چه رفتارهایی باعث ثروتمند شدن یا فقیرشدن می شود

رفتار ثروتمندان و فقرا

چه رفتارهایی باعث ثروتمند شدن یا فقیرشدن می شود

هر شخصی در زندگی خود هدفی دارد، ممکن است این هدف برای یک نفر پولدار شدن، برای یک نفرقبول شدن در رشته دلخواه خود در دانشگاه و برای نفری دیگر رسیدن به شغل و تجارت دلخواهش باشد. هر هدفی که شما برای زندگیتان انتخاب می کنید ممکن است در راه رسیدن به آن هدف موانعی وجود داشته باشد، یکی از این موانع نحوه رفتار شما در رسیدن به آن هدف است. ما در این مقاله می خواهیم به آن دسته از افرادی که هدفشان رسیدن به ثروت است بگوییم چه رفتارهایی انجام دهید تا به هدف خود که همان ثروتمند شدن است برسید و در ادامه رفتارهایی که باعث فقیر شدن شما می شود را نیز برای شما بازگو می کنیم. با ما همراه باشید.

۱- افراد ثروتمند در انتخاب دوستانشان دقت می کنند

شاید این کار سخت باشد ولی اگر می خواهید موفق باشید باید به دور و برتان نگاهی بیندازید و ببینید آیا دوستانی که در حال معاشرت با آن ها هستید به پیشرفت و رسیدن به هدفتان به شما کمک می کنند یا خود مانعی برای رسیدن به هدفتان هستند؟ اگر هدف شما رسیدن به ثروت است باید دوستانی را انتخاب کنید که به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند.

۲- افراد ثروتمند هیچ گاه یادگیری را متوقف نمی کنند

جهانی که در آن زندگی می کنیم مدام در حال تحول و حرکت به جلو می باشد. محصولات جدید، اختراعات جدید، راههای کسب درآمد جدید و …. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید در راس جدیدترین ها قرار بگیرید و همواره به روز باشید.

۳- افراد ثروتمند درآمد منفعل دارند و پول خود را راکد نگه نمی دارند

افراد ثروتمند هیچ گاه ولخرجی نمی کنند و در برابر وسوسه ویترین های پررنگ و لعاب بوتیک ها و برند های مختلف مقاومت می کنندو پولشان را هدر نمی دهند، بلکه از پول، پول میسازند. یک درآمد بر پایه یک کسب و کار جانبی،سرمایه گذاری و سود سهام می تواند به ثروتمند شدن شما کمک کند.

۴- افراد ثروتمند هدف گذاری می کنند

رفتار ثروتمندان و فقرا

افراد ثروتمند هر ساله حداقل یک هدف را برای خود انتخاب و آن را پیگیری می کنند. از جمله عادت های افراد ثروتمند تبدیل رویاهایشان به هدف و در نهایت تحقق آن اهداف است.

۵- افراد ثروتمند ولخرجی نمی کنند و حساب دخل و خرجشان را دارند

اگر درحالی که از جلوی ویترین یک مفازه عبور می کنید و چشمتان به یک پیراهن زیبا می افتد و قصد خرید آن را می کنید، قبل از آنکه این کار را بکنید به این فکر کنید که این لباس جدید تا چه اندازه شما را از هدفتان دور خواهد کرد، اگر واقعا روی هدفتان که همان ثروتمند شدن است تمرکز کرده و فکر و ذهنتان را به آن اختصاص داده اید بدون شک دست برداشتن از وسوسه خرید یک لباس جدید یا دیگر خریدهای غیرضروری بسیار آسان خواهد شد.

۶- افراد ثروتمند خود را درگیر اینترنت و تلویزیون نمی کنند

افراد ثروتمند زمانی را که می خواهند صرف صفحه نمایش کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی موبایل یا تلویزیون و یا فضای مجازی کنند را صرف توسعه فردی، برقراری ارتباط با دیگران، کارکردن در یک شغل یا کسب و کار دیگر و یا گسترش شغل و کسب و کار فعلی خود می کنند و بدین ترتیب به ثروتمند شدن خود کمک می کنند.

۷- افراد ثروتمند خودنمایی نمی کنند

افراد ثروتمند برای تحت تاثیر قرار دارن دیگران کاری نمی کنند یا میزبان مهمانی های پرهزینه نمی شوند. آن ها تنها زمانی در تیم یا انجمنی سرمایه گذاری می کنند که برایشان سودآور باشد، زیرا به خوبی می دانند خرید خانه ها و ماشین های گران قیمت و مهمانی های پرهزینه تنها تهدیدی برای پولشان است.

۸- افراد ثروتمند روی فکر و ذهن و باور های خودشان کار می کنند

افراد ثروتمند همواره باورهای مثبت دارند و باورهای منفی را با باورهای مثبت جایگزین می کنند. افراد ثروتمند جملاتی مانند: ( آدم های فقیر هیچ وقت ثروتمند نمیشن، ثروتمندان خوش شانس هستند ولی فقرا بدشانس و….) رو به کار نمی برند و همواره از جملات مثبت استفاده می کنند، این عادت افراد ثروتمند است.

۹- افراد ثروتمند به دنبال راهنما و مربی هستند

رفتار ثروتمندان و فقرا

بیشتر ثروتمندان موفقیت خود را به یک مربی نسبت می دهند. مربی کسی است که راه و چاه را به شما نشان می دهد و تجربیاتش را در اختیارتان قرار می دهد.

۱۰- افراد ثروتمند هیچ وقت ناامید نمیشوند

از جمله ویژگی های مشترک افراد ثروتمند می توان به تمرکز، مقاومت و صبر اشاره کرد. آن ها هیچ گاه از پیگیری اهدافشان خسته و ناامید نمی شوند و تا زمانی که به اهدافشان نرسیده اند دست از تلاش برنمی دارند.

رفتارهایی که باعث می شوند فقیر شوید

فقیر بودن یک بیماری ذهنی است و برای کسانی که معتقدند درمان پذیر است قابل درمان است. برای پولدار شدن و درمان بیماری فقر نیاز به الگوی رفتاری خاصی است که به آن اشاره کردیم، در ادامه میخواهیم رفتارهایی که انجام آن ها باعث فقیر شدن شما میشود را برایتان بازگو کنیم:

۱- ولخرجی

بیشتر افراد فقیر ولخرج هستند و بیشتر از درآمدشان خرج می کنند. آن ها روی امور مالی خود نظارتی ندارند. پیشنهاد ما به شما این است که هر چه زودتر این عادت خود را ترک کنید تا گرفتار بی پولی و فقر نشوید.

۲- سحرخیز نبودن

بیشتر افراد موفق و ثروتمند سحرخیز هستند و در ساعات اولیه صبح به ورزش، برنامه ریزی برای کارها و انجام پروژه های شخصی خود مشغول هستند. به این نکته توجه داشته باشید که سحرخیز بودن افراد به این معنی نیست که آن ها به مقدار کافی نمی خوابند، اتفاقا آن ها از خواب کافی برخوردارند و ساعت های بین ۹ تا ۱۰ شب را برای رفتن به رختخواب انتخاب می کنند.

۳- زیاد اهل مطالعه نیستند و به تلویزیون وابسته اند

رفتار ثروتمندان و فقرا

افراد فقیر وقت زیادی را صرف تماشای برنامه های تلویزیونی می کنند، همین امر در مورد اینترنت نیز صادق است. در صورتی که افراد موفق و ثروتمند کمتر از یک ساعت در روز را در محیط اینترنت گشت می زنند، مگر اینکه به طور کلی کارشان بر مبنای اینترنت باشد، آن ها این زمان را صرف مطالعه و افزایش اطلاعات خود حول کسب و کار و شغلشان می کنند.

۴- افراد فقیر ترسو هستند و ریسک نمی کنند

یکی از عادات افراد فقیر این است که از شکست می ترسند، آن ها از تلاش برای رسیدن به اهدافشان می ترسند و به همین دلیل هیچ گاه ریسک نمی کنند و وارد عمل نمی شوند. این افراد ممکن است ایده های خوبی برای کسب و کار و ثروتمند شدن داشته باشند، اما به خاطر ترس از شکست حاضر نیستند هیچ گونه ریسکی را قبول کنند.

۵- روابط محدودی دارند

همانطور که گفتیم افراد ثروتمند عاشق آشنایی و برقراری ارتباط با افراد جدید و شبکه سازی هستند، در صورتی که تعداد بسیار کمی از افراد فقیر اینگونه رفتار می کنند. آن ها به مناسبت های گوناگون مانند اعیاد، تولد افراد و مراسمات خاص و … با آَشنایان و اطرافیان خود ارتباط برقرار می کنند و در جهت حفظ رابطه خود تلاش می کنند. در حالی که افراد فقیر اینکارها را انجام نمی دهند.

چکیده

همانطور که گفتیم یکی از موارد مهم که در رسیدن انسان به اهدافش تاثیرگذار است نحوه رفتار فرد است. از جمله رفتارهایی که باعث ثروتمند شدن انسان می گردد: خود را درگیر حاشیه هایی مانند تلویزیون، اینترنت و … نکردن، ولخرجی نکردن، ارتباط با افراد مناسب، هدف گذاری و تغییر باورهای منفی و مخرب و …. در مقابل رفتارهایی نیز وجود دارد که باعث می شود فرد بی پول و فقیر شود که به آن ها اشاره نمودیم. امیدواریم از این مقاله نیز نهایت استفاده را برده باشید از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید