زندگینامه وحید امیری

زندگینامه وحید امیری

زندگینامه وحید امیری

وحید امیری بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران و حال حاضر تیم ترابوزان اسپور ترکیه که در فصل ۹۵-۹۶ به همراه این تیم قهرمان لیگ برتر و سوپرکاپ شد. با ما همراه باشید تا شما را با زندگی این فوتبالیست محجوب و به دور از حاشیه خرم آبادی آشنا کنیم.

وحید امیری متولد ۱۳ فروردین ۱۳۶۷ در خرم آباد، بازیکن فوتبال است. فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت ورزشی و لیسانس حقوق است می گوید دوری از خانواده برایم بسیار سخت است، وحید امیری متاهل است و گفته می شود تنها یک نمونه از شام عروسی ایشان ۸ هزار پرس ماهیچه در کنار سایر غذاها بوده است

شروع فعالیت وحید امیری

فوتبال من از سال ۸۶ که به دانشگاه رفتم شروع شد. در سنین پایین‌ تر هم فوتبال بازی می‌کردم و دو، سه بار هم علی‌رغم اینکه می‌خواستم فوتبالم را پیگیری کنم اما نگرش‌های منفی وجود داشت که مانع از این اتفاق شد. نگرش‌هایی همچون کوتاهی قد و یا اینکه نمی‌تواند فوتبال بازی کند عاملی بود تا نتوانم فوتبالم را در آن مقطع ادامه دهم.

وحید امیری از فوتسال دانشگاه تا لیگ برتر

زمانی که به دانشگاه رفتم در تیم فوتسال آن عضو شدم و چند دوست خوب به من کمک کردند تا با کمک خداوند سال ۸۷ به تیم لیگ ۳ که در شهرستان خرم‌ آباد بود راه یابم ابتدا پرسپولیس خرم‌ آباد بود که پس از آن به داتیس تغییر نام داد، سال بعد هم به تیم کوثر که در لیگ ۲ حضور داشت پیوستم. همان سال در حالی که مدارکم را برای اعزام به خدمت سربازی آماده کرده بودم، به تیم گهر دورود رفتم و در تست هم مورد پذیرش قرار گرفتم اما به دلیل اختلاسی که به وجود آمده بود تیم گهر منحل شد در نهایت به تیم نفت مسجد سلیمان پیوستم و به لیگ یک رفتم آنچه در فوتبال من اهمیت داشت این بود که نمی‌ خواستم درجا بزنم بنابراین هر سال یک پله جهش می‌کردم و از لیگ ۳ به لیگ ۲، لیگ یک و لیگ برتر رسیدم.

وحید امیری از مسجد سلیمان تا تهران

وحید امیری از فصل ۹۰ تا ۹۲ با تیم نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر را یافت. او در ۴۸ بازی ۲ گل هم به ثمر رساند، سپس از فصل ۹۲ تا ۹۵ را به نفت تهران آمد و شاگرد علیرضا منصوریان شد، او بازی های درخشانی را انجام داد در ۲۴ بازی ۷ گل نیز زد.

وحید امیری و حضور در پرسپولیس

وحید امیری در سال ۱۳۹۵ با قراردادی ۲ ساله به عضویت باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران درآمد؛ او در سال اول حضور خود در این باشگله توانست ۶ گل به ثمر برساند.

از حقوق تا مدیریت ورزشی

زمانی که به صورت حرفه‌ای فوتبال بازی نمی‌ کردم و درس می‌ خواندم، حقوق مهم‌ترین گرایش از رشته تحصیل ام بود اما زمانی که فوتبال برایم شکل و شمایلی حرفه‌ ای پیدا کرد دیگر نمی‌ توانستم به صورت همزمان بر روی این رشته دانشگاهی و فوتبال تمرکز کنم چرا که حقوق رشته‌ای سنگین است که موفقیت در آن نیازمند تلاش و تمرکز است. به مرور که جلو رفتم متوجه شدم شغل اصلی من فوتبال است و باید هرآنچه که به شغل اصلی‌ ام ضرر می‌ زند را کنار بگذارم اگر می‌ خواستم حقوق بخوانم باید در بسیاری از مواقع از تمرین خود نیز می‌گذشتم اما بالاخره تصمیم گرفتم تا در مقطع کارشناسی ارشد رشته ای را پشت سر بگذارم که به فوتبالم نیز کمک کند.

حضور وحید امیری در تیم ملی فوتبال ایران

زندگینامه وحید  امیری

وحید امیری نخستین بار ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴ در جریان اردوی تدارکاتی تیم ملی که برای آمادگی درجام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در کشور پرتغال برگزار می‌شد توسط کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شد. او نخستین بازی ملی اش را در یک بازی دوستانه مقابل عراق در ۴ ژانویه ۲۰۱۵ انجام داد و نخستین گل ملی اش را در جریان یک پیروزی ۲-۰ مقابل شیلی به ثمر رساند. در جریان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در دیدار مقابل عراق که بازی به ضربات پنالتی کشیده شده بود پنالتی خود را از دست داد تا ایران بازی را واگذار کند و از صعود به نیمه نهایی باز بماند. در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ که تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی صعود کرد، وحید امیری در تمامی بازی‌ها (چه ثابت چه به‌عنوان بازیکن ذخیره) به میدان رفت.

افتخارات وحید امیری

۱- باشگاهی: نفت تهران نایب قهرمانی جام حذفی ۹۴-۱۳۹۳
۲- پرسپولیس: قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶-۱۳۹۵ و قهرمان سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶ و قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷-۱۳۹۶
۳- فردی: بهترین بازیکن سال فوتبال ایران در فصل ۹۷-۱۳۹۶

الگوهای ورزشی وحید امیری

الگوی اخلاقی من در فوتبال ایران کریم باقری بود. کریم باقری را زمانی که فوتبال بازی می‌ کرد از نظر اخلاقی بسیار دوست داشتم. الگوی فنی من نیز در فوتبال دنیا آرین روبن است که واقعا از بهترین چپ‌ زن‌ های دنیاست. در میان بازیکنان ایرانی نیز از بازی چپ‌ هایی همچون ناصر محمدخانی لذت می‌ بردم.

وحید امیری و ترابوزان ترکیه

زندگینامه وحید  امیری

وحید امیری یکی از دو ستاره پرسپولیسی ها بود که پس از پایان بازی های جام جهانی صحبت از جدایی‌شان به گوش می رسید. هافبک – مهاجم سرخ پوشان که دو فصل را با پیراهن این تیم به میدان رفته بود پس از پایان لیگ هفدهم قرارداد خود را با این تیم پایان یافته می دید و به همین دلیل مانعی برای جدایی خود نمی دید.

او در روزهای پس از جام جهانی و در تعطیلات دو هفته ای به سبک و سنگین کردن پیشنهادات پرداخت تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرد. وحید امیری که دو فصل را در جمع پرسپولیسی ها درخشان ظاهر شد در جام جهانی روسیه و در هر سه دیدار تیم ملی به میدان رفت. بازی های موفق این مهاجم با پیراهن تیم ملی در آوردگاه جهانی باعث شد تا پس از پایان این رقابت ها پیشنهادات خوبی جهت لژیونر شدن به این بازیکن ارائه شود و او نیز پس از مدت ها بررسی به این نتیجه رسید تا در ترکیه و تیم ترابوزان اسپور به دوران فوتبال خود ادامه دهد.

ترابوزان اسپور ترکیه یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین تیم های حاضر در سوپرلیگ ترکیه محسوب می شود. آنها ۵۰ سال پیش و در سال ۱۹۶۷ موجودیت خود را اعلام کردند و تاکنون نیز در سطح اول فوتبال این کشور حضور داشتند. در حال حاضر اونال کارامان سرمربی گری این تیم را برعهده دارد و در لیگ قبلی آنها توانستند به رده پنجم جدول دست پیدا کنند.

نکته ویژه حضور امیری در تیم ترابوزان اسپور ترکیه به تعداد بازیکنان ایرانی در این تیم باز می گردد چرا که تاکنون هیچ بازیکن ایرانی برای این تیم به میدان نرفته است تا مهاجم سابق سرخ پوشان این عنوان را به نام خود بزند. امیری اولین بازیکن جذب شده تیم ترکیه ای برای آغاز فصل جدید نیز محسوب می شود. ترابوزان اسپور اولین قهرمانی خود را در فصل ۷۶ – ۱۹۷۵ به دست آوردند و پس از آن نیز پنج بار دیگر موفق به تکرار آن شدند.

ازدواج وحید امیری

زندگینامه وحید  امیری

وحید امیری بهمن ماه ۹۵ بطور رسمی ازدواج کرد، طی خبر های منتشر شد مراسم عروسی وحید امیری خیلی شلوغ بود و مهمان های وی مرز چند هزار نفر را پشت سر گذاشته اند و تنها یک نمونه از شام عروسی ایشان ۸ هزار پرس ماهیچه بوده است در کنار دیگر غذا ها مانند دسر و سالاد های مختلف که در هر عروسی وجود دارد

چکیده
وحید امیری (متولد ۱۳ فروردین ۱۳۶۷ در خرم‌آباد) بازیکن تیم ملی فوتبال ایران است. وحید امیری لیسانس حقوق و فوق لیسانس مدیریت ورزشی دارد. وحید امیری هم اکنون در باشگاه ترابوزان اسپور در سوپر لیگ ترکیه توپ می زند. امیدوارم این مقاله نیز مانند سایر مظالبمان برایتان جذاب بوده باشد.

پاسخ دهید