پولدار شدن به سبک آسان

پولدار شدن به سبک آسان

پولدار شدن به سبک آسان

یکی از مهمترین راه پولدار شدن به سبک آسان این است که عادت های اصلی و تغییراتی در سبک جدید زندگیتان ایجاد کنید. ثروتمند شدن یک هدف یکسان برای همه مردم است، رسیدن به این هدف کار سختی نیست فقط کافیست با روش های پولدارشدن آشنا شوید. با ما همراه باشید، تا در این مقاله چگونگی پولدار شدن به سبک آسان را برای شما توضیح دهیم.

روشهای آسان و سریع پولدار شدن

واقعیت وحقیقت آشکار این است که پولدارشدن نیز مثل هرکاری دیگری زمینه فکری و تئوری مناسب و عملی می خواهد. امروزه پول برخلاف گذشته های دور بر دغدغه اصلی بدل شده است بسیاری از جوان ها مایلند که خیلی زود بی درد سر به پول برسند پول دیگر مثل گذشته چرک کف دست خوانده نمی شود و بسیاری آن را حلال مشکلات می دانند.

پولدار شدن تصور کنید جوانی که می خواهد به استقلال مالی برسد چند سال باید کار کند تا بتواند هزینه سنگین ازدواج خود را بپردازد، چند سال باید کار کند تا پول پیش یا رهن خانه را پس انداز کند یا حتی جهیزیه بخرد یا برای ادامه تحصیل با فراغ بال به شهر و دیار دیگری برود، شاید به همین دلیل هم هست که بسیاری را در اطرافمان می بینیم که مشغول چند کار دائم و پاره وقت به طور همزمان هستند والبته دائم هم گله دارند که به جایی نمی رسند .

چگونه پولدار شویم سوال بسیاری از آدم ها است. تا به حال به فکر تغییراتی در زندگی تان افتاده اید که پس از آن بپرسید خب حالا چگونه پولدار شویم ؟ بحث از بیش تر پول درآوردن و افزایش دارایی تان که می شود، بعضی وقت ها مهم ترین کاری که می شود کرد این است که عادت های اصلی را تثبیت کنید و تغییرات کوچکی در سبک زندگی بدهید. برای رسیدن به این تغییرات کافی است از این پس روی پاسخ سوال چگونه پولدار شویم تمرکز کنید. پاسخ هایی که در این نوشتار آمده اند.

پولدار شدن به سبک آسان

تی. هارو اِکِر در کتاب اش اسرارِ ذهن میلیاردرها تاکید می کند که “موفقیت مهارتی آموختنی است. اگر می خواهید یک گلف بازِ فوق العاده شوید، می توانید چگونگی انجام آن را یاد بگیرید. اگر می خواهید یک نوازنده ی پیانو فوق العاده شوید، می توانید چگونگی انجام آن را یاد بگیرید… اگر می خواهید ثروتمند شوید، می توانید چگونگی انجام آن را یاد بگیرید.”

پولدار شدن با تغییر در سبک زندگی

۱- با آدم هایی بگردید که مورد تحسین تان هستند: آندرو کارنیج، که از هیچ شروع کرد و ثروتمندترین مرد کشور شد، تمام ثروتش را به یک اصل نسبت می دهد: مغز متفکر. ایده ی او این است که دور خودت را از آدم های با استعدادی که هم بینش شما هستند پر کنید چون چند ذهن خلاق و باهوش اساسا از یک مغز قدرتمندتر است. به علاوه، ما شبیه آدم هایی می شویم که با آن ها ارتباط داریم، و همین دلیل است که ثروتمندان دوست دارند با کسانی که ثروتمند هستند ارتباط داشته باشند.

میلیاردر خودساخته استیو سیه بولد می گوید، “در اکثر موارد، ثروت خالص تان بازتابِ سطح دوستان نزدیک تان است. در کنار آدم هایی بودن که از شما ثروتمندتر هستند این پتانسیل را در پی دارد که می توانید فکرتان را گسترش دهید و درآمدتان را به سرعت افزایش دهید. واقعیت این است که، در مورد پول ثروتمندان متفاوت از قشر متوسط فکر می کنند، و در جوار آن ها بودن چیزهای فراوانی را می تواند نصیب مان کند.

۲- یک شغل پاره وقت بگیرید: اگر می خواهید بیش تر پول دربیاورید، یک راه حل ساده آن است که بیش تر کار کنید، و شما وقتی شغل دوم داشته باشید از این که اضافه کاری کنید بیش تر پول به دست خواهید آورد. شما خواهید توانست مجموعه ی مهارت های تان را با کار کردن در زمینه ای متفاوت، فکر کردن درمورد کار در یک بافت اجتماعی متفاوت، و گسترش شبکه ی ارتباطی تان افزایش دهید.

به علاوه، این فرصتی فوق العاده است برای پول درآوردن از یکی از علایق خاص تان، مثل عکاسی، موسیقی، تدریس خصوصی، یا مربیگری، یا اشتیاق تان را به یک کار کمکی تبدیل کنید. کارهایی پردرآمدی را که می توانید به صورت جانبی انجام دهید چک کنید و در مورد چگونگی شروع یک کار کمکی نوشته های خانمی را بخوانید که نزدیک به ۴۰۰۰ دلار به صورت جانبی در ماه درآمد کسب کرده بود.

پولدارش دن به سبک آسان

۳- مدام سرتان توی کتاب باشد: آدم های ثروتمند بیشتر ترجیح می دهند آموزش ببینند تا سرگرم شوند، اگر می خواهید مثل آن ها بشوید، دست به کار شوید و شیرجه بزنید توی کتاب های مربوط به سرمایه گذاری یا تامین مالی شخصی، یا از زندگی نامه ی یک شخص موفق نکاتی را الگوبرداری کنید.

سیه بولد می نویسد، “بروید خانه ی یک آدم پولدار و اولین چیزی که خواهید دید یک کتابخانه ی بزرگِ پر از کتاب است که او برای آموزش خودش در زمینه ی موفق تر شدن از آن ها استفاده کرده است.” مثلا میلیاردر، وارن بافیت، را در نظر بگیرید که تخمین می زند حدود ۸۰ درصد از وقتش را به مطالعه اختصاص می دهد. درحالی که ثروتمندان لزوما برای پولدار شدن خیلی به تحصیلات رسمی بهایی نمی دهند، بسیاری از بزرگ ترین آدم های موفق تحصیلات رسمی کمی دارند، آن ها قدر قدرت یادگیری را سال ها پس از اتمام دانشکده می دانند.

۴- به انجام کارهایی که دوست ندارید خودتان را عادت بدهید: اگر می خواهید ثروت اندوزی کنید، موفق باشید، یا در زندگی پیش بیوفتید، باید خودتان را به بلاتکلیفی و زحمت عادت بدهید. آدم های ثروتمند، به گونه ای خاص، راحتی را در بلاتکلیفی می یابند. سیه بولد می نویسد، “راحتی جسمی، روانشناختی، و عاطفی هدف اصلی نگرش قشر متوسط جامعه است. متفکران جهانی از همان اول می آموزند که میلیاردر شدن آسان نیست و نیاز به راحت بودن می تواند مخرب باشد. آن ها می آموزند که وقتی در یک حالت بلاتکلیفی پیش می روند احساس راحتی کنند.”

اگر می خواهید ثروتمند شوید باید با احساس نا راحتی مشکلی نداشته باشید. اگر مشکل دارید، یاد بگیرید چگونه مشکل نداشته باشید، سیه بولد می نویسد:“آدم های بزرگ می دانند برای ثروتمند شدن باید بهایی پرداخت، ولی اگر از گذراندن درد و رنج های موقت آزرده خاطر نشوند، می توانند برای باقی عمر از ثروت فراوان شان بهره ببرند.” کاربستِ این نگرش را از امروز با یکی از راهکارهای پیشنهادی سیه بولد شروع کنید:“فهرستی تهیه کنید از ۵ کاری که باید امروز انجام بدهید و ناراحت کننده هستند ولی به شما کمک می کنند اندوخته ی مالی خود را درست کنید.

۵- پول تان را به یک حساب پس انداز با سود بالا انتقال دهید: احتمال دارد پولی که در حساب پس اندازتان خوابانده اید به میزان ناچیزی افزایش پیدا می کند. این به خاطر آن است که اکثر ما از بانک های بزرگ استفاده می کنیم که نرخ بهره ی بسیار کمی حدود ۰،۰۱ درصد می دهند. با این نرخ بهره، اگر شما سرمایه ی ۱۰۰۰۰ دلاری را به مدت یک سال در حساب پس انداز اصلی تان بخوابانید، بهره ی خالص ۱ دلار را دریافت خواهید کرد، و تازه این مبلغ پیش از کسر مالیات است. یک سپرده ی ۵۰۰۰۰ دلاری بعد از یک سال فقط ۵ دلار بهره خواهد داشت.

ولی اگر از یک حساب پس اندازِ با بهره ی بالا در یک بانک داخلی استفاده می کنید، به لطف نرخ بهره ی ۱ درصد، سپرده ی ۱۰۰۰۰ دلاری تان در طول سال ۱۰۰ دلار بهره خواهد داشت. و ۵۰۰۰۰ دلار ۵۰۰ دلار. حساب های پس اندازِ با نرخ سود بیش تر- بیش ترین نرخ موجود ۱٫۲۵ درصد است- حتی بهره ی بیش تری به شما خواهند رساند.

پولدار شدن به سبک آسان

قبول، استفاده از یک حساب پس انداز با بهره ی بالا قرار نیست ثروت بادآورده برای تان به ارمغان بیاورد یا یک ساله شما را ثروتمند کند، ولی این روشی آسان برای چند چوق بیش تر درآوردن از پولی که به نحو دیگری از آن استفاده نمی شود. اگر می خواهید برای شروع کسب بهره های بیش تر، از بانک های مرسوم به یک بانک برخط بروید، بیش تر درمورد حساب های پس انداز با بهره ی بالا مطالعه کنید و فهرست گزینه های بانکی مگنیفای مانی را بررسی کنید.

۶- زودتر از خواب بیدار شوید: می گویند سحرخیز باش تا کامروا شوی، و ممکن است پشتِ این گفتاورد حقیقتی نهفته باشد. سحرخیزان از طریق پاسخ دادن ایمیل ها، ورزش کردن، مراقبه کردن، یا مطالعه، پیش از آن که بسیاری از ما حتی ساعت زنگدارمان را خاموش کرده باشیم، از همه پیشی می گیرند و به همین جهت شادتر و سالم تر هستند. بعضی از قدرتمندترین و موفق ترین آدم ها قدر هر صدایی را که بیدارشان می کند می دانند، اگر این کار برای آن ها جواب داده است، برای شما هم می تواند جواب بدهد.

۷- از پول تان استفاده کنید: یکی از موثرترین راه های کسب پول بیش تر از طریق سرمایه گذاری آن است، پس این کار را در اسرع وقت شروع کنید. رامیت ستی در پرفروش ترین اثر نیویورک تایمز، “یادتان می دهم که ثروتمند شوید”، می نویسد:“به طور میانگین، میلیاردرها ۲۰% از درآمد داخلی شان را هر ساله سرمایه گذاری می کنند. ثروت آن ها با مبلغی که هر سال به دست می آورند سنجیده نمی شود، بلکه با چگونگی پس انداز و سرمایه گذاری شان در طول زمان سنجیده می شوند.:

بخش اعظم ماجرا این جا است که برای سرمایه گذاری کردن نیازی نیست حتما ثروتمند باشید، فقط باید در کنارگذاشتن بخشی از پول تان به صورت منظم و پیوسته کوشا باشید. هرچه بیش تر بتوانید پول کنار بگذارید، بهتر است، ولی حتی مقداری اندک هم می تواند در دراز مدت، به لطف بهره ی مرکب، کارساز باشد.

ساده ترین نقطه ی شروع سرمایه گذاری کردن در طرح ۴۰۱(ک) کارفرمایان است. بعد توجهی هم به اختصاص پول تان به یک بیمه ی بازنشستگی مرسوم یا خویش فرما داشته باشید، حساب های بازنشستگی فردی با محدودیت ها و ساختارهای مالیاتی متفاوت، که انتخاب هر یک از آن ها به درآمدتان و مسائل مالیاتی بستگی دارد.

اگر هنوز پولی برای تان باقی مانده است و تشنه ی سرمایه گذاری آن هستید، می توانید درباره ی صندوق های شاخص کم هزینه، که وارن بافیت پیشنهاد می دهد، تحقیق کنید و به روش های سرمایه گذاری برخطی که “مشاوران روباتیک” نامیده می شوند نگاهی بیندازید. برای کسب اطلاعات بیش تر پیش از شروع درباره ی اصول اولیه ی این کار مطالعه کنید.

پولدار شدن به سبک آسان

۸- هدف هایی تعیین کنید و دستیابی به آن ها را در ذهن تان مجسم کنید: اگر می خواهید بیش تر پول در بیاورید، باید هدفی مشخص داشته باشید و بعد طرح مشخصی برای نحوه ی رسیدن به آن هدف داشته باشید. پول از آسمان نمی بارد، باید برای به دست آوردنش تلاش کنید.

اِکِر تاکید می کند:ثروتمندان متعهد می شوند که به ثروت دست یابند. این کار تمرکز، جربزه، دانش، و تلاش فراوان می خواهد و اگر اهداف درست و بینشی روشن داشته باشید شدنی است:“دلیل شماره ی یک اکثر کسانی که به خواسته های شان نمی رسند این است که آن ها نمی دانند چه می خواهند. ثروتمندان کاملا به وضوح می دانند که خواهان ثروت هستند.” برای درآمد و ثروت خالص سالانه ی تان آن چه را اِکِر “بازی رسیدن به هدف” می نامد روی کاغذ پیاده کنید. وقتی برای رسیدن به این هدف ها چهارچوب زمانی مشخص می کنید، واقع بین باشید، ولی در ضمن، بزرگ فکر کنید و از به چالش کشیدن خودتان نترسید.

چکیده

بسیاری از ما انسانها در تلاش هستیم تا ثروت زیادی را به دست آوریم، تا بتوانیم همانطوری که دوست داریم لباس بپوشیم، مسافرت کنیم، یا ماشین لوکس بخریم. پولدار شدن کار آنچنان سختی نیست، در این مقاله با نحوه پولدار شدن به سبک آسان آشنا شدید و با کوچکترین تغییر در سبک زندگی خود میتوانید وضعیت اقتصادی خود را کنترل کنید و به جمع ثروتمندان اضافه شوید. امیدواریم از این مطالب لذت برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

 

پاسخ دهید