نحوه درآمد زایی با عکاسی

نحوه درآمد زایی با عکاسی

نحوه درآمد زایی با عکاسی

برای هر کسی که دوست داره حرفه عکاسی رو شروع کنه، حتما این سوال پیش آمده که نحوه درآمد زایی با عکاسی چگونه است؟ آیا درآمد عکاسی خوبه؟ آیا در ایران به عکاسی بعنوان یک شغل میشه نگاه کرد؟ با پول عکاسی میشه زندگی رو بچرخونیم؟ و کلی سوال دیگه، که همیشه باهاشون سرو کارداریم. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه درآمد زایی با عکاسی را برای شما بیان کنیم.

 درآمد زایی با عکاسی

در اولین قدم باید گفت که عکاسی نیاز به آموزش دارد. در مرحله اول شما می توانید تعاریف اولیه را از مقاله های آموزشی که در اینترنت وجود دارد به دست بیاورید و آن ها را مطالعه کنید و اطلاعاتی مفید به دست آورید. اما بحث دوم تجربه و سابقه عکاسی به صورت حرفه ای است. برای به دست آوردن این قابلیت ها باید در کلاس های عکاسی شرکت کنید، کلاس های عکاسی معمولاً پرهزینه است و شما نیز نمی توانید به عنوان یک تفریح خرج زیادی برای عکاسی کنید پس شما می توانید در ورک شاپ های مربوط به این زمینه شرکت کنید.

ورک شاپ ها هزینه های بسیار کمتری نسبت به کلاس ها دارند و هم چنین تجربیات بسیار خوبی در این ورک شاپ ها به افراد منتقل می شود. بسیاری از افراد بر این باور هستند که ورود گوشی های هوشمند و در دسترس بودن دوربین حرفه ای باعث شده همه افراد عکاس شوند و هر فردی در این زمینه فکر کند یک عکاس حرفه ای است. این تصور، تصور بسیار غلطی است، ممکن است مادر شما نیز گوشی هوشمند آیفون داشته باشد، هزاران مادر و پدر بر روی کره زمین آیفون دارند، یعنی همه این افراد عکاس هستند؟ جواب این سؤال به وضوح خیر است.

چگونه از عکاسی درآمد زایی کنیم

راه های زیادی برای کسب در آمد از عکاسی  در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام وجود دارد، شما می توانید در ورک شاپ های مختلف شرکت کنید و تجربیات کافی را به دست بیاورید. با به دست آوردن این تجربیات و تجربه کردن آنها بدون شک شما تجربیات جدید تری به دست می آورید که این تجربیات ناب است و می توانید آن را با افراد دیگر در شبکه اجتماعی خود و حتی وب سایت خود به اشتراک بگذارید.

۱- عکاسی از افراد غریبه

نحوه درآمد زایی با عکاسی

افراد بسیار زیادی در خیابان ها وجود دارند که شما آن ها را نمی شناسید، این زمینه خود یک زمینه بسیار خوب برای عکاسی است؛ یعنی شما هیچ هزینه ای نکرده اید، تنها گوشی هوشمند و یا دوربین خود را برداشته اید و به خیابان رفته اید و از افراد غریبه عکاسی کرده اید، این روش یکی از روش های بسیار خوب برای جلب توجه مخاطبان است و در شبکه های اجتماعی نیز این سبک عکس ها توجه بسیار زیادی را جلب می کند.

با استفاده از این روش و عکاسی از موضوعات متنوع شما می توانید فالوور های زیادی به دست بیاورید. پس از به دست آوردن فالوور های نسبتاً بالا شما به راحتی می توانید پست های آموزشی بیشتر بگذارید و همین کار باعث می شود فالوور های شما بیشتر شود و با به دست آوردن فالوورهای بیشتر و تشکیل میتینگ های کوچک می توانید از همین راه درآمد کوچکی به دست بیاورید.

نیازی نیست شما فالوور های بسیار بالا داشته باشید، با به دست آوردن ۱K فالوور واقعی نیز می توانید به راحتی کار خود را آغاز کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر بخواهید درآمد شما از این طریق افزایش پیدا کند باید فعالیت خود را در طول حداقل یک الی ۲ سال ادامه دهید چون به دست آوردن فالوور های بالا هم‌بستگی به پست های شما دارد و هم بستگی به فعالیت مداوم و مثبت شما.

۲- پیدا کردن یک حامی مالی

اگر نیت شما جدی تر شد و به عکاسی و اشتراک پست های خود در شبکه های اجتماعی جدی تر نگاه کردید بهتر است برای خود یک حامی مالی انتخاب کنید. حامی مالی با حمایت اولیه می تواند یک نکته بسیار مؤثر و مثبت برای شما باشد و در پیشرفت شما کمک شایانی کند. و شما بتوانید با حرفه ی عکاسی کردن درآمد خوبی را کسب کنید.

۳- همه افراد با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند

همه افراد در شبکه های اجتماعی با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند، البته صفحاتی نیز وجود دارد که فالوور های آن ها تقلبی است، این گونه صفحات لایک های تقلبی نیز می گیرند و هم چنین بعد از گذشت مدتی ممکن است افراد واقعی نیز در صورت مفید نبودن مطالب صفحه را آنفالو کنند. اگر از ابتدا کار خود را اصولی و با قاعده شروع کنید هیچ گاه مخاطبان خود را از دست نمی دهید و این موضوع خود از مهم ترین جنبه های یک صفحه اجتماعی خوب و مؤثر است.

۴- چرا باید از صفر شروع کنید

نحوه درآمد زایی با عکاسی

همان طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم صفحه های اجتماعی با فالوور های بالا نیز وجود دارد که در بازار به فروش می رسد البته وبلاگ هایی با بازدید های زیاد نیز وجود دارد که این وبلاگ ها نیز قابلیت تغییر کاربری دارند ولی پیشنهاد می شود که شما از هیچ کدام از این صفحات و وبلاگ ها استفاده نکنید. علت این پافشاری این است که شما باید از ابتدا طرفدارهای خود را پیدا کنید، بله شما بدون هیچ زحمتی و با پرداخت پول می توانید یک پیچ ۴۰۰K بخرید، ولی اگر شما از ابتدا فالوور های خود را جمع کنید در واقع هر فالوور یک طرفدار واقعی است و شما میان فالوور های خود محبوب می شوید.

۵- تاثیر رسانه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی دارای مزایای بسیار زیادی هستند و در معروفیت افراد بسیار مؤثر هستند ولی باید به این نکته نیز اشاره کرد شما از طریق اینستاگرام نمی توانید تمام اعتبار خود را به دست بیاورید، بدون شک در اینستاگرام بسیاری از ابراز محبت ها و نظرهای مثبت از روی علاقه واقعی نیست و کاربران در بسیاری از زمینه ها زیاده روی می کنند.

بسیار خوب است که شما در اینستاگرام به فعالیت بپردازید ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این محبت ها شما را مغرور نکند چون در دنیای واقعی ممکن است نیمی از این نظرهای مثبت نیز به شمت شما جذب نشود. سعی کنید تمام زمان خود را در شبکه های اجتماعی صرف نکنید و نظرهایی از افراد غریبه بخواهید، زیرا حتی دوستان شما نیز از سر لطف و محبت به شما نظر می دهند.

۶- ایجاد کانال یوتیوب 

یکی از ایده های بسیار خوب برای مطرح شدن و کسب درآمد عکاسی ایجاد یک شبکه یوتیوب است. یوتیوب نیز یک شبکه بسیار خوب است که هم رایگان است و نظر مخاطب را بسیار خوب جذب می کند. یکی از خوبی های یوتیوب این است که شما در بارگذاری ویدئو هیچ محدودیتی ندارید. بله در شبکه هایی مثل اینستاگرام و فیسبوک بازدید های بیشتری ایجاد می شود، شما می توانید یک قطعه برتر از ویدئو آموزشی و یا هر چیزی را در صفحه شخصی خود بارگذاری کنید و سپس در این ویدئو از دوستان خود بخواهید که ادامه آن را در کانال یوتیوب ببینند.

کانال یوتیوب نیز در کسب درآمد بسیار مؤثر است که شما با استفاده از آن می توانید آموزش های بسیار وسیع تری داشته باشید و حمایت های مالی را از طرف علاقه مندان خود داشته باشید.

۷- چگونه شانس خود را امتحان کنید

اگر می خواهید یک شبه به شهرت و هم چنین محبوبیت دست پیدا کنید باید این را بدانید که شهرت یک شبه دوامی ندارد، در واقع شانس شما در آهسته و پیوسته رفتن است؛ شما می توانید در طول ۲ الی ۳ سال به محبوبیت بسیار خوبی برسید نباید عجله کنید و در میانه راه نا امید نشوید.

۸- رایگان ولی گران

نحوه درآمد زایی با عکاسی

شما اطلاعاتی را از افراد به دست می آورید، اگر شما این اطلاعات و تجربیات را در نزد خود نگاه دارید و به کسی انتقال ندهید بدون شک افراد دیگر نیز در یاد دادن چیزی به شما تلاشی نمی کنند، اگر اطلاعات خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهید بدون شک نظر مثبت نیز به سمت شما افزایش پیدا می کند.

۹- به روز بودن در عکاسی

شما می توانید در یک حد متوسط بمانید، یک عکاس معمولی باشید که عکس های کلیشه ای می گیرد و هر روز در اینستاگرام عکس های خود را بارگذاری کنید. اگر بخواهید در شبکه های اجتماعی محبوب و ماندگار بمانید باید به روز باشید، سعی کنید اطلاعات خود را به روز نگاه دارید و عکاسی شما مطابق با گرایش های روز باشد.

۱۰- به خود ایمان داشته باشید

یکی از مهم ترین ارکان شهرت در شبکه های اجتماعی از راه عکاسی داشتن ایمان و اعتماد به خود است. شما در وهله اول باید خود را باور کنید تا افراد دیگر نیز شما را باور داشته باشند. سعی کنید در انتخاب عکس های خود وسواس زیادی داشته باشید ولی در نهایت شهامت بارگذاری عکس ها را داشته باشید و از اشتراک گذاشتن عکس ها ترسی نداشته باشید، اگر عکس شما به سلیقه طرفداران نباشد شما یک تجربه بسیار خوب به دست آورده اید که به وسیله آن می توانید دیگر اشتباهات سابق را نکنید.

چکیده

پول و درآمد زایی به آسانی به دست نمی آید چه از طریق شبکه های مجازی و چه بازارهای واقعی، باید بدانید که درآمد زایی با عکاسی پستی و بلندی هایی دارد و نباید این مشکلات بر شما تاثیر منفی بگذارد و نا امید شوید، و با عشق و علاقه ای که از اول حرفه عکاسی را شروع کرده اید، همانطور ادامه دهید تا بعد از گذشت یک الی دو سال میتوانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. ما در این مقاله برای شما به نحوه درآمد زایی با عکاسی پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند، از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید