ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد ، قطعا با خواندن این تیتر، یاد یک نفر از دوستان صمیمیتان افتاده اید . این دوست قطعا بیشتر شبیه به خواهر یا برادر شماست، تا دوستتان . قطعا احساس می کنید که با این فرد رابطه خونی دارید.

حال شاید دلتان بخواهد که ببینید که چه چیزهایی در ایجاد این حس درونی شما نقش داشته است ، به همین دلیل در این قسمت از سایت راز ثروت به ویژگی های یک دوست خوب و واقعی اشاره می کنیم.

۱ مهربانی

مهربانی یکی از اصلی ترین عوامل نشان دهنده دوست خوب است . همه ما تجربه این را داشته ایم که در روزهای سخت با مهربانی فردی توانسته ایم دوباره سرپا شویم . مهربانی دوست خوب به راحتی تمام نمی شود و همیشه شما را تحت تاثیر قرار می دهد . دوست مهربان به نیازهای شما واقف است و مایل است که خودش، برطرف کننده آن ها باشد.

۲- صداقت

یک دوست خوب هیچ گاه چاپلوسی شما را نمی کند . او به شما اجازه می دهد که حقیقت را بدانید ، حتی اگر باعث ناراحتی تان شود . بسیاری از افراد این دوست ها را نمی خواهند اما دوست واقعی تمام واقعیت را به شما می گوید زیرا با شما صادق است . او دوست ندارد شما را در تاریکی و ابهام رها کند و نسبت به شما حس مسئولیت و وظیفه دارد و دلسوز واقعی شماست.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۳- خود واقعی

دوست واقعی سعی ندارد که خودش را شبیه به شما کند تا از او خوشتان بیاید . او همانطور که هست، به نزد شما می آید و خود واقعی اش را به شما نشان می دهد . در حالی که ممکن است رویاهایش با شما متفاوت باشد اما سعی ندارد در شما و یا خودش تغییری ایجاد کند و همانگونه که هستید، شما و خودش را قبول دارد.

 

۴- ماجراجو

کسل بودن نشانه بی ذوقی و بی علاقگی و نداشتن انگیزه ذهنی ، احساسی و جسمی است . دوست خوب با هیجانات و تفریحات شما به وجد می آید و با شما همراه است.

دوست دارد که در هر کار ماجراجویانه ای با شما همراه شود و دوستی شما را به یک دوستی کسل کننده تبدیل نمی کنند. میل و علاقه او به تجربه کردن زیبایی ها و شگفتی های دنیای اطراف به این معنی است که او یک دوست خوب و عالی برای شماست.

۵ بازیگوش

قطعا دوست خوب پایه تمام شیطنت های شماست . او دوست دارد در هر کاری شما را همراهی کند و هیچ وقت شما را از تفریح هایتان منع نمی کند. زیرا در کنار شما احساس پر انرژی بودن و شادی دارد.

این دوستان خوب باعث لبخند و شادی در شما می شوند و دوست دارند که در کنارتان شادی خود را چند برابر کنند . بنابراین وقتی به شما می رسند ، بازیگوش می شوند . در کنار یک دوست خوب هرگز به جدی بودن دنیای اطرافتان فکر نمی کنید.

۶ مراقب

دوستان خوب کسانی هستند که مانند یک مادر و یا یک خواهر و بردار بزرگ تر مراقب شما می باشند . روی سلامت جسمی و عاطفی شما حساس هستند و هرگز از کنار شما بی تفاوت عبور نمی کنند . آن ها اجازه نمی دهند که دیگران با رفتارشان به شما آسیب وارد کنند زیرا همیشه مراقبت از شما را جزء وظیفه خود می دانند.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۷- قابل اعتماد

قطعا تابحال برایتان پیش آمده که شخصی را ببینید که در همان وهله اول به او اعتماد کنید و ندانید که علتش چیست اما بعد از آن می بینید که اشتباه کرده اید اما قضیه دوست خوب کمی متفاوت است.

دوستان خوب با رفتارها و عملشان اعتماد شما را جلب می کنند و اعتمادسازی در طول زمان به دست می آید ، نه یک شبه . شما به دوست خوب به عنوان یک انسان خوب نگاه می کنید و به او بیش از هرکس دیگری اعتماد دارید.

۸- پرورش دادن

دوست خوب می تواند مانند یک مادر شما را تربیت کند و پرورش دهد . او به میزان غذاخوردن شما ، ورزش کردنتان، خوابیدنتان و رفتارهایتان توجه می کند . او دوست ندارد که شما با رفتارهای غلط به خودتان آسیب بزنید . دوستان خوب هم دوست خوب ، عاشق، خانواده، پزشک برای شما هستند و در کنار آنها احساس عزت نفس بالایی دارید.

 

۹- شنونده خوب

مهربانی و دلسوزی می تواند در کنار یکدیگر به یک شنونده خوب بودن تبدیل شود . دوست خوب هنگام درد و دل کردن شما کاملا ساکت و هوشیار است . دوست خوب شنونده خوبی برای امیدها، آرزوها ، ترس ها، رویاها ، افکار احمقانه و پوچ و یا سختی های زندگی شماست.

۱۰ یاری رسان

دوست خوب پشتوانه شماست . اگر خسته باشید، به شما کمک می کند و کارهایتان را تا جایی که در توانش است ، انجام می دهد . اگر در مورد اعضای خانواده به کمک نیاز داشته باشید ، هرگز دریغ نمی کند . او تمام تلاشش را می کند تا آسیبی به شما نرسد و بتواند در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را حل کند.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۱۱- بصیرت

دوستان خوب قبل از این که چیزی را به زبان بیاورید، می فهمند . آن ها نیازهای شما را بهتر از خودتان می شناسند . آن ها می دانند که چه چیزی شما را شاد و چه چیزی موجب ناراحتی تان می شود.

آن ها در بهبود روحیه شما بزرگ ترین نقش را ایفا می کنند زیرا به تمام ویژگی های شخصیتی شما آگاهی و بصیرت دارند.

۱۲- خوشبین اما نه فقط در کلام

زمانی که ناراحت هستید و از فرط غم و غصه حتی گریه می کنید ، دوست خوب به داد شما می رسد . او در این لحظات سخت به جنبه مثبت ماجرا نگاه می کند و شما را به چیزهای خوبی که دارید ، آگاه می سازد . البته این خوشبینی بیش از حد ماورایی و غیر طبیعی نیست. بلکه کاملا واقع بینانه می باشد.

۱۳- محترم

این دوستان نهایت احترام را برای شما و خانواده تان قائل هستند . آن ها در هیچ شرایطی از شما بدگویی نمی کنند . حتی در زمان هایی که با او بحث می کنید ، هیچ گاه احترام به شما را خدشه دار نمی کند و از دیگران نیز می خواهد که به شما احترام بگذارند.

۱۴ در آغوش کشیدن

او در تمام سختی های زندگی شما را به آغوش گرم خود دعوت می کند . چه روحی و چه جسمی محبت خود را به شما نشان می دهد. هیچ قانونی را برای پس زدن شما ندارد و همیشه آغوشش به روی شما باز است.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۱۵- پذیرنده

او قلب خودش را به سوی شما باز می کند، بدون این که توقع جبران از سمت شما داشته باشد. او تا جایی که می تواند فاصله بین خودش و شما را کم می کند و همیشه امنیت را در رابطه بالا می برد.

همچنین در کنار شما سفر طولانی زندگی را طی می کند.

۱۶- توانایی خود واقعی بودن

اگر در دوستی هستید که در آن می توانید خود واقعی تان را نشان دهید ، یعنی یک دوست واقعی دارید . دوست واقعی شما را زشت یا زیبا ، خوش اخلاق یا بداخلاق با هر نوع فرهنگی می پذیرد و هرگز طوری با شما رفتار نمی کند که حس تحقیر شدن از خود واقعی تان به شما دست بدهد.

۱۷- توانایی سکوت کردن بدون سرزنش و فشار از سمت او

دوست خوب بهتر از هرکس دیگری شما را درک می کند و در نتیجه زمان هایی که دوست دارید تنها باشید ، شما را درک می کند و خلوت شما را بهم نمی زند . او قصد ندارد که به خلوت شما وارد شود و آن را بهم بزند زیرا خواهان آرامش واقعی شماست . بعد از دوری کردن شما و بهبودی نیز با روی باز پذیرای شما می باشد.

۱۸- خوشحالی بعد از رویداد اتفاقات خوب

دوست خوب با خوشحالی شما خوشحال است و با ناراحتی شما ناراحت و در نتیجه زمانی که به موفقیتی دست پیدا می کنید، او نیز به اندازه شما و خانواده تان خوشحال است و دوست دارد که در این شادی سهیم باشد . فرقی ندارد که این شادی مربوط به پیدا کردن شغل مناسب ، برنده شدن در یک مسابقه ، خرید یک وسیله یا هر مورد دیگری باشد.

۱۹ مکالمه های کوتاه اما لذت بخش

مکالمه شما با یک دوست واقعی معمولا کوتاه اما مفید است . این دوست سعی ندارد که در موارد مختلف با شما بحث کند، زیرا خواهان نگه داشتن رابطه ، آن هم با کیفیت بالاست و از طرفی زمانی که با او هستید ، می توانید در مورد هرچه که دوست دارید، با او صحبت کنید، بدون این که ترس از قضاوت داشته باشید.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۲۰- مواجه کردن شما با خرابکاری هایتان

دوست خوب می تواند اشتباهات شما را به خوبی به شما یادآوری کند تا جلوی اشتباهات بعدی را بگیرد . او بهتر از هرکسی به خرابکاری ها و نقص های رفتاری شما آگاه است و در نتیجه برای حل مشکل ، بهترین کسی است که می توانید به او تکیه کنید.

۲۱- تشویق کردن

دوست خوب شما را به سمت چیزهای خوب و ارزشمند در زندگی هل می دهد . او شما را تشویق به تجربه چیزهای جدید در زندگی می کند و دوست دارد که شما را در این راه رشد دهد . او بزرگ ترین مشوق شما در زندگی است . تشویق هایی که راه به جای غلط نمی برند و در زندگی شما تاثیر مفید دارند.

۲۲- بخشنده

مطمئن باشید که دوست خوب می تواند به اندازه یک خواهر خونی بخشنده باشد . او شما را به خاطر خطاهایتان درک می کند زیرا بیش از خودش به منافع شما فکر می کند . او سعی می کند که بعد از عذرخواهی با گوش شنوا به دلایل اشتباهتان گوش کند و بعد توانایی و قدرت بخشش خود را به شما نشان دهد.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

۲۳- اشتیاق برای دیدن او

دوست واقعی می تواند آنچنان در دل شما جا باز کند که برای دیدنش دلتنگ شوید . او می تواند با نشان دادن خودش به شما باعث ایجاد شادی واقعی در شما شود . انرژی مثبت و مهربانی های او همیشه شما را به وجد می آورد و باعث می شود که دلتان بخواهد تا زمان بیشتری را در کنار او سپری کنید.

۲۴- احساس گناه نکردن در کنار او

این مفهوم را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم . فکر کنید که از طرف او به یک مهمانی دعوت شده اید اما نتوانسته اید پا به آن مهمانی بگذارید . یک دوست خوب در چنین شرایطی شما را درک می کند و رفتارهایی مثل قهر کردن را از خود نشان نمی دهد . در واقع او طوری رفتار نمی کند که از طرد شدن از سمت او نگرانی داشته باشید و شما را نیز مجبور به انجام هیچ کاری بر خلاف میل و یا شرایطتان نمی کند.

۲۵- راحت بودن تقاضا از او

دوست خوب با شما جوری رفتار می کند که زمانی که از او کمکی می خواهید یا درخواستی دارید ، بتوانید آن را با او در میان بگذارید. او هیچ گونه تند مزاجی و حساسیت بی جا را از خود نشان نمی دهد و در نتیجه شما خیالتان راحت است که هر درخواستی را با او مطرح کنید و مطمئن هستید که اگر بتواند برای شما کاری انجام می دهد و بهانه جویی نمی کند.

ویژگی هایی که یک دوست خوب دارد

پاسخ دهید