وسایل ضروری سفر

سفر رفتن در نوروز

وسایل ضروری سفر

در ایران، نوروز و تعدادی از روزهای قبل و بعد از آن تعطیل رسمی است و بسیاری از ایرانیان در این تعطیلات به سفرهای چند روزه رو می‌ آورند. یکی از نکات بسیار ضروری در مسافرت همراه داشتن وسایل ضروری است، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه وسایلی برای مسافرت ضروری است.

وسایل مسافرت

برای جمع آوری وسایل ضروری سفر به موارد زیر توجه کنید:

۱- فهرست کنید

اول از همه باید بدانید چه چیزهایی برای سفر نیاز دارید. مسلما لوازم سفر برای هر نوع سفری متفاوت است. بنابراین بسته به نوع سفر، وسایل را فهرست کنید. با این کار دیگر ذهن تان درگیر نخواهد بود و موردی را هم از قلم نمی اندازید.

۲- لباس ها

در سفر قرار است راحت باشید و نگران چروک شدن، اتو نداشتن، تنگ و ناراحت بودن لباس و… نباشید. بنابراین لباس هایی را انتخاب کنیدکه اصطلاحا اسپورت هستند. شلوار جین، کتان، مانتوهای راحت و ساده، شال سبک و نخی، کفش ورزشی، چند جفت جوراب نخی و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی از لوازم اصلی سفر است.

یک عدد کیف سبک برای قدم زدن و یک کوله برای گذاشتن وسایل وقتی مثلا کنار دریا می روید، کافی است. این نکته هم یادتان باشد، هوای بهار متغیر است. بنابراین مسافر هر منطقه از ایران که هستید، حتما یک تکه لباس مخصوص فصل گرما را هم با خودتان ببرید. از رگبار و رعد و برق یا گرمای ناگهانی فصل بهار غافل نشوید. حال بهار، حال تغییر است.

۳- کمک لباس ها

هرچه سبک تر سفر کنید، راحت تر هستید. این شعار را فراموش نکنید. اما این وسایل هم جزو وسایل لازم شماست. همراه بردن لوازم شخصی آرایشی – بهداشتی چه برای خانم ها و چه آقایان، ضروری است. بنابراین سعی کنید حتما این لوازم را همراه داشته باشید.

۴- نقشه

سفر رفتن در نوروز

اغلب موبایل ها نرم افزار GPS دارند. اما بهتر است همراه تان نقشه مقصد را داشته باشید. به این ترتیب اگر با خودروی شخصی سفر می کنید، نگران تمام شدن باتری موبایل و سرگردان ماندن در مسیر نخواهید بود. علاوه براینکه در بعضی نقشه ها مراکز دیدنی مسیر را هم علامت گذاری کرده اند. بنابراین می توانید از دیدنی های مسیر هم دیدن کنید.

۵- وسایل خوشگذرانی

مگر می شود بدون موسیقی دلخواه، چک کردن موبایل و خبر گرفتن از دوستان و احتمالا قرار دورهمی در مقصد خوش گذراند؟ بنابراین باید این وسایل را همراه ببرید. گوشی، شارژر موبایل، شارژر تبلت، هندزفری، دو شاخه، رابط، چند سی دی دلخواه، یک کتاب کم برگ برای لحظه هایی که شاید بخواهید سری به ادبیات بزنید و نگاهی به این کتاب بیندازید.

۶- کیف مدارک

حتما در سفر نیاز به مدارک دارید. برای اینکه نگران گم شدنشان نباشید، کیف کوچکی را انتخاب کرده و همه مدارک اعم از کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت سوخت، بیمه خودرو، عابر کارت، پاسپورت و.. را داخل آن قرار دهید. در زمان بیرون رفتن بهتر است آن را داخل گاو صندوق هتل بگذارید.

۷- خوراکی ها

اگر با تور مسافرت می کنید که تکلیف معلوم است. نیازی به برداشتن غذا و دیگ و دیگ بر نیست. اما اگر قرار است خودتان به مقصد ویلای شخصی یا ویلای دوست و آشنا بروید، حتما این وسایل را همراه ببرید. غذا برای مسیر سفر و مقصد. برای این کار بهتر است همراهتان ساندویچ های ساده مثل مرغ، کتلت، کوکو و… ببرید. از اضافه کردن سس به غذا هم خودداری کنید تا ساندویچ خراب نشود. میوه، نوشیدنی سالم مثل آب معدنی، تنقلات مثل آجیل خام، چای، بیسکوییت ساده و بدون کرم و… نیز همراه داشته باشید. از به همراه بردن مواد اولیه ای مثل ماهی، مرغ، گوشت و خوراکی هایی که امکان خراب شدن آنها وجود دارد، خودداری کنید.

۸- مخلفات خوراکی ها

قمقمه آب با آب سالم، فلاکس آب جوش، یک بسته چای کیسه ای، نبات، زیره، خرما، قند و شکر همراه داشته باشید.

۹- کمک های اولیه

سفر رفتن در نوروز

حتی اگر آدم خیلی آرامی هم باشید بازهم احتمال اینکه خدایی ناکرده زخمی شوید، وجود دارد. بنابراین به قدر نیاز و نه بیشتر، جعبه کمک های اولیه شامل چسب زخم، پنبه، بتادین، الکل سفید، باند کشی، گاز استریل، داروی سرماخوردگی، ضد اسهال و تهوع، شربت سینه، شربت درمان دل درد کودکان و یک بسته قرص حشره کش و دستگاه آن را همراه ببرید.

۱۰- جعبه ابزار

داخل ماشین وسایل لازم برای پنچرگیری و تعمیرات اولیه خودرو وجود دارد. اما اگر احساس می کنید چیزی کم است، قبل از حرکت آن را خریده و داخل خودرو بگذارید. از پرباد بودن زاپاس چرخ حتما مطمئن شوید. یک بطری آب برای شیشه شوی ماشین و زنجیر چرخ هم همراه داشته باشید.

۱۱- هدیه

اگر منزل اقوام می روید از این ماجرا نباید غافل شوید. بنابراین نه خرید آن را برای لحظه آخر بگذارید و نه بسته بندی آن را. یک هفته مانده به عید سر فرصت هدیه را خریده و کادو کنید. شب قبل از سفر هم آن را کنار کیف دستی یا چمدان بگذارید که فراموشش نکنید.

باید ها و نباید های مسافرت

برای اینکه از مسافرتتان نهایت لذت را ببرید و به همه افراد خوش بگذرد به موارد زیر توجه کنید:

۱- تقسیم کار

قبل از سفر وقتی افراد در حال برنامه ریزی برای سفر هستند، باید از ابتدا وظایف تقسیم شود زیرا بر اثر تقسیم نادرست وظایف مسئولیت بیشتری برعهده یک عده می افتد و نمی توانند از ایام تعطیلات و سفر خود بهره کافی ببرند.

۲- سلیقه های متفاوت

به دلیل تفاوت علایق و سلایق افراد با یکدیگر بهتر است قبل از سفر خواسته های هر شخص در نظر گرفته و طوری برناماه ریزی شود که همه به آنچه می خواهند در طول سفر برسند. اگر قرار است به شهر یا کشور دیگری سفر شود و از مکان های خاص تفریحی و تاریخی بازدید به عمل آید، هر شخصی باید بتواند به جایی که دوست دارد سر بزند و به تفریحات مورد علاقه اش برسد. حتی بهتر است سلایق و عادات غذایی، مکان خواب و بسیاری از عادات دیگر بشری در نظر گرفته شود.

۳- حفظ حریم شخصی

سفر رفتن در نوروز

وقتی همراه گروه زیادی هستید، اگر چه به شما خوش می گذرد، اما مطمئنا به زمان هایی هم برای تنها بودن نیاز دارید. هر فردی انتظار دارد از تعطیلات نهایت استفاده را برده و به آرامش برسد. بهتر است در مسافرت های دسته جمعی نیز زمان های مشخص شده ای را برای خود در نظر بگیرید تا به علایق خود برسید. به عنوان مثال در آرامش مطالعه کنید، در طبیعت قدم بزنید، ورزش کنید، موسیقی مورد علاقه تان را بشنوید و…

۴- کاهش توقعات

وقتی در جمع هستید، لازم است انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید. همان طور که گفته شد اگر از ابتدای سفر برنامه ریزی داشته باشید، همه به کارها و علایق مورد نظر می رسند، اما گاهی همه چیز همان طور که پیش بینی شده پیش نمی رود و بهتر است فردی که در گروه قرار گرفته، برای آسایش خود و دیگران انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

۵- احترام به عقاید همسفران

در طول سفر گفتگوهای زیادی بین افراد به وجود می آید. قرار نیست هیچ چیز به دیگران ثابت شود. بهتر است به عقاید و سخنان دیگران احترام گذاشته شود تا از هر گونه سوء تفاهم جلوگیری به عمل آید. ثابت کردن خود به دیگران نه فقط موجب ایجاد تنش در جمع می شود، بلکه هیچ کس نمی تواند به اندازه کافی از سفر لذت ببرد. ممکن است همسفران شما علایق و اعتقاداتی داشته باشند که مورد پسند شما نباشد، اما این بدان معنا نیست که باید عقاید خودتان را به آنها بقبولانید.

چکیده
تعطیلات عید نوروز فرصتی مناسب برای مسافرت، گردش، تفریح و دید و بازدید است. در این میان عده ای ترجیح می دهند تمام این کارها را یکجا تجربه کنند و سفرهای دسته جمعی مجالی فراهم می سازد تا هم دوستان و اقوام دور هم جمع شوند و هم لذت با هم بودن را درک کنند. یکی از مراحل سخت قبل از شروع مسافرت جمع آوری وسایل ضروری برای سفر و ترس از جا ماندن وسیله ای مهم  و ضروری است که ما در این مقاله به شما گفتیم چه وسایلی ضروری هستند، امیدواریم در تعطیلات نوروزی و مسافرت هایتان نهایت لذت را ببرید. ار اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید