زندگینامه رضا پرستش

زندگینامه رضا پرستش

زندگینامه رضا پرستش

تا به حال کسی به شما گفته است که چقدر شبیه یک چهره مشهور و معروف هستید؟ آن قدر که ممکن است شما را با آن چهره معروف حتی اشتباه بگیرند؟ حالا که متوجه این حد از شباهت شده اید واکنش شما چیست و می خواهید چه کار کنید؟ «رضا پرستش» در تمام جوانی و نوجوانی اش با یک جمله مواجه بود:« تو چقدر شبیه مسی هستی». با ما همراه باشید تا شما را با بدل مسی آشنا کنیم.

«رضا پرستش» جوان ۲۵ساله تهرانی است که شباهت بی‌اندازه اش به «لیونل مسی» فوتبالیست آرژانتینی تیم بارسلونا باعث شهرتش شده‌ است. در حال حاضر دانشجوی لیسانس رشته شهرسازی است، شباهت بی اندازه رضا پرستش به لیونل مسی ستاره آرژانتینی فوتبال زندگی اش را متحول کرده و او حالا به سمت بازیگری، مدلینگ و شهرت می رود.

ماجرای شهرت رضا پرستش و یک عکس

زندگینامه رضا پرستش

پدرش از ۶ سال پیش روی شباهت رضا و مسی تاکید می‌ کند اما رضا هربار چون باور نمی‌ کند با بی تفاوتی از کنار این موضوع رد می‌شود که اگر هم شبیه باشد چه کاری می‌تواند بکند ؟ تا اینکه چند ماه پیش پدر رضا پیشنهاد می‌دهد رضا با پیراهن ورزشی آرژانتین و بارسلونا عکس بیندازد و برای سایت‌ های ورزشی بفرستند رضا با انجام این‌کار با یک اتفاق عجیب و غریب روبرو می‌ شود او می گوید: برای سایت ورزشی فرستادم، من عکس را شب فرستادم اما آنها ساعت ۱۰ صبح روز بعد فوری با من تماس گرفتند و گفتند آب دستت داری بگذار زمین و بیا اینجا، آنجا از من عکس و فیلم گرفتند و پخش کردند و بعد از آن قضیه خیلی جدی شد.

وقتی شهرت رضا پرستش جهانی میشود

روزنامه Bola vip نوشت: دوقلو گمشده مسی در ایران حضور دارد،رضا پرستش شباهت زیادی به ستاره بارسلونا و جهان دارد به همین خاطر او شهرت زیادی پیدا کرده است. سایت la opnion از رضا پرستش به عنوان بدل مسی یاد کرد. روزنامه entrelineas نوشت: باورنکردنی است، بدل مسی در ایران زندگی می‌ کند، شبکه اجتماعی فیفا نیز با انتشار عکسی از وی و شباهتش با مسی نوشت. سایت infobae نیز به این موضوع پرداخت و نوشت: پسری که ابتدا در نانوایی کار می‌ کرد، اکنون به علت شباهت بالایش به مسی مشهور شده است. او مدل موهایش همچون مسی است و ریش خود را مانند مسی رنگ کرده است و با پیراهن تیم ملی فوتبال آرژانتین در خیابان های تهران راه می‌رود و مردم با او سلفی می‌ گیرند.

رضا پرستش با نام مسی در سوئد

پسرخاله من در استکهلم کافه دارد و همیشه به من می‌ گفت شبیه مسی هستی یکبار حسابی اصرار کرد که موهایت را شبیه مسی کوتاه کن و شبیه مسی لباس بپوش، آنها هم برای کافه یک ایونت با حضور یکی از بازیکنان بارسلونا اعلام می‌ کنند در آن روز جمعیت زیادی به کافه آمد وقتی من با سه چهارتا بادیگارد داخل رفتم همه جا سکوت کامل بود. همه فکر می‌ کردند مسی آمده‌ است. ما ترسیدیم که اتفاق بدی بیفتد و فوری پشت بلندگو اعلام کردند این شخصیت بدل مسی است و این برنامه یک جوک بود. واقعا ممکن بود کار خطرناک شود. چون به مسی حق شکایت می‌ داد که یک نفر از نامش سوء استفاده می‌ کند.

حضور رضا پرستش در جایگاه Vip هواپیمایی قطر

اسپانسر تیم بارسلونا هواپیمایی قطر است. من دقیقا با آن هواپیمایی از سوئد به تهران می‌ آمدم، آن موقع هنوز به عنوان بدل مسی خودم را معرفی نکرده بودم و قصه قبل‌ تر از این حرفهاست. خدمه هواپیما بعد از دیدن من فکر می‌کردند واقعا مسی سوار هواپیما شده‌ است. من بلیطم را نشان دادم و گفتم من ایرانی هستم و به تهران می‌ روم اما در نهایت مرا بلند کردند و به خاطر این شباهت به جایگاه vip هواپیما بردند.

رضا پرستش بعد از باخت ایران به آرژانتین 

زندگینامه رضا پرستش

رضا پرستش خاطرات زیادی از این شباهت عجیب و غریب دارد. شباهتی که حتی پدرش را تحت تاثیر قرار داده است:« پدر من یک فوتبالیست با تعصب است که از قضا طرفدار رئال مادرید هم هست. زمان جام جهانی هنوز کسی مرا نمی شناخت اما خانواده مرا مسی می دانستند. وقتی ایران با تک گل مسی آن هم در دقایق پایانی به آرژانتین باخت. پدرم با من تماس گرفت و گفت که شب خانه نیا چون من گل زده بودم(می خندد). خیلی از دوستانم هم زنگ می زدند و به خاطر گل مسی به من بدوبیراه می گفتند.»

رضا یکبار هم با ورود به یک مدرسه آنجا را ناخودآگاه روی سرش می گذارد:«برای یک کار تبلیغاتی وارد یک مدرسه شدیم که هر سه مقطع تحصیلی را داشت. به محض اینکه وارد شدم بچه های ابتدایی که مشغول خوردن غذایشان بودند؛ همه چیز را رها کردند و یک جوری به سمت من هجوم آوردند که دو تا زنگ درس بعدی آنها کنسل شد. چون هیچ مدیر و ناظمی نمی توانست آنها را سرکلاس بفرستد. از آن بچه ها انرژی خیلی خوبی گرفتم.»

دیدار رضا پرستش با ژاوی

یکی ازاتفاقات جالبی که درمیان صدها اتفاق عجیب برای مسی افتاد، حضور ژاوی هرناندز بازیکن سابق بارسلونا درایران بود که در تیم السد قطر دربرابر استقلال بازی کرد و رضا با این بازی توانست هرناندز را ببیند و پیراهنش را بعنوان هدیه از وی بگیرد و این پیراهن را قاب کرده و به دیوار اتاق زده است. یکی از نظرات جالب رضا پرستش این است که دوست ندارد فقط به عنوان بدل باشد و علاقه دارد به عنوان شخصیت دوم مسی درکنار دست لیونل مسی بازیکن آرژانتینی تیم بارسا بازی کند.

رضا پرستش معتقد است هرگونه تغییر در چهره مسی باید درچهره وی هم آشکار شود چون مردم از بدل مسی هم توقع این کار را دارند ولی در برهه ای اززمان که مسی رنگ موهایش را خیلی روشن کرد، رضا پرستش به دلیل فرهنگ متفاوت ایران نتوانست این کار را انجام دهد.

چکیده
رضا پرستش (متولد ۳۰ آبان ۱۳۷۱) مشهور به مسی ایران، یک شهروند ایرانی است که به‌دلیل شباهت چهره‌اش به لیونل مسی فوتبالیست آرژانتینی معروف شده‌است. او ۲۶ ساله است؛ او سر و صورت(مدل ریش و مو) خود را همانند لیونل مسی اصلاح می‌کند، به‌طوری‌ که توییتر یورو اسپرت بریتانیا، مسی را با او اشتباه گرفت. امیدواریم این مقاله نیز برایتان جذاب بوده باشد.

پاسخ دهید