شادترین کشورهای دنیا

شادترین کشورهای دنیا

شادترین کشورهای دنیا

بر اساس “گزارش شادی جهانی ۲۰۱۸” که از سوی سازمان ملل و در آستانه روز شادی در ۲۰ مارس (اول فروردین) منتشر شده فنلاند با ۴ پله صعود از مقام پنجم شادترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست شادترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۸ ارتقا یافته است. در گزارش پارسال نروژ شادترین کشور دنیا بود اما امسال به رده دوم رفته و جای دو کشور فنلاند و نروژ در رده بندی عوض شده است. ۱۰ کشور شاد جهان در سال ۲۰۱۸ در این گزارش به ترتیب عبارتند از: فنلاند، نروژ، دانمارک،ایسلند، سوییس، هلند، کانادا، نیوزیلند، سوئد و استرالیا. با ما همراه باشید تا شما را با ۱۹ کشور شاد جهان آشنا کنیم.

۱- فنلاند

شادترین کشور دنیا که فنلاند است. این کشور نسبت به هر کشور اروپایی دیگری، از تراکم جنگلی بیشتری برخوردار است. استانداردهای زیست‌محیطی بسیار بالا، و سطوح خطر بسیار پایین هم فنلاند را به یکی از صلح‌ آمیزترین نقاط جهان بدل کرده است. گزارش شادی جهان که فنلاند را با نرخ بالای مهاجرانی که اکنون این کشور را خانه‌ی خود می‌دانند، به ثبات شادی میان آن‌ ها و ساکنان بومی اشاره کرده است. اگر دوست دارید درباره‌ ی آخرین رتبه‌ی جدول شادترین کشورهای دنیا هم بدانید، این کشور بوروندی است؛ قبل از آن هم جمهوری آفریقای مرکزی، سودان جنوبی و تانزانیا در انتهای این جدول قرار گرفته‌اند.

۲- نروژ

مقام نخست سال گذشته در فهرست شادترین کشورهای دنیا، زیباترین کشور اروپا هم هست. اگر در خیابان‌های نروژ قدم بزنید، بدون شک لبخند را بر لب ساکنان آن می‌بینید. نروژ هم مانند همسایه‌هایش، برابری و رفاه اجتماعی بالایی دارد و اغلب در رده‌ی نخست شاخص‌های موفقیت جهانی قرار می‌گیرد. اگر گذرتان به این کشور افتاد، همه‌ی این‌ ها را فراموش کنید، و فقط به سفری دریایی میان آب‌ دره‌های باشکوهش بروید تا ببینید چه مناظر شگفت‌انگیزی دارد.

۳- دانمارک

شادترین کشورهای دنیا

اگرچه دانمارکی‌ها از مقام اول در سال ۲۰۱۶ به مقام دوم در سال ۲۰۱۷ و مقام سوم در سال ۲۰۱۸ تنزل یافتند، اما تصور نمی‌کنم به این زودی‌ها به گریه بیفتند! ویژگی‌های معمول کشورهای اسکاندیناوی، مانند استانداردهای بالای زندگی، سلامت، آموزش و رفاه در این کشور هم دیده می‌شود؛ و این یعنی دانمارک یکی از کمترین شکاف‌های ثروت در جهان را دارد.

۴- ایسلند

صلح‌ طلب‌ ترین و بی‌طرف‌ ترین کشور دنیا، به‌لطف مالیات اندک و مراقبت‌های سلامتی و آموزش رایگانش، همیشه در فهرست شادترین کشورهای دنیا بین ده کشور اول بوده است. عجیب اینکه ایسلند با چشم‌ اندازهایی که دل هر کسی را می‌برند، طی سال‌های اخیر چهار برابر بیشتر جذب گردشگر داشته است. جالب است بدانید از هر ده ایسلندی، یک نفر کتاب چاپ کرده و از این نظر، ایسلند بیشترین تعداد نویسنده‌‌ ها را به‌نسبت جمعیتش دارد.

۵- سوئیس

سوئیس که در سال ۲۰۱۵ از مقام نخست این فهرست تنزل کرد، هنوز هم مکان بسیار شادی برای مردمش محسوب می‌شود. برای درک راز موفقیت این کشور کوچک، درباره‌ی نظام مناسب مالیاتی، رونق اقتصادی، زیرساخت‌های عالی و خدمات آموزشی سوئیس مطالعه کنید. به‌جز این مواردی که گفته شد، مناظر شگفت‌انگیز کارت‌پستالی از کوه‌های آلپ و هوای پاکی که متوسط امید به زندگی را تا اواسط دهه‌ی هشتاد زندگی بالا می‌برد هم به‌ یاد داشته باشید.

۶- هلند

هلند آرام و ساکت، به‌دلیل رویکرد لیبرالش در زندگی و اقتصاد آزاد در جهان معروف شده است. شما هم اگر گذرتان به هلند افتاد، همان کاری را بکنید که بومی‌ها می‌کنند؛ میان لاله‌زارها و آسیاب‌ بادی‌های این کشور دوچرخه‌سواری کنید و لذت ببرید. اگر هم می‌خواهید فرهنگ اروپایی را در نقطه‌ی اوجش ببینید، سری به آمستردام بزنید.

۷- کانادا

شادترین کشورهای دنیا

همسایه‌ی بزرگ ایالات متحده، همیشه در اوج معیارهای شادی به‌نظر می‌رسد؛ آن‌ هم با امید به زندگی بالا، جمعیت کم و مناظر فوق‌ العاده‌اش که همه‌چیز را در خود جای داده؛ از خلوت بی‌ نهایت تا زندگی شهری پرسر و صدا.

۸- نیوزلند

نیوزلند همیشه اولویت نخست فهرست آرزوهای بسیاری از گردشگران است! زندگی آرام و سرشار از زیبایی در نیوزلند، نه‌ تنها برای ساکنان این کشور، که برای کسانی که به آنجا مسافرت می‌کنند هم نوید شادی پایداری می‌دهد.

۹- سوئد

سوئد به‌ لطف ترکیب شگفت‌انگیزش از طبیعت زیبا، شهرهای مدرن و خنکی اسکاندیناویایی، یک پله بالا آمده و جای استرالیا را در فهرست قبلی شادترین کشورهای جهان گرفته است. برای بسیاری از گردشگران، استکهلم زیباترین شهر اسکاندیناوی است.

۱۰- استرالیا

سواحل طلایی‌رنگ بی‌ انتها، آب‌ و هوای چهار فصل، طبیعتی دلپذیر و دنج برای فرار از شلوغی و سبک زندگی معروف مردم این کشور، استرالیا را در صدر فهرست مقاصد سفر بسیاری از گردشگران دنیا قرار داده است. البته آنها در فهرست شادترین کشورهای دنیا نسبت به سال گذشته یک پله سقوط کرده‌اند.

۱۱- اتریش

شادترین کشورهای دنیا

در رتبه بندی ۲۰۱۸، اتریش یک رتبه بالا صعود کرده است، شاید نرخ پایین بیکاری و تحصیلات بالا (۸۵ درصد بزرگسالان دارای تحصیلات متوسطه و الاتر هستند) بخشی از دلایل آن باشد ، اما آنچه که اتریش را براستی از دیگر کشورها جدا می کند، احساس قدرتمند اجتماعی و وظایف مدنی استو ۷۵ درصد مردم این کشور رای می دهند.

۱۲- کاستاریکا

کاستاریکا بعنوان سالم ترین کشور جهان در نظر گرفته میشود. این کشور یکی از مناطق آبی جهان است و مردن طولانی ترین عمر را دارند. بسیاری از ساکنان ۱۰۰ سال زندگی میکنند و برخی بدون هیچ بیماری به سنین پیری می رسند. کاستاریکا کشور دموکراتی است. چندین دهه پیش ستاد نظامی آن به موزه تبدیل شد و در حال حاضر بودجه مبارزه با مواد مخدر صرف حفاظت از محیط زیست، بهداشت، درمان و آموزش می شود.

۱۳- ایرلند

از سال ۲۰۰۰ امید به زندگی در ایرلند به میزان قابل توجهی افزایش یافته و افزایش خدمات اجتماعی در کمک به نیازمندان نیز با افزایش روبرو شده است. ایرلند نیز مهاجران زیادی دارد.

۱۴- آلمان

آلمان با داشتن نرخ پایین بیکاری ، اقتصاد پر رونق و رضایتمندی بالا، از کشورهای شاد دنیا است. دلیل دیگر روش انتقال انرژی در این کشور است.یک مدل آن این است که چگونه میتوان از انتقال انرژی برای کمک به دفع تغییرات آب و هوایی استفاده کرد. در نتیجه ، این کشور در حال راه یافتن به منابع تجدید پذیری مانند باد و انرژی خورشیدی برای تبدیل آن به برق است.

۱۵- بلژیک

شادترین کشورهای دنیا

با وجود نگرانی های عمیق در مورد وجود تروریسم در این کشور، بلژیک همچنان در کنار همسایگان خود در لیست شاد ترین های جهان قرار دارد. بلژیک از جمله کشور هایی با بالانس زندگی شغلی، زندگی خوب، درآمد بالاتر از متوسط و آموزش عالی می باشد.

۱۶- لوگزامبورگ

این کشور رعیتی کوچک از پارک های طبیعی و قلعه هایی افسانه ای پر شده است. در گزارشی که اخیرا توسط GEO منتشر شد، پایتخت این کشور بعنوان یکی از آرام ترین مناطق شناخته شده در جهان می باشد. فضای سبز، جمعیت کم ، و یک طبع ملی آرام برای داشتن حس مثبت به زندگی را در این کشور ساخته است.

۱۷- ایالات متحده

امسال شاهد افت ۴ رتبه ای این کشور بودیم و دلیل آن بحران های بهداشت عمومی متعدد؛ از جمله چاقی، اعتیاد و اختلالات افسردگی ماژور، که در جامعه وجود دارد ، است. با این وجود امریکا یکی از پر مهاجرترین کشور ها می باشد و جوامع مختلفی را در خود جای داده است و ترکیب هنر، سرگرمی و نو آوری های افراد مختلف جامعه ترکیبی از اشکال شگفت آوری را خلق میکند.

۱۸- بریتانیا

شادترین کشورهای دنیا

بریتانیا متشکل از کشورها انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است که یکی از منابع قدرت اقتصادی و نظامی با فرهنگی تاثیرگذار در سطح جهانی می باشد. دلایل لبخند زدن در این کشور زیاد است. شاخص های استخدامی بالا، روابط قابل توجه و برنامه های تلویزیونی شگفت انگیز می تواند از دلایل آن باشند.

۱۹- امارات

تحقیقات سال ۲۰۱۸ درمورد شادی در کشور امارات در سطوح مختلف انجام شد. این گزارش بر اساس ۱۵۶ ملیتی که در امارات ساکن هستند و بررسی میزان شادی در آن ها صورت گرفت. به یک دلیل، میزان رضایتمندی جمعیت مهاجران یعنی میزان خوشبختی مردان محلی. با توجه به این که امارات وزارتخانه رسمی شادی دارد، جایگاه این کشور در این رتبه شاید کم بنظر برسد. ماموریت این سازمان دولتی ،تلفیق حس خوشبختی و دیدگاه مثبت با سبک زندگی مردم است. در رتبه های جهانی این کشور در رتبه بیستم قرار دارد اما در مقایسهه با جهان عرب، امارات در صدر لیست شادترین کشور می باشد. تنوع فراوانی دارد؛ این سرزمین کوچک به خاطر ثروت و معمار حیرت انگیز مدرن شناخته می شود.

چکیده
کشور فنلاند بعنوان شادترین کشور دنیا معرفی شده است. این کشور همچنین بالاترین میزان رضایت را بین مهاجران داشته است و به نوعی می توان گفت شادترین مهاجران متعلق به کشور فنلاند هستند. این بررسی بین ۱۵۶ کشور جهان انجام گرفته است و فاکتورهای مختلفی برای بررسی شادی افراد در نظر گرفته شده است از جمله میزان امید به زندگی، پشتیبانی اجتماعی، فساد، آزادی و همچنین ۱۱۷ کشور نیز از لحاظ سطح شادی مهاجرینش بررسی شده است. ما در این مقاله نگاهی به ۱۹ کشور شاد جهان در سال ۲۰۱۸ انداختیم که امیدواریم برایتان جذاب بوده باشد.

پاسخ دهید