چگونه عادت های بد خود را از بین ببریم؟

عادت های بد خود را از بین ببریم

چگونه عادت های بد خود را از بین ببریم؟

عادت های بد خود را از بین ببریم؟ در برخورد با مراجعین و مشاوره هایی که داشته ام اینطور می توان نتیجه گیری کرد که اکثر افراد به طور مداوم در حال دست و پنجه نرم کردن با عادات بدی هستند که در آنها شکل گرفته. وجود رفتارهای غلط و اشتباه در زندگی امری کاملا طبیعی است اما نکته اینجاست که نباید اجازه دهیم این رفتار های نا صحیح با تکرار به عادت تبدیل شوند.

ممکن است به شدت به مصرف فست فود رو بیاوریم در حالی که می خواهیم زندگی سالمی داشته باشیم و غذاهای سالم مصرف کنیم. ممکن است روزانه چندین نخ سیگار بکشیم در حالی که قصد داریم سیگار کشیدن را به کلی ترک کنیم. ممکن است فردی باشیم که همیشه کارها را به تعویق می اندازد، اما می خواهیم تمامی پروژه ها به موقع به اتمام برسانیم. و یا مواردی از این دست.

عادت های بد

حقیقت این است که رفتارهای بد به تنهایی نمی تواند صدمات شدیدی به زندگی ما وارد کند و آن را به چالش بکشد، بلکه تکرار این رفتارها و عادت های بد است که به مرور زمان، زندگی ما و زندگی کسانی که دوست شان داریم را به چالش می کشد و حتی می تواند با تکرار بیشتر، در آینده ای نزدیک به رفتارهای نا پسند تری تبدیل شود.

 عادت های بد خود را از بین ببریم

و دقیقا به همین دلیل است که اکثر افراد می خواهند این عادات بد را از زندگی شان حذف کنند و آنها را با عاداتی خوب و شایسته جایگزین کنند، اما چنین کاری، کار راحت و ساده ای نیست و در بسیاری از موارد می تواند یک چالش بزرگ باشد.

برای اینکه بتوانیم عادات بد را حذف کنیم و عادات خوب را جایگزین آنها کنیم، لازم است که اولین قدم ما، یافتن انگیزه صحیح برای انجام این کار باشد. با داشتن انگیزه صحیح و کافی، تقریبا هر کاری ممکن است و در صورتی که بتوانید انگیزه ی صحیح برای ترک عادات هایی که مورد پسندتان نیست را بیابید می توانید هر عادت بدی را ریشه کن کنید. اما چگونه می توانیم این انگیزه را پیدا کنیم و کجا باید دنبال آن بگردیم؟

انگیزه

حقیقت این است که انگیزه می تواند نشات گرفته از منابع مختلفی باشد، اما اولین و مهمترین جایی که می توان چنین انگیزه ای را یافت در درون خود ماست. اما مشکل اینجاست که بسیاری از افراد این حقیقت را نمی دانند که چنین انگیزه ی بسیار قدرتمندی در وجودشان نهفته است.

و به محض اینکه شروع به استفاده از این قدرت شگرفی که در درون قلب و روح ما وجود دارد می کنیم، به راحتی، اطمینان و اعتماد به نفس لازم برای ترک عادات بد و جایگزینی آنها با عادات خوب را پیدا می کنیم. بنابراین اولین قدم استفاده از این قدرت درونی و به کارگیری انگیزه ای ای است که در قلب و روح تک تک ما وجود دارد.

 

۲ نظر

پاسخ دهید