میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

دونالد ترامپ متولد سال ۱۹۶۸ در کویینز نیویورک به دنیا آمده است. او با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شده است. پدر بزرگ و مادر بزرگ ترامپ شرکت ساخت و ساز املاک را بر عهده دارند. ترامپ که از سوی مجلهٔ فوربز به تاریخ سال ۲۰۱۷، با ۳٫۵ میلیارد دلار ثروت پانصد و چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان بوده، کسب و کارهایش و نیز سه ازدواجش دهه‌ هاست پوشش گستردهٔ رسانه‌ای را به خود جلب کرده‌است.

ترامپ از مدتها قبل علاقه شدیدی به سیاست نشان داده است. که در سال۲۰۰۰یکبار نامزد شد و در مرحله مقدماتی موفق شد ولی کنارکشید. تا اینکه در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ یکبار دیگر نامزد شد، ولی این بار بعنوان رئیس جمهور اعلام شد. ما قصد داریم در این مطلب در مورد میزان ثروت و دارایی دونالد ترامپ صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

ثروت دونالد ترامپ

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ۲

 باید بدانید علت افت ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از ورود به کاخ سفید: ارزش ثروت خالص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است. پیش از این پایگاه رتبه سنجی فوربز در گزارش سال ۲۰۱۸ خود اعلام کرد ثروت ترامپ برای دومین سال پیاپی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است. این پایگاه همچنین از سقوط ۲۰۰ پله ای جایگاه ترامپ در بین میلیاردرهای جهان خبر داد.

این در حالی است که بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود آورد است رئیس جمهور آمریکا در آغاز دومین سال حضورش در کاخ سفید، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را از دست داده است. این شاخص، ثروت خالص ترامپ را ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار تخمین زد. گزارش شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با بررسی نرخ قیمت املاک، گزارش های سالیانه از بازار معاملات ملکی نیویورک، داده های بازار، طرح دعاوی هزینه‌بر در دادگاه دانشگاه ترامپ، هزینه های ستاد انتخاباتی و ۱۶ گزارش مالی در ماه می به بررسی ارزش واقعی ثروت خالص ترامپ پرداخته است. بر اساس این گزارش، یکی از مهمترین علل کاهش ثروت ترامپ، تغییر نام املاک و مستغلات او در کشورهای مختلف جهان است.

زمانی که دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهور انتخاب شد. مجبور به انتقال تعداد زیادی از اموال بنام فرزندان خود شد. بعد از گذشت دو سال از حضور ترامپ در کاخ سفید نام او از بالای در برج هایش در تورنتو، منتهن، و پاناما حذف شد. نام ترامپ از برج هایش در شهرهای مختلف جهان، موجب شد ارزش املاک وی که به گونه ای به واسطه نام ترامپ، مطرح بودند،کاهش یابد. بیشترین افت قیمت املاک ترامپ پس از حذف نام وی از برج منهتن در گران قیمت ترین منطقه نیویورک رخ داد.

علاوه بر کاهش بهای واحدهای برج های ترامپ، ۱۶ زمین گلف و مراکز تفریحی او نیز در مجموع حدود ۷۰ میلیون دلار از ارزش خود را از دست داده اند. مراکز تفریحی و گردشی دورال، پالم بیچ و مارالاگو در فلوریدا که بالاترین درآمد را داشتند، تعداد زیادی از اعضای خود را از دست دادند. همچنین از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید، درآمد سازمان ترامپ از زمین های گلف در خارج از آمریکا (ایرلند و اسکاتلند) و باشگاه های شبانه در لاس وگاس با روند نزولی همراه بوده است.

بلومبرگ در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: هنگامی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۵، نامزد خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کرد، ستاد انتخاباتی او در گزارشی ثروت او را ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار تخمین زد. با این حال، بلومبرگ در بررسی های خود ثروت خالص وی از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارزیابی و گزارش ستاد انتخاباتی ترامپ را یک «گزارش احمقانه» توصیف کرد. ترامپ بعدها ثروت خود را ۱۰ میلیارد دلار اعلام کرد. البته این امر نیز ممکن است. اگر ترامپ دارایی ها و شرکای نامشخصی داشته باشد می توان انتظار داشت ثروت خالص وی به رقمی که خودش مدعی است، نزدیکتر باشد.

فعالیت های  اقتصادی ترامپ

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

آنهایی که نام ترامپ را بر روی محصولات فراوان و بر روی هتل‌ها و برج‌ها و کالا‌ها و املاک فراوان زده است؛ عملا صاحب برند گران قیمت ترامپ است. فوربز در سال ۲۰۱۱، ارزش براند ترامپ را ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زد اما ترامپ این ارزش گذاری را قبول ندارد و میگوید برند او در حدود ۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

تحصیلات دونالد ترامپ

ترامپ دو سال در دانشگاه فوردهام در برانکس تحصیل کرد و سپس به مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، منتقل شد، زیرا وارتون دارای یکی از تنها دانشکده‌های مطالعات املاک در دانشگاه‌های آمریکا بود. او در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی در اقتصاد فارغالتحصیل شد.

فعالیت سیاسی دونالد ترامپ تا سال ۲۰۱۵

ترامپ در گذر زمان گرایش‌ها و مواضع سیاسی خود را به انحای گوناگون، بعضاً متناقض توصیف کردهاست. پلیتیکو مواضع او را «بهگزینانه، حاضرجوابانه، و غالباً ضدونقیض» توصیف کردهاست. او در گذر زمان وضعیت وابستگی حزبی خود را جمهوریخواه، حزب استقلال، دمکرات، و «خودداری از اظهار» توصیف کردهاست. او همچنین برای کسب نامزدی حزب رفرم تلاش کردهاست. بهطور مشخص، او مواضع خود را خصوص مالیاتگیری از ثروتمندان، حقوق سقط جنین و مراقبت سلامتی تغییر دادهاست.

گزارشی در سال ۲۰۱۱ نشان میداد که ترامپ در طول دو دهه از انتخابات در آمریکا به کمپین‌های کاندیدا‌های هر دو حزب دمکرات و جمهوری خواه کمک مالی کردهاست. ترامپ در فوریه ۲۰۱۲ از میت رامنی برای ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد و از جمله حامیان اولیه رونالد ریگان برای ریاست جمهوری آمریکا بود.

شرکت دونالد ترامپ در انتخابات

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۵، ترامپ کاندیداتوری خود برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را از مقر خود در برج ترامپ در نیویورک اعلام کرد. ترامپ توجهات را در کمپینی که شدیداً بر شعار «عظمت را به آمریکا برمیگردانیم.» تکیه داشته، معطوف به مسایل داخلیای نظیر مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا، انتقال به خارج مشاغل آمریکایی ها، بدهی ملی ایالات متحده آمریکا، و تروریسم اسلامی کرد. ترامپ به عنوان یک محافظه کار خودخوانده رقابت میکند، که به طور مشخص آن را به امور مالی و مذهبی مرتبط میکند. برخی تحلیلگران سیاسی ترامپ را از نظر مسائل اجتماعی نظیر حقوق دگرباشان، و سقط جنین، میانه رو طبقه بندی می کنند.

انتخابات مقدماتی

این دوره از انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه که از ۱۷ نامزد تشکیل میشد، بزرگترین انتخابات مقدماتی در تاریخ آمریکا بودهاست. ترامپ کمپین خود را با شعار رسمی «بیایید عظمت را به آمریکا برگردانیم» و با تعهدی به این شروع کرد که «از لحاظ اشتغال بهترین رئیس جمهوری باشد که خدا تا بحال آفریده.» در سه شنبه بزرگ، ترامپ بیشتر دلگت‌ها را برنده شد و در سرتاسر دوره انتخابات مقدماتی پیشتاز بود. حمایت از ترامپ در میان رأی دهندگان انتخابات مقدماتی جمهوری خواه در سطح کشور تا مارس ۲۰۱۶، به ۵۰٪ رسید و او آماده برنده شدن نامزدی حزب جمهوری خواه شد.

پس از یک موفقیت قاطع در ایندیانا، در ۳ مه ۲۰۱۶ که کاندیدا‌های باقیمانده، تد کروز و جان کیسیک، را واداشت کمپین خود را معلق کنند، رینس پریبیس رئیس RNC ترامپ را عملاً نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات سراسری دانست.

انتخابات سراسری ترامپ

میزان ثروت واقعی دونالد ترامپ

ترامپ پس از این که عملاً نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه شد، تمرکز خود را به انتخابات سراسری معطوف کرد، و به رأیدهندگان باقیمانده انتخابات مقدماتی «رایشان را برای انتخابات سراسری نگه دارند.» ترامپ به مبارزه انتخاباتی در سطح کشور ادامه داد و شروع به هدف گرفتن هیلاری کلینتون پیشتاز حزب دمکرات که بنا بر انتظار نامزد حزب دمکرات خواهد شد کرد.

کلینتون در بیشتر سال ۲۰۱۶ برتری خود بر ترامپ را در نظرسنجی‌ها تثبیت کرده بود. در اوایل ژوئیه، ترامپ پس از اتمام تحقیقات افبیآی در خصوص مجادله ایمیل‌های هیلاری کلینتون در نظرسنجی‌های اصلی با کلینتون برابر شد. جیمز کومی اداره کننده افبیآی نتیجه گرفت که کلینتون در سروکار داشتن با محتوای طبقه بندی شده دولتی «شدیداً بی دقت» و در خصوص جوانب مجادله در چندین مورد ناصادق بوده است.

پیروزی در انتخاب ریاست جمهوری

ترامپ در ۸ نوامبر ۲۰۱۶ با کسب ۳۰۶ رأی الکتورال در برابر ۲۳۲ رأی کلینتون پیروز شد. او رأی مردمی کمتری از کلینتون به دست آورد و پنجمین کسی شد که بدون بردن آرای مردمی رئیس جمهور میشود. تفاوت آرا در سطح کشور نزدیک ۳ میلیون رأی بود. پیروزی ترامپ یک پیروزی سیاسی بسیار خلاف انتظار دانسته شد، چرا که تقریباً همه نظرسنجی‌های کشوری نشان میدادند کلینتون به میزان کمی جلوتر از ترامپ است، و نظرسنجی‌های ایالتی نشان میدادند او به میزان کمی در آرای الکتورال جلو است.

خروج از توافق نامه پاریس

ترامپ در سال ۲۰۱۷ و با اشاره به اینکه صنایع و اقتصاد آمریکا امکان اعمال محدودیت برای کاهش تولید گاز‌های گلخانه‌ای را ندارد، از توافق نامه آب و هوایی پاریس خارج شد.

خروج از برجام

رئیس جمهور آمریکا که پیش از انتخابات وعده داده بود، در صورت پیروزی از توافق ۱+۵ با ایران موسوم به برجام خارج خواهد شد، نهایتاً در سال ۲۰۱۸ این کار را عملیاتی کرد و با خروج از برجام فشار تحریم‌ها علیه ایران را شدت بخشید.

چکیده

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تا به حال سه تا ازدواج داشته است. در ازدواج اولش با ایوانا صاحب سه فرزند است، و یک فرزند از مارلا میپز دارد. و از همسر فعلی خود ملانیا هم یک فرزند دارد. ترامپ دارای هشت نوه میباشد. امروزه دونالد ترامپ به مشهورترین و جنجالی ترین شخصیت تبدیل شده است. او زمانی در تلویزیون مشغول بود، ولی الان در کاخ سفید هر روز یک غوغا به پا میکند. ما در این مقاله ثروت ترامپ و  فعالیت های سیاسی و اقتصادی را برای شما بیان کردیم. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید