مشاغل پردرآمد آینده

مشاغل پردرآمد آینده

مشاغل پردرآمد آینده

پیدا کردن شغل مناسب و استخدام شدن در یک شرایط ایده آل شاید یکی از مهمترین نیازهای یک نفر باشد، که علاوه بر حس مفید بودن برای جامعه، کسب درآمد را نیز برای فرد به همراه دارد. در انتخاب شغل باید به عوامل زیادی توجه کرد از جمله:علاقمند بودن فرد به شغل مورد نظر، توانایی ها و استعدادهای فرد و همچنین آینده شغلی آن. ما در این مقاله به مشاغل پردرآمد در سال های آینده اشاره می کنیم، با ما همراه باشید.

۱- متخصص انرژی های نوین (خصوصا انرژی خورشیدی و باد)

با توجه به موضوع مهم انرژی و انرژی های نوظهور، قطعا بهترین شغل در آینده نه چندان دور، متخصصان انرژی خورشیدی و بادی هستند. به این افراد Solar Energy Technician می گویند و در تمامی شرکت های خارجی خواهان دارند. بسیاری از تحقیقات اخیر دنیا به این دو حوزه پرداخته اند و با توجه به افزایش جمعیت این موضوع یکی از مشاغل پردرآمد آینده خواهد بود.

۲- توسعه دهنده نرم افزار و برنامه نویسی موبایل

مشاغل پردرآمد آینده

شک نکنید که یکی از مشاغل پردرآمد آینده که همین الان هم پردرآمدترین شغل دنیاست همین برنامه نویسی نرم افزار، اندروید و ios می باشد. دنیایی که به موازات دنیای واقعی شکل گرفته است، دنیای مجازی، نیاز زیادی به متخصصان نرم افزار و برنامه نویسی موبایل دارد که در سال ۲۰۱۸ هم یکی از پردرآمد ترین شغل های دنیا بوده است.

۳- تحقیقات علمی

پیشرفت های تکنولوژی جدید باعث ایجاد پیشرفت های بزرگ و غیر منتظره ای را در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، تولید، حمل و نقل و … خواهد شد. بخش های خاصی وجود دارد که در آینده پیشرفت قابل ملاحظه ای دارند مثل بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، رباتیک وچاپ های سه بعدی که با تولید مقالات و داده ها و اطلاعات به بقیه زمینه ها کمک بسیاری می کند.

۴- مهندسی و تحلیلگری سیستم های کامپیوتر

در دنیایی زندگی می کنیم که همه حرفه ها از کافه داری گرفته تا حوزه خودرو و صنعت هواپیمایی و… با دنیای کامپیوتر مرتبط هستند. بنابراین باعث می شود که برای افراد متخصص در حوزه کامپیوتر تقاضا بالا باشد. تحلیلگران سیستم های کامپیوتری این اطمینان را به سازمان ها می دهند که نیازهای آنها در این حوزه برآورده شده است.طبق بررسی های صورت گرفته، این حرفه تا ده سال آینده رشد ۲۲ درصدی خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن ۸۵ هزار دلار خواهدبود.

۵- دامپزشکی

مشاغل پردرآمد آینده

داشتن حیوانات خانگی در سال های رواج بیشتری خواهند داشت. بنابراین مساله نگهداری و درمان آنها نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. طبق آمار وزارت کار، نیاز به دامپزشکان تا سال ۲۰۲۰، به میزان ۳۶ درصد رشد خواهد داشت.

۶- محیط زیست و حفاظت از طبیعت

در سالهای آینده طبق حال با افزایش جمعیت روبرو خواهیم بود. پس حفظ و نگهداری و استفاده بهینه از منابع طبیعی همزمان با رشد جمعیت آن، ضروری خواهد بود. با کمبود ذخایر نفتی به دنبال استفاده از راه های جایگزین هستند و افراد به دنبال راه های موثر و کارا برای گرم کردن و سرد کردن ساختمان ها هستند. حل مساله گرم شدن زمین نیازمند تکنولوژی های جدیدی است که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

۷- توسعه دهنده اپلیکیشن ها

با پیشرفت موبایل و گوشی های همراه، اپلیکیشن های جدید نیز ساخته خواهند شد. ترویج فناوری های مربوط به تلفن همراه تقاضا برای توسعه اپلیکیشن های جدید را در تمام زمینه ها، از اخبار گرفته تا موسیقی و… افزایش می دهد. پیش بینی می شود این حرفه تا ده سال آینده بیش از ۲۱ درصد رشد داشته باشد. همچنین تخمین زده می شود که حقوق سالانه در این حوزه به بیش از ۹۷ هزار دلار در سال برسد.

۸- کارآفرینی

در آینده به افراد خلاق و کارآفرین برای ایجاد و پیشبرد کسب و کار نیاز بیشتر خواهد بود. همچنین با پیشرفت تکنولوژی روش زندگی هم به بدنبال آن تغییر خواهد کرد. هیچ کسی از آینده و پیشرفتهای به وجود آمده خبر ندارد به جز کارآفرینانی که اکنون رویای آنها را در سر دارند. این افراد کارآفرین ممکن است تاثیر بسیار بیشتری، نسبت به میزان پیش بینی شده، روی زندگی همه در سال ۲۰۲۰ داشته باشند.

۹- افراد متخصص در حوزه بهداشت دهان و دندان

مشاغل پردرآمد آینده

این حرفه تا ده سال آینده، ۱۹ درصد رشد خواهدداشت و حقوق میانگین سالانه آن کمی بیش از ۷۳ هزار دلار خواهد بود. با توجه به افزایش تقاضا برای دریافت خدمات مربوط به بهداشت دهان و دندان، انتظار می رود تعداد دندانپزشک ها و دستیاران دندانپزشکی تا ده سال آینده به ترتیب با رشد ۱۲٫۴ درصد و ۱۹٫۶ درصد رو به رو شود.

۱۰- مدیریت

یک مدیر با مدیریت موثر کارایی بخش خود را بالا میبرد تا به یک نتیجه مطلوب برسد و رشد آن روز افزون باشد. مدیریت موثر در آینده از اهمیت زیادی برخوردار است و نیازمند دانش پایه ای کسب و کار به علاوه توانایی نظارت بر فعالیت ها در مکان ها و کشورهای مختلف همراه با برخی مهارت های فنی است. طبق آمارهای رسمی موجود در آمریکا، تقاضا برای مشاغل حوزه های روابط انسانی، مدیریت منابع و برنامه ریزی رو به افزایش خواهد بود.

۱۱-مشاور شخصی مالی

اکثر شرکت ها درای یک قسمت مالی هستند که از حساسیت ویژه ای برخوردار است زیرا مدیریت و گردش پول به صورت حرفه ای، کاری پیچیده است. شرکت های مالی و سرمایه گذاری جدید به طور چشم گیری در حال افزایش هستند بنابراین نیاز به متخصصان مالی رو به افزایش می باشد. این حرفه تا ده سال آینده نزدیک به ۲۴ درصد رشد خواهد داشت و میانگین حقوق سالانه آن بیش از ۸۶ هزار دلار خواهدبود

۱۲- تحلیلگر بازار

مشاغل پردرآمد آینده

اکثر شرکتها برای پیشرفت نیاز به اطلاعات از بازار و مشتریان خود هستند. که توسط متخصصان این حوزه انجام میگیرد که با تحلیل کردن وضعیت بازار به بهبود شرکتها کمک می کنند. این حرفه تا ده سال آینده با رشدی نزدیک به ۲۱ درصد رو به رو می شود و حقوق میانگین سالانه آن نزدیک به ۶۲ هزار دلار خواهدبود.

۱۳- فیزیوتراپیست ها

از جمله حرفه های مورد نیاز در آینده فیزیوتراپی می باشد که وجود آنها برای بیماران از جمله بیماران دچار سکته مغزی ضروری هستند آنها بیماران را به سمت توانبخشی هدایت می کنند. با پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی رخ داده است، افراد بیشتری از این بیماری ها جان سالم به در می برند و در نتیجه نیازمند خدمات توانبخشی خواهند بود.این حرفه تا دهه آینده ۳۰ درصد رشد خواهد داشت و میانگین حقوق سالانه آن تا ۸۳ هزار دلار ارزیابی می شود.

۱۴- پرستاری

مشاغل پردرآمد آینده

در آینده نیاز مردم برای مراقب و پیشگیری از بیماری ها افزایش بسزایی خواهد داشت. که به این نیاز توسط پرستاران پاسخگو خواهد بود. جایگاه آنان برای مراقبت از بیماران نسبت به پزشکان بالاتر خواهد بود. این حرفه در یک دهه آینده با رشدی بالای ۳۲ درصد رو به رو خواهدشد و میانگین حقوق سالانه آن ۹۸ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

۱۵- صنعت گردشگری

یکی از پردرآمدترین بخشها صنعت گردشگری است که در آینده نیز پیشرفت زیادی خواهد داشت. با وجود مکان‌های گردشگری بسیار زیبا در جهان علاقه مندان بیشتر ترغیب به این صنعت خواهند شد.

چکیده
درآمد بالا و زیاد این روزها دغدغه هرکسی است که به شغل یا کاری مشغول است. همه ما تلاش می‌کنیم تا موقعیت‌های شغلی بهتری پیدا کنیم. در این میان اما برخی مشاغل درآمدهای بیشتری دارند. برخی از آن‌ها انرژی و تجربه بیشتری می‌خواهند، برخی دانش و تخصص بیشتر. ما در این مقاله نگاهی به مشاغل پردرآمد در آینده کردیم تا شما هم با آن‌ها آشنا شوید.

پاسخ دهید