هفت عادت خاص افراد بسیار موفق

هفت عادت خاص افراد بسیار موفق

هفت عادت خاص افراد بسیار موفق

هفت عادت خاص افراد بسیار موفق اکثر آدم‌ ها در تعجب‌ اند که افراد بسیار موفق چگونه به این درجه از موفقیت‌ رسیده‌ اند، آنها متوجه نیستند که افراد موفق هر آنچه را که برای رسیدن به تمام آن موفقیت‌ ها نیاز دارند، در درون خود پرورش می دهند.

افراد موفق به خاطر عادت‌ هایشان به این درجه از موفقیت رسیده‌ اند. عادت‌ ها 95 % رفتار شخص را تعیین می‌ کنند. هر آنچه امروز هستیم و هر آنچه در آینده به آن دست پیدا خواهیم کرد، با کیفیت عادت‌ هایی که خودمان شکل می‌ دهیم، تعیین می‌ شوند. با ایجاد عادت‌ های خوب و پذیرفتن رفتارهای مثبت، ما هم می توانیم موفق باشیم و زندگی مرفه و پررونقی داشته باشیم.(قانون جذب)

صدها سال است که عوامل موفقیت در زندگی انسان از سوی متفکران بزرگ و فیلسوف‌ ها مورد مطالعه قرار گرفته‌ اند. آنچه از این مطالعات برمی‌ آید این است که بهترین افراد عادت‌ های خوبی را در خود پرورش می دهند. در این میان 7 عادت ارزشمند را مشخص کرده‌ ایم که اگر می‌ خواهیم در رأس تمام کارهایی باشیم که انجام می‌ دهیم، باید آنها را در خود پرورش دهیم. و اما این عادت‌ ها کدامند

1- آنها هدف‌ گرا هستند

اولین عادت، هدف‌ گرا بودن می باشد. ما باید یک هدف‌ گذار همیشگی باشیم و هر روز زندگی‌ مان را صرف کار کردن در جهت رسیدن به اهداف مورد نظرمان نماییم. تمام افراد بسیار موفق به شدت هدف‌ گرا می باشند. آنها دقیقاً می‌ دانند چه می‌ خواهند، آنها اهدافشان را می‌ نویسند ، طرح ها و برنامه‌ های رسیدن به آنها را می نویسند و هر روز برنامه‌ هایشان را بازبینی و بر روی آنها کار می کنند.

افراد موفق,رسیدن به اهداف,رسیدن به موفقیت

2- آنها نتیجه‌ گرا هستند

دومین عادت افراد بسیار موفق، نتیجه‌ گرا بودن آنها است. این عادت به دو شیوه شکل خواهد گرفت:

الف- اولین شیوه، یادگیری مداوم است، به گونه‌ ای که در هر کاری بهتر از دیگران باشیم.

‌ب- دومین شیوه، شیوه مدیریت زمان می باشد. یعنی تعیین اولویت‌‌‌ های بسیار روشن در مورد آنچه انجام می‌ دهیم و سپس تمرکز روی لحظات ارزشمند زندگی‌ مان.

تمام آدم‌ های موفق شدیداً نتیجه گرا می باشند.

3- آنها عملگرا هستند

سومین عادت مهمی که باید در خود بپرورانیم، اقدامات مستمر است. این مهمترین عادت برای موفقیت مادی است و در واقع به معنی توانایی پیشبرد کار و انجام سریع آن است. عملگرا بودن یعنی توانایی توسعه و حفظ حس فوریت و تعصب در انجام دادن عمل. سرعت بالا در انجام کار از ضروریات رسیدن به موفقیت است. لازم است بر هر آنچه که کار ما را به تعویق می‌ اندازد، غلبه کنیم، ترس‌ هایمان را کنار بگذاریم و با 100% نیروی خود به سمت دستیابی به مهمترین اهداف خود پیش برویم. ترکیب هدف‌ گرایی، نتیجه‌ گرایی و عملگرایی در حقیقت ضامن موفقیت‌ های بزرگ است.

4- آنها مردم‌ گرا هستند

چهارمین عادتی که به آن نیاز پیدا می کنیم، مردم گرا بودن می باشد. یعنی همانجایی که ما ارتباطات را وارد زندگی خود می‌ کنیم. این تصمیم ما است که عادت‌ های همچون صبوری، مهربانی، دلسوزی و فهم را در خود پرورش دهیم. در حقیقت تمام شادی و رضایت‌ مندی ما در زندگی، از توانایی‌ مان در همراه شدن و به اصطلاح جوشیدن با مردم، می آید.

خبر خوب آن است که هر زمان که تصمیم بگیریم، می‌ توانیم یک انسان خارق‌ العاده در ارتباطات خود با دیگران باشیم. تنها راه برای یاد گرفتن هرعادتی در زندگی این است که به طور منظم آن را تمرین کنیم. هر چه بیشتر تمرین کنیم، به فرد عالی‌ تری در ارتباطات خود با دیگران تبدیل خواهیم شد، و بیشتر می‌ توانیم آن خصوصیات و ویژگی‌ ها را درونی سازی کنیم و به آن فردی که می‌ خواهیم تبدیل شویم.

رسیدن به هدف,رفتارهای مثبت,عادت افراد موفق

5- آنها به سلامتی خود اهمیت می‌ دهند

پنجمین عادتی که افراد بسیار موفق در خود پرورش می‌ دهند، اهمیت و توجه به سلامتی می باشد. یعنی اینکه ما باید به دقت مراقب رژیم غذایی خود باشیم و همیشه غذاهای مناسب و سهم‌ های غذایی مناسبی را مصرف کنیم. باید به طور منظم ورزش کنیم، مداوم از ماهیچه‌ ها و مفاصل خود کار بکشیم تا سالم و سرحال بمانند. و در نهایت، باید عادت خوب استراحت و تفریح کردن را داشته باشیم این عادت‌ ها به همراه رژیم غذایی مناسب و ورزش به ما کمک می‌ کنند تا سالم زندگی کنیم. به خاطر داشته باشیم، سلامتی مهمترین چیزی است که داریم و این سلامتی کاملاً در گرو عاداتی است که ما با توجه به شیوه زندگی که برگزیده‌ ایم، در خود پرورش می‌ دهیم.

6- آنها صادق هستند

ششمین عادت، صداقت و درستی است. در تحلیل نهایی، شخصیت و صفاتی که با زندگی کردن بدست می‌ آوریم، حقیقتاً بسیار مهمتر از دیگران هستند. صداقت یعنی این که ما در هر کاری که انجام می‌ دهیم ” اصل واقعیت” را تمرین کنیم. ما در مورد خودمان و جهان اطرافمان کاملاً بی‌ طرف و بی‌ غرض هستیم. ما ارزش‌ های بسیار روشنی را برای خودمان تنظیم می‌ کنیم و خودمان را با ارزش‌ های‌ مان تطبیق می‌ دهیم. چشم‌ اندازی را برای خودمان در نظر می‌ گیریم و سپس خود را با بالاترین آرمان‌ ها سازگار می‌ کنیم و هرگز نمی‌ گذاریم کسی یا چیزی صداقت و درستی ذهن ما را به خطر بیاندازد. برای آنکه از تمام عادت‌ های خوب دیگری که پرورش می‌ دهیم، لذت ببریم صداقت یک امر حیاتی است.

عادت های خوب,عوامل موفقیت در زندگی,فرد موفق

7- آنها خود انضباطی دارند

هفتمین عادت و در واقع عادتی که ضامن تمام عادت‌ های دیگر است، خود انضباطی است. توانایی منضبط کردن، تسلط یافتن و کنترل خودمان مهم‌ ترین ویژگی است که می‌ توانیم به عنوان یک انسان در خود پرورش دهیم. در هر زمینه‌ ای از زندگی، عادت خود انضباطی و موفقیت دست به دست هم می‌ دهند. هر کدام از این عادت‌ ها، هدف‌ گرا بودن، نتیجه محور بودن، عملگرا بودن، مردم‌ گرا بودن، توجه به سلامتی، صداقت و خود انضباطی قابل پرورش هستند. در هر پست و مقام و در هر موقعیتی که امروز هستیم، دلیلش عادت‌ های ما است. عادت‌ های ما پرورش و توسعه می‌ یابند، آن هم از زمانی که یک نوزاد بودیم.

امروزه می‌ توانیم کنترل کاملی روی شکل دادن شخصیت و منش خود داشته باشیم و هر آنچه که در آینده برای ما اتفاق می‌ افتد، با تصمیم‌ گیری امروزمان و تعریف و پرورش عادت‌ هایی در ارتباط است که ما را به سوی موفقیت‌ های خارق‌ العاده پیش می برند. و وقتی عادت‌ هایمان را همانند عادت‌ های خوب افراد موفق پرورش می‌ دهیم، از موفقیت آنان نیز لذت خواهیم برد.

۲ نظر

پاسخ دهید