چگونه باکلاس باشیم

چگونه باکلاس باشیم

چگونه باکلاس باشیم

این روزها دغدغه همه افراد به این موضوع بدل شده که وقتی در جمعی قرار می گیرند مرکز توجه باشند و بتوانند مورد تحسین دیگران قرار گیرند و همه از آن ها به عنوان فردی باکلاس یاد کنند به همین دلیل بسیاری از افراد سعی میکنند با آرایش ها و مدل موهای متفاوت و پوشش های خاص به این هدف برسند و ساعات طولانی را در سالن های زیبایی و مراکز خرید میگذرانند، اما آنچه شما را به فردی باکلاس تبدیل می کند نحوه رفتار شما در موقعیت های مختلف، ادب،نزاکت و طرز برخورد شماست نه لباس پوشیدن و نحوه آرایشتان، اما باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که نوع پوشش نیز در باکلاس بودن تاثیرگذار است. با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه باکلاس باشید.

در آسانسور چطور باکلاس باشیم

شما عجله دارید و این قابل فهم است، اما اینکه دیگران را مورد اذیت قرار دهید و به آن‌ها فشار بیاورید، اصلا قابل فهم نیست! اگر عجله دارید سعی کنید در نزدیکی در آسانسور بایستید و به جای هل دادن دیگران، نظم و ترتیب را رعایت کنید تا در نظر دیگران باکلاس و جذاب باشید.

چگونه در رستوران یک فرد باکلاس باشیم

رستوران رفتن هم آداب خاص خود را دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید تا یک فرد باکلاس و جذاب جلوه کنید. اول اینکه اگر کسی شما را به یک نهار یا شام دعوت می‌کند، تا جایی که می‌توانید دعوت او را بپذیرید وگرنه با یک عذرخواهی مناسب که ناراحتی را از دور کند، دلیل عدم همراهی خود را توضیح دهید. دوم اینکه افراد باکلاس، هیچ وقت در هنگام پرداخت هزینه غذا با یکدیگر بحث و تعارف نمی‌کنند. اگر مهمان کسی هستید، از اینکه تعارف کنید و نگذارید که حساب کند، جدا بپرهیزید و اگر قصد می‌کنید که شما صورت حساب را پرداخت کنید، به همراهتان بگویید که شما مهمان من هستید و این کار را قبل از غذا خوردن بکنید.

سوم اینکه اگر مهمان کسی در رستوران بودید، غذای همیشگی که خودتان با هزینه خودتان انتخاب می‌کنید، درخواست کنید و واقعا خیلی بد است که بخواهید گرانترین غذای منو را سفارش دهید! چهارم اینکه آهسته غذا بخورید و سعی کنید صدای غذا خوردنتان به گوش کسی نرسد. میز غذا را به هم نریزید که انگار مشغول جنگیدن بوده‌اید! آروغ زدن هم یک کار کاملا مذموم و زشت است که از یک فرد باکلاس و جذاب، بعید است. اگر به طور ناخواسته و غیر ارادی آروغ زدید، حتما دستتان را جلوی دهانتان بگیرید و تا جای ممکن مانع آن شوید. حتما بعدش از دیگران عذرخواهی کنید.

در سینما چطور باکلاس باشیم

همه افراد برای فیلم دیدن به سینما می‌آیند حتی خود شما، پس فقط فیلم ببینید و از صحبت کردن با نفر کناری یا تلفن بپرهیزید، چون حتما با تذکر دیگران مواجه خواهید شد که این اصلا برای باکلاس بودنتان خوب نیست!

باکلاس ها کیف دستی‌شان را کجا می‌گذارند 

آیا افراد باکلاس با داشتن یک کیف گران قیمت و شیک از یک برند معروف، باز هم حاضر هستند آن را درست وسط میز و درمقابل چشم دیگران قرار دهند؟ خیر باکلاس ها این کار را نمی‌کنند چون شخصیتشان اجازه نمی‌دهد که با یک کیف مورد بررسی قرار بگیرند. همیشه کیفتان را در کنار صندلی یا زیر میز قرار دهید!

پیژامه برای وقت خواب است

خیلی از مردان و زنان فکر می‌کنند که می‌توانند در خانه پیژامه بپوشند و اشکالی هم ندارد که افراد خانواده و یا حتی دوستان و مهمان‌ها آن‌ها را با این لباس ببینند، چون در خانه هستند، خیر! این طور نباید فکر کنید. پیژامه یک لباس راحتی، مخصوص خواب و بدون جذابیت است که اصلا هم باکلاس نیست و نباید آن را در موقع نهار و شام خوردن و بودن در کنار دوستانتان انتخاب کنید.

افراد باکلاس به حریم خصوصی کودکان احترام میگذارند

چگونه باکلاس باشیم

کودک شما همان چیزی را می‌آموزد که در رفتار شما می‌بیند و نه در گفته‌هایتان! پس هنگام ورود به حریم شخصی آن‌ها، مانند یک فرد باکلاس و جذاب، در بزنید و اجازه بخواهید. اگر قصد کنترل کردن رفتارهای آن‌ها را دارید، باید بگوییم که این راهش نیست

چگونه مثل باکلاس‌ها به مهمانی برویم

مهم‌ترین چیزی که باید در مهمانی رفتن به آن توجه کنید، لباس و سر و وضعتان نیست، این است که با اطلاع قبلی به منزل کسی بروید. هیچ کس همیشه در بهترین وضعیت خود قرار ندارد و ممکن است مشکلات و گرفتاری‌هایی داشته باشند و یا اصلا بخواهند برای کاری به جایی بروند. پس مثل یک فرد باکلاس چند ساعت قبل از رفتنتان به دیدار آن‌ها، با ایشان تماس بگیرید و از آن‌ها وقت ملاقات بخواهید تا کاملا هم باکلاس و جذاب جلوه کنید! این برای خود شما هم خیلی بهتر است، چون در این صورت با قیافه‌های گرفته و ناراحت از اینکه چرا به آنجا رفته‌اید، مواجه نخواهید شد.

صحبت کردن یک فرد باکلاس چگونه است

جذابیت شما بیشتر در صحبت کردنتان نمایان خواهد شد. بنابراین باید روی آن دقت و توجه بیشتری داسته باشید که در ادامه کاملا به شما توصیح خواهیم داد:
۱- برای اینکه فرد باکلاس و جذابی به نطر آیید، علاوه بر اینکه باید با صدای مناسب و آرام صحبت کنید، باید کلمات را شمرده شمرده بگویید و از تند گفتن آن‌ها بپرهیزید.
۲- درباره مسایل شخصی و خانوادگی خود با دیگران صحبت نکنید و از آن‌ها هم در این باره نپرسید.
۳- قیمت وسایل، لباس، خانه، ماشین، سطح تحصیلات، دلیل اینکه دیگران چرا ازدواج نکرده و یا چرا بچه ندارند و… را از دیگران نپرسید که اصلا کار باکلاس و جالبی نیست و جذابیت شما را کاهش می‌دهد.
۴- درباره مسایل بی‌ارزش اجتماعی و شوخی‌های نامناسب و مبتذل هم اصلا صحبت نکنید، این‌ها خط قرمز شما محسوب می‌شوند و به عنوان یک فرد باکلاس و جذاب، نباید به آن‌ها نزدیک شوید.
۵- از طولانی کردن صحبت هم بپرهیزید، هیچ کس حوصله حرف اضافه و کش‌دار را ندارد. پرحرف بودن اصلا کار باکلاس و جذاب نیست.
۶- هیچ وقت در حضور دیگران با کسی درگوشی و پنهانی و یا با اشاره دست و صورت صحبت نکنید. اگر مسئله مهمی است که باید بگویید و در حضور دیگران نمی‌توانید، از دیگران عذرخواهی کنید و با فرد مورد نظرتان در جای دیگری صحبت کنید.
۷- کتاب بخوانید و سطح معمولاماتتان را بالا ببرید. کتاب خواندن و داشتن آگاهی نسبت به مسایل مختلف، موقع صحبت کردن دایره واژگان و فهم شما را بالا می‌برند و این دقیقه مشخصه یک فرد باکلاس و جذاب است که باکلاس بودنش نمایشی نیست!
۸- مهم‌ترین نکته هم اینکه قبل از صحبت کردن فکر کنید و کلمات و صحبت‌هایی را به زبان نیاورید که بعد از گفتنشان پشیمان و خجالت‌زده باشید.

استایل یک فرد باکلاس چگونه است

۱- اگر می‌خواهید فرد باکلاس و جذاب و دوست داشتنی به نظر آیید، باید اول از همه لبخند به لب داشته باشید. اخم کردن و عبوس بودن استایل مناسبی برای یک فرد باکلاس نیست.
۲- همیشه تمیز باشید! لباس‌ها و موها و وسالتان را به طور مرتب بشویید و تمیز کنید. هیچ کس با موهای چرب و کثیف، لباس‌های لک‌دار که بوی نامطبوعی هم بدهد، باکلاس و جذاب نیست.
۳- از پوشیدن لباس‌های بسیار فاخر در مکان‌های عمومی بپرهیزید و لباس‌های نامناسب با عرف جامعه و با رنگ‌های نامتناسب و غیر هماهنگ هم خودداری کنید.
۴- لباسی بپوشید که اندازه تنتان باشد، نه گشاد و نه تنگ! اینکه لباستان گشاد یا تنگ باشد، باعث می‌شود در آن احساس ناراحتی و خجالت کنید که اصلا جذاب و باکلاس نیست.
۵- آرایشتان هم باید مناسب باشد و توی ذوق نزند. یک خانم باکلاس و جذاب ، هیچ وقت مانند فروشگاه لوازم آرایش به نظر نمی‌رسد!
۶- همیشه بوی مطبوع و خوشایندی داشته باشید. اگر فردی هستید که زیاد عرق می‌کنید، به پزشک مراجعه کنید تا مشکلتان حل شود و همیشه سعی کنید بدنتان را خشک نگه دارید.
۷- استایل و قامت مناسب و محکمی داشته باشید. از شل راه رفتن و نشستن، کج و کوله بودن و وارفتگی دوری کنید. افراد باکلاس و جذاب خیلی محکم و باصلابت راه می‌روند.
۸- اگر فرد باکلاس و جذابی هستید، در مهمانی‌ها هر ۵ دقیقه یک بار گوشی موبایل خود را در دست نگیرید و دایما مشغول آن نباشید. همچنین یک فرد باکلاس و جذاب از اینکه هر ۲ دقیقه یک بار صدای زنگ موبایلش بلند شود خودداری می‌کند و آن را سایلنت نگه می‌دارد. به خصوص در محیط‌های عمومی که ممکن است اعصاب خیلی‌ها را تحریک کند.

ویژگی های باطنی افراد با کلاس

چگونه باکلاس باشیم

۱- در نشستن و برخاستن، در مکان های عمومی مبادی آداب هستند؛
۲- پر خوری نمی کنند، هنگام راه رفتن و صحبت کردن از خوردن و آشامیدن اجتناب می کنند؛
۳- لحن و تن صدایشان هنگام صحبت کردن با اطرافیان مودبانه و سنجیده است؛
۴- موقعیت شناس هستند و نحوه ی برخورد درست با افراد مختلف را به خوبی می دانند؛
۵- در جمع با صدای بلند نمی خندند، خنده های تمسخر آمیز نمی کنند؛
۶- کم حرف هستند و معمولا حرف های مفید می زنند؛
۷- اطلاعات عمومی وسیعی دارند؛
۸- اهل مطالعه هستند؛
۹- جذبه و اصطلاحا کاریزما دارند؛
۱۰- اصول شهروندی را در حد مطلوب رعایت می کنند؛
۱۱- از محیط زیست حفاظت و حراست می کنند؛
۱۲- به قوانین عمومی احترام می گذارند؛
۱۳- حقوق سایر انسان ها را از هر قشری که باشند رعایت می کنند؛
۱۴- منظم و دقیق و خوش قول هستند؛
۱۵- موقعیت سنج هستند؛
۱۶- با زبان های مختلف آشنا بوده و اهل گفتگو هستند؛
۱۷- برای حضور در موقعیت های مختلف، مطالعه کرده و اطلاعات مفیدی کسب می کنند.

رفتار خانم های باکلاس

اولین جنبه های با وقار بودن، ظرافت های زنانه، ادب و احترام نسبت به خود و دیگران است پس در اولین گام باید همانند یک بانوی باوقار رفتار کنید.

۱- روی ظاهر متمرکز نشوید

این روزها بعضی از خانم های باکلاس نما برای متفاوت به نظر رسیدن درحالی آزار بی وقفه خودشان در سالن های زیبایی زیر سشوارهای داغ یا تغییر رنگ و موج موها و انجام اخرین طرح های روز روی تاخن هایشان هستند؛ البته کفش هایی که حفظ تعادل روی آنها به مهارت یک سیرک باز نیاز دارد و لباس هایی تنگ و عذاب آور هم به پکیج باکلاسی شان اضافه میشود تا بلکه بتوانند ظاهری چشمگیر بسازند. این پروسه متفاوت نمایی از راه دستکاری ظاهر، اغلب در جامعه ما جواب میدهد اما یک «خانم باکلاس واقعی» هیچوقت برای به چشم آمدن، تمام تمرکز و وقتش را روی ظاهرش نمیگذارد. اگر بهترین ساعات زندگی تان در آرایشگاه و سالن مد بگذرد در نهایت یک مانکن معمولی هستید که نگاه تان می کنند، نه آن بانویی که باید باشید.

۲- زنان باکلاس فضولی نمی کنند

باکلاس های واقعی افرادی شاد، مثبت اندیش و واقع بین هستند که درک درستی از زندگی با انسانهای دیگر و زیست مسالمت آمیز اجتماعی دارند؛ بنابراین می توانند احساسات زنانه مثبت و منفی شان را با توجه به آگاهی کافی از مسائل، به خوبی کنترل کنند. آنها هیچوقت برای تسکین درد ناشی از حسرتها و نداشته هایشان به غیبت، بدگویی و حسادت مبتلا نمیشوند. باکلاسیهای واقعی شاید پولدار نباشند اما طبعی بلند داشته و همواره دست و دلبازند. این دسته از زنان یا کشف عیب ها و رازهای دیگران ذوق زده نمیشوند و هرگز کنجکاوی زیاد یا فضولی ندارند یعنی غیر ممکن است برای فهمیدن وضعیت سلیقه صاحبخانه ای که در خانه اش مهمان هستند در کشوها و کابینت ها را باز کنند.

۳- برای زیبا شدن باید آموزش ببینید

باکلاس نماها برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب گاهی میلیونها تومان خرج میکنند اما برای باکلاس بودن واقعی تنها کافی است که با سلیقه باشید و البته اولین قدم آنکه عیوب بدن تان را شناخته و با توجه به آنها لباس بپوشید؛ یعنی به طور مثال اگر خانمی هستید که شکمی تخت ندارد از لباس هایی که کمربند شان روی شکم بسته می شود دوری کنید.

داشتن دانش در مورد رنگ شناسی برای ست کردن لباسها، خوش پوشی، خودارایی و رفع نواقص ظاهری اگراز داشتن پول در این امر مهم تر نباشد، کم اهمیت تر هم نیست. به علاوه خوبی است همیشه از عطرهای ملایم و با کیفیت استفاده کنید رایحه ای خوب و دلپذیر یادآور حضور شما برای دیگران باشد. از دیگر مواردی که باید برای شیک پوشی در نظر داشت کیفیت کیف و کفش است. چون شما میتوانید با ست کردن درست رنگ ها، لباسی معمولی اما برازنده به تن داشته باشید و با در دست گرفتن کیف دستی با کیفیتی از برندی مناسب که به تیپ تان بیاید کاملا شیک باشید.

۴- آرایش های سنگین ممنوع

چگونه باکلاس باشیم

این روزها متاسفانه با کلاس نماها با افراط در آرایش کردن آن هم در همه جا از سوپرمارکتها گرفته تا سمینارهای علمی، از مترو تاجلسه کنکور و سالن دفاعیه پایان نامه در دانشگاههای معتبر، گاهی باعث می شوند، زنان و دختران بیشتر از آنکه آراسته و زیبا به نظر بیایند در مواردی خنده دار و عجیب جلوه کنند. با این مقدمه باید بگوییم اولین نکته مهم در مورد آرایش برای خانم های باکلاس این است که آنها به خوبی می دانند چه تنوع و چه میزان آرایش و آراستگی برای هر موقعیتی مناسب است؛ بنابراین قبل از آرایش کردن به این فکر کنید که می خواهید به کجا بروید وآن فضا چقدر رسمی و علمی با شاد و خودمانی است.

۵- آشپزی ننگ و عار نیست

این روزها دختران جوان و خانم های مایل به شیک بودن برای اینکه متفاوت به نظر برسند سعی میکنند هر چه زنان قدیمی بلد بودند یاد نگیرند. برای مثال بلد بودن خیاطی، گلدوزی و به خصوص آشپزی برای باکلاس بودن شان ننگ و عار است اما حتما در کلاسیهای فشرده زبان آن هم تا ترم سه و چهار یا یوگا و تای چی شرکت می کنند. باکلاس بودن واقعی یعنی سرآمد بودن در همه چیزو خوب است بدانید داشتن هنرهای خانگی برای یک خاتم نه تنها بی کلاسی نیست بلکه نشان دهنده هوش، استعداد و مهارت بالای او در زندگی است. خیلی جذاب است که ضمنی شیک بودن دست پخت بیستی داشته باشید و از هر انگشت تان یک هنر بریزد!

۶- زبان بدن شیک داشته باشید

زبان بدن هر کسی یکی از اولین و موثرترین تصویرها را در معرفی شخصیت او به دیگران می دهده برای همین بهتر است همیشه به عنوان یک خانم باکلاس به نکات زیر دقت داشته باشید:
الف- درست بایستید و بنشینید نوع راه رفتن شما میزان اعتماد به نفس تان را نشان می دهد؛ بنابراین برای ایستادن و نشستن موزون و درست تمرین کنید.
ب- هیچ وقت در مهمانی ها یا اماکن عمومی به کسانی که به هر دلیلی متفاوت هستند زل نزنید. این کار زننده، شما را از جمع باکلاس ها به راحتی بیرون می کند.
ج- در گوشی حرف زدن با دوستان صمیمی یا همسرتان حرکت زشتی است که عدم آشنایی شما به آداب معاشرت را نشان میدهد. پس از آن دوری کنید.
د- موقع غذا خوردن صحبت نکنید و برای بیشتر خوردن عحله نداشته باشید موقع صحبت با تلفن همراه با دوستان و خانواده تان هیچوقت صدای تان را بالا نبرید.
ه-  به گفتن کلمات و جملات احترام آمیزی مثل «لطفا» و «متشکرم» در خانه و اجتماع عادت کنید.

۷- متواضع باشید

اگر شما از آن دسته باکلاس نماهایی هستید که فکر می کنند برای متفاوت بودن باید یک جوری به همه حالی کرد، آنها بال مگس بوده و شما قطب عالم امکان هستید سخت در اشتباهید. غرور و تکبر بیجا نه تنها از شما فردی متفاوت و قابل اعتنا نمیسازد بلکه باعث میشود تا درجه آدم متوهمی که می شود به توهماتش خندید، پایین بیایید. بنابراین همیشه متواضع باشید و هرگز در هیچ جمعی از زیبایی، هوش، شغل و موقعیت، امکانات مالی و خانواده با اصل و نسب خودتان با آب و تاب تعریف نکنید باورکنید برای زیبا به نظر رسیدن در جوامع انسانی، تواضع بیشتر از خودستایی به کارتان می آید.

۸- عاقل باشید

اگر میخواهید زنی دوست داشتنی و قابل احترام به نظر برسید باید نشان بدهید که فکر، هوش و عمق وجود شما هم به اندازه لباس ھا وسروظاهرتان زیبا و دیدنی است. همنشینی با خانم شیک پوشی که از هیچ مساله ای در جامعه مطلع نیست واطلاعات عمومی ناقص و ذهنی سطحی و خاموش دارد با وجود جذابیت اولیه اش، در نهایت کسالت بار خواهد بود. برای همین خوب است به طور پیوسته مطالعه کنید در شبکه های اجتماعی به جز گروه های حرفهای زنانه و جول حتما در گروههایی که بار علمی یا اخبار عمومی دارند. شرکت کنید.مهارتهای تازه ای یاد بگیرید و همیشه در حال یادگیری و به روز شدن باشید.

۹-رازدار باشید

چگونه باکلاس باشیم

رازداری یکی از ویژگیهای مهم برای افرادی است که رموز خاص بودن را بلد هستند. یک خانم محترم هرگز و هرگز اسرار زندگی شخصی دیگران را برای نزدیکترین کسان خودش هم تعریف نکرده و هیچوقت هم اسرار محرمانه بین خود و نزدیکانش را برای افراد دیگر بازگو نمی کند. نکته اینجاست برای اینکه باکلاس باشید قطعا باید قابل اعتماد باشید و بدون هیچ تردیدی زنی که رازدار نیست، قابل اعتماد هم نیستم.

اشتباهاتی که شما را بی کلاس می کند

۱-خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن در محیط های عمومی و در حین راه رفتن به شدت منظره ی بدی را ترسیم می کرده و باعث بی کلاسی شما می شود.
۲- با صدای بلند صحبت کردن و خندیدن در محیط های عمومی به شدت بی کلاس است.
۳- پوشیدن لباس های جلف، تتگ، کوتاه و بدن نما، کفش هایی که حفظ تعادل با آنها به مهارت یک سیرک باز نیاز دارد، آرایش های غلیظ، جراحی های زیبایی نامتعارف، برخلاف تصور شما باعث بی کلاسی است.
۳- زودتر یا دیرتر از زمان مشخص شده در مهمانی ها و جمع های دوستانه حاضر شدن هم از نشانه های بارز بی کلاسی است. ممکن است حضور زود تر از موعد شما باعث دستپاچگی میزبان شده و برنامه ریزی هایش را مختل کند؛ حضور دیر هنگام هم ممکن است باعث شود دیگران برخلاف خواسته شان منتظر شما شوند و در سرو غذا اختلال ایجاد شود.
۴- فخرفروشی و تجمل گرایی نیز یکی دیگر از نشانه های بی کلاسی است. افرادی که ثروت شان را باعث با کلاسی می دانند؛ به شدت در اشتباه هستند. افراد باکلاس حتی اگر بسیار ثروتمند باشند بسیار متواضع و خوش برخوردند.
۵- پرخوری و اسراف، نیز باعث بی کلاسی است. مخصوصا در مهمانی ها و عروسی ها باید در حد مطلوب از غذاهای موجود تناول کرد.
۶- عدم احترام به حقوق دیگران، مصداق بارز بی کلاسی است. کسانی که در ماشین یا در منزل صدای ضبط را بیش از حد مجاز بلند می کنند، کسانی که در صف های مختلف نوبت را رعایت نمی کنند، کسانی که در هر موقعیتی دنبال پارتی می گردند، کسانی که بی دلیل بوق میزنند، جای پارک کس دیگری را اشغال می کنند، در کوچه و خیابان زباله می ریزند، قوانین را رعایت نمی کنند و…. همه و همه از جمله افراد بی کلاس جامعه هستند؛ حتی اگر شیک ترین لباس ها را بپوشند!
۷- خیره خیره نگاه کردن و زل زدن در افراد در معابر عمومی، در اتوبوس و مترو، یکی دیگر از نشانه های بی کلاسی است.
۸- برای تسکین دردهای خود، به عیب جویی از دیگران، حسادت کردن و سعی در دو به هم زنی روی نیاورید. چرا که رذایل اخلاقی آفت با کلاسی شما خواهد شد.
۹- از دست دادن عفت کلامی و عدم توانایی در کنترل خشم، بد دهانی، تمسخر دیگران، تعریف کردن مطالب رکیک، مخصوصا در مجامع عمومی از دیگر نشانه های بی کلاسی است.
۱۰-خودستایی، غرور و تعریف های حال به هم زن از محاسن خود و خانواده تان مطمئنا برای کسی جذاب نیست، با گفتن این مسائل به دیگران خودتان را بی کلاس نکنید.

نکات بسیار ساده در باکلاس بودن

۱- همیشه بعد از عطسه کردن و سرفه کردن، پوزش بطلبید. این کار احترام شما را به شخص مقابلتان نشان می‌دهد و شما را فرد مودبی جلوه می‌دهد.
۲- اگر کسی در حضورتان با دستمال شروع به فین کردن و یا هر کار دیگری که مربوط به زمان نظافت و تنها بودن شخص است، اقدام کرد، چهره‌تان را برای لحظاتی تغییر دهید تا به طرف مقابل نشان دهید که کارش نادرست و خلاف آداب است و باید به شخصیت شما احترام بگذارد
۳- هرگز در مجالس رسمی و عمومی آدامس نجوید و در مواقع دیگر هم آرام و بدون صدا این کار را انجام دهید، قرار نیست همه داخل دهان شما و آدامستان را ببینند!
۴- هیچوقت آدامستان را به جایی غیر از سطل زباله نیندازید. وقتی خودتان دوست ندارید که موقع نشستن روی یک صندلی عمومی و یا راه رفتن در خیابان، آدامس شخص دیگری به لباس و کفشتان بچسبد، پس به خواسته دیگران هم احترام بگذارید.
۵- اگر کسی به شما تعارف می‌کند که روی صندلی یا ماشین او بنشینید، طوری رفتار نکنید که انگار او راننده و خدمت‌کار شماست! او به شما محبت کرده و باید جواب محبت را با محبت داد، پس در جایی کنار او بنشینید و از محبتش صمیمانه تشکر کنید.
۶- هیچوقت با صدای بلند صحبت نکنید. صحبت کردن با صدای بلند، در نظر دیگران این معنی را می‌دهد که شما به دنبال جلب توجه هستید و به عنوان یک آدم بی‌پروا و بی‌ملاحظه در ذهنشان نقش می‌بندید.
۷- قلنج انگشتان دست خود را نشکنید. این کار واقعا بی‌کلاس است!
۸-هر روز صبح مسواک بزنید و بعد از منزل خارج شوید. هیچ چیز به اندازه دندان‌های زرد و کثیف و بوی بد دهان، شخصیت یک فرد را زیر سوال نمی‌برد، حتی اگر سوار بر ماشین چند صد میلیونی باشد!

چکیده
باکلاس به فردی گفته می شود که مقررات و آداب اجتماعی را به خوبی رعایت می کند. بخش قابل ملاحظه‌ای از آدم‌ها برای پرستیژ و موقعیت اجتماعی خود اهمیت ویژه‌ای قائلند. آن‌ها نگران ارزیابی و قضاوت دیگران هستند. لذا در تلاشند از رهگذر اثبات خود مورد توجه و احترام عموم قرار بگیرند و بعنوان افراد متشخص و اصطلاحا باکلاس مورد پذیرش واقع شوند. البته مشکل در باکلاس شدن نیست، همانطور که گفتیم مشکل از برداشت اشتباه افراد از مفهوم کلاس و باکلاس بودن است، بنابراین ما در این مقاله به بیان راهکارهایی برای داشتن پرستیژ و کلاس در موقعیت های مختلف پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشد.

پاسخ دهید