فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت چیست

فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت

فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت

فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت 

شما با استفاده از این فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت میتوانید زندگی خود را تغییر داده و طبق برنامه، به مهمترین مقصد خود برسید. این فرمول، چهار مرحله ساده دارد.

مرحله اول: از روش ده هدف استفاده کنید

یک برگه کاغذ بردارید و کلمه (اهداف) را همراه با تاریخ امروز روی آن بنویسید. ده هدفی را که میخواهید در آینده به آنها برسید ، یادداشت کنید و تصور کنید هیچ محدودیتی ندارید. ده موردی را یادداشت کنید که میخواهید در آینده باشید، انجام دهید یا داشته باشید، طوری که گویی همه آنها قطعا روی خواهند داد:

در زیر چند راهکار ارائه شده است:

۱- جملاتتان را به زمان حال بنویسید طوری که انگار قبلا به آن هدف دست یافته اید. ضمیر ناخودآگاه شما میتواند فرامینی را ثبت کند که تنها به زمان حال بیان میشوند.

۲- جملاتتان را مثبت بنویسید. بجای اینکه بنویسید من خیلی خسته هستم(جمله منفی) میتوانید بنویسید نیاز به استراحت بیشتری دارم

۳- جملات را شخصی بنویسید. برای تمرین و از این بعد در زندگی هر هدفی را با کلمه (من) شروع کنید. شما تنها فرد در جهان هستید که میتواند از کلمه من  با ارجاع به خودتان استفاده کنید. وقتی یک جمله تائیدی مثبت را با کله من آغاز میکنید ضمیر ناخودآگاهتان بلافاصله آنرا به صورت فرادرمانی مهم از (مرکز فرماندهی مغزتان) میپذیرد.

هر یک از ده هدف شما باید با کلمه (من) آغاز شود. در زمان حال، مثبت و به صورت شخصی بیان شود.

مرحله دوم: مهمترین هدف خود را انتخاب کنید.

زمانی که اهداف خود را نوشتید، فرض کنید اگر به اندازه کافی برایشان تلاش کنید، دیر یا زود به همه آنها خواهید رسید. همچنین تصور کنید میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید تا ظرف ۲۴ ساعت آینده به نتیجه برسد.

حال این سوال را از خودتان بپرسید: کدام یک از این اهداف است که اگر بتوانم همین الان به آن برسم ، بیشترین تاثیر مثبت را در زندگیم خواهم داشت؟ جواب شما هر چه که باشد، فقط آن هدف را مشخص کنید. حال این هدف، مهمترین هدف قطعی، هدف اولیه و مهمترین مقصد شما برای ادامه سفر زندگیتان محسوب میشود.

فرمول تضمین شده رسیدن به موفقیت

مرحله سوم: یک طرح ایجاد کنید.

این هدف را در بالای یک کاغذ سفید بنویسید. دقت کنید که جمله را به زمان حال، مثبت و شخصی بنویسید. طوری آنرا توصیف کنید که گویی به آن رسیده اید.

فهرستی از مشکلاتی که باید بر آنها غلبه نمایید، اطلاعات، مهارت ها و افرادی که برای رسیدن به هدفتان نیاز خواهید داشت، تهیه کنید. این اطلاعات را در قالب یک طرح ساماندهی کرده و سپس بلافاصله قدمی برای رسیدن به مقصود بردارید.

مرحله چهارم: در مورد هدفتان ذهن انگیزی کنید.

ذهن انگیزی شما را بر آن میدارد که به شدت بر چگونگی دستیابی به هدفتان تمرکز کنید. یک برگه کاغذ بردارید و مهمترین هدف قطعی خود را در بالای صفحه و به صورت سوالی بنویسید.  برای نمونه اگر هدف شما مالی است ، میتوانید بنویسید ( چطور میتوانم تا پایان فلان تاریخ … تومان درآمد داشته باشم؟ ) سپس بیست پاسخ برای این سوال بنویسید. میتوانید بیش از بیست پاسخ بنویسید اما باید حداقل بیست جواب برای این سوال داشته باشید. باید به عمق منابع ذهن خلاق خود نفوذ کنید تا به هدف خود برسید.

اقدام کنید 

وقتی بیست جواب خود را نوشتید یکی از آن سوال ها را انتخاب نموده و روی آن کار کنید این امر خیلی اهمیت دارد. زمانی که روی یکی از این ایده ها کار میکنید، خلاقیت ذاتی خود را بکار می اندازید. تمام طول روز ایده های جدید برای حل مشکلات و رسیدن به اهداف خود خواهید داشت. کم کم در سطوح عالی شروع به کار میکنید.

اگر بلافاصله حداقل برای یکی از این ایده ها کاری نکنید، جریان خلاقیت کند و سپس متوقف میشود. سود کمی خواهید کرد و اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

این تمرین را به طور مرتب در زندگی خود انجام دهید. هر زمان که نیازمند برنامه ریزی برای یک مقصد جدید هستید، فهرستی از ده هدف خود تهیه کرده و مهمترینش را انتخاب و بیست راه برای انجام  آن پیدا کنید. سپس یک ایده را برگزیده و بلافاصله روی آن کار کنید.

پاسخ دهید