عجیب ترین قوانین دنیا

عجیب ترین قوانین دنیا

عجیب ترین قوانین دنیا

هر کشوری قوانین خاص خودش را دارد اما ممکن است برخی از این قوانین برای مردم کشورهای دیگر عجیب و غریب به نظر برسد. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با تعدادی از این قوانین عجیب آشنا کنیم.

۱- استرالیا

عجیب ترین قوانین دنیا

روز های یکشنبه بعد از ساعت ۱۲ ظهر، ظاهر شدن در مکان های عمومی با شلوار صورتی ممنوع است. فقط برقکار های مجاز اجازه دارند لامپ را عوض کنند. در غیر این صورت جریمه می شوید.

۲- انگلستان

عجیب ترین قوانین دنیا

تمیزکردن فرش در خیابان ها ممنوع است، اگر می خواهید این کار را سریع انجام دهید، باید همه چیز تا قبل از ساعت ۸ صبح تمام شده باشد . بردن دام به خیابان از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب ممنوع است، مگر مجوز پلیس را داشته باشید . بوسیدن در ایستگاه راه آهن ممنوع است و تابلو های بوسیدن ممنوع همه جا دیده می شود. مسئولین نگرانند که بغل کردن و خداحافظی افراد طول بکشد و باعث تاخیر مسافران شود .

۳- ایتالیا

عجیب ترین قوانین دنیا

از سال ۲۰۰۸ غذا دادن به کبوتران میدان سنت مارک در ونیز ممنوع شده، چون آن ها آثار و ساختمان های تاریخی را نابود می کنند. علاوه بر این، پرندگان ناقل انواع بیماری های خطرناک هستند . در اراکلیا، شهری در نزدیکی ونیز، اجازه ندارید در ساحل قلعه های شنی بسازید، چون مانع قدم زدن افراد کنار ساحل می شود. در جزیره کاپری پوشیدن کفش های چوبی پر سر و صدا ممنوع است .

۴- سنگاپور

عجیب ترین قوانین دنیا

در سنگاپور کسانی که نمی توانند بدون آدامس زندگی کنند جریمه می شوند. چون آدامس از سال ۱۹۹۲ در این کشور ممنوع شده است. مردم آنجا معتقدند که آدامس به سلامتی و محیط زیست آسیب می زند .

۵- کانادا

عجیب ترین قوانین دنیا

طبق قوانین کانادا، ۳۵% از همه محتوای رادیویی از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر دوشنبه تا جمعه باید کاملا ریشه کانادایی داشته باشد.

۶- ژاپن

عجیب ترین قوانین دنیا

این کشور از سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفت قانون اندازه گیری سالانه دور کمر افراد ۴۰-۷۴ سال را اجرا کند. دور کمر مردان نباید بیش از ۸۶ و زنان نباید بیش از ۹۰ سانتیمتر باشد. با این روش ژاپن با چاقی و بیماری های ناشی از آن مبارزه می کند. در سال ۲۰۱۵ کسانی که از این قانون پیروی نکردند جریمه شدند .

۷- هند

عجیب ترین قوانین دنیا

برای مقابله با چاقی، در سال ۲۰۱۶ « مالیات بر چربی» در ایالت کرالا اجرا شد. طبق این قانون برای همبرگر، پیتزا، دونات و سایر غذا های چرب که در رستوران ها سرو می شوند، ۱۴٫۵ درصد مالیات درنظر گرفته شده است.

۸- فرانسه

عجیب ترین قوانین دنیا

ناپلئون بناپارت امپراتور مشهور فرانسوی که نزدیک به کل اروپا را فتح کرد اما شانس با وی یار نبود و در نهایت در تبعید جان سپرد. وی همچنان هم در کشور فرانسه برای بسیاری از مردم به عنوان سنبل و نمادی از روزهای اوج اقتدار و عظمت امپراتوری این کشور شناخته می شود. در سالهای گذشته و به منظور احترام به او، قانونی تصویب شد که بر اساس آن هیچ خوکی را نمی توان ناپلئون صدا زد. البته بسیاری در فرانسه امروزه این قانون را یک جوک تلقی کرده و بسیاری نیز از وجود آن بی اطلاع هستند.

۹- آلمان

عجیب ترین قوانین دنیا

در کشور آلمان قانونی وجود دارد که بر اساس آن اگر شما با بالش به کسی حمله کنید به مانند این است که با چاقو به این شخص حمله کنید. در هر حال در کشور آلمان بالش به عنوان یک سلاح غیر فعال رده بندی شده است.

رانندگی پرسرعت با ماشین‌های آلمانی در اتوبان‌های این کشور بسیار لذت‌بخش است؛ اما فراموش نکنید که علاوه‌بر کیلومترشمار، باید مراقب نشانگر بنزین هم باشید. تمام شدن بنزین خودرو در اتوبان‌ های این کشور غیرقانونی است؛ هر شهروند محترم آلمانی باید همه‌ چیز را پیش‌ بینی و برای آنها برنامه ریزی کند.

چکیده
هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و مردم آن کشور باید به این قوانین احترام بگذارند. اما برخی از قوانین برای مردم کشورهای دیگر عجیب و غریب به نظر می رسد که ما در این مقاله آن ها را بیان کردیم که امیدواریم برایتان جالب بوده باشند.

پاسخ دهید