شغل عجیب در ۱۰ سال آینده را بشناسید

عجیب ترین شغل های دنیا

شغل عجیب در ۱۰ سال آینده را بشناسید

شغل عجیب در 10 سال آینده  دنیا با سرعتی عجیب پیش می‌رود و فناوری هر لحظه بیشتر از قبل ما را با خود درگیر می‌کند. شاید شما هم دلتان بخواهد ۱۰ شغل عجیب در ۱۰ سال آینده را بشناسید پس با ما در این مقاله همراه باشید.

1.درمان‌گر در سم زدایی دیجیتالی

اگر از آن دسته افرادی باشید که در رختخواب ایمیل خود را چک می‌کنند، دچار اختلال در بینایی چشم خواهید شد. درمان‌گر دیجیتال سم‌زدا به شما کمک خواهد کرد به عادت‌های سالم‌تری در استفاده از فناوری روی بیاورید.

۲.متخصص کنترل پرداخت‌ها

شما در معرض انواع و اقسام پرداخت‌ها و سرمایه‌گذاری هستید که از هر طرف به شما هجوم می‌آورند و نمی‌دانید کدامیک را انتخاب کنید. متخصصان سرمایه‌گذاری کمک خواهد کرد افراد یا شرکت‌ها برای طرح‌های مهم پرداخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی موثر را انتخاب کنند.

۳.نگه دارنده جزیره

شاید برای بسیاری از ما سفر به جزایر خوش آب و هوا و گذراندن تعطیلات در آن ها تنها یک رویا باشد اما افرادی هستند که برای تبلیغات و نگه داری از جزایر خصوصی حقوق دریافت می کنند. این افراد معمولآ مدت زمانی را در یک جزیره خاص سپری می کنند و با فیلم برداری از تجربیات خود سعی می کنند توریست های بسیاری را به این جزایر جذب کنند.

۴.کشاورزان شهری

شهرنشینی به سرعت در جهان در حال رشد است که نیاز به تولید مواد غذایی تازه در محدوده شهرستان را پدید خواهد آورد. کشاورزان شهری از مزارع و باغ‌های شهری منابع غذایی مناسب را فراهم خواهند کرد. و این شغل عجیب در ۱۰ سال آینده است.

۵.فیلم‌سازان نیابتی

شما می‌توانید در خانه یا مکان دلخواهی بمانید و فیلم‌سازان نیابتی به جای شما تجارب منحصر به فردی از سفر یا اتفاقات دیگر (از طریق دستگاه‌های lifelogging یا دوربین GoPro) را برای‌تان ارسال کنند.

۶.مشاوران ربات ها

یک شغل عجیب در ۱۰ سال آینده این است که کسانی پیدا خواهند شد که به شما در مورد مدل های بسیار متنوع ربات ها مشاوره بدهند و بتوانند در انتخاب مدل مناسب ربات خانه دار یا مربی توصیه های خوبی کنند

۷.برنامه نویسی خانه های هوشمند

همانند ماشین ها، خانه ها هم در آینده بسیار هوشمند خواهند شد. خانه هایی که به طور خودکار اموری همچون تنظیم نور یا دمای محیط تا موارد پیچیده تر را به صورت خودکار انجام خواهند داد. متخصصان این حوزه برای بهبود و تعمیرات زیرساختی این سیستم های هوشمند و خودکار، شغل های خوبی در آینده نزدیک خواهند داشت.

۸.متخصص خودکارسازی فرآیندها

در حال حاضر بسیاری از کارخانه ها بخش اعظمی از کارشان را به صورت خودکار و توسط ربات ها انجام می دهند. و البته در پشت صحنه تکنولوژی های بسیاری برای مدیریت و نظارت خودکار به این روند مشغول کار هستند. توسعه دهنده های این حوزه در آینده شغل های خوبی در راستای هوشمندسازی بیشتر و کنترل بهتر این ابزارها خواهند داشت.

۹.طراح واقعیت مجازی

اگر فیلم Inception را دیده باشید، احتمالا به یاد دارید که ستارگان فیلم چگونه در دنیای رویا یک دنیای واقعی برای خود یا سایرین خلق می کردند تا بتوانند تجارب جدیدی را درک کنند. آینده Virtual Reality یا واقعیت مجازی نیز دقیقا چنین خواهد بود.

برخلاف تصور عام، واقعیت افزوده اصلا به بازی های کامپیوتری خلاصه نمی شود. این تکنولوژی در حال حاضر جنبه های زیادی را پوشش می دهد و در آینده میزان استفاده از آن در حوزه هایی مانند پزشکی، کشاورزی، علم و مهندسی بیشتر هم خواهد شد.

قابلیت طراحی و نوشتن برنامه هایی که به این منظور و به صورت بسیار واقعی و باورپذیر طراحی شوند، به خلاقیت و مهارت بسیاری نیاز دارد. اگر در خود چنین خلاقیت و مهارت هایی می بینید و به این حوزه علاقه دارید، شاید بتوانید در آینده موقعیت شغلی خوبی برای خود داشته باشید.

۱۰.درمانگرهای سال های پایانی عمر

با افزایش امید به زندگی، سال های پایانی عمر انسان ها، توأم با شرایط ایستایی خاصی خواهند شد. در این سال ها که ما علی رغم داشتن بیماری های متعدد، همچنان زنده خواهیم بود، کیفیت زندگی کاهش خواهد یافت. پس لازم است که علاوه بر متخصصان کنونی طب سالخوردگی، درمانگرهایی هم به مردم کمک کنند و به آنها در مورد چگونگی گذران مناسب سال های پایانی مشاوره بدهند.

۲ نظر

  1. سلام بنظرم این شغل اینقدرم عجیب نیستند بازمشاغلی پیدا میشه که الان به ذهن هیچکسی نمیرسه

  2. سلام
    یکی از مشاغلی که من پیش بینیش میکنم اینه که در منزل باشی ویه دستگاه اختراع میشه مانند کپی که مواد غذایی بریزی داخلش خودش فورا غذا تولید کنه بزنه بیرون

پاسخ دهید