غمگین ترین کشورهای دنیا

غمگین ترین کشورهای دنیا

غمگین ترین کشورهای دنیا

طی مطلبی به معرفی شادترین کشورهای جهان پرداختیم. اما جهان پر از تناقض هاست. همانطور که مردم برخی از کشورهای جهان غرق در شادی هستند، مردم برخی از کشورها نیز غرق در غم هستند. در ادامه به معرفی غمگین ترین کشورهای دنیا می پردازیم. با ما همراه باشید.

۱- جمهوری آفریقای مرکزی

این کشور در صدر غمگین ترین کشورهای دنیا قرار دارد. در این کشور بیش از ۱۰ درصد از کودکان در اولین سال زندگیشان به دلیل نبود امکانات بهداشتی و ناآگاهی والدینشان جان خود را از دست می‌دهند. آموزش و پرورش ناکارآمد یکی از ویژگی های این کشور است. به طوریکه به ازای هر ۹۱ دانش‌آموز تنها یک معلم در این کشور وجود دارد. نبود افق‌ های روشن در زمینه کار و معیشت نیز از دیگر دلایل ناامیدی و غمگینی مردمان این کشور است.

۲- زیمبابوه

زیمبابوه کشوری در جنوب آفریقا است. حدود ۹۰ درصد جمعیت این کشور بیکار هستند و سه چهارم مردم، درآمدی کمتر از ۵ و نیم دلار در روز دارند. ۶۸ درصد مردم زیمبابوه زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم آن بیش از صد هزار درصد است. با وجود منابع طبیعی غنی و شرایط مساعد کشاورزی، فساد سیاسی و اقتصادی گسترده و اقدامات خارجی دولت مانند تلاش برای گسترش نفوذ در میان دیگر کشورهای آفریقایی از طریق مداخله در درگیری‌های نظامی، به تدریج باعث بروز مشکلات اقتصادی عمده و تورم چند صد میلیون درصدی در این کشور شده است. این شرایط به یک بحران شدید شامل کاهش شدید ارزش پول ملی، تورم سرسام‌ آور، ورشکستگی واحدهای کشاورزی و تولیدی، کمبود و گرانی شدید کالا و فقر مردم منجر شده است.

۳- اتیوپی

غمگین ترین کشورهای دنیا

فساد اقتصادی و سیاسی گسترده، نداشتن حقوق مدنی، کم سوادی، سو تغذیه و نرخ بالای بیکاری از دلایل قرار گرفتن این کشور در صدر فهرست غمگین ترین کشورهای دنیا است.

۴- پاکستان

پاکستان کشوری آسیایی است که دولت در آن هر از چند گاهی دست به دست می شود. عدم امنیت، نرخ بالای خشونت در جامعه و عدم تحمل خارجی‌ها، این کشور را در رتبه چهارم غمگین ترین کشورهای دنیا قرار داده است.

۵- یمن

مردم این کشور از محدودیت آزادی‌ های مدنی، نرخ بالای بیکاری، آموزش و پرورش ناکارآمد، عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم، عدم اعتماد شهروندان به سیستم سیاسی، فساد اقتصادی، شیوع بیماری‌های میکروبی و پایین بودن نرخ امید به زندگی رنج می‌برند و به همین علت از زندگی خود ناخرسندند.

۶- سودان

غمگین ترین کشورهای دنیا

سودان، کشوری آفریقایی به حساب می آید که سالیان سال است که جنگ و خونریزی در آن وجود دارد. نرخ بالای بیکاری، آموزش و پرورش ناکارآمد، فساد سیاسی و مسائل دیگر از جمله دلایلی است که این کشور را در زمره غمگین ترین کشورهای دنیا قرار داده است.

۷- نیجریه

نیجریه نیز از دیگر کشورهای آفریقایی است که در زمره غمگین ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. خوب است بدانید که سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۱۷۸ دلار است و امید به زندگی در آن تنها ۵۴.۵ سال است.

۸- موزامبیک

این کشور هم بر اساس معیارهای سازمان ملل متحد در دسته غمگین ترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. موزامبیک در جنوب آفریقا قرار دارد و پایتخت آن ماپوتو است. تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۷٫۸۲ میلیارد دلار است و ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند. نرخ بیکاری در این کشور ۲۱ درصد است و ۷۰ درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

۹- کنیا

غمگین ترین کشورهای دنیا

مردم کنیا نیز از کیفیت بالای زندگی بی نصیب هستند و در زمره غمگین ترین کشورهای دنیا قرار می گیرند. سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۴۵۵ دلار است و امید به زندگی در آن ۶۳.۴ سال است.

۱۰- زامبیا

مردم این کشور تنها ۶۱.۸ سال امید به زندگی دارند. مشکلاتی از قبیل نبود چشم انداز خوب برای معیشب و کار در این کشور از جمله مشکلاتی است که باعث بروز غم و اندوه در میان مردم شده است.

چکیده
جمهوری آفریقای مرکزی در صدر غمگین ترین کشورهای دنیا قرار دارد. زیمبابوه و اتیوپی دو کشور دیگر آفریقایی در جایگاه های بعدی قرار دارند. پاکستان کشوری آسیایی در رتبه بعدی قرار دارد. یمن، سودان، نیجریه، موزامبیک، کنیا و زامبیا در رتبه های بعدی دارد. ما در این مقاله به بررسی دلایل انتخاب هر کدام از این کشور ها به عنوان غمگین ترین کشورهای دنیا پرداختیم. به امید روزی که همه مردم دنیا شاد باشند، از اینکه با همراه بودید متشکریم.

پاسخ دهید