چرا انسان های ضعیف بهانه می آورند

انسان های ضعیف و قوی

چرا انسان های ضعیف بهانه می آورند

بدون شک در کارها و اهداف و افکار انسان های ضعیف و قوی تفاوت هایی وجود دارد، همین تفاوت ها سبب موفق شدن و پیشرفت انسان قوی و شکست خوردن و پسرفت انسان ضعیف می شود. ما در این مقاله می خواهیم به اینکه افراد ضعیف چه ویژگی های روحی دارند و چگونه رفتار می کنند و تفاوت آن ها با انسان های قوی چیست را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی انسان های ضعیف

انسان های ضعیف خیلی کم سؤال می‌ پرسند، قابل پیش‌ بینی نیستند؛به ندرت فرد توانمندی اطرافشان پیدا می‌ شود؛نهایت تلاش خود را می‌کنند تا نگویند: اشتباه کردم؛خیلی سریع می‌خواهند به پول برسند؛خیلی اصرار دارند آدم‌ های خوبی هستند؛فکر می‌ کنند سر همه را کلاه گذاشته‌ اند؛دائما روش و فکر خود را تغییر می‌ دهند و در اعمال و رفتار خود بی ثبات هستند؛به ندرت به پیامد‌های کارهای خود اهمیت می‌ دهند؛ با ارادت، چاپلوسی و وارونه جلوه دادن مسایل میخواهند در کار و زندگی خود پیشرفت کنند؛چون برای کسب پول و مقام عجله دارند بسیار انسان های دورویی هستند؛ برای نشان دادن تصویر مثبت از خود، از هر حیله‌ و ترفندی استفاده می‌ کنند؛ در رابطه با یک موضوع، به افراد مختلف، تفاسیر مختلف می‌ گویند.

بسیار حسود هستند و حوصله ندارند سی سال زحمت بکشند تا احترام دیگران را بدست آورند؛ آن ها چاپلوس و فضول هستند و بسیار وقت می‌ گذارند تا سر از کار دیگران درآورند؛حداقل نصف آنچه که می‌ گویند درست نیست؛ اعتماد به نفس کاذب دارند؛ تلاش می کنند با حیله‌ گری کار خود را پیش ببرند، بسیار فراموش کارند؛ زبانشان بسیار تلخ است؛ برای رسیدن به پول و قدرت و خارج شدن از ضعف خود از هر حیله و ترفندی استفاده می کنند؛تقریبا به جز پول و مقام، هیچ اصل دیگری برای آنها مهم نیست.

ویژگی انسان های قوی

انسان های ضعیف و قوی

به عنوان یک فرد دارای شخصیت قوی و محکم، به بقیه تکیه نمی کنند. اجازه نمی دهند ترس هایشان مسیر زندگیشان را تغییر دهد و آن ها را از رسیدن به اهدافشان بازدارد، انسان های قوی به دقت به حرف های دیگران گوش می دهند و از آن ها در جهت اصلاح خود و کارشان بهره می برند.

انسان‌های دارای شخصیت قوی و قدرتمند که با بهره‌ گیری از خصوصیات شخصیتی خود توانسته‌ اند رهبری عده زیادی را عهده دار گردند، متفاوت با دیگران عمل می کنند و تغییر و تحولات بزرگی را ایجاد نمایند. ممکن است این ویژگی‌ های شخصیتی در نگاه برخی افراد مناسب نباشد، در حالی که این گونه نیست. انسان های دارای شخصیت قوی، فقط به درک صحیحی از خود و اطرافیان‌ خود رسیده‌ اند.

تفاوت انسان های ضعیف و قوی

انسان های ضعیف دوست دارند هیچ عامل ریسکی و ترساننده‌ ای در زندگی آنها نباشد و تمام همتشان فرار از عوامل ترس است. اما انسان‌ های قوی دوست دارند از هیچ چیز نترسند و تمام همتشان غلبه بر عوامل ترس است. انسان های ضعیف هیچگاه موفق به حذف عوامل ترس نمی‌ شوند ولی آدم‌ های قوی همیشه موفق می‌ شوند. وقتی مشکلی پیش می آید آدمهای ضعیف به دنبال مقصر میگردند  ولی ادمهای قوی دنبال راه حل هستند. انسانهای ضعیف انتقام میگیرند ولی انسانهای قوی میبخشند و تمرکزشان را روی اهدافشان میگذارند.

چرا انسان های ضعیف بهانه می آورند

 انسان های ضعیف مدام در حال بهانه گیری هستند و دلایل و عوامل زیادی را برای موفق نشدن و شکست هایشان بیان میکنند از شرایط نامناسب خانوادگی و روحی و جسمی گرفته تا نبودن امکانات و سرمایه و…. تفاوت انسان های ضعیف و قوی در همین نحوه رفتار آنهاست. کسانی که شخصیت قوی دارند، بهانه‌ گیری نمی‌ کنند. اگر شخصیت قوی داشته باشید، دوست ندارید به حرف‌ های افرادی گوش دهید که با آه و ناله کارهایی که می‌ توانند انجام دهند را تعریف می‌ کنند و وقت شما را می‌ گیرند. ترجیح می‌ دهید روی آنچه که خودتان می‌ توانید انجام دهید و همچنین نحوه غلبه بر موانع پیش رو و کارهای دیگر، تمرکز نمایید. از خودتان نپرسید که چرا من بهانه‌ گیری نمی‌ کنم. شاید دلایل زیادی برای کاری که نمی‌ توانید انجام دهید وجود داشته باشند، اما دلایل بیشتری وجود دارند که می‌ توانید آن کار را انجام دهید.

چکیده
همانظور که گفتیم انسان های ضعیف انسان های بهانه جویی هستند که می خواهند برای پیشرفت از ساده ترین راه ممکن عبور کنند و بدون تلاش و سختی به اهدافشان برسند، در مقابل انسان های ضعیف انسان قوی هستند که عملگرا هستند و با وجود موانع و مشکلات دست از تلاش برنمی دارند و برای رسیدن به اهدافشان می جنگند و اجازه نمی دهند ترس ها و مشکلات سد راهشان شوند. امیدواریم از این مقاله نیز نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید ویژگی های انسان های قوی را در خودتان پرورش دهید و مانند انسان های ضعیف بهانه جویی نکنید. از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید