فرق میان شغل و کسب و کار در چیست

فرق میان شغل و کسب و کار

آیا تا به حال فکر کرده اید که فرق میان « شغل » و « کسب و کار » چیست ؟اگر همین پرسش را از اکثر مردم بنمایید ، تفاوت میان این دو را نمی دانند و خیال می کنند که هر دو واژه ی « شغل » و « کسب و کار » دارای یک معنا بوده و با هم ، مترادف هستند .

به عنوان مثال اگر از فردی بپرسید : « شغل شما چیست ؟ » . پاسخ می دهد : « کارمند فلان اداره یا شرکت هستم » . اما اگر از وی سئوال کنید : « آیا آنجا ملک شخصی شما است ؟ » ، جواب می دهد : « خیر . من فقط  در آنجا کار می کنم » .

خوب دقت کنید . در مورد بالا ، شغل فرد یاد شده ، کارمندی است . اما در حقیقت ، کسب و کاری برای خودش ندارد که برایش درآمد پایداری ایجاد نماید .  بلکه او برای دیگران کار می کند . حال فرقی ندارد که کارفرمای او دولت باشد یا شرکت خصوصی یا یک فرد خاص . واقعیت امر آن است که او عمرش را در راه  پیشبرد کسب و کار شخص دیگری ، صرف می کند .

 تعریف کسب و کار

کسب و کار ، به اموری گفته می شود که نیازی به حضور فیزیکی شما در محل کارتان ندارد . زیرا کارها به وسیله دیگران به پیش می رود . حال اگر مجبور شوید که خودتان در آنجا حضور داشته باشید ، دیگر به آن کسب و کار گفته نمی شود . بلکه شغل و حرفه ، محسوب می گردد .

بنابراین ذهن خود را متوجه کسب و کار شخصی خویش نمایید و در کنارش ، شغل روزانه تان را نیز داشته باشید . ولی شروع  به خرید دارایی های واقعی کنید نه بدهی ها ، یا وسایل تزیینی و شخصی ــ مانند :  لوازم تازه منزل ، لباس های مطابق مد جدید ، تغییر مبلمان و اتومبیل و… ـــ که وقتی آن ها را به خانه می برید ، بلافاصله ارزش واقعی خود را از دست می دهند .

فرق بین شغل و کسب و کار
فرق بین شغل و کسب و کار در چیست

چگونه کسب و کار کنیم

بدین خاطر یاد بگیرید که از جوانی بیاموزید که به طور مداوم و منظم ، هزینه هایتان را کاهش دهید . بدهی های خود را کم کنید . خود را گرفتار وام و قرض ننمایید و تا می توانید با دقت ، حوصله و پشتکار ، هر چه بیشتر به پس انداز بپردازید .

یاد بگیرید که دارایی های خود را دوست داشته باشید . در غیر این صورت قدر آن را ندانسته و به طور صحیح از آن مراقبت نخواهید کرد . همیشه سعی تان بر این باشد که سرمایه گذار باشید نه کارمند . سعی کنید ستون دارایی های خود را محکم بسازید و زمانی که اندک پولی که وارد آن می شود ، اجازه ندهید خارج شود .

مهمترین برتری آدم های ثروتمند

مهمترین برتری آدم های ثروتمند این است که وقتی کاملا به ثروت رسیدند و دیگر سن و سالی از آنان گذشته ، به سراغ خرید اشیای تجملی و گران قیمت می روند . اما افراد متوسط  و فقیر ، وقتی کوچکترین پولی به دست شان رسید ، بدون مطالعه و آینده نگری به سوی فروشگاههای اجناس لوکس هجوم می برند تا نشان دهند که پولدار هستند . ولی نمی دانند که با این روش نادرست ، اعتبار خود را از دست داده و در باتلاق بدهی ها  فرو می روند .

ثروتمندان میان سال و پیر ، در دوران پیری به سراغ تجمل گرایی می روند . زیرا دوران جوانی و میان سالی خود را در جهت افزایش اعتبار ستون دارایی خود ، صرف کرده اند . داشتن لوازم تجملی ، جایزه ای جهت زمان پیری است برای کسی که سرمایه گذاری کرده و در این مسیر ، عملکرد موفقی داشته است .

همیشه به یاد داشته باشید که وقت برای « خرید کردن » هست ولی برای پس انداز کردن و افزودن بر دارایی ها ، زمان کوتاهی در اختیار همه ی ما قرار داده شده است . پس باید از این فرصت کمیاب و غیرقابل بازگشت ، به درستی بهره برداری کنیم . کوتاهی در چنین جریان مهمی ، مساوی با پشیمانی و افسوس در تمام سال های پایانی عمر خواهد بود .

تفاوت جالب شغل و کار

فرق بین شغل و کسب و کار
شغل و کسب و کار

فراد جستجوگر نیز مشاغل پیچیده را ترجیح می دهند که نیاز به تفکر دارد و دارای صفات شخصیتی کنجکاو، دقیق، تحلیلگر، پیچیده، کناره گیر، منتقد و خوددار هستند و مشاغل مناسب این افراد عبارت از مشاغل علمی و پژوهشی، پزشکی و برخی از مشاغل مهندسی است.

جالب است بدانید که اگر از شغلتان راضی نیستید یا با ویژگی های شخصیتی تان هماهنگی ندارد، دیگر آن «کار» به معنای «شغل» نیست بلکه فقط به معنای داشتن «کار و بار» و «حرفه» است.

به گزارش ایرنا، لزوم تناسب بین شغل و ویژگی های شخصیتی، بویژه در دهه های اخیر مورد توجه روانشناسان، کارفرمایان و حتی خود کارجویان قرار گرفته است.

به باور بسیاری از روانشناسان، اگر شخصیت افراد و نوع شغل آنان با هم متناسب باشد، رضایت شغلی به بالاترین حد می­­رسد که منجر به افزایش بهره وری می شود.

هر اندازه که افراد شاغل در یک سازمان از شغل خود رضایت داشته باشند، به همان اندازه برای سازمان در رسیدن به اهداف خود مفیدتر خواهند بود.

روانشناس صنعتی و سازمانی و مشاور شغلی در این باره می گوید: زمانی می توان گفت فرد دارای شغل است که شخصیت وی با کاری که انجام می دهد تناسب داشته باشد.

پاسخ دهید