قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

قدرتمندترین زنان دنیا

قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

نشریه فوربز فهرست ۱۰۰ زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که در این فهرست «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان برای هشتمین سال، به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی شده است. با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ نفر اول این لیست آشنا کنیم.

۱- آنگلا مرکل

قدرتمندترین زنان دنیا

آنگلا مرکل امسال نیز مجدد جایگاه قدرتمندترین و موفق ترین زن دنیا را به خود اختصاص داد. او رهبر بالقوه اتحادیه اروپا است. با وجود اینکه خانم آنگلا مرکل امسال رقابت سختی در انتخابات نخست وزیری آلمان با جناح راست افراطی را پشت سر گذاشت اما باز هم برنده این رقابت بود و مانند چند سال اخیر در بالای لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفت. او می بایست همچنان اتحادیه اروپا را منسجم نگاه دارد و روند خروج بریتانیا از اروپا را نیز کنترل کند. همچنین او با چالش مهاجرت غیر اروپاییان به این قاره نیز روبرو است. او بعنوان نخست وزیر آلمان هنوز جایگاه بسیار مستحکمی در کشورش دارد زیرا در دوران نخست وزیری خانم مرکل تا به امروز، اقتصاد آلمان روندی روبه رشد داشته است.

۲- ترزا می

قدرتمندترین زنان دنیا

نخست وزیر انگلستان خانم ترزا در جایگاه دوم قدرتمندترین و موفق ترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. او زمانی رهبری انگلستان را بر عهده گرفت که این کشور با چالش بسیار بزرگی به نام برگزیت روبرو بود. شاید کمتر کسی حاضر می شد که در این شرایط جای خانم می باشد. در رفراندوم برگزیت، اختلاف انگلیسی هایی که موافق خروج از اتحادیه اروپا بودند تنها ۳% از آنهایی که با این طرح مخالف بودند بود. در طی این همه پرسی آقای دیوید کامرون از نخست وزیری استعفا داد و ترزا می جای او را گرفت. حالا او باید کشور خود را که در این تنگنایی تاریخی به سلامت به مقصد برساند.

۳- ملیندا گیتس

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم گیتس در کنار موفق ترین و قدرتمندترین زن خارج از دنیای سیاست، خیرترین زن جهان نیز می باشد. او در کنار همسرش آقای بیل گیتس، رئیسان موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس هستند. تمرکز او برروی سلامت و بهداشت تاثیر شگرفی برروی زندگی میلیون ها انسان در سرتاسر دنیا گذاشته است. برای مثال مرگ و میر زایمان در اتیوپی به دلیل تلاش های او ۵۷% از سال ۱۹۹۰ تا به امروز کاهش پیدا کرده است. موسسه خیریه او بزرگترین حامی حل مشکل آب در قاره افریقا و تلاش برای از بین بردن بیماری اچ آی وی است.

۴- شریل سندبرگ

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم شریل سندبرگ مدیر ارشد اجرایی کمپانی فیس بوک می باشد. او کمک بسیار زیادی به افزایش درآمدهای این شبکه اجتماعی کرده است. سندبرگ ۶ سال بعنوان قانم مقام مدیر عامل شرکت گوگل فعالیت کرد و در آنجا توانست برنامه های بسیار سودآور تبلیغات آنلاین را طرح ریزی کند. او بعنوان یکی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا توانست از فیسبوک در سوظن مداخله در انتخابات امریکا دفاع کند. خانم سندبرگ در جایگاه چهارم این لیست قرار می گیرد.

۵- مری بارا

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم بارا تمرکز اصلی اش برروی بهبود سودآوری شرکت امریکایی GM در آینده است. سود این کمپانی در سال ۲۰۱۶ به میزان ۹.۲% افزایش یافت و او در اقداماتی عملی GM را از بازارهای بین المللی که سودآوری کمی برای کمپانی داشتند بیرون کشید. خانم مری بارا قصد دارد که در آینده تمام خودروهای تولیدی کمپانی GM را به صورت خودروی برقی روانه بازار کند. او در لیست قدرتمنترین و موفق ترین زنان دنیا سال ۲۰۱۸ در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

۶- سوران وزسیسکی

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم وزسیسکی از سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیر عامل شرکت یوتیوب مشغول به کار شده است. او به صورت فعالانه ای تلاش می کند که اخبار جعلی و ویدئوهای مخرب را از محیط یوتیوب حذف کند. سوزان وکیل گوگل در سال ۲۰۰۶ زمانی که قصد داشتند این کمپانی را خریداری کند بود. او توانست یوتیوب را به قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار برای گوگل خریداری کند. امروز ارزش این وب سایت ویدئویی ۹۰ میلیارد دلار است. او همچنین عضو هیئت مدیره کمپانی Salesforce نیز می باشد.

۷- ابیگیل جانسون

قدرتمندترین زنان دنیا

ثروت خانم ابیگیل جانسون ۱۷.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ براورد شده است. او نوه آقای ادوارد جانسون دوم بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Fidelity است. ابیگل از سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیر عامل این بنیاد عظیم جایگزین پدرش ند جانسون سوم شد. خانم جانسون حدود ۲۴.۵% از سهام این موسسه را در اختیار دارد. او امسال در جایگاه هفتم لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفته است.

۸- کریستین لاگارد

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم کریستین لاگارد بعنوان بالاترین مقام صندوق بین المللی پول به الکترونیکی کردن مراودات تجاری کشورهای متفاوتی از جمله انگلستان، چین و روسیه ادامه می دهد. در ادامه تلاش های او برای منسجم نگاه داشتن اقتصاد جهان، در ۱۹ ماه آینده باید با چالش خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روبرو شود و باید در این انتقال به بریتانیا و اتحادیه اروپا کمک کند تا بتوانند اقتصادهای خود را با ثبات نگاه دارند. او نیز در لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفته است.

۹- آنا پاتریشیا بوتین

قدرتمندترین زنان دنیا

خانم بوتین در بهار سال ۲۰۱۸ در جریان یک کودتا از کار ریاست یکی از بزرگترین شرکت های اسپانیا برکنار شد. او یک کارآفرین، بانکدار و مدیر قدرتمند است. خانم بوتین چهارمین نسل از خانواده بوتین است که در سال ۲۰۱۴ بعنوان رئیس هیئت مدیره گروه Santander برگزیده شده بود. او در سال گذشته نفر دهم لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا بود که امسال به جایگاه نهم صعود کرده است.

۱۰- جینی رومتی

قدرتمندترین زنان دنیا

پس از ۲۱ سال که سهامداران شرکت کامپیوتری IBM از کاهش ارزش سهام خود ناراحت بودند، حالا چیزی برای جشن گرفتن دارند. او مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره IBM است. او از سال ۲۰۱۲ این سمت را بر عهده گرفت و از سال ۱۹۸۱ بعنوان مهندس سیستم ها وارد این شرکت شده است. او همچنین در این سال ها رهبری قسمت های مختلفی از این شرکت از قبیل فروش جهانی، بازاریابی و استراتژی را نیز عهده دار بوده است. خانم جینی رومتی در جایگاه دهم قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

چکیده
فهرست قدرتمند‌ترین زنان دنیا هرساله تهیه می شود. این لیست برای سال ۲۰۱۸ نیز تهیه شد و در بین آنها آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ترزا می نخست وزیر انگلیس، ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور امریکا در رتبه ۲۴ ، ملکه انگلیس و … دیده می شوند. امیدواریم این مقاله نیز برایتان جذاب بوده باشد.

پاسخ دهید