روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

امروزه اکثر مردم نمیدانند چه روش های برای پس انداز کردن خرید خانه لازم است.  هر خانواده ای در طی زندگی به دارایی خاصی میرسد، که قسمتی از در سال های آینده به عضوهای جوانتر میرسد که به این دارایی پس انداز گفته میشوند. بزرگترین و قوی ترین پشتوانه ی هر کسی در زندگی پس انداز کردن است. افرادی که پس انداز میکنند مشکلات کمتری در زندگی دارند، با ما همراه باشید تا روش های صحیح پس انداز کردن برای خرید خانه را برای شما بیان کنیم.

برای خرید خانه چطور پس انداز کنیم

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

شما هم دوست دارید مانند بقیه افراد صاحب خانه شوید؟ حتی با وجود این همه تورم و شرایط اقتصادی مملکت و مشکلاتی که طی دو سال آینده پاگیر بازار ملک شده است، متخصصین املاک می‌گویند که اگر شما بتوانید خانه‌ای خریداری کنید، هنوز جا برای رشد وجود خواهد داشت و سرمایه گذاری در مسکن و خرید خانه همچنان مطمئن‌ترین نوع سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

اما متأسفانه بیشتر افرادی که برای بار اول اقدام به خرید خانه میکنند، مبلغ پولی را که دارند چیز ناچیزی حسابش میکنند. با یک تخمین تقریبی، هزینه کمسیون خرید مسکن در دفاتر املاک چیزی در حدود یک درصد است؛ یعنی اگر شما یک خانه ۲۰۰ میلیون تومانی بخرید حداقل باید چیزی در حدود ۲ میلیون تومان به عنوان کمیسیون یا کارمزد به آژانس املاک پرداخت کنید. همین‌طور هزینه های ریز و درشت دیگری نیز طی فرآیند نقل‌ و انتقال وجود دارد که شاید مجموع این هزینه ها را به ۵ درصد قیمت خرید خانه برساند!

روش های خرید خانه برای کسانی که پول ندارند

اگر شما الان قصد خرید خانه را داشته باشید ولی به اندازه کافی سرمایه یا پس انداز نداشته باشید، فرصت خوبی برای خرید خانه نیست. شاید از یکی از اعضای خانواده کمک مالی بخواهید، یا اگر مالک سهام شرکتی بورسی هستید، می‌توانید پولتان را از آنجا بیرون بکشید. در غیر این صورت، زمان آن رسیده تا قدری منظم‌تر و متعهدتر باشید و روی خرید خانه در نزدیک‌ترین زمان ممکن تمرکز کنید.

چند راه عملی خرید خانه برای کسانی که پول ندارند

۱- اجاره کردن آپارتمان کوچک

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

فرض کنید شما در یک آپارتمان زندگی میکنید که جابجایی به اپارتمان کوچک تری در محله ارزان بهترین راه حل برای پس انداز کردن است، بخصوص اگر متأهل نباشید، و صاحب فرزندی نیستید بسیار تاثیر دارد. به این فکر کنن که حتی اگر خانواده شما جایی برای اسباب کشی شما داشتند به آنها پیشنهاد کنید تا مدتی به آنجا بروید. حرفهای دیگران برایتان مهم نباشد. چون آنها از هدفی که شما برای خانه دار شدن دارید خبر ندارند. رهایی از هزینه های اضافی ماهیانه یک تومن به بالا در حدود ۱۳ تومن معادل پس انداز کردن است.

۲- پولهایی را که به هر طریقی به دست می آورید از دست ندهید

آیا شما پاداش نقدی از محل کارتان دریافت کرده اید؟ یا در قرعه کشی بانک برنده شده اید؟ خرج کردن این پول ها را فراموش کنید. سرمایه گذاری این مبالغ در بلندمدت به شما کمک می‌کند تا زودتر به هدفتان که خرید خانه است برسید.

۳- سراغ یک شغل نیمه وقت کنید

در بعضی شرایط که قصد خرید ملک را داریم مجبوریم پول زیادی پس انداز کنیم، ولی بنظر کار راحتی نیست. آیا می‌توانید یک شغل نیمه وقت بگیرید و همه حقوقتان را برای بودجه خرید خانه پس انداز کنید؟ یا می‌توانید در کاری که در آن مهارت دارید به عنوان فریلنسر کار کنید؟ فقط به فکر راه‌های پس انداز نباشید، به راه‌های پول درآوردن هم فکر کنید. بگذارید همین حالا یک راه عملی برای پول درآوردن را به شما آموزش دهیم.

شما در چه کاری رشته دارید؟ طراحی ترجمه، سخنرانی، فروش، تولید محتوا، برنامه نویسی، تایپ …. با این مهارت‌ها به راحتی می‌توانید در ساعات بیکاری و عصرها درآمدزایی کنید. همین‌طور اگر ماشین دارید و هر روز یک مسیر مشخص را تا محل کار رانندگی می‌کنید، می‌توانید در وب‌سایت “کاروانرو” اطلاعاتتان را وارد کنید، افرادی که با شما هم مسیر هستند، پیدا کنید و کرایه‌ای بابت رساندن آن‌ها به مقصدشان دریافت کنید. شما می‌توانید برای هر مهارتی که دارید، بازاری پیدا کنید تا مهارت‌هایتان را بفروشید و درآمد کسب کنید. فقط به کمی جستجو و همت برای رسیدن به هدف خرید خانه دارید.

۴- قطره قطره جمع گردد

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

تعداد دفعات خرید غذا از رستورانها را کم کنید. خریدن تنقلات و چیزای اضافی را حذف کنید. فرض کنیم که یک وعده ناهار ۸۰۰۰ تومان و سایر تنقلات ۵۰۰۰ تومان باشد، حذف دو وعده ناهار و همین‌طور تنقلات یعنی ۱۰۰۰۰۰۰ تومان پس انداز در سال! اگر نمیدانید چطور پس انداز کنید، در مقاله آموزشی راه های پس انداز پول راههای کاملاً عملی را بیاموزید که به شما کمک می کند در سال تا ده میلیون تومان پس انداز کنید.

۵- هزینه هایی که واجب نیستند را حذف کنید

آیا شما قادر به انجام این کارهستید که اینترنت خود را از نامحدود تبدیل به محدود کنم؟ یا بسته اینترنت موبایل خود را به طور کامل قطع کنید و فقط زمانی که در خانه و محل کار هستید از اینترنت وای فای استفاده کنید؟ به جای تردمیل و وسایل ورزشی گران قیمت باشگاه‌ها وسایل ورزشی موجود در پارک‌ها برای ورزش کردن استفاده کنید؟ هیچ‌کسی دوست ندارد این را بلند بگوید اما بیشتر مردم راه‌های زیادی برای کاهش یا حذف هزینه ها دارند. این کار راحت نخواهد بود و شما ممکن است احساس کمبود کنید، اما اگر به فکر پس انداز و خرید خانه هستید این کار ضروری است.

راه های پس انداز کردن پول با حقوق کم

تنها در قالب پس انداز پولی قرار نمی گیرد یعنی اگر از وسایل زندگی به درستی نگه داری شود با افزاش طول عمر آنها ، خانواده لازم نیست دوباره پولی را در جهت خرید این وسایل بپردازد و هزینه های ثابت خانواده کاهش می یابد و از این رو امکان پس انداز پولی افزایش می یابد. خانواده در طول حیات خودبه سرمایه ای دست پیدا می کندکه بخشی از آن در آینده به اعضای جوانتر می رسد . پس انداز های ما از راه های سهیم کردن نسل آینده در دارایی امروز ماست .

نسل جوان بعد از ما از این ثروت در جهت پیشرفت خود استفاده می کند اما حفظ این دارایی ها و تلاش برای بیشتر نمودن آنها سبب می شود فرزندان ما در آینده پشتوانه قوی برای بهتر زندگی کردن داشته باشند. خانواده در برخی مواقع با مسائل و مشکلات متعددی مواجه می شود، که پس انداز نمودن بخشی از این مشکلات می کاهد و سبب امنیت خاطر اعضای خانواده می شود ، امنیت خاطر اضطراب و فشارهای روانی را کم تر می کند . خانواده هایی که پس انداز دارند، با مشکلات کمتری مواجهند و آسیب کمتری می بینند.

چگونه با همین درآمد پس انداز بیشتری داشته باشیم

روش های پس انداز کردن برای خرید خانه

پس انداز کردن نوعی شراکتی است ولی اینطور نیست که تنها با کار کردن سرپرست خانواده انجام بگیرد. بلکه تمام افراد خانواد باید در پس انداز نمودن تلاش کنند و با مدیریت صحیح هزینه ها و صرفه جویی و استفاده درست از وسایل خانه به پس انداز خانواده کمک نمایند. ما نباید خانواده را به مشارکت در امر پس انداز مجبور سازیم ، بهتر است آنها با میل و رغبت خود در این کار مشارکت کنند .

شما باید در مورد نحوه پس انداز کردن با خانواده صحبت کنید تا راه های درست پس انداز کردن و تأثیر آن در زندگی آینده  را بررسی کنید. خانواده های پولدار نسبت به خانواده های دیگر پس انداز بیشتری دارند و هرچه وضعیت اقتصادی خانواده ضعیف تر باشد، پس انداز کمتری دارند.با افزایش قیمت کالا و گران شدن ، هزینه ها و مخارج خانواده ها بالا می رود و خانواده های کمتری می توانند پول خود را پس انداز کنند. برای صرفه جویی و پس انداز پول راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن اشاره شده است.

چکیده

برای پس انداز کردن پولی که میخواهیم خانه دار شویم، قبل از هرچیزی باید هدف خود را از پس انداز کردن مشخص کنیم. تا بتوانیم با تلاش زیاد و امیدوار بودن به اینکه میتوانیم به هدفمان برسیم، پس انداز موفقی داشته باشیم. همه ی شما میدانید که برای خرید خانه نیاز به مبلغ زیادی داریم، که این مبلغ با حقوق کارگری و کارمندی جور نمیشود. فقط باید سعی کنیم با توجه به نوسانات ملک تلاش خود را زیاد کنیم. ما در این مقاله روش های پس انداز کردن برای خرید خانه را بیان کردیم. امیدواریم تأثیر مثبت برای کسانی که صاحب خانه نشده اند داشته باشد. از همراهی شما سپاسگذاریم.

پاسخ دهید