چطور سبزه عید بکاریم

چطور سبزه عید بکاریم

چطور سبزه عید بکاریم

سبزه انداختن برای هفت سین یکی از رسومات ویژه نوروز است و برای تهیه آن باید از چند روز قبل از تحویل سال دست به کار شد. برای کاشت سبزه عید می‌ توان از انواع بذرها و دانه‌ های خوراکی استفاده کرد اما مدت زمان خیساندن این بذر و دانه‌ ها و همچنین مدت زمان لازم برای جوانه‌ زدن آن‌ ها متفاوت است. در این مقاله شما را با “کاشت انواع سبزه عید” آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاریخچه سبزه عید

در ایران کهن در دوران ساسانیان، بیست و پنج روز پیش از نوروز، در میدان شهر، دوازده ستون از خشت خام برپا می شد، بر ستونی گندم، بر ستونی جو و به ترتیب، برنج، باقلا، کاجیله (گیاهی است از تیره ی مرکبات ، که ساقه آن به ۵۰ سانتی متر می رسد)، ارزن، ذرت، لوبیا، نخود، کنجد، عدس و ماش می کاشتند؛ و در ششمین روز فروردین، با سرود یا ترنم و شادی، این سبزه ها را می کندند و برای فرخندگیش به هر سو می پراکندند. ابوریحان نقل می کند که «این رسم در ایرانیان پایدار ماند که روز نوروز در کنار خانه هفت صنف از غلات در هفت استوانه بکارند و از روییدن این غلات، به خوبی و بدی زراعت و حاصل سالیانه حدس بزنند.»

بذرهای مناسب برای کاشت انواع سبزه عید

برای کاشت انواع سبزه عید از بذر انواع سبزیجات می‌ ‏توانید استفاده کنید. مقداری عدس، ماش یا گندم که در هر خانه‌ ای پیدا می ‏‌شود. در مورد سبز کردن سبزه عید، ارزان بودن بذرهای تهیه شده اهمیت دارد بخصوص موقعی که بخواهیم در چند بشقاب یا در چند سینی انواع سبزه سبز کنیم. بذر گندم و جو ارزانتر از سایر بذرها هستند. یادتان باشد که این گونه بذرها باید سالم و تازه باشند. اگر آنها را چند سال در خانه نگهداری کرده‏ اید دیگر قوه رشد خود را از دست داده و سبز نمی‏‌شوند.

آموزش کاشت سبزه عید

در ادامه شما را با کاشت انواع سبزه عید آشنا می کنیم.

۱- سبزه دسته گندم

چطور سبزه عید بکاریم

سبزه گندم کلاسیک‌ ترین نوع سبزه‌ ای است که می‌توان شب عید سر سفره گذاشت. بذرهایی که از ۱۰ روز قبل عید خیس می‌ خورند و سبز می‌ شوند و بعد هم سریع‌ تر از سبزه‌ های دیگر علفی می‌ شوند و تا روز آخر نوروز به زردی می‌روند. این وسط شاید برای داشتن یک سبزه گندمی متفاوت بهترین کار استفاده از خوشه‌ های گندم باشد. نزدیکی‌ های عید همراه آمدن ماهی قرمز و باقی بساط سفره هفت سین سر و کله خوشه‌ های گندم هم پیدا می‌ شود. یک دسته از این گندم‌ ها را بردارید و ۲ روز توی یک ظرف بزرگ خیس کنید.

آب ظرف را هم هر روز عوض کنید. بعد دسته گندم را توی گلدان بگذارید و دورش را هم با پارچه نمدار بپوشانید. از ریشه تا بالای ساق‌ ها. هر بار هم که پارچه خشک شد با آب فشان نمدارش کنید. اگر این کار را با دقت انجام بدهید بعد از ۲ یا ۳ روز سر و کله جوانه‌ های پیدا می‌شود. پارچه را بردارید و روزی ۲ بار سبزه را آب‌ فشانی کنید. آب گلدان هم باید هر روز عوض شود. این سبزه کمی بیشتر از گندم معمولی زمان می‌ خواهد. معمولا ۲ هفته وقت لازم است تا دسته گندمتان به بار بنشیند. یادتان باشد نکته اصلی دسته گندم در خیس کردن آن است. وگرنه آب از آب تکان نمی‌ خورد!

۲- سبزه ماش

چطور سبزه عید بکاریم

برای سبز کردن بذر ماش باید از ۱۲ روز قبل از عید آستین بالا بزنید. یعنی اگر می‌ خواهید روز عید یک سبزه پر و پیمان ماش داشته باشید بهترین زمان ۱۸ اسفند است. برای داشتن یک سبزه پرپشت از ماش به ۲ لیوان از این بذر نیاز دارید. اول ماش‌ ها را به توی یک کاسه بریزید و رویش را با ۲ بند آب بپوشانید.

۴ روزی ماش‌ ها را توی آب بگذارید تا رنگشان کم‌ کم سفید شود. بعد همه را روی دستمالی نخی بریزید و دستمال خیس نگه دارید. ۳ روزی طول می‌کشد تا ماش‌ ها جوانه بزنند. بعد از جوانه زدن ته ظرف هفت‌ سین را پنبه بگذارید و ماش‌ ها را روی آن بریزید. بعد هم روی جوانه‌ ها را با دستمال خیس بپوشانید. هر روز دستمال را خیس کنید. بعد از ۳ تا ۴ روز دیگر نیازی به دستمال هم نیست. هر روز به ماش‌ ها با آب فشان آب بدهید و بگذارید کمی آفتاب بخورند.

۳- سبزه عدس

چطور سبزه عید بکاریم

سبزه عدس یکی از ساده‌ ترین و پرطرفدارترین انواع سبزه عید است. برای کاشت سبزه عدس باید: ۲-۳ هفته قبل از عید داخل ظرف مقداری عدس بریزید و روی ان را با آب پر کنید و بگذارید چند روز در دمای اتاق بماند. عدس آب را به خود جذب می‌ کند، هر روز چک کنید تا اگر آب عدس تمام شده بود باز هم به آن آب اضافه کنید. عدس را در آب غرق نکنید، بلکه آب را روی عدس‌ ها اسپری کنید تا مرطوب بمانند.

پس از چند روز یک دستمال پارچه‌ ای را با آب نم‌ دار کنید و روی عدس‌ ها بگذارید. سپس در جایی نزدیک پنجره که دارای هوای معتدلی است (نه گرم و نه سرد) قرار دهید. هر روز عدس‌ ها را با آب آبکشی کنید (درون ظرف آب بریزید و خالی کنید تا عدس‌ ها تازه بمانند). روی دستمال را نیز هر روز با اسپری مرطوب کنید تا زمانیکه عدس‌ ها جوانه بزنند.

پس از اینکه عدس‌ها جوانه زدند آن‌ ها را به ظرف اصلی منتقل کنید. پس از اینکه عدس‌ ها کمی سبز شدند می‌ توانید دستمال را از روی آن‌ ها بردارید. سبزه را همچنان آبیاری کنید (آبکشی و اسپری کردن آب). سبزه را در جایی قرار دهید که از نور مناسبی برخوردار است. در این مدت نیز هر روز ظرف را نسبت به منبع نور اتاق بچرخانید تا سبزه‌ ها یکدست رشد کنند.

۴- سبزه خاکشیر

چطور سبزه عید بکاریم

دانه خاکشیر از بذرهای لعابی است. یعنی وقتی خیس می‌ خورد مانند چسب به هر سطحی که می‌ خواهید می‌ چسبد و دیگر کنده نمی‌ شود برای همین اگر دلتان یک کار عجیب‌ و غریب برای سبزه عید می‌ خواهد می‌ توانید روی این دانه حساب کنید. خوبی خاکشیر این است که ۵ تا ۶ روز بیشتر برای سبز شدن وقت نمی‌ خواهد پس می‌ توانید ماجرای سبزه عیدتان را به هفته آخر اسفند بکشانید. فقط نکته اینجاست که بذر خاکشیر باید تازه باشد تا سبزه‌ تان یکدست شود.

برای سبزه خاکشیر ۱ پیمانه خاکشیر را با ۵ پیمانه آب برای مدت نصف روز خیس کنید تا حسابی به لعاب بیفتد. بعد برای چسباندن خاکشیرها روی سطح دلخواهتان می‌ توانید یا از پارچه تنظیف استفاده کنید یا از جوراب‌ های زنانه نازک. پارچه را روی سطح بکشید و با دست بذرها را به صورت پرپشت روی آن بچسبانید. بعد هم برای این که خیالتان از جوانه زدن راحت شود روی کل کار یک نایلون با چند سوراخ بکشید اما مراقب باشید با بذرها برخورد نداشته باشد. هرروز هم با اسپری روی بذرها را خیس کنید. همین‌که جوانه‌ ها معلوم شدند دیگر نایلون را هم بردارید و به اسپری هر روزتان ادامه دهید.

۵- سبزه های کوزه ای

چطور سبزه عید بکاریم

تهیه کوزه سبز نیز بسیار جالب است. با استفاده از یک کوزه سفالی و مقداری بذر تره‏تیزک (شاهی) می‏توانیم سبزه کوزه‏ ای درست کنیم. ابتدا کوزه را از آب پر می‏کنیم و برای مدت یک شبانه ‏روز آن را همان‏طور پر از آب نگه می‏داریم تا جدار کوزه کاملا خیس شود. سپس یک جوراب نایلونی روی کوزه می‏کشیم. بذر شاهی را که قبلا برای مدت بیست و چهار ساعت در آب خیس کرده ‏ایم به آرامی با دست روی نایلون می‏کشیم طوری که بذرها که حالا دیگر بعد از خیس شدن کاملا ژله‏ ای شده‏ اند به طور یکنواخت همه جا پخش شوند.

بذر شاهی به آسانی به سطح جوراب نایلونی می‏چسبد. کوزه را همواره پر از آب نگه می‏داریم. چون هر روز مقداری از آب کوزه تبخیر می‏شود باید به طور مرتب در آن آب بریزیم. آب از داخل کوزه به جداره آن راه یافته و به بیرون تراوش نموده جوراب را مرطوب می‏کند به این ترتیب بذر شاهی جوانه زده و ریشه‏ ها به سطح بیرونی کوزه می‏چسبند. کوزه را در محل پر نور قرار دهید و گاهگداری آن را بچرخانید تا نور به همه جای آن برسد. بعد از چند روز کوزه سبز شده و از تماشای آن لذت خواهید برد.

نکات اصلی برای کاشت انواع سبزه عید

۱- ظرفهای فلزی برای سبز کردن سبزه مناسب نیست.
۲- تناسب اندازه ظرف و مقدار بذر در طول عمر سبزه و پرپشتی و زیبایی آن بسیار موثر است.
۳- بهتر است برای آب دادن به سبزه از سیفون های آب استفاه کنید. (آب پاش هایی که آب را اسپری می کنند)
۴- بذر را ۲۴ ساعت قبل در آب خیس کنید و در این مدت ۲ تا ۳ بار آب ظرف را عوض کنید. (نوع بذر مهم نیست) آب باید تا حدی در ظرف باشد که تمام بذر در آب غوطه ور باشد.
۵- بهتر است از ظروف سفالی برای سبزه استفاده کنید. اگر در دسترس نبود ظروف چینی هم مناسب است.
۶- آبیاری بیش از حد و استفاده از ظروف پلاستیکی باعث بد بو شدن سبزه میشود.

چکیده
سبزه عید یکی از اعضای جدا نشدنی سفره هفت سین است که نماد تولد دوباره و سبز شدن است. برای عمل آوردن سبزه سفره هفت سین می توان از هر بذری استفاده کرد ولی باید نکاتی را در نظر گرفت تا سبزه ای زیبا و شکیل داشته باشیم. ما در این مقاله این نکات را به شما آموزش دادیم، امیدواریم که مورد استفاده تان قرار گرفته باشند.

پاسخ دهید