زندگینامه نیرمالیا کومار استاد بازاریابی

زندگینامه نیرمالیا کومار

زندگینامه نیرمالیا کومار استاد بازاریابی

نیرمالیا کومار در ۸ مارچ سال ۱۹۶۰ در هندوستان متولد شد. نیرمالیا کومار استاد بازاریابی در مدرسه ی بازرگانی لندن و مدیر استراتژی گروه تاتا می باشد. مطالعات وی در حوزه ی بازاریابی و ظهور اقتصاد هند به عنوان یک مرجع جهانی است.نیرمالیا کومار کتابهای متعددی نوشته که از آن جمله: بازاریابی به عنوان استراتژی: نقش مدیران ارشد در رشد و نوآوری سازمان که در این کتاب او مفهوم تری وی را مطرح می سازد که عبارتند از: ارزش مشتری، ارزش ارائه شده و شبکه ارزشی.”بازاریابی جهانی” و ” استراتژی انحصاری” ، اخیراً او مطالبی در مورد ظهور اقتصاد قدرتمند هندوستان نوشته است و روش های تجارت با رهبران بزرگ هند و شرکتهای هندی را توضیح داده است و آخرین کتاب وی” معرفی نام تجاری” نام دارد.نیرمالیا کومار مجموعه دار علاقه مند به کارهای هنرمند هندی جامینی روی می باشد و گفته شده که بزرگترین مجموعه از نقاشی ها را در خارج از هندوستان دارد.

در زیر خلاصه مقاله منتشر شده توسط  نیرمالیا کومار با عنوان آیا برای موفقیت جهانی آماده اید را می خوانیم

زندگینامه نیرمالیا کومار

ساختارهای سازمانی بسیاری از شرکت های چند ملیتی ظرفیت لازم برای بهره برداری از فرصت های موجود در بازارهای نوظهور را ندارند. ایجاد فرایندهای مواجهه با مشتری در هر کشور و حتی استفاده از ساختارهای فراملی برای بهره برداری از ویژگی ها و امتیازهای محلی نیز دیگر اثربخشی نیستند. این مبحثی است که کومار و پورا نام درباره ی آن صحبت می کنند. نویسندگان نشان میدهند چگونه رشد هند و چین به عنوان بازارهای اصلی و گنجینه ای از استعدادها، با پیشرفته ای تکنولوژیک گره خورده و شرکتها را قادر ساخته سازمانهای خود را از طریق تقسیم بندی تحقیق و توسعه به صورت عمودی و افقی بهینه کنند و به ساختارهای تی شکل دست یابند.

بزرگترین چالشی ساختار تی شکلی، مدیریت یک پارچه سازی بین کشورهاست. راه حل آن، هدایت گرانشی شرکت به طرف شرق است. به این معنا که تیم مدیریت ارشد را جهانی سازی کنیم و دفتر مرکزی را به خارج از کشورهای مادر انتقال دهیم و چرخش های فرهنگی را به راستی ارج گذاریم. شرکت هایی نظیر جی.ایی، اینتل و آستراز نکا موفقیت هایی در این تلاش ها کسب کرده اند و همه ی چند ملیتی ها نیز از مزیت های به کارگیری ساختار تی شکل برخوردارند.
برنده ی جایزه ی دهکده ی جهانی ۵۰ متفکر سال ۲۰۱۱
رتبه ی سال ۲۰۱۱: ۲۶
رتبه ی سال ۲۰۱۳ :۲۰

چکیده
نیرمالیا کومار متولد ۸ مارچ سال ۱۹۶۰ در هندوستان می باشد.نیرمالیا کومار استاد بازاریابی در مدرسه ی بازرگانی لندن و مدیر استراتژی گروه تاتا می باشد.نیرمالیا کومار مولف کتابهای متعددی می باشد و آخرین کتاب وی “معرفی نام تجاری ” نام دارد.

پاسخ دهید