نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار

نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار

نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار

امروز همه ی افراد سراغ یکسری راه حل و ایده برای کسب و کارشان میگردند. مشاوره تلفنی جزء بهترین و موفق ترین کارها برای دریافت مشاوره توسعه کسب و کار است. پیشنهاد میکنیم برای کسانی که قصد دارند به تازگی وارد حیطه کسب و کار شوند مشاوره خیلی اهمیت دارد. حالا یا تلفنی، یا حضوری. با ما همراه باشید. تا در این مقاله نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار را برای شما بیان کنیم.

تاثیر مشاوره تلفنی در کسب و کار

نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار۲

بیشتر افراد در مشاوره تلفنی برای توسعه کسب و کار استعداد های کمیابی دارند که خودشان هم خبر ندارند. که وقتی مشاوران با آنها تماس میگیرند و در مورد توانایی ها و مهارت هایشان از انها سوال میپرسند، به مرور زمان به بزرگی خودشان پی میبرند. و با صحبت هایی که مشاوران با انها میکنند. کم کم ذهنشان باز میشود. و به اطراف خود به گونه ای دیگر نگاه میکنند. ارائه ایده های خوب و موفقیت آمیز از وظایف مشاوران کسب و کار است. پس به شما پیشنهاد میکنم برای اطلاع از کسب و کارتان به اینترنت مراجعه کنید و خودتان مدل های مختلف مشاوره کاریتان را مشخص کنید.

برای شروع یک کسب و کار بهتر است، ابتدا ببینید که به چه حوزه ای علاقمند هستید. یعنی علاقه سرنخ اولیه است که به مشاور کسب و کار کمک می کند بقیه مسیر را برای شما پیدا کند. موضوع مهم دیگر تیپ شخصیتی خود شماست. هر فردی تیپ شخصیتی منحصر به فردی دارد و برای کاری منحصر به فرد ساخته شده است. لازم نیست از دیگران تقلید کنیم اما لازم است از تجربیات دیگران بیاموزیم. پس از مشخص شدن استعدادها، علاقه و مهارتها، حالا می رویم سراغ ایده های جذاب کسب و کار . اما حالا باید مشخص کنید که در چه حوزه ای بهتر می توانید فعالیت کنید و بعد با آموزش بیشتر می توانید به هدف بزنید.

در ادامه کار مشاور تلفنی کسب و کار این است که به شما بهترین ایده ها و مناسب ترین ایده ها را معرفی کند و پس از آن می توانید طرح کسب و کار و مدل کسب و کار خود را بنویسید. در قدم بعد می توانید از مشاور تلفنی کسب و کار برای یافتن روش های تهیه سرمایه لازم، یا یافتن سرمایه گذار کمک بگیرید. بخشی از کار مشاور کسب و کار ، این است که راهکارهای خلاقانه برای شروع یک کسب و کار با کمترین سرمایه را به شما بیاموزد. این تقریبا مهمترین کار یک مشاور کسب و کار است. وقتی سرمایه را آماده کردید یا روش کار شما مشخص شد، دیگر چون معما حل شود، آسان شود. حالا باید به فکر استراتژی های توسعه و مدیریت کسب و کار خود باشید.

مشاوره تلفنی کسب و کار برای توسعه آن

برای توسعه کسب و کار بهتر است از یک مشاور کسب و کار مشورت بگیرید. در اینجا فقط می توانم به صورت کوتاه عرض کنم که ابتدا باید مشخص گردد که کسب و کار شما چطور گردش کار می کند و چقدر بهینه است. بعد از تعیین وضعیت فعلی که در آن هستید، باید مشخص گردد که قرار است کسب و کار شما به کجا برسد؟ کار من در مشاوره تلفنی کسب و کار این است که تعیین کنم با چه استراتژی می توانید سریعتر و کم هزینه تر به آن جایگاه برسید. ممکن است برای فردی که ماهی ۲ میلیون تومان درآمد دارد، رسیدن به درآمد ماهانه ۶ میلیون تومان یک رویا باشد. اما برای فرد دیگری که ماهانه ۶ میلیون تومان درآمد دارد، رسیدن به درآمد ۱۲ میلیون تومان از کسب و کار یک هدف خوب باشد. وظیفه یک مشاور تلفنی کسب و کار این است که روش رسیدن به این درآمد را پیدا کند. البته روش هریک از این دو نمونه حتما باهم متفاوت خواهد بود.

چگونه یک ایده را به کسب و کار پرسود تبدیل کنیم

نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار۴

باید خیل مراقب باشید تله ای که خیلی از آدم های خلاق در آن می افتند، همان تله ایده های جذاب است. شاید برایتان عجیب باشد که ایده جذاب چطور می تواند تبدیل به تله برای یک کارآفرین شود. وقتی کارآفرینی خود را خوب نمی شناسد و نمی داند چه تیپ شخصیتی دارد، وقتی نمی داند چه ایده هایی مناسب تیپ شخصیتی او است و در مقابل چه ایده هایی نامناسب است، نتیجه این می شود که ممکن است هر فرد موفقی که کسب و کاری را راه انداخته می بیند، می خواهد از کسب و کار او ایده بگیرد و ثروتمند شود. غافل از اینکه قبل از شناخت محیط، بهتر است خودمان را کشف کنیم. بعد سراغ ایده ها رفته و آنها را غربال کنیم. بهترین ایده همان است که اولا با تیپ شخصیت ما سازگار باشد، دوم اینکه ما عاشق اجرای آن ایده باشیم و نه پولی که از آن درمی آوریم و سوم اینکه آن ایده قبلا درجایی آزمایش شده و جواب پس داده باشد.

مزایای مشاوره تلفنی کسب و کار

کاهش هزینه ها یکی از اولین و مهمترین مزیت مشاوره تلفنی کسب و کار است. دوری مسافت و هزینه های رفت و آمد و نیز زمانی که برای رفت و آمد صرف می کنید ممکن است در طولانی مدت شما را خسته کند. البته بهترین نوع مشاوره حضوری است اما گاهی مشاوره حضوری امکان پذیر نیست. با هزینه کمتر می توانید یک ساعت مشاوره تلفنی درخواست کنید و در هزینه های مشاوره صرفه جویی کنید. یکی از هدف های مشاور تلفنی باید همین صرفه جویی در هزینه ها باشد.

آیا می شود مشاور تلفنی را به محل خود دعوت کنم

نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار

بله. امکان پذیر است. در صورت درخواست، می توانید در محل خودتان مشاوره  دریافت کنید. محل شما حتی می تواند منزل شما باشد. شاید هنوز کسب و کاری را شروع نکرده اید و این کاملا طبیعی است. همچنین می توانید درخواست مشاوره گروهی بدهید. مثلا چند شریک هستید و می توانید از مشاور بخواهید در محل شما برای چند نفر یکجا مشاوره بدهد که معمولا نتایج خیلی جالبی به دنبال دارد.

با سرمایه کم میشه روی چه کاری سرمایه گذاری کرد

سوال تکراری که خیلی از من در مشاوره تلفنی کسب و کار پرسیده می شود همین سوال است. در یک کلام اگر بخواهم راحتتان کنم، پاسخ این است: “ابتدا روی خودتان سرمایه گذاری کنید. سواد مدیریت، بازاریابی و راه اندازی کسب و کار را در خود بالا ببرید. بعد ایده های جذاب را به راحتی شکار می کنید و بدون داشتن سرمایه بزرگ می توانید از کم شروع کنید و بدون دردسر، به راحتی به سود برسید. سپس از بخشی از سودی که بدست می آورید می توانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

چکیده

مشاوره تلفنی کسب و کار به دلیل کم بودن هزینه هاش یکی از بهترین نوع مشاوره هاست، چون بیشتر افراد بخاطر وضعیت کاری که دارند نمیتوانند با مشاوران حضوری ارتباط برقرار کنند، با مشاوران تلفنی در ارتباط اند. و با ایده های جالب و مفیدی که ارائه میدهند، افراد بهتر میتوانند در مورد کارشان تصمیم بگیرند. و هر ایده ای مه کم هزینه و پر سود تر است را به کار بگیرند. ما در این مقاله نقش مشاوره تلفنی در توسعه کسب و کار را برتای شما توضیح دادیم. از اینکه با ما همره بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید