چگونه میتوانیم یک فروشنده ثروتمند شویم

چگونه میتوانیم فروشنده ثروتمند شویم

چگونه میتوانیم یک فروشنده ثروتمند شویم

امروزه بیشتر فروشنده ها دغدغه این مسئله را دارند که چگونه میتوانند یک فروشنده ثروتمند باشند. تا بتوانند مانند بقیه فروشنده ها موفق باشند. باید بدانید رمز موفقیت فروشنده ثروتمند این است، با افرادی که قدرت تصمیم گیری و طریقه سرمایه گذاری بر روی بودجه های خود را ندارند ارتباطی برقرار نمیکنند. نرخ ساعتی درآمد فروشنده ثروتمند چندبرابر جیزی است که بقیه حقوق بگیران دارند. با ما همراه باشید تا راه حل هایی برای اینکه چگونه فروشنده ثروتمند شوید. را برای شما بیان کنیم.

فروشنده موفق کیست

امروزه اکثر افراد بابت کارهایی که انجام میدهند، یک نوع فروش را انجام داده اند. حتی آموزشی هم که میدهید، آن آموزش را هم به افراد میفروشید. و شاید کارمند قسمتی باشید، که در این شرایط هم خدماتتان را به دیگران میفروشید. بعضی فروشنگان هم هستند که به طور مستقیم محصولات خود را میفروشند. ما باید آنقدر فروشنده موفقی باشیم که ایده های خوبی برای فروش داشته باشیم. تا به واسطه آن ایده ها محصولات خود را به راحتی و با خیال راحت بفروشیم. پس تقریبا همه ما به نوعی فروشنده هستیم و تا زمانیکه ما چیزی رو نتوانیم بفروشیم در حقیقت ما کسب کاری هم نداریم.

ایده هایی برای فروش

چگونه میتوانیم فروشنده ثروتمند شویم۱

شما باید سعی کنید ایده هایی برای فروش خود داشته باشید تا بتوانید با استفاده از این ایده ها فروش خود را بالا ببرید. شما باید از ایده هایی استفاده کنید که مشتریان تان ثابت و همیشگی باشند، نه اینکه یکبار خرید داشته باشند، ولی دفعات بعدی از جاهای دیگر خرید کنند. پس باید در این مسیر اقداماتی را انجام دهید تا فروش خوبی داشته باشید.

۱- از دید مشتری به فروش محصول نگاه کنید

همیشه باید بدانید وقتی محصولی را تولید میکنید و قصد دارید آن را بفروشید، با خودتان بگویید که آیا اگر کسی این محصول را به ما میداد، آن را می خریدیم.

آیا کیفیت این محصول به اندازه ای خوب است که بتوانیم مشتری را راضی نگه داریم؟
آیا موقعی که میخواهیم محصول را بفروشیم احساس خوبی داریم که توانسته ایم نیاز مشتری را به خوبی برطرف کنیم؟
آیا مشتریان با خریدن یکبار از محصولات من بار دیگر تشویق به خریدن از ما میشوند؟
آیا خودمان از فروش محصولات مان راضی هستیم؟

 مطرح کردن این سوالات باعث میشوند که ما همیشه از اول بیشتر فکر کنیم، و ایده های زیادی برای فروش به ذهنمان برسند. و باید هدف تان این باشد که بهترین محصول را به مشتری تحویل دهید. تا ثابت شود شما هم از دید مشتری به خرید این محصول نگاه کرده اید.

۲- اهمیت به شناخت گروه هدف 

ما باید دقیقا بدانیم برای چه کسی محصول تولید می کنیم و گروه مخاطبان یا مشتریان خودمان را بشناسیم مثلا ایا برای قشر کودکان محصول تولید میکنیم یا نوجوانان یا بزرگسالان و…؟
ایا بازار هدف مان اقایان هستند یا خانومها؟
آیا برنامه ای برای فروش محصولمان داریم؟

۳- اهمیت دادن به تولید محصول با کیفیت 

وقتی شما به این فکر کنید که محصول با کیفیتی را تولید کنید، در نتیجه باعث میشود که فکرهای ثروت ساز و راه کارهای فروش خلاقانه به ذهنتان میرسند. که شاید یکی از این راه کارها باعث تولید محصولی شود که مشتری زیادی داشته باشد. و فروش را بالا ببرد. ولی این نظر را نداشته باشید که محصولی را تولید کنید که کیفیت خوبی نداشته باشد و قیمتش را زیادی افزایش داده باشید. ولی وقتی هم محصول شما کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد، به شما اعتماد میکنند و مشتریان بیشتری جذب شما میشوند.

۴- نقش باورها

اگر شما باور درستی در مورد فروش محصولات ندارید. اولین کاری که باید انجام داد تغییر باورهایتان باشد که این اطمینان  را به خود بدهید شما محوصلات ارزشمندی را تولید می کنید. و وقتی این باور را داشته باشید حتما ایده های فروش زیادی به ذهن تان میرسد و باعث میشود درآمد خوبی داشته باشید. و مشتری با خیال راحت محصول را میخرد و باعث میشود شما هم از فروش تان راضی باشید.

۵- اصلاح باور مخرب 

چگونه میتوانیم فروشنده ثروتمند شویم۲

اگر نتواستید ایده های فروش را دریافت کنید باید روی باور هایتان کار کنید، مثلا چه زمانی اتفاقی برای شما پیش افتاده است که فکر کرده اید خلاق هستید اما الان آن ایده به سراغ به شما نمی آید. و باید سراغ بگردین که زمانی دیگر این ایده به ذهن ما نرسیده است. و بعد متوجه خواهید شد که در فلان موضوع ایده داشته اید. و موارد دیگه، که با پرسشهای مکرر و پیدا کردن مواردی که ایده داشتید، این باور رو بتدریج اصلاح میکنید. و از این به بعد چون باور دارید فرد ارزشمندی هستید ایده ها هم سراغتون می آیند و با اجرای یک یا چند تا از ایده های فروش ، در نهایت هم به درامد بیشتری خواهی رسید وهم مشتری رضایت بیشتری از محصول شما خواهد داشت.

۶- اهمیت دید بلند مدت 

همیشه با دید بلند مدت به هر چیزی که فکر کنید و دنبال لذت های کوتاه مدت نباشید اگه قصد دارید درامد پایدار و مطمئنی داشته باشید و همیشه مشتری داشته و سود کنید دیدتان را بلند مدت کنید، وقتی با این دید به فروش نگاه میکنید خودبه خود ایده های فروش زیادی را دریافت خواهید کرد که در فروش بلند مدت برای شما سودآور باشد. شاید شما در چند ماه تا یکسال اول، فقط محصولتان را معرفی کنید و حتی با تخفیف بالا و شاید هم برخی محصولات رو رایگان ارایه کنید اما در بلند مدت تاثیرات مثبت این کارتان را درک خواهید کرد و چند سال بعد رشد کسب و کار شما چندین برابر کسب و کارهای دیگه خواهد شد.

چکیده

برای اینکه بتوانید فروشنده ثروتمندی شوید باید اول از هر کاری بتوانید از دید خودتان به مشتری نگاه کنید. تا مشتری بتواند به شما اطمینان کند. فروشندگان ثروتمند فقط بر روی کارهایی سرمایه گذاری میکنند که ثروت ساز هستند. یکی از مسائل مهمی که یه فروشنده ثروتمند با آن در ارتباط است، داشتن ایده است که باعث میشود هر روز فروش زیادی داشته باشید. امیدواریم ارائه این مطالب برای شما کاربرد داشته باشند. از اینکه با ما همراه بودید، سپاسگذاریم.

پاسخ دهید