چگونه همسرتان را ثروتمند کنید

همسرتان را ثروتمند کنید

با 9 تکنیک همسرتان را ثروتمند کنید

می‌خواهیم به شما بگوییم اگر شوهرتان پولدار نیست اصلا مهم نیست چون خود شما می‌توانید به او کمک کنید تا او هم به جرگه مردان مرفه بپیوندد؛ نقش خود را دست‌کم نگیرید، می‌توانید با یک مدیریت خوب وضعیت اقتصادی خانواده را متحول کنید به خصوص در این روزها که با هزینه‌های سرسام‌آور، کمتر خانواده‌ای قدرت پس‌انداز را دارد و ذخیره یک پس‌انداز امن و مطمئن بدون استفاده از مراکز مالی کمی بعید و در حالت خوش‌بینانه زمان‌بر به نظر می‌رسد پس شما باید با مدیریت درست مخارج کارها همه چیز را متحول کنید.

قرار پولدار شدن بگذارید

همه ما طرز تفکر خاصی درباره پول و پولدار شدن داریم و همین تفکر به صورت ناخودآگاه در زندگی دنبال می‌شود. این نوع طرز تفکر، می‌تواند شما را به پول نزدیک‌تر کرده یا از آن دورتر کند. برای بیشتر ما که همیشه در طول زندگی خود عباراتی مانند: « ما قدرت خرید آن را نداریم »، « من که پول چاپ نمی‌کنم »، « هیچ کسی نیست که هم پولدار باشد و هم خوشحال » را از زبان اطرافیان‌مان می‌شنویم، به این نتیجه می‌رسیم که پس‌انداز پول کار دشواری است؛ اما نباید با این طرز تفکر غلط برای خود محدودیت ایجاد کنید؛ بنابراین اگر در زندگی خود به دنبال موفقیت هستید، نحوه تفکر خود روی پول و افراد پولدار را تغییر دهید و سعی کنید به همراه همسرتان برنامه‌ای عملی برای رسیدن به آن تنظیم کنید.

راه ارزان خریدن را یاد بگیرید

سایت‌هایی وجود دارند که می‌توان خدمات، جنس‌ها و محصولات را با تخفیف خرید؛ سایت‌هایی که به عنوان سایت‌های تخفیف گروهی شناخته می‌شوند؛ در این سایت‌ها كالایی با تخفیف بسیار بالا برای مدت محدودی برای فروش روی سایت قرار می‌گیرد و اگر تعداد مشخصی از بازدیدكنندگان سایت از آن كالا سفارش دهند، آن سفارش قطعی شده و كالاهای سفارش داده شده برای خریداران ارسال می‌شود اما اگر تعداد خریداران به اندازه كافي نرسد، خرید کنسل می‌شود. اگر بتوانید خدمات و کالاهای مورد نیازتان را از این سایت‌ها بخرید در مخارج خانه صرفه‌جویی می‌شود و پایان هر ماه پس‌انداز قابل ملاحظه‌ای برای خانواده به وجود می‌آید که هم می‌تواند به شما و هم همسرتان آرامش مالی دهد. با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید این سایت‌ها را پیدا کنید، البته حواس‌تان به کلاهبرداری‌ها هم باشد.

همسرتان را ثروتمند کنید
همسرتان را ثروتمند کنید
از فروشگاه‌های بزرگ خرید نکنید

یک پیشنهاد دیگر این است که از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای‌ خرید نکنید، چون وقتی پا به چنین فروشگاه‌‌هایی می‌گذارید در آن جا هرچه هست جارو می‌کنید و تازه پای صندوق می‌فهمید چی کارکرده‌اید و باید چقدر پول دهید، بنابراین اول از همه سعی کنید برای خودتان یک فهرست خرید آماده کنید و تصمیم بگیرید فقط چیزهایی را که در فهرست است بخرید، ،همچنین اگر مصرف بالایی دارید، می‌‌توانید ازعمده‌فروشی‌ها‌ خرید کنید تا ارزان‌تر شود یا حتی می‌توانید از عمده فروشی مثلا يك كارتن پودررختشویی بخرید و آن را با مادر یا مادر‌شوهر خود قسمت کنید و پول آن را نصف بپردازید.

پول خردهای ارزشمند

معمولا اگر در جیب مردها پول خرد وجود داشته‌باشد همه را بیهوده خرج می‌کنند بدون اینکه هیچ یک از احتیاجات خانه را برآورده‌کرده‌باشند؛ شما می‌توانید با شوهرتان قرار بگذارید که همه این پول‌ها را جمع کنید تا در آخر هر ماه یک پول حساب‌ نشده برای پس‌ انداز به وجود بیاید مثلا می‌توانید یک قلک بخرید و هر چی پول خرد است در آن بریزید و البته باید شما پول خردهای شوهرتان را هم بگیرید چون به احتمال زیاد او فراموش خواهد کرد که پول خردهایش را در قلک بيندازد. با این کار هم دیگر با پول خرده‌ها هله هوله نمی‌خرید و كه چاق شوید و هم سلامت‌تان به خطر نمي‌افتد.

تخصص شوهر شما چیست؟

با چند سال زندگی با شوهرتان آنقدر شناخت از او به دست می‌آورید که بفهمید در چه زمینه‌ای بیشتر تخصص دارد و استعدادش در کجاست؛ شما به عنوان فردی که او را از بیرون می‌بینید باید بکوشید جنبه‌‌های مثبت او را تقويت کرده، موارد ضعيف را در اولين فرصت ممکن شناسايي و کمک به اصلاح آنها کنید تا بتواند در بهترین حرفه‌ای که می‌تواند فعالیت كرده ودرآمد بیشتری کسب کند، همچنین باید به او کمک کنید برای خود نقشه‌ای برای تبدیل شدن به فردی برجسته در حرفه خود بسازد تا هم شما و هم خودش بتوانید رشدش را در کار ارزیابی کنید.

به او قدرت ارتباط بدهید

حتما در اطراف همسرشما افراد با نفوذ یا همکارهای خاص وجود دارند که می‌‌توانند به پیشرفت حرفه ای او کمک کنند؛ کسانی که تخصص خاصی دارند و می‌توانند به متخصص شدن بیشتر او کمک کنند یا افرادی که ارتباطات اجتماعی وسیعی دارند و می‌توانند همسر شما را با افراد بیشتر آشنا کنند و به او قدرت ارتباط را بدهند یا رئیس و کارفرمای او که نقشی مستقیم در پیشرفت کار‌ی‌اش دارد؛ شما باید اول از همه اینگونه افراد را شناسایی كرده و بعد با همسرتان در مورد آنها صحبت کنید همچنين شما می‌‌توانید به شوهرتان پیشنهاد دهید تا اگر صلاح می‌داند با آنها رفت و آمد خانوادگی ترتیب دهید مثلا اینکه با مشورت شما و تشخیص شوهرتان یک شب شام آنها را دعوت کنید.

به او جهت دهید

در یک فرصت مناسب با همسرتان صحبت کنید و از او بپرسید کدام مهارت است که اگر آن را در خود تقويت کند، بيشترين اثر مثبت را در حرفه‌‌اش به جا می گذارد؟ پاسخي که به اين سؤال مي‌دهد را به عنوان يک هدف بنويسيد وبه کمک خودش براي آن يک ضرب‌العجل تعيين کنيد. با هم طرح و نقشه‌ای بکشید، مثلا اینکه آیا لازم است مقداری پس‌‌انداز را صرف کلاس‌های آموزشی کند یا نیاز به کمی فراغت برای مطالعه بیشتر دارد؟ شما می‌توانید با فراهم کردن شرایط او در رسیدن به هدف یاری کنید پس یادتان نرود که اين کليد واقعی رسيدن به موفقيت شغلی است و موفقیت شغلی یعنی درآمد بیشتر.

لباس را ۶ ماه زودتر بخری

دبیشتر خانم‌ها عاشق خرید کردن از فروش فوق العاده‌ها و حراج‌ها هستند اما اگر شما جزو این دسته نیستید فراموش نکنید که یکی از بهترین مسیرهای پس انداز است. حراج‌های فصلی و فروش‌های فوق‌العاده برای شما فرصتی است که هم جنس خوب بخرید و هم پول زیادی نپردازید.کافی است هر چه را که می‌خواهید بخرید ۶ ‌ماه زودتر بخرید، یعنی برای زمستان سال بعد از حراجی‌های بهمن امسال استفاده کنید در این حالت می‌توانید با نصف قیمت به راحتی پوشاک خودتان و شوهرتان را مهیا کنید همچنين نگران از مد افتادن هم نباشید اگر ساده بخرید همیشه برازنده خواهید بود.

خرج و مخارج‌تان را یادداشت کنید

اگر شوهرتان یا حتی خودتان اهل بی‌حساب خرج کردن هستید به شدت توصیه می‌کنیم هر دوی شما تمام هزینه‌های خود از کوچک‌ترین خریدهای روزانه گرفته تا بزرگ‌ترین خرج‌های عمده را در دفتری مخصوص بنویسید تا بتوانید به همراه هم هزینه را کنترل و مدیریت کنید. اگر هر ماه همه چیز را یادداشت کنید مقایسه ماهانه هزینه‌ها شما را در کنترل آنها موفق‌تر خواهد کرد. با این کار می‌فهمید روی چه کاری بیشتر از حد مجاز خرج کرده‌اید، دنبال دلیلش می‌گردید و سعی می‌کنید اوضاع دوباره عادی شود.

چطور درباره پول با همسرتان صحبت کنید

واقعیت این است که افراد زیادی در جوامع مختلف هستند که باور دارند پول موضوع و هدفی ست که بهتر است درباره‌ی آن بحث و بررسی خاصی صورت نگیرد. اگر چه پول برای گذران زندگی روزمره و تأمین نیازهای ضروری مهم است اما تابویی ست که بیشتر مردم ترجیح می‌دهند زیاد در مورد آن فکر نکنند زیرا هرگونه تفکر و تعمق در باب پول و مسائل مالی آن‌ها را آشفته و به نوعی ناراحت می‌کند.

آیا با شریک زندگی خود دربارهی پول صحبت میکنید؟

نکته‌ی جالب این است که در میان افرادی که در زندگی‌ام ملاقات کرده‌ام ، رابرت اولین فردی بود که می‌خواست درباره‌ی پول به طور مفصل با هم صحبت کنیم- و از هم‌عقیده بودنمان در مورد پول و مسائل مادی مطمئن شود.

اگر به دیدگاه همسرتان درباره‌ی پول اطمینان کرده باشید یا با صحبت و گفت‌وگو درباره‌ی پول احساس راحتی نکنید ، شانس اینکه به اندازه کافی در مورد پول و مطالبی از این قبیل با شریک زندگی‌تان صحبت نکنید خیلی زیاد است.

اما باور دارم اگر می‌خواهید رابطه‌تان هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی باشد باید هنگامی که پای مسائل مهم واصلی زندگی در میان است ، با همسرتان هم‌عقیده باشید یا حداقل عقاید همسر خود را به خوبی درک کنید؛ که پول و ثروت هم یکی از این مسائل است.

تعدادی سؤال که باید دربارهی پول و ثروت بپرسید

اگر پول چیزی ست که شما داوطلبانه و به روشنی درباره‌ی آن با همسر خود صحبت نمی‌کنید، باید زمان خاصی را تعیین کنید و با جدیت تمام با همسر خود درباره‌ی این موضوع تأثیرگذار و حیاتی صحبت کنید.

در ادامه سؤال‌هایی را بیان کرده‌ام که هر دوی شما باید در ابتدای جلسه به آن‌ها پاسخ دهید:

  1. والدین شما درباره‌ی پول و ثروت به شما چه گفته‌اند؟
  2. آیا عقاید و افکار شما با والدینتان فرق دارد؟
  3. پول و ثروت برای شما نشان دهنده‌ی چیست یا معنای واقعی ثروت از نظر شما چیست؟
  4. عقیده‌ی عادی و معمول شما در مورد افراد ثروتمند چیست؟
  5. چه مقدار پول و ثروت برای شما به معنای ثروتمندی و به اصطلاح مایه‌داری ست؟

گاهی اوقات ممکن است به دلیل عقایدی که در طول زندگی در ذهن شما در مورد ثروت و ثروتمندان ایجاد شده است به این سؤال‌ها مقاومت نشان دهید و با موضوع پول چندان هم احساس راحتی و امنیت نکنید. نگران نباشید…آهسته و ملایم پیش بروید.

در پایان بهتر است بدانید که بحث و گفت‌وگو پیرامون مسائل مهم و کلیدی زندگی، ضروری و تأثیرگذار است. با شناخت و آگاهی از دیدگاه‌های یکدیگر ، به عنوان یک انسان بهتر می‌توانید یکدیگر را درک کنید و این درک متقابل همان شاه کلید ساخت روابط طولانی و مثبت است

پاسخ دهید