چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه میتوان از طریق نویسندگی صاحب پول شویم. همه ی افراد جامعه در هر رشته ای تخصص خاصی دارند، که اگر به توانایی خود در آن رشته پی ببرند، به راحتی صاحب پول میشوند. نویسندگی یکی از این رشته ها میباشد، که مطمئن هستیم بیشتر افراد این قابلیت و توانایی را دارند ولی به آن پی نبره اند. که میتوانند در این راه کسب درامد کنند. ما قصد داریم در این مقاله چگونگی صاحب پول شدن را از طریق نویسندگی بیان کنیم.

نویسندگی چیست

ارکان پیام رسانی، عبارتند از: پیام، پیام رسان، پیام گیر، ابزار پیام رسانی و روش پیام رسانی. هر پیامی نیز دو رکن دارد؛ محتوا و قالب. رکن اول به «چه چیز گفتن» و رکن دوم به «چگونه گفتن»، مربوط می شود. نویسندگی نیز نوعی پیام رسانی است که در بعد محتوای نوشته، باید دیدگاه یا نگاهی نو را مطرح کرد و در بعد قالب نوشته، باید نگارشی نو را به قلم آورد. از این رو، نویسنده کسی است که دیدگاهی نو یا نگاهی نو را با نگارشی نو، به خواننده انتقال می دهد.

سه پایه اصلی نویسندگی

چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

۱- دانش خوب احساس کردن
۲-دانش خوب فکر کردن
۳- دانش خوب نوشتن. بنابراین، نویسندگی، یعنی هنر نگارش پیامی جدید با بیانی جدید و بدین سبب، در نویسندگی با سه عنوان روبه رو هستیم؛ ۱- نویسا. ۲- رونویسنده. ۳- نویسنده.

در هر نوع پیام رسانی، پنج رکن زیر وجود دارند:

۱- پیام
۲-  فرستنده
۳- گیرنده
۴- رسانه
۵- روش پیام فرستادن

اول اینکه نویسندگی نیز نوعی پیام رسانی است که پیام آن، نوشته و پیام رسان آن، نویسنده و پیام گیر آن، خواننده و ابزار آن، قلم است و با روش های ویژه نویسندگی و تأثیرگذاری نوشتاری، در پایان، به صورت کتاب و مقاله و مانند آن در می آید و نمایان می شود.

دوم آن که خود هر پیامی نیز دو رکن دارد که یکی به «چه چیز گفتن» مربوط می شود و دیگری به «چگونه گفتن» و آن دو رکن، عبارتند از:

الف) محتوا.
ب) قالب.
بنابراین، فقط خوب بودن و حلاوت پیام، مهم نیست؛ بلکه خوب رساندن و ملاحت پیام نیز مهم است

سوم آن که باید بدانید که  در هر نوشته ای باید با دو مسئله روبه رو شد و آن دو را مشاهده کرد و در غیر این صورت، شایسته است، اگر نگوییم بایسته است، دست به قلم نبریم و چیزی بر کاغذ ننشانیم و عطای این گونه نوشتن را به لقای آن ببخشیم. مسئله اول، به محتوای نوشته و مسئله دوم، به قالب نوشته مربوط می شود که عبارتند از:

۱- دیدگاه یا نگاه نو.
۲- نگارش نو.
با این سه نکته و مقدمه کوتاه، باید گفت: «نویسنده کسی است که دیدگاهی نو یا دیدگاهی نو را با نگارشی نو، به خواننده انتقال می دهد

بدین سبب، هر نویسنده ای به هر اندازه که پیام و نوشته خود را با بیان و کیفیت بهتر و گستره تر و کمیت بیشتری به مخاطب منتقل می سازد، به همان اندازه نیز توان نویسندگی او بیشتر است. ناگفته روشن است که آن چه در نویسندگی مهم، می نماید، نخست نگارش نو و آنگاه دیدگاه یا نگاه نو است؛ زیرا آن که دیدگاهی تازه را مطرح می کند، اما آن را با نگارشی معمولی و سطحی به قلم می آورد، نویسنده نیست و سرانجام، پژوهنده ای نواندیش است. همچنین آن که نگاهی تازه را نیز نشان می دهد؛ اما باز آن را با نگارشی تکراری و عادی، قلمی می کند، او هم نویسنده نیست و تصویرگری نو منظر است.

روش هایی برای تبدیل نویسندگی به شغل پر در آمد 

۱- کپی کردن یا نوشتن متن برای فروش

چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

شما  اگر توجه کرده باشید نوشته هایی که در وب لاگ ها یا منابع خبری هستند از جمله متن هایی هستند که به عنوان متن های کپی برداری یا متن های برای فروش محصولات نوشته می شوند. نویسندگان این نوع متن ها را به سفارش صاحبان صنعت و تولید کنندگان تهیه می کنند. نویسندگان این نوع متن ها برای پر رنگ تر کردن و نمایش مزایای محصولاتی که در مورد آن ها متن می نویسند آموزش های لازم را دیده اند. از طرفی باید بدانید این نوع نویسندگان در مورد SEO یا همان بهینه سازی متن برای جستجوی بهتر آموزش های لازم را دیده اند و اطلاعات لازم را دارند.

این نویسندگان از تجارب خود در زمینه SEO برای بالا تر بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو استفاده می کنند. زمینه کاری این نوع نویسندگان بسیار متنوع و زیاد است زیر هر روزه تعداد افرادی که به این نویسندگان برای معرفی محصولات خود نیاز دارند افزایش می یابد. بسیاری از تولید کنندگان نمی دانند که چگونه باید محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند و از این نویسندگان برای نوشتن متن هایی که محصولاتشان را به نحو احسن به مشتریان خود معرفی می کنند کمک می گیرند. کار این نویسندگان به نحوی ساده و آسان است و فقط باید مهارت های لازم برای پر رنگ تر کردن مزایای محصولاتی که درباره آن می نویسند، دارا باشند.

۲- نویسنده بی نام

شاید برای شما سوال باشد که چرا اکثر نویسندگان که در مورد محصولات یا شرکت های مختلف متن مینویسند، دوست ندارند نام خود را افشا کنند. این نویسندگان به نویسندگان بی نام مشهورند. بسیاری از نویسندگان هستند که از این راه در آمد کسب می کنند. میزان پرداختی به این نویسندگان متفاوت است. اگر تمایل دارید تا نویسندگی به این روش را تجربه کنید باید به دنبال مشتری هایی بگردید که به دنبال نویسندگانی هستند که برای آن ها متونی با سبک خاص و ثابت بنویسند.

۳- نویسنده بلاگ ها

چگونه با نویسندگی صاحب پول شویم

باید بدایند که راه های زیادی وجود دارد که نویسندگان بلاگ ها می توانند از آن ها برای کسب درآمد از راه نویسندگی استفاده کنند. کار دلچسب و سرگرم کننده ای که وجود دارد این است، که یک بلاگ شخصی داشته باشید، و برای آن مطلب بنویسید. ولی برای اینکه صاحب پول شوید باید از تبلیغات درون سایت و بلاگ استفاده کنید. اما اگر از آن دسته نویسندگانی هستید که تمایل به نوشتن متن برای افراد دیگر دارید، می توانید به عنوان نویسنده فریلنسر کار کنید. بلاگ های زیادی هستند که نیاز به نویسنده برای تولید محتوا دارند. بسیاری از این بلاگ ها برای تولید هر محتوا مبلغی را به نویسنده پرداخت می کنند.

۴- نویسندگان مسابقات

حتما میدانید که بلاگ های متنوعی در گوگل وجود دارد که فقط وظیفه شان طراحی و برگزار کردن مسابقات نویسندگی است. نویسندگان مطالب خود را در این بلاگ ها انتشار میدهند و در مسابقه شرکت می کنند. اما نویسندگان برای ورود به این مسابقات باید مبلغی را پرداخت کنند. اگر میخواهید شانس خود را آزمایش کنید و برنده جایزه بزرگی شوید، اگر جزء آن دسته از نویسندگانی هستید که ذهنتان سرشار  از اطلاعات زیادی است، پیشنهاد میکنیم در مورد آن مطالب بنویسید.

۵- نویسنده مجلات

همه ی شما میدانید، که مجلات معمولاً به صورت روزانه و یا حداقل هفتگی اشعار، داستان های کوتاه واقعی، نمایشنامه ها و گاهی داستان های تخیلی را از نویسندگان آن ها برای چاپ در مجله خریداری می کنند. برای اینکه بدانید آیا مجله مورد علاقه تان تمایلی به خریدن داستان ها یا نوشته های شما دارد، بهتر است از طریق وب سایت آن مجله اقدام کنید. یعنی متن کوتاه یا بخشی از یک نوشته خود را برای آن ها ارسال کنید.

اگر این مجله از داستان یا نوشته شما خوشش بیاید حتماً اقدام به خریداری آن خواهد کرد. و یا شاید شما را به عنوان نویسنده ثابت مطالب آن مجله استخدام کند. معمولاً در وب سایت بسیاری از مجلات روش های همکاری با آن مجله و روش های ارسال مطلب برای آن مجله وجود دارد که با مطالعه آن ها می توانید روش های همکاری با ان مجله را متوجه شوید.

چکیده

باید در نظر داشته باشید که استفاده از رشته نویسندگی به عنوان شغلی که بتوانیم صاحب پول شویم، نیاز به زمان  و حوصله زیادی دارد. بعضی افراد هستند که افکار منفی دارند و عقیده دارند که نویسندگی شغل مناسب نیست و نمیتوان از طریق آن کسب درآمد داشته باشید. به شما توصیه میکنم به افکار آنها توجه نکنید و راه خود را پیش ببرید. فقط در نظر داشته باشید صبر، حوصله و علاقه مهمترین راه برای صاحب پول شدن از نویسندگی است. امیدواریم بیان این موارد برای شما مفید باشد. از اینکه با ما همراه بودید، سپاسگذاریم.

پاسخ دهید