چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

باید بدانید که یک روز خوب با انرژی خوب صبح همان روز آغاز میشود، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که اگر یک روز را با صبح پر انرژی شروع کرده باشید، قطعا در طول روز شاهد اتفاقات خوب و مثبت هستید. اما معمولا صبح های ما با سخت بیدارشدن آغاز میشوند. ما همیشه سعی میکنیم تا آخرین لحظه بخوابیم تا وقتی بیدار شدیم سرحال باشیم، اما برعکس این اتفاق می افتد که با خستگی و گوفتگی بیدار میشویم. و تمام این احساس را به کل روزمان منتقل میکنیم. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه روز را با انرژی شروع کنید.

روشهایی برای شروع یک روز با انرژی

۱- بفرمایید صبحانه: تا یک صبحانه درست و درمان به بدن نزده اید از خانه بیرون نروید. صبحانه یعنی پر کردن باک انرژی و روشن کردن موتور بدن. ماشین هم بدون بنزین از جایش تکان نمی خورد، شما که جای خود دارید. باید مواد غذایی مفید و با کیفیت بخورید. برای صبحانه به پروتئین نیاز دارید تا روز بانشاطی پیش رو داشته باشید. نیمرو یا املت با قارچ میل کنید و کل روز با انرژی باشید.

۲- یک ربع فقط برای خود خودتان اختصاص دهید: چشم هایتان را که باز می کنید باید صبحانه آماده کنید، جوراب هایتان را پیدا کنید، کوچولو را به مدرسه برسانید؛ البته قبلش باید نگاهی به تکالیفش بیندازید، غذای ظهر یا شب را آماده کنید، سر کار بروید، بین یک خروار پرونده دست و پا بزنید و … با اینحال نگران نباشید! بین این همه کاری که سرتان ریخته به خودتان هم برسید. فقط یک ربع به خودِ خودتان اختصاص دهید فارغ از فکر بقیه! بنشینید، مجله ای در دست بگیرید، یک فنجان چای برای خودتان بریزید، موسیقی گوش کنید، به هر کسی که دوست دارید تلفن بزنیدو خلاصه یک ربع هر کاری که حالتان را بهتر می کند انجام دهید.

چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

۳- لبخند بزنید :یک لبخند ساده و یک دنیا انرژی مثبت! محض رضای خدا قیافه آدم های اخمو و خموده را در متر، اتوبوس و پشت چراغ قرمز به خود نگیرید! لبخند زیباترتان می کند. وقتی به روی دیگران لبخند می زنید انگار همه یخ ها آب می شوند و سرما به گرمایی حیات بخش تبدیل می شود. نگاه تان در نگاه یک غریبه هم که می افتد یک لبخند ساده و صمیمی تحویلش دهید. اگر بدانید همین کار ساده چقدر روی روحیه خود و اطرافیانتان تاثیر می گذارد، دریغ نمی کنید. امتحانش مجانی است. از همین امروز شروع کنید.

۴- روز را با اینترنت و ایمیل چک کردن شروع نکنید: بعید به نظر می رسد آنقدر گرفتار باشید که هر ثانیه ایمیل های حیاتی دریافت کنید که لازم باشد همان اول صبح به محض باز کردن چشم هایتان به سراغ اینترنت بروید! این بدترین شیوه شروع روز است. امکان دارد یک ایمیل با یک پیام ساده آنقدر افکارتان را به هم بریزد که کل روزتان خراب شود.

۵- یک دفترچه یادداشت بخرید: وقتی یک دفترچه یادداشت کوچک داشته باشید و تمام کارها، افکار، قرارها، برنامه ها و حتی فهرست خریدتان را در آن یادداشت کنید، دیگر کارهای مهم را فراموش نمی کنید و مستاصل نمی مانید برنامه تان را کجا یادداشت کرده اید. همه چیز دم دست تان است. همه جا می توانید این دفترچه را همراه داشته باشید. در این صورت امکان اینکه قرار ملاقات، برنامه یا کاری را فراموش کنید، کم شده و روزتان هم خراب نمی شود.می توانید در این دفترچه احساسات، افکار یا اهدافتان را هم بنویسید و هر از گاهی مرور کنید.

۶- دنیای تان را رنگی کنید: استفاده از رنگ های شاد راهی است برای دور شدن از غم و غصه چون رنگ ها به زندگی نشاط می دهند. رنگ ها ویتامین های روح هستند و خلق و خوی ما را عوض می کنند. توصیه می شود لباس های شاد بپوشید و برای دکوراسیون منزل نیز از این رنگ ها استفاده کنید.

چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

۷- ظهر که می شود کمی ورزش کنید: از صبح در خانه یا محل کارتان حسابی مشغول کار بوده اید. عادت کنید وقت ناهار کمی ورزش کنید. ورزش انرژی بخش است و از بین برنده استرس. لازم نیست مثلا یک ساعت دمبل بزنید. همین که ۵ یا ۱۰ دقیقه کمی نرمش کنید باعث می شود بقیه روز را با نشاط بیشتری دنبال کنید.

۸- تکنیک ۳-۶-۵ را دریابید: نمی دانید نفس عمیق کشیدن چه معجزه ای می کند! این کار ضربان قلب تان را تنظیم، استرس تان را کمتر و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می کند. از همین حالا شروع کنید: ۵ ثانیه دم و ۵ ثانیه بازدم! با این کار در هر یک دقیقه ۶ بار نفس عمیق و درست کشیده اید. توصیه می شود این ورزش را هر روز ۳ بار تکرار کنید. اگر وقتش را دارید هر بار ۵ دقیقه این کار را انجام دهید.

۹- به بدنتان چند حرکت کششی بدهید: هر وقت احساس خستگی کردید، بلند شوید و چند حرکت کششی ساده انجام دهید. همین کار ساده باعث می شود مثل یک بلوک بتنی سخت یک گوشه خشک تان نزند. دست ها، شانه و پاهایتان را بکشید. خلاصه توصیه می شود هر حرکتی را که بلدید انجام دهید تا خستگی حسابی از بدنتان بیرون برود. ۳ دقیقه زمان کافی است تا با نشاط بیشتری به سر کارتان برگردید.

۱۰- عطر لیموترش: بوی لیموترش سلول های مغز را تحریک کرده و انرژی تان را افزایش می دهد. خیلی ساده است امتحانش کنید. یک لیموترش را بردارید و بو کنید؛ می بینید استرس تان کم می شود و حالتان حسابی سر جایش می آید.

۱۱- اگر قهوه می خورید اندازه اش را نگه دارید: قهوه زیاد خوردن برای سرحال بودن اشتباه است. درست است که قهوه مغز را تحریک می کند اما مصرف بی رویه و بیش از حد آن برای سلامت چندان مفید نیست. از این گذشته، نوشیدن قهوه زیاد می تواند خواب را بر هم بزند و عوارض بی خوابی را که خودتان بهتر می دانید به دنبال داشته باشد. براساس نتایج پژوهش ها بهترین زمان برای نوشیدن قهوه بین ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح است که میزان کورتیزول یا همان هورمون استرس در کمترین میزان خود قرار دارد.

چگونه روز را با انرژی شروع کنیم

 

۱۲- رخت خوابتان را مرتب کنید: نکند شما هم به خیل عظیم افرادی تعلق دارید که صبح به صبح رختخواب مچاله شده شان را به حال خود می گذارند و از خانه بیرون می زنند؟ اصلا خیلی ها تصور می کنند این یک کار زنانه است یا باید مادرشان این کار را بکند یا همسرشان ولی اگر بدانید مرتب کردن رختخواب چه نظمی به ذهن تان می دهد خودتان دست به کار می شوید! اینکه ملحفه ها و لحاف را مرتب کنید، بالش ها را سر جایشان بگذارد، فقط ۵ دقیقه از وقت تان را می گیرد اما همین کار ساده باعث می شود ذهن تان نظم و ترتیب بگیرد. تازه عصر هم که به منزل برمی گردید همه چیز سرجایش است و لازم نیست خسته و کوفته تازه به فکر مرتب کردن اتاق خوابتان باشید.

 

۱۳- پنجره ها را باز کنید: خیلی وقت ها اصلا یادمان می رود به هوای تازه نیاز داریم. وقتی از خواب بیدار می شوید فرقی نمی کند تابستان باشد یا زمستان، پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید هوای تازه وارد اتاق و ریه هایتان شود. سر کار هم که می روید پنجره های دفتر کارتان را باز کنید. خواهید دید همین کار ساده کلی کیف تان را کوک و شما را به اصطلاح شارژ می کند.

۱۴- پیکاسو باشید: خیلی ها معتقدندنبرای داشتن یک روز رضایت بخش باید چیزی خلق کرد. پیشنهاد می کنیم برای خودتان بوم یا دفتر نقاشی، مداد رنگی و آب رنگ و مخلفات تهیه کنید. طراحی کنید یا شعری بسرایید. می دانیم که نقاش یا شاعر حرفه ای نیستید اما همین کارها باعث می شود زوایای پنهانی وجودتان را کشف کنید که شگفت زده تان می کند.

۱۵- تشکر کنید: سعی کنید از دیگران حتی به خاطر کوچکترین کاری که می کنند تشکر کنید. همین کار باعث می شود با اطرافیانتان مهربانتر باشید تا روزتان زیباتر شود. از خدا تشکر کنید که امروز را هم فرصت داده تا به روی زندگی لبخند بزنید.

چکیده

آیا تا به حال فکر کرده اید دلیل انرژی زیاد افراد موفق نسبت به افراد عمومی چیست؟ به دلیل اینکه آنها معتقدند کارهای خصوصی شان از کارهای شخصی سایر افراد مهم تر هستند. به همین دلیل این افراد زمان اولیه صبح را به خودشان اختصاص میدهند. چون این افراد صبح را با انرژی فوق العاده ای شروع میکنند. با یک لبخند ساده یه دنیا انرژی مثبت را به خود اختصاص دهید. ما در این مقاله به شما آموزش دادیم چگونه روز را با انرژی شروع کنیم. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید