زندگی نامه دیوید کوک معاون اجرایی صنایع کوک

بیوگرافی دیوید کوک

زندگی نامه دیوید کوک معاون اجرایی صنایع کوک

دیوید کوک، تاجر، فعال سیاسی و مهندسی شیمی آمریکایی است که یکی از دو مالک شرکت نفتی صنایع کوک است. دیوید در حال حاضر معاون اجرایی و چارلز مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره آن را بر عهده ‌دارند. از زمانی که این دو برادر مدیریت شرکت را برعهده‌گرفته‌اند، شرکت ۲۰۰۰ برابر نسبت به سال ۱۹۶۶ که شرکت را از پدر خود به ارث بردند، گسترش پیداکرده است. مجله فوربز تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، ثروت خالص برادران کوک را ۶۱ میلیارد دلار تخمین زده است. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به داستان زندگی دیوید اچ. کوک داشته باشیم.

سال های نخست زندگی دیوید اچ کوک

دیوید اچ. کوک در سوم مِی سال ۱۹۴۰ میلادی در شهر ویچیتا ایالت کانزاس به دنیا آمد. مادرش ماری و پدرش فِرد چیس کوک (Fred Chase Koch) دانش‌آموخته دانشگاه MIT است که هم‌زمان با تولد دیوید شرکت صنایع کوک را بنیان‌گذاری کرد. او در آن زمان، یک فرایند نوآورانه پالایش نفت خام و تبدیل آن به گازوئیل ابداع کرد و این مزیت رقابتی باعث شد شرکت‌های رقیب علیه او متحد شوند. همین امر او را مجبور کرد تا برای مدتی از بازار آمریکا خارج‌شده و به بازارهای دیگری مثل اتحاد جماهیر شوروی برود.فِرد نخستین فرد صنعتگر و تاجر خانواده نبود و پیش از آن پدرش، هری کوک از هلند به غرب تگزاس مهاجرت کرد و در شهر کوانا تگزاس، روزنامه کوانا تریبون چیف (Quanah Tribune-Chief) را تأسیس کرد. وی از سهامداران اصلی شرکت راه‌آهن کانادا پسیفیک (Pacific Railway) و شرکت Acme نیز بود. بااین‌وجود، فِرد کوک در خانواده‌ای متوسط رشد کرد ولی به دلیل شم بالای اقتصادی توانست قبل از سی‌سالگی میلیونر شود.

زندگی نامه دیوید کوک

سال های نخست زندگی حرفه ای دیوید اچ کوک

دیوید در دهه ۶۰ میلادی و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، در شرکت‌های مختلفی چون  شرکت آرتور دی لیتل (Arthur D. Little) و شرکت Scientific Design کار کرد. بعدازآنکه چارلز کوک مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنایع کوک شد، از دیوید درخواست کرد که به شرکت کوک بپیوندد تا او را در گسترش کسب‌وکار پدری کمک کند. دیوید نیز قبول کرد و در سال ۱۹۷۰ میلادی به‌عنوان مدیر خدمات فنی به شرکت خانوادگی صنایع کوک پیوست. بعدازآن وی در سال ۱۹۷۹ میلادی به مقام مدیر شرکت مهندسی کوک ارتقا پیدا کرد.

زندگی نامه دیوید کوک

زندگی خصوصی دیوید کوک

دیوید همانند برادر بزرگ‌ترش چارلز، فردی بسیار خانواده محور است و به حفظ حریم شخصی خود بسیار اهمیت می‌دهد. او در سال ۱۹۹۶ میلادی با جولیا مارگارت فلشر ازدواج کرد. جولیا فارغ‌التحصیل دانشگاه آرکانزاس است و از اعضای هیئت‌مدیره مدرسه رقص باله و بنیاد Food Allergy Initiative است. او و همسرش صاحب سه فرزند به نام‌های دیوید جی آر. ماری جولیا و جان مارک هستند.

دیوید کوک که بود

چکیده
دیوید همیلتون کوک، (به انگلیسی: David H. Koch) (زاده ۳ مه ۱۹۴۰) تاجر، نیکوکار، فعال‌سیاسی و مهندس شیمی آمریکایی است. او در سال ۱۹۷۰ به شرکت خانوادگی صنایع کوک پیوست. این شرکت خوشه‌ای، در حال حاضر بعنوان دومین شرکت خصوصی بزرگ در ایالات متحده محسوب می‌شود.وی همچنین یکی از حامیان بزرگ هنر در ایالات متحده است و تابحال کمک‌های فراوانی به موسسات و سازمان‌های هنری نموده است، که از جمله آنها می‌توان به مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، مرکز سرطان مموریال اسلون–کترینگ، موزه تاریخ طبیعی آمریکا و درمانگاه باروری بیمارستان نیویورک اشاره کرد.

پاسخ دهید