابدی که از او پیروی می‌کرد، اما یک روز، چند سال پس از ورود به کلیسا، عیسی قلبش را لمس کرد و او نیز با سخاوت پاسخ داد.

زندگی او برای همیشه پس از این برخورد تغییر کرد. ما همه می‌توانیم خدا را ملاقات کنیم و در آن لحظه نگاه شما بر روی چیزهایی که واقعاً مهم هستند، قرار می‌گیرد.

در ادامه دعای سَنت تِرِسا را می‌خوانیم که در آن تجربیات خود را در هفت راهنمایی برای پیدا کردن شادی واقعی و معتقد بودن به خداوند که مهم‌ترین چیز در زندگی است، بیان می‌کند.

اجازه ندهید چیزی شما را اذیت کند

اختلال زمانی شروع می‌شود که فقط روی چیزهای زمینی تمرکز کنید. روح بی‌قرار می‌شود و هیچ صلحی وجود نخواهد داشت. من می‌گردم، اما نمی‌توانم آن را پیدا کنم. آیا این تا به حال برای شما اتفاق افتاده است؟ اگر فردی هستید که دعاهای روزانه خود را می‌خوانید و این اتفاق برای شما افتاده، نگران نباشید زیرا این حالت طبیعی است. این حالت بدین معنی است که چشم‌انداز زمینی خود را برای دیدن هر چیزی که از طریق ایمان اتفاق می‌افتد، کنار بگذاریم.

خدا در قلب خود جایی برای شما می‌گذارد تا چیزهایی را که به شما آسیب می‌رساند را ترک کنید – جنگ‌ها، درگیری‌ها، نفرت. نگرانی خود را در دستان او بگذارید. اجازه ندهید چیزی شما را اذیت کند. حال خود را سروسامان بدهید، دعا کنید و ببینید که خدا چگونه مراقب همه چیز است. هنگامی که همه چیز را در قلب او قرار ‌دهید خود را از چیزهای زمینی آزاد می‌کنید و قدرت برای مقابله با زشتی‌های جهان را به دست می‌آورید، اما شما باید چیزهایی را به دستان او رها کنید، این کار ایمان است، این کار اعتماد به خداوند است. او جهان را ایجاد کرده، همه را در دستان او رها کنید و نگاه خود را به سمت بهشت قرار دهید.

اجازه ندهید چیزی شما را بترساند

ما از دستوارت خداوند پیروی می‌کنیم و امید خود را در او قرار داده‌ایم. به دین خود پایبند بودن شجاعت می‌خواهد. دفاع از ایمان خود در جامعه‌ای که تقریباً از ارزش‌ها محروم است، آسان نیست. ما دیدگاه‌های خود را به دیگران تحمیل نمی‌کنیم، بلکه ما تاریکی را با حقیقت روشن می‌کنیم. بزرگی مأموریت ماست! آیا ما واقعاً این را باور داریم؟ بالا نگه‌داشتن سرمان، دانستن اینکه در مسیر درست هستیم شجاعت برای مبارزه‌ای است که استفاده از سلاح‌هایش به عشق، بخشش، حقیقت و ایمان نیاز دارند.

هنگامی که دین خود را به دیگران اعلام می‌کنید، نگران نباشید که آن‌ها چه خواهند گفت یا چه فکری می‌کنند، زیرا قلب شماست که واقعیت را می‌بینند. اجازه ندهید چیزی در زندگی شما را بترساند. ترس مانند مورفین است، شما را بی‌حس و برخی شما را فلج می‌کنند. وقتی خدا را دارید، به مورفین نیاز نخواهید داشت، زیرا در کنار او می‌توانیم با هر چیزی مقابله کنیم. بگذارید هر چه می‌خواهد اتفاق بیافتد، هیچ چیز من را از خداوند جدا نخواهد کرد. این فضیلتی است که ما باید درخواست کنیم. هرگز نماز خود را بدون دعا  برای فضل و رحمت خود نخوانید.

همه چیز می‌گذرد

به اطراف خود نگاه کنید، چه می‌بینید؟ آیا “شکوه جهان” را ملاحظه می‌کنید؟ پول، معاملات، خرید، فروش، شهرت، موفقیت، تصدیق، قدرت. این‌ها افتخاراتی توخالی هستند. آن‌ها به درد چه چیزی می‌خورند؟ آیا می‌توانید پس از مرگ آن‌ها را با خود ببرید؟ پس از مرگ همه‌ی این‌ها از بین می‌روند. تصور کنید 80 سال خود را صرف تلاش برای رسیدن به شهرت، موفقیت و پول کرده‌اید و سپس زمانی که درنهایت مرگ به سراغ شما می‌آید همه‌ی کارهای شما بیهوده خواهد بود. آیا توانستید از آن لذت ببرید؟

به همین دلیل است که شکوه و عظمت جهان تهی است و برای زمان زیادی دوام نمی‌آورد. از سوی دیگر، مبارزه برای رسیدن به شکوه ابدی برای بودن با خدا ارزش واقعی دارد. هرچه به خداوند نزدیک‌تر شوید، آزادی بیشتری خواهید داشت. شما هر چه بیشتر از چیزهای مادی این جهان دور باشید، آزادی بیشتری خواهید داشت. هرچه دورتر از وسوسه‌ها باشید، آزادی بیشتری خواهید داشت. شاید شکوه بیهوده این جهان نمونه‌ای برای شما باشد تا شکوه واقعی، شکوه آسمانی را پیدا کنید، شکوهی که ارزش مبارزه دارد؛ شکوهی که واقعاً شما را در اینجا بر روی زمین خوشحال می‌کند و بدون اینکه بدانید به دیگران نیز منتقل می‌شود.

خداوند هرگز تغییر نمی‌کند

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که خدا مثل بستنی است که می‌توانم به میلم آن را انتخاب کنم. من می‌خواهم بستنی شکلاتی و توت‌فرنگی با تکه‌های کاکائو روی آن داشته باشم. اگر شما چیزی را که می‌خواهید دریافت نکنید، پول آن را پرداخت نمی‌کنید و آن را نخواهید خورد. خب، خدا این‌چنین نیست. خدا پدر ما است و پدران همیشه به ما چیزی که می‌خواهیم را نمی‌دهند، بلکه آنچه را که نیاز داریم را به ما می‌دهند. پدر می‌داند که چه چیزی به صلاح فرزندانش است، زیرا او آن‌ها را می‌شناسد.

از آنجا که او فرزندانش را دوست دارد، آن‌ها را تصحیح می‌کند و هر از گاهی از آن‌ها عیب جویی می‌کند. پدر همیشه صلاح فرزندانش را می‌خواهد. خداوند چقدر بیشتر ما را دوست دارد؟ دوباره و دوباره ما به دنبال او می‌گردیم تا آنچه که ما می‌خواهیم را انجام دهیم، درخواست معجزه از او می‌کنیم، اما خدا کارخانه‌ای نیست که چیزها را به دلخواه شما انجام دهد. گاهی اوقات شما باید منتظر بمانید زیرا شخص دیگری قبل از شما به آنجا رسیده است. هنگامی که شما فکر می‌کنید خدا دیگر طرف شما نیست یا شما را نمی‌بیند، باید بدانید که خدا همیشه در زندگی شما حضور دارد. هر نفسی که می‌کشید توسط او محافظت می‌شود. به او اعتماد داشته باید. اجازه دهید شما را  تصحیح کند. او همیشه به شما چیزی را می‌دهد که نیاز دارید، اما همیشه آنچه را که می‌خواهید را به شما نمی‌دهد.

با صبر می‌توان همه چیز را به دست آورد

صبر ثمره‌ی روح‌القدس است که برخی این حقیقت را فراموش کرده‌اند. نوآوری و فن‌آوری چیزها را سریع می‌کنند. انتظار امروزه طرفداری ندارد. صبر کردن علم رسیدن به صلح است، در صلح بودن با خود، دیگران و خداوند است. انتظار بدون اضطراب است، دانستن همه چیز زمان خود را دارد اما واقعاً سخت است.

ما باید این ثمره را از خدا بخواهیم. هیچ عشقی بدون صبر وجود ندارد. با اعتماد و اعتقاد مطمئن هستیم که می‌توانیم هر چیزی را به دست آوریم. “من می‌خواهم روابط بهتر با همسرم داشته باشم.” صبر. “من می‌خواهم ضعف‌هایم را بهبود دهم.” صبر.”من نمی‌دانم با برادرم که خیلی سرکش است چه کار کنم.” صبر. مطمئنا صبر بسیار مهم است، بدون اینکه ایمان، امید و عشق را کنار بگذارد.

هر که خدا را دارد هیچ کمبودی ندارد

دو نکته برای اشاره در اینجا وجود دارد؛ اولاً نمی‌توانیم گناه را مانعی برای رسیدن به خدا قرار دهیم. هرگز! ما نباید اجازه بدهیم که گناه ما را در گودال تاریکی غرق کند. اگر گناه کردید، توبه کنید و اعتراف کنید، خداوند شما را می‌بخشد. بار دیگر با پشیمانی برای گناه زندگی خود را آغاز کنید، اما هرگز تسلیم نشوید. پاپ فرانسیس بارها گفته است که هرگز با شیطان صحبت نکنید. سر خود را بالا بگیرید و به سفر خود را ادامه دهید.

تا زمانی که خدا پیش شماست شرارت برنده نخواهد شد. دوم اینکه برای یک شخص مذهبی، خداوند گنج اوست. اگر به این باور برسید، به دنبال قطعات طلا در یک رودخانه گل‌آلود نمی‌روید. تصور کنید یک قفسه گنج پر از جواهرات زیبا و مروارید گران‌بها دارید، خدا برای ما خیلی بیشتر از این گنجینه است. خدا بزرگ‌ترین است! بگذارید هر چه می‌خواهد اتفاق بیافتد، من در او شادی را پیدا می‌کنم و هیچ کمبودی ندارم. من از داشته‌های هیچ کس دیگری حسرت نمی‌خورم و حتی می‌توانم این گنج را با کسانی که در اطرافم هستند به اشتراک بگذارم و هرگز تمام نخواهد شد. چه کسی با گنجی این‌چنین خوشحال نخواهد بود؟ این یک داستان یا یک افسانه نیست، این واقعی است. اگر خداوند گنج شما باشد، هیچ کمبودی نخواهید داشت.

چگونه شاد باشیم

خدا تنها کافی است

امنیت من کجاست؟ در بانک، یک شرکت، شهرت، پول؟ همان‌طور که قبلاً گفته شد، این‌ها همه از بین می‌روند. اگر شما در خیابان زندگی می‌کردید، بدون هیچ چیزی، هیچ تلفنی، هیچ لباسی، هیچ تجملی و راحتی، آیا هنوز خدا را دوست داشتید؟ حتی اگر همه این‌ها را از دست بدهید، هنوز هم باید به خدا وفادار باشید. گاهی اوقات ما یک پا در کلیسا و دیگری را در جهان می‌گذاریم. گام‌های ما باید ثابت باشد.

هنگامی که امنیت ما تنها خدا است، زندگی ما تغییر می‌کند. چه کسی به چیزهای مادی اهمیت می‌دهد؟ چه کسی اهمیت می‌دهد که من چه چیزهایی دارم؟ تنها چیزی که من نیاز دارم این است که خداوند طرف من باشد، خدا تنها کافی است. تنها خدا می‌تواند قلب‌هایمان را پر کند، فقط او می‌تواند ما را کامل کند. آیا درک این مسئله خیلی دشوار است؟ خدا همه چیز را به ما داده است حتی در آن زمان هم باز ما شکایت می‌کنیم. ایمان داشته باشید و قدمی به سوی خدا بردارید، این هدف بعدی ما است.

امیدوارم این 7 نکته از سَنت تِرِسا به ما کمک کند تا جزئیات کوچک زندگی را ببینیم، چیزهایی که واقعاً اهمیت دارند. بیایید نگاهمان را نسبت به خداوند اصلاح کنیم. انسان‌های مذهبی در ایمان خود پایبندند با دانستن اینکه خدا آن‌ها را دوست دارد و از طریق کسانی که در اطرافشان هستند، رحمت خدا را تجربه کرده‌اند.

اگر نگاه ما فقط به خدا باشد، این جهان دنیایی متفاوت خواهد بود. بیایید از ابزار خداوند بودن لذت ببریم. ایمان را زنده نگه‌دارید همان‌طور که سنت ترسا می‌گوید: “اجازه ندهید هیچ چیز شما را اذیت کند، اجازه ندهید هیچ چیز شما را بترساند، همه چیز می‌گذرند، خدا هرگز تغییر نمی‌کند. با صبر می‌توان همه چیز را به دست آورد، هرکس که خداوند را دارد هیچ کمبودی ندارد؛ خدا تنها کافی است. “

۱ نظر

پاسخ دهید