نگرش ثروتمندان در مورد پول

نگرش ثروتمندان در مورد پول۴

نگرش ثروتمندان در مورد پول

بیشتر افراد فقیر بر این باورند، افرادی که هوش بالا و تحصیلات بالایی دارند به ثروت میرسند. در صورتی که باور پولساز این آدمهاست که باعث میشود به ثروت برسند. شما هم اگر میخواهید ثروتمند شوید باید باور های پول ساز در خودتان به وجود بیاورید، و بدانید به مرور زمان براساس این باورها شما هم به ثروت می رسید. بیشتر افراد در بیرون از اطراف خود سراغ پول میگردند، در صورتی که برای دست یابی به پول و ثروت باید پیرامون درون خود را بسازید، و براساس آن باورها کارهایتان را انجام دهید. چون هر نتیجه ای که حاصل شود براساس اتفاقات ظاهری است که برای شما رخ میدهد. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با نگرش هایی که ثروتمندان در مورد پول دارند، برای شما بیان کنیم.

عادت های ثروتمندان

نگرش ثروتمندان در مورد پول

۱- ۷۰ درصد ثروتمندان کمتر از ۳۰۰ کیلو کالری فست فود در روز می‌خورند، درحالی‌که ۹۷ درصد از افراد معمولی روزانه بیشتر از این میزان از غذاهای فست فودی استفاده می‌کنند.
۲- ۸۰ درصد ثروتمندان روی انجام و تحقق اهداف مشخصی تمرکز می‌کنند، در مقابل تنها ۱۲ درصد از فقرا روی چنین اهدافی تمرکز دارند!
۳- ۷۶ درصد پولدار‌ها چهار بار در هفته ورزش‌های هوازی انجام می‌دهند، درحالی‌که تنها ۲۳ درصد آدم‌های فقیر ورزش می‌کنند.
۴- ۶۳ درصد ثروتمندان در راه سفر یا رفتن به محل کار کتاب‌های صوتی را گوش می‌کنند، در مقابل ۵ درصد آدم‌های فقیر این عادت را دارند.
۵- ۸۱ درصد از افراد ثروتمند دنیا، لیستی دارند از کار‌هایی که قرار است انجام‌شان دهند و در برابر این میزان، ۱۹ درصد از آدم‌های فقیر به این لیست اعتقاد دارند.
۶- ۶۳ درصد از والدین ثروتمند در ماه دو یا چند کتاب برای فرزندان‌شان می‌خوانند، درحالی‌که این درصد نزد والدین دیگر ۳ درصد است.
۷- ۷۰ درصد از والدین ثروتمند در هفته ۱۰ ساعت یا بیشتر فرزندان خود را به انجام امور داوطلبانه خیریه ترغیب می‌کنند، در مقابل ۳ ساعتی که خانواده‌های فقیر برای فرزندان در نظر می‌گیرند.
۸- ۸۰ درصد ثروتمندان تماس‌های تلفنی بیشتری برای تبریک مناسبت روز تولد برقرار می‌کنند، در مقابل ۱۱ درصد از مردمان معمولی.
۹- ۶۷ درصد از افراد ثروتمند اهداف خود را یادداشت می‌کنند، در مقابل ۱۷ درصد از مردم فقیر این عادت را دارند.
۱۰- ۸۸ درصد از ثروتمندان، روزانه ۳۰ دقیقه یا بیشتر مطالعه مرتبط با حوزه فعالیت خود دارند، درعوض این میزان نزد آدم‌های فقیر تنها ۲ درصد است.
۱۱- تنها ۶ درصد از ثروتمندان می‌گویند که چه در سرشان می‌گذرد و به چه چیزی فکر می‌کنند، درحالی‌که ۶۹ درصد آدم‌های فقیر می‌گویند در ذهن‌شان چه می‌گذرد.
۱۲- ۷۹ درصد از افراد ثروتمند در ماه حداقل ۵ ساعت از وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند، در برابر ۱۶ درصد از آدم‌های فقیر.
۱۳- ۶۷ درصد از آدم‌های پولدار روزانه یک ساعت یا کمتر وقت خود را صرف تماشا کردن تلویزیون می‌کنند، در مقابل ۲۳ درصد از افراد فقیر روزانه زمان زیادی را صرف این تفریح می‌کنند.
۱۴- ۶ درصد از ثروتمندان وقت خود را به دیدن برنامه‌های تلویزیونی و شو‌های تلویزیونی می‌گذرانند، در مقابل ۷۸ درصد از افراد با سطح معیشتی معمولی.
۱۵- ۴۴ درصد از افراد ثروتمند دنیا، سه ساعت پیش از شروع برنامه‌های روزانه خود از خواب برمی‌خیزند و عادت سحرخیزی تنها نزد ۳ درصد از مردم فقیر است.
۱۶- ۷۴درصد از آدم‌های ثروتمند عادات روزانه خوب را به فرزندان خود تعلیم می‌دهند و تنها یک درصد از مردمان فقیر این کار را انجام می‌دهند.
۱۷- ۸۴ درصد از مردمان ثروتمند اعتقاد دارند که عادات خوب روزانه موقعیت‌های بیشتری برای آنها خلق می‌کند، در مقابل ۴درصد از مردمان فقیر به این موضوع اعتقاد دارند.
۱۸- ۷۶ درصد ثروتمندان معتقدند که عادات بد، آنها را به موقعیت‌های شکست نزدیک‌تر می‌کند و این تفکر نزد تنها ۹درصد از افراد فقیر است.
۱۹- ۸۶ درصد از مردم طبقه مرفه، مدام در حال تقویت و بهبود موقعیت خود هستند و این رفتار در میان ۵ درصد از مردم فقیر اتفاق می‌افتد.
۲۰- ۸۶ درصد از ثروتمندان عاشقانه مطالعه می‌کنند، درحالی‌که ۲۶ درصد از مردمان فقیر عاشق مطالعه هستند.

زمانی که صحبت از پول میشود چه اتفاقی می افتد

نگرش ثروتمندان در مورد پول

باور کنید مسئولیت مراقبت از شما، به عهده‌ی دیگران است
باور کنید هر کسی فرصتی برای ثروتمند شدن دارد.
ثروتمندان خودساخته تنها به خودشان تکیه می کنند و اتکا به خود را به عنوان اصلی در زندگی باور دارند. وقتی تفکر قربانی بودن را رها کنید و مسئولیت پذیر شوید، می توانید هر چقدر که می خواهید، پول به دست آورید.

ویلیام فیتر: ثروت از انرژی و ایده‌ی انسان به دست می آید.

اگر بگوییم پول روی درخت‌ها رشد می کند، درخت‌ها ایده‌ها هستند. تا زمانی که انسان زندگی می کند، مشکلاتی سر راهش وجود دارد که باید با ایده‌های خلاقانه حلشان کند. هر چقدر فرد مشکلات بیشتری حل کند، میلیونرتر خواهد شد. در حالیکه فرد فقیر یا با درآمد متوسط باور دارد پول محدود و دست یابی به آن سخت است، ثروتمند بر این باور است کسب پول به سادگی حل یک مشکل از طریق تفکر خلاقانه است.

آین رند: کسانی که به شما می گویند پول کثیف است، زنگ خطر را به صدا در می آورند؛ پس برای نجات زندگی‌تان از آن‌ها دوری کنید.

ذهنیت فرد متوسط جامعه بر این اساس است که افراد ثروتمند، خوش شانس یا متقلب هستند. بیشتر افراد به خاطر نادانی و باورهای اشتباه خود، روی محدود بودن پول تمرکز دارند و نمی دانند ثروتمند بودن به چه معناست. باید تصمیم بگیرید نسبت به جاه طلبی‌های خود مغرور باشید و کسانی را که به شما می گویند ثروتمند شدن محال است، نادیده بگیرید.

اندرو یانگ: می خواهم به این نتیجه برسم ثروت یک حالت ذهنی است و هر کسی می تواند با تفکرات ثروتمندانِ خود، به حالت ذهنی ثروتمند دست یابد.

تفکر ثروتمندانه به معنای آن است از پول نترسید و به آن به عنوان فرصت نگاه کنید. این باور را کنار بگذارید که تنها راه کسب ثروتمند، بیشتر کار کردن است. از این باور دست بکشید که برای ثروتمند شدن، به اندازه‌ی کافی باهوش نیستید. باید بدانید هر چیزی که برای ثروتمند شدن نیاز دارید، در درون شما وجود دارد.

ویل راجرز: انسان تنها از دو راه می آموزد: مطالعه کردن و معاشرت با افراد باهوش‌تر از خود.

هر فردی شبیه چند نفری می شود که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارد. میلیونرها همانند قشر متوسط در مورد پول فکر نمی کنند. معاشرت با ثروتمندان به شما کمک می کند چیزهای زیادی به دست آورید. افراد موفق باور دارند هوشیاری مُسری است و هم‌نشینی با کسانی که موفق‌تر هستند، ذهنیت آن‌ها را باز و درآمدشان را افزایش می دهد. با افراد ثروتمند وارد رابطه شوید و ببینید چطور دیدگاهتان نسبت به پول تغییر می کند.

اووید: ثروت و عشق، دو همراه فرد جسور هستند.

از همان دوران کودکی، به افرادی که درآمد متوسط دارند گفته شده به داشته‌های خود راضی باشند و ساکت بمانند. به ما یاد داده‌اند انتظارات “واقع گرایانه” از زندگی‌مان داشته باشیم. جهان بینیِ بیشتر افراد، این است که زندگی خطرناک و وهم انگیز است و بهترین راه برای زندگی با کمترین درد و رنج، محافظه کارانه بودن و اجتناب از ریسک کردن است. این تفکرات را رها کنید. اگر می خواهید به ثروت برسید، باید یاد بگیرید در دست یابی ثروت، جسور و نترس باشید. از اشتباه کردن واهمه نداشته باشید. هیچ وقت به درآمد کم قانع نشوید. برای میلیونر شدن جسارت داشته باشید.

هنری فورد: افراد پیر و با تجربه همیشه به جوانان می گویند پس انداز کنند. این نصیحت خیلی بدی است. تمام پول‌هایتان را پس انداز نکنید، بلکه روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

افراد ثروتمند و موفق، هیچ وقت به آموختن و یادگیری پایان نمی دهند. به جای این که تمام تمرکزتان را روی پس انداز بگذارید، به این فکر کنید چطور می توانید پول بیشتری به دست آورید. بهترین کار این است روی خودتان سرمایه گذاری کنید. افراد موفق همیشه به دنبال بهبود مهارت‌هایشان هستند. آن‌ها تمام کارهایی که لازم است را انجام می دهند تا نسبت به رقبایشان مهارت‌های بیشتری داشته باشند.

روش هایی برای ثروتمند شدن

نگرش ثروتمندان در مورد پول

۱- مطالعه بیشتر؛
۲- مشورت با یک مربی؛
۳-گوش دادن به برنامه‌های صوتی رشد فردی یا شرکت در سمینارها
۴- افراد ثروتمند و موفق، هیچ وقت به آموختن و یادگیری پایان نمی دهند.

رالف والدو امرسون: انسان به دنیا آمده است تا ثروتمند شود؛ یا به ناچار یا با استفاده از مهارت‌هایش.

یک باور عمومی در بین مردم وجود دارد که به آن‌ها می گوید به‌اندازه‌ی کافی خوب نیستند که بیشتر از نیازهای اساسی‌شان، به دنبال موفقیت باشند، به آن امیدوار باشند یا برایش آرزو کنند. قشر متوسط جامعه از خود می پرسند: “من چه کسی هستم که بخواهم یک میلیونر شوم؟” اما ثروتمندان خودساخته می گویند: “چرا من نه؟” من خیلی خوب هستم و لیاقت دارم به ثروت برسم.

چکیده

در این مطلب فهمیدیم که نظر افراد فقیر درباره ثروتمند شدن بسیار سخت است و یقین دارند به راحتی نمیتوانند صاحب پول و ثروت شوند. افراد فقیر بر این باورند که باید شانس داشته باشند، تا بتوانید موفق شوند. در صورتی که هر کسی با تغییر باور خود میتواند صاحب ثروت شود. یکی دیگر از نکات مهمی که ثروتمندان را موفق کرده است این است که هر اتفاقی برای آنها رخ دهد، یا هر تصمیمی داشته باشند واضح و کامل در مورد آن صحبت نمیکنند. ما در این مقاله برای شما نگرش های مختلفی از ثروتمندان در مورد پول بیان کردیم. امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرند. از اینکه با ما همراه بودید سپاس گذاریم.

پاسخ دهید