قوانین موفقیت در زندگی

قوانین موفقیت در زندگی

قوانین موفقیت در زندگی

برایان تریسی در کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خودساخته می گوید: “موفقیت قابل پیش بینی است”. موفقیت نه به شانس بستگی دارد نه به تصادف و نه به اینکه در زمان مناسب در جای مناسب باشید. موفقیت هم دقیقا مانند طلوع آفتاب از شرق و غروب آن از غرب قابل پیش بینی است. مانند هر کار دیگر موفقیت نیز قوانین دارد که با دانستن و رعایت آن ها می توانید را ه رسیدن به موفقیت را هموار کنید. با ما همراه باشید تا شما را با این قوانین آشنا کنیم.

تعریف موفقیت

ریچارد برانسون از میلیاردرهای جهان است.او در زمینه بازرگانی، گردشگری و هواپیمایی فعالیت می کند. ریچارد برانسون تعامل با کار را عامل موفقیت می داند. او در تعریف موفقیت می گوید: فعالیت، تلاش و پویایی بیشتر در نهایت یعنی رسیدن به موفقیت”

استیو جابز سرمایه گذار، مخترع، کارآفرین و بنیان گذار شرکت اپل است. تعریف موفقیت از نظر استیو جابز: چیزی که کارآفرینان موفق را از کارآفرینان ناموفق متمایز میکند پشتکار است!استیو جابز موفقیت را در تلاش و پشتکار مداوم می بیند.”

ایلان ماسک سرمایه گذار و مخترع است.درحال حاضر مدیرعامل و مدیر ارشد فنی Space X و طراح ارشد Tesla Motor است. تعریف موفقیت از نظر ایلان موسک: من به چیزهایی علاقه مند هستم که بتوانند تغییر ایجاد کنند!

توری بورچ اهل آمریکاست. توری بورچ طراح لباس است. وی تاکنون چندین جوایز مختلف برای طراحی های زیبای لباس دریافت کرده است. او موفقیت را اینگونه تعریف میکند: یک کارآفرین است که با داشتن ایده های منحصر به فرد، کارآفرین نمونه محسوب می شود. یک کارآفرین باید همیشه به سمت موفقیت حرکت کند”.

انواع موفقیت

موفقیت انواع مختلفی دارد که عبارتند از:
۱- موفقیت درونی: یکی از انواع موفقیت که در ارتباط کامل با مثبت اندیشی، نوع تفکر، اعتماد به نفس، آرامش درونی و ارتباطات روحانی میباشد.
۲- موفقیت فیزیکی: سلامت همان ثروت است. اگر بیمار باشید و از عدم سلامت جسمانی رنج ببرید، موفقیت های شغلی براتون لذت بخش خواهند بود؟ موفقیت فیزیکی یکی از مهمترین انواع موفقیت میباشد.
۳- موفقیت خانوادگی: وقتی خانواده شاد باشند شما هم شاد خواهید بود و بهتر کار میکنید. در این زمان موفقیت از هر لحظه به شما نزدیکتر است. هیچ کس با اولویت دادن به موفقیت خانوادگی پشیمان نشده است.
۴- موفقیت کاری: بررسی و مطالعه توانایی هایتان در رسیدن به بالاترین مدارج کاری بسیار مهم میباشد. دستیابی به موفقیت کاری باعث بروز حس موفقیت درونی و حس مفید بودن در شما میشوند.
۵- موفقیت اقتصادی: پول در ایجاد حس آرامش و آسایش بسیار مهم است. پول زندگی را آسانتر و زیباتر میکند. پول به شما امکان زندگی در خانه ای زیبا، راندن خودروهای مجلل و تجربه مسافرت های رویایی را میدهد. موفقیت اقتصادی از محبوبترین انواع موفقیت میباشد.
۶- موفقیت اجتماعی: از نظر علم روانشناسی انسان به ارتباطات با هم نوع خود نیاز دارد. روابط با دیگران فرصت پیشرفت در زندگی فردی و اجتماعی را فراهم میکند. برای نیل به انواع موفقیت حتما باید موفقیت اجتماعی را کسب کنید.
۷- موفقیت در ماجراجویی: برای اینکه زندگی یکنواخت را کنار بگذاریم نیاز به ماجراجویی داریم. این به شما بستگی داره چه نوع هیجاناتی را دوست دارید اما باید پاتون و از محدوده آرام زندگی فراتر بزارید و اجازه دهید هورمون آندروفین در شما ترشح شود. موفقیت ماجراجویی باعث احساس شادابی و سرزندگی درون ما میشود که نتیجه نهایی آن خلاقیت و بازدهی بیشتر است.
۸- موفقیت نهایی: یکی از ویژه ترین انواع موفقیت همان است که در نهاد همه انسان ها گنجانده شده است. بزرگترین خواسته قلب ما زندگی برای چیزیست که از ما بزرگتر است. خاص ترین انواع موفقیت به بعد غیر مادی زندگی انسان مربوط میشود. ترک عادات روزمره و رسیدن به درجه ای که هدف اصلی زندگی برای ما نمایان شود. فراتر از اصول مالی و البته شیرین زندگی ما به دنبال نیروی بزرگی هستیم از اون انرژی میگیریم.

قوانین موفقیت

قوانین موفقیت در زندگی

همانطور که گفتیم موفقیت نیز مانند هر کار دیگری اصول و قوانینی دارد که عبارتند از:

۱- قانون علت و معلول: هر چیز به دلیلی رخ می دهد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی، علت یا علت های به خصوصی وجود دارد، چه از آن ها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید به شرط آن که تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید و سپس عمل کنید.
۲- قانون ذهن: شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره آن بیشتر فکر می کنید. پس همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید.
۳- قانون عینیت یافتن ذهنیات: دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست. کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه خود را در درون خود خلق کنید. زندگی ایده آل خود را با تمام جزییات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید.
۴- قانون رابطه مستقیم: زندگی بیرونی شما بازتاب زندگی درونی شماست. بین طرز تفکر و احساسات درونی شما، و عملکرد و تجارب بیرونی تان رابطه مستقیم وجود دارد. روابط اجتماعی، وضعیت جسمانی، شرایط مالی و موفقیت های شما بازتاب دنیای درونی شماست.
۵- قانون باور: هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید به واقعیت تبدیل می شود. شما آن چه را که می بینید که قبلا به عنوان باور انتخاب کرده اید. پس باید باورهای محدودکنتده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید و آن ها را از بین ببرید.
۶- قانون ارزش ها: نحوه عملکرد شما همیشه با زیر بنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است. آن چه که ارزش هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها، اعمال و انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است.
۷- قانون انگیزه: هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی، خواسته ها و غرایز شما سرچشمه می گیرد. پس برای رسیدن به موفقیت باید انگیزه ها را مشخص کرد تا با یک برنامه ریزی اصولی به هدف رسید.
۸- قانون انتظار: اگر با اعتماد به نفس، انتظار وقوع چیزی را در جهان پیرامونتان داشته باشید آن چیز به وقوع می پیوندد. شما همیشه هماهنگ با انتظارات تان عمل می کنید و این انتظارات بر رفتار و چگونگی برخورد اطرافیانتان تاثیر می گذارد.
۹- قانون تمرکز: هر چیزی را که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر کنید در زندگی واقعی، شکل گرفته و گسترش پیدا می کند. بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که واقعا طالب آن هستید.
۱۰- قانون عادت: حداقل ۵۰ درصد از کارهایی که انجام می دهیم از روی عادت است. پس می توانیم عادت هایی را که موفقیت مان را تضمین می کنند در خود پرورش دهیم؛ و تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت اتوماتیک و غیر ارادی انجام نشود، تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهیم.
۱۱- قانون انتخاب: زندگی ما نتیجه انتخاب های ما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم، کنترل کامل زندگی و تمامی آن چه برایمان اتفاق می افتد در دست خودمان است.

قوانین موفقیت در زندگی
۱۲- قانون تفکر مثبت: برای رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه تفکر شما نشان دهنده ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست.
۱۳- قانون تغییر: تغییر، غیر قابل اجتناب است و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربانی آن.
۱۴- قانون کنترل: سلامتی، شادی و عملکرد درست از طریق کنترل کامل افکار، اعمال و شرایط پیرامونمان به وجود می آید.
۱۵- قانون مسئولیت: هر چه و هر کجا که هستید به خاطر آن است که خودتان این طور خواسته اید. مسوولیت کامل آن چه که هستید، آن چه که به دست آورده اید و آن چه که خواهید شد بر عهده خود شماست.
۱۶- قانون پاداش: عالم در نظم کامل به سر می برد و ما پاداش کامل اعمالمان را می گیریم. همیشه از همان دست که می دهیم از همان دست می گیریم. اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید.
۱۷- قانون خدمت: پاداش هایی را که در زندگی می گیرید با میزان خدمت شما به دیگران رابطه مستقیم دارد. هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کار کنید و توانایی های خود را افزایش دهید، در عرصه های مختلف زندگی خود بیشتر پیشرفت می کنید.
۱۸- قانون تاثیر تلاش: همه امیدها، رویاها، هدف ها و آرمان های ما در گرو سخت کوشی است. هر چه بیشتر تلاش کنیم؛ موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد.
۱۹- قانون آمادگی: در هر حوزه ای موفق ترین افراد، آن هایی هستند که وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کارها می کنند. عملکرد خوب نتیجه آمادگی کامل است.
۲۰- قانون حد توانایی: شاید برای انجام همه کارها وقت کافی وجود نداشته باشد ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست. هر چه بیشتر کار کنیم کارایی بیشتری پیدا می کنیم. اما باید اموری را بر عهده بگیریم که در حد توانمان باشد.
۲۱- قانون تصمیم: مصمم بودن از ویژگی های اساسی افراد موفق است. در زندگی هر جهشی در جهت پیشرفت هنگامی حاصل می شود که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشیم.
۲۲- قانون خلاقیت: ذهن ما می تواند به هر چیزی که باور داشته باشد دست یابد. هر نوع پیشرفتی در زندگی با یک ایده آغاز می شود و چون توانایی ما در خلق ایده های جدید نامحدود است آینده نیز محدودیتی نخواهد داشت.
۲۳- قانون استقامت: معیار ایمان به خود، توانایی استقامت در برابر سختی ها، شکست ها و ناامیدی هاست. استقامت ویژگی اساسی موفقیت است. اگر به اندازه کافی استقامت کنیم، طبیعتا سرانجام موفق خواهیم شد.
۲۴- قانون صداقت: خوشبختی زمانی سراغ ما می آید که تصمیم بگیریم هماهنگ با والاترین ارزش ها و عمیق ترین اعتقادات خود زندگی کنیم. همواره باید با آن بهترین بهترین ها که در درون مان وجود دارد صادق باشیم.
۲۵- قانون انعطاف پذیری: در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید، اما در مورد روش دست یابی به آن ها انعطاف پذیر باشید. در عصر تحولات سریع و رقابت شدید، اتعطاف پذیری.
۲۶- قانون خوشبختی: کیفیت زندگی ما را احساس مان در هر لحظه تعیین می کند و احساس ما را تفسیر خودمان از وقایع پیرامونمان مشخص می سازد، نه خود وقایع. هرگز برای این که تجربه خوشی از دوران کودکی داشته باشید دیر نیست. کافی است گذشته را مرور کنید و روشی را که برای تفسیر تجربیات خود داشته اید تغییر دهید.
۲۷- قانون تعجیل: ما همواره دوست داریم که هر چه زودتر به آرزوهایمان برسیم، به همبن دلیل است که در تمام عرصه های زندگی بی قراریم.
۲۸- قانون فرصت: بهترین فرصت ها اغلب در معمولی ترین موقعیت های زندگی مان به وجود می آید. پس بزرگ ترین فرصت ها به احتمال زیاد همیشه در دسترس ماست.
۲۹- قانون خود شکوفایی: شما می توانید هر چه را که برای رسیدن به اهداف تعیین شده خود به آن نیاز دارید بیاموزید. آن هایی که می آموزند توانا هستند.
۳۰- قانون بخشندگی: هر چه بیشتر، بدون انتظار پاداش، به دیگران خدمت کنید، خیر و نیکی بیشتری به شما می رسد. آن هم از جاهایی که اصلا انتظار ندارید. شما تنها در صورتی حقیقتا خوشبخت خواهید شد که احساس کنید به دلیل خدمت به دیگران انسان با ارزشی هستید.

برای اطلاع بیشتر از  قوانین و عوامل موثر بر موفقیت کلیک کنید.

چکیده
موفقیت یک روند دائمى است که منجر به ارتقا سطح زندگى ما مى شود و نهایتا ما را به تکامل مى رساند. بنابراین در ذهن همه افراد، اهدافی تعریف شده است که با رسیدن به هدف به موفقیت می رسند. تلاش کردن، پیدا کردن و هرگز تسلیم نشدن راز موفقیت واقعی است؛ که اگر به آن دست یابیم با تمام وجود احساس رضایت خواهیم کرد. ما در این مقاله به بیان تعریف موفقیت و انواع آن و قوانین موفقیت پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید