زندگینامه لئوناردو دی کاپریو بازیگر

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو بازیگر

لئوناردو دی کاپریو در سال ۱۹۷۴ در شهر هالیوود از ایالت کالیفرنیا امریکا متولد شد. وی زمانی که تنها یک سال داشت طعم تلخ جدایی پدر و مادرش را چشید و پس از آن به همراه مادرش در یکی از محله های فقیر نشین هالیوود ساکن شدند. دی کاپریو با توجه به این از کودکی استعداد شگرفی در اجرای نمایش داشت، خانواده اش را ترغیب نمود تا استعداد او را پروش دهند. خانواده دی کاپریو هم که علاقه شدید لئوناردو را به بازیگری دیدند، با یک مامور استعداد یابی تماس گرفتند تا آنها را در انجام این کار یاری کند. این استعدادیاب بعد از اینکه اجرای لئوناردو دی کاپریو را دید، اعلام کرد که او بازیگر بسیار خوبی خواهد شد به شرط آنکه اسم لئوناردو را حذف کرده و بجایش از اسم لنی ویلیامز استفاده کند.

اما لئوناردو دی کاپریو و خانواده اش این مسئله را قبول نکردند و او را با همان نام اصلی اش روانه دنیای بازیگری کردند. لئوناردو دی کاپریو بعد از ورودش به تلویزیون موفق شد تا در چند مجموعه دسته چندم تلویزیون حضور پیدا نماید اما با حضور در نقش یک معلول ذهنی در فیلم” چه چیز گیلبرت گریپ را می خورد؟ ” توانست نام خود را بر سر زبانها بیندازد و مهمتر از آن اینکه کاندید دریافت اسکار هم شود. این موفقیت بزرگ برای لئوناردو سبب شد تا در سالهای بعد در فیلم های مطرح بیشتری از جمله ” رومئو + ژولیت ” حضور پیدا نماید. اما ستاره شانس او زمانی از آسمان عبور کرد که ” جیمز کامرون ” از او درخواست کرد تا در فیلم ” تایتانیک ” در کنار ” کیت وینسلت ” حضور پیدا کند. این فیلم لئوناردو دی کاپریو را یه شبه تبدیل به ستاره ایی دست نیافتنی کرد که تا به امروز نیز رسیدن به موقعیت او در هالیوود کارِ کمتر بازیگری است!

 لئوناردو دی کاپریو  سفیر صلح سازمان ملل

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو فعالیت‌های وسیعی را برای منابع طبیعی به خصوص در حفظ و نگه‌داری گوریل‌ها انجام می‌دهد و نیز تقبل بخشی از کمک‌های بیمارستان لس آنجلس که مخصوص کودکان سرطانی‌است را به عهده دارد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی از سال ۱۹۹۸ تاکنون همواره برای حفظ محیط زیست تلاش کرده‌است و در بنیادی که با نام او راه‌اندازی شده، فعالیت می‌کند. او در اکتبر ۲۰۱۴ برای ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و ۵ اقیانوس زمین، ۲ میلیون دلار کمک کرد، مجموع کمک‌های مالی وی در این زمینه به بیش از ۳ میلیون دلار می‌رسد.

دی‌کاپریو در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان جهان، به صورت خصوصی دیدار کرد. این دو نفر در مورد نگرانی‌ها در زمینه محیط زیست سخن گفتند و لئوناردو دی‌کاپریو از طرف مؤسسه خیریه‌اش چکی را به پاپ اهدا کرد. او همچنین کتاب آثار هیرونیموس بوش، نقاش قرن پانزدهم میلادی را به پاپ هدیه داد. در عوض پاپ هم نسخه‌ای جلد چرمی از لوداتو سی، بخشنامه‌ای که در خصوص محیط زیست نوشته، و کتاب پیشینش «لذت تعالیم مسیح» را به لئوناردو دی‌کاپریو تقدیم کرد.فعالیت‌های وی منتقدانی نیز دارد که او را به دورویی و ریاکاری متهم کرده‌اند و بیان داشتند که: دی کاپریو از حفظ محیط زیست و گرمایش زمین سخن می‌گوید در حالی که خودش در یات‌های عظیم مهمانی می‌گیرد و با جتهای خصوصی‌اش مسافرت می‌کند که مصرف سوخت بالایی داشته و برای محیط زیست مضرند.

نکاتی که درباره لئوناردو دی کاپریو نمی دانید

دی کاپریو در سال ۱۹۹۵ برای بازی در نقش رابین در فیلم ” بتمن برای همیشه ” تست بازیگری داده بود.
او در سال ۲۰۰۱ به عنوان بازیگر نقش آلن ینسن در فیلم ” مرد هارواردی ” انتخاب شده بود اما تهیه کننده پول کافی برای پرداخت دستمزد او نداشت، به همین علت او از پروژه کنار رفت و ” آدریان گرنیر ” جایگزین او شد.
در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده سال ۲۰۰۴، از ” جان کری ” حمایت کرد. دی کاپریو برای تبلیغ به ۱۱ ایالت رفت و حدود ۲۰ سخنرانی درباره حفظ محیط زیست انجام داد. او در این سخنرانی ها همچنین اعلام کرد که ” جورج بوش ” در حال نابودی محیط زیست است!
شاید جالب باشد بدانید که به دی کاپریو بازی در نقش مرد عنکبوتی را هم پیشنهاد کرده بودند!
در سال ۲۰۰۵ هنگامی که قصد ترک محل برگزاری یک جشن خصوصی را داشت، توسط یک مدل کانادایی با بطری مورد حمله قرار گرفت که در این حادثه وی جراحت نسبی برداشت.
دی کاپریو یکی از طرفداران سرسخت حفاظت از محیط زیست می باشد و به تمام کسانی که در راستای حمایت از محیط زیست فعالیت می کنند، کمک میکند.
به دلیل مشغله کاری بازی در فیلم ” روانی آمریکایی ” را نپذیرفت و ” کریستین بیل ” جایگزینش شد.
لئوناردو دی کاپریو از دوران کودکی با ” توبی مگوایر ” رفاقت دارد.

زندگینامه لئوناردو دی کاپریودر سال ۲۰۰۳ وقتی که دوربین شخصی اش گم شد، جایزه قابل توجهی تعیین کرد تا دوربینش را صحیح و سالم تحویلش بدهند!
در سال ۱۹۹۶ قرار بود در یک فیلم نقش ” جیمز دین ” فقید را ایفا کند اما اعلام کرد که برای حضور در چنین نقشی تجربه کافی ندارد و به همین علت از پروژه انصراف داد.
بازیگران مورد علاقه اش ” رابرت دنیرو ” و ” جک نیکلسون ” هستند.
لئوناردو دی کاپریو توانایی صحبت به زبان آلمانی را هم دارد.
بیشترین کارگردانی که تا به امروز با او همکاری داشته ” مارتین اسکورسیزی ” است.
پدرش ” جورج دی کاپریو ” نام داشت و یک نویسنده مستقل بود که در حیطه کمیک بوک ها فعالیت میکرد. مادر ” ایرملین دیکاپریو ” نام داشت که یک منشی بود.
بعد از اتمام فیلم ” جاده انقلابی ” ، حلقه ایی طلایی که بر روی آن نوشته ایی حکاکی شده بود از ” کیت وینسلت ” خریداری کرد. البته هرگز معلوم نشد که بر روی این حلقه چه مطلبی حک شده بود!
قرار بود در فیلم ” حرامزده های بی آبرو ” نقش سرهنگ هانس لاندا را بازی کند اما نقش به ” کریستوف والتز ” رسید.
بهترین بازیگر زن تمام دوران را ” مریل استریپ میداند.
” کیت وینسلت ” معتقد است که ” لئوناردو دی کاپریو ” بهترین بازیگر در میان هم نسل هایش است.

فیلم های لئوناردو دی کاپریو

پیش از سیل ۲۰۱۵
بازگشته ۲۰۱۵
ویرونگا ۲۰۱۴
گرگ وال استریت ۲۰۱۳
خارج از کوره ۲۰۱۳
رانر رانر ۲۰۱۳
گتسبی بزرگ ۲۰۱۳
جنگوی آزاد شده ۲۰۱۲
جی. ادگار ۲۰۱۱
نیمه ماه مارس ۲۰۱۱
گردش شنل‌ قرمزی ۲۰۱۱
تلقین ۲۰۱۰
هابل سه‌ بعدی ۲۰۱۰
جزیره شاتر ۲۰۱۰
یتیم ۲۰۰۹
جاده انقلابی ۲۰۰۸
مجموعه دروغ‌ها، ۲۰۰۸
الماس خونین، ۲۰۰۶
مردگان، ۲۰۰۴
هوانورد، ۲۰۰۴
اگر می‌توانی منو بگیر، ۲۰۰۲
دار و دسته‌های نیویورکی، ۲۰۰۲
ساحل، ۲۰۰۰
شهرت، ۱۹۹۸
مردی در نقاب آهنی، ۱۹۹۸
تایتانیک، ۱۹۹۷
اتاق ماروین، ۱۹۹۶
رومئو و ژولیت، ۱۹۹۶
خورشید‌گرفتگی کامل، ۱۹۹۵
خاطرات بسکتبال، ۱۹۹۵
سریع و مرده، ۱۹۹۵
مهمانی شلیک با پا، ۱۹۹۴
گیلبرت گریپ چه می‌خورد، ۱۹۹۳
زندگی بچه، ۱۹۹۳
پیچک سمی، ۱۹۹۲

مهمترین افتخارات لئوناردو دی کاپریو

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو

کاندید دریافت اسکار برای بازی در فیلمهای ” الماس خونین ” ، ” چه چیزی گیلبرت گریپ را می خورد؟ “، ” هوانورد ” و ” گرگ وال استریت “، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم سال برای فیلم ” گرگ وال استریت “. برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم ” بازگشته “

چکیده
لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو (به انگلیسی: Leonardo Wilhelm DiCaprio) بازیگر و تهیه‌کنندهٔ آمریکایی است. دی کاپریو کار خود را با حضور در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد. او به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌های مشهور و موفق هالیوود همچون دار و دسته‌های نیویورکی، تلقین، تایتانیک، جزیره شاتر و گرگ وال استریت شهرت بسیاری کسب کرده‌است. وی تا به حال ۶ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ برای فیلم بازگشته موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد.

پاسخ دهید