زندگینامه امید کردستانی دیپلمات گوگل

زندگینامه امید کردستانی

زندگینامه امید کردستانی دیپلمات گوگل

یازدهمین کارمندی که به استخدام گوگل درآمد و درآمدزایی این شرکت را دگرگون کرد و آن را از یک شرکت معمولی که به‌زحمت حقوق کارمندانش را می‌پرداخت به سلطان تبلیغات اینترنتی بدل کرد. با زندگینامه‌ی «امید کردستانی» مدیر تجاری سابق گوگل و رییس کنونی هیات مدیره‌ی توییتر همراه باشید.

امید کردستانی از کودکی تا مهاجرت

امیدکردستانی متولد ۲۷ مهر ۱۳۴۲ در تهران است.کردستانی فارغ التحصیل رشته مدیریت کسب و کار از دانشگاه استنفورد ایالت کالیفرنیا می باشد، تنها یک برادر دارد، نام او در فهرست صد نفری که دنیای ما را شکل دیگری بخشیده‌ اند قرار دارد.به اصرار پدر از کودکی با دو زبان انگلیسی و فارسی بزرگ شد، پدرش حتی امید را به مدرسه کاتولیک ایتالیایی ها در تهران فرستاد، تا سن ۱۴ سالگی در آنجا درس خواند، بعد از فوت پدرش بدلیل سرطان؛ به همراه برادر و مادرش ابتدا به کشور انگلستان و سپس به شهر سن خوزه در ابالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.

امید کردستانی و ادامه تحصیل در امریکا

امید کردستانی دبیرستان را در همان شهره سن خوزه ادامه داد؛ با معرفی توانمندی های خود در دوره های اخلاقیات فلسفه در دانشگاه ایالتی خوزه توانست با کمک هزینه تحصیلی دانشگاه در سال ۶۳ مهندسی برق بخواند.با مدرک لیسانس مهندسی برق در شرکت HP استخدام شد، اما بعدها به این نتیجه رسید که مهندسی را بصورت عملی دوست ندارد و بهتر است از دید مهندسی به امور تجاری وارد شود، این شد که تصمیم گرفت در دانشگاه کار آفرین استنفورد فوق لیسانس MBA بخواند.

امید کردستانی وحضور در شرکت Netscape

امید کردستانی بعد از اخد فوق لیسانس در سال ۱۳۷۰ به شرکت نت اسکیپ رفت وی ظرف ۱۸ ماه حضورش بازده مالی این شرکت را از ۸۸ میلیون به ۲۰۰ میلیون رساند، او مسئول برقراری ارتباط تجاری با شرکت هایی نظیر ستی بانک؛ آمازون؛ اینتل و اسکایپ را برعهده داشت.

امید کردستانی نابغه ای در تیم گوگل / Google

زندگینامه امید کردستانی

مصاحبه شغلی کردستانی در گوگل (سال ۸۷) برای تصدی شغل مدیر فروش و توسعه، حول یک میز پینگ پنگ در یک اتاق کنفرانس و توسط سرگی برین؛ یکی از دو بنیانگذار گوگل انجام می شود.ابتدا سرگی سوالاتی از امید می کند و سپس با دیدن هوش بالای امید از تمامی پرسنل ۱۱ نفره شرکت می خواهد تا به پای میز بیایند و سوالات شان از امید را بپرسند، ظاهرا این جلسه پنج ساعت طول می کشد و کردستانی هرگز قافیه را به مهندسین خبره گوگل نمی بازد.همین هم می شود که خیلی زود به استخدام گوگل در می آید.

امید کردستانی خالق تبلیغات کلیکی

این فضای تبلیغاتی کلیکی در گوگل که امروز می بینید به همت و ابتکار امید کردستانی پی ریزی شده است؛ به طوری که گفته می شود گوگلی ها ۹۹ درصد درآمد امروز خود را مدیون ابتکاری وی است.

امید کردستانی و لقب آقای دیپلمات

لقب آقای دیپلمات توسط همکاران امید در گوگل به او داده شده است، او همیشه با کت‌ و شلوار اتو کشیده و کراوات منظم سر کار حاضر می‌شو به جز این، امید را به خوش‌ رویی و برخورد گرم می‌ شناسند؛ او به شیوه‌ سرزمین مادری و برخلاف فرهنگ آمریکایی، دوستان، همکاران و حتی مدیرانش، برین و پیج را بغل می‌ کند و به‌ گرمی با همه رفتار می‌ کند

امید کردستانی و خوی رانندگی ایرانی

خانم شریل سندبرگ معاون فروش و خدمات برخط گوگل تعریف می‌ کند وقتی برای یک سفر کاری با امید به آلمان رفته بودند شریل که خسته بوده در صندلی جلو به خواب می‌ رود؛ وقتی چشمانش را باز می‌ کند او را در حالی پشت فرمان می‌ بیند که با سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت با یک دست موبایل به گوش گرفته و لپ‌ تاپ باز هم روی پایش هست.امید به‌ آرامی به شریل تعجب‌ زده می‌ گوید تلفنش مهم بود مجبور شدم جواب دهم.

زندگی خصوصی امید کردستانی

زندگینامه امید کردستانی

کردستانی در سال ۱۹۹۱ با بیتا دریاباری ازدواج کرد. کردستانی عاشق همکارش جیزل هیسکاک شد و در سال ۲۰۰۸ با او به لندن نقل مکان کرد. هیسکاک که از مؤسسین سایت Crowdpac است از والدینی انگلیسی در فرانسه متولد و در آنجا بزرگ شده‌است. کردستانی در همان سال دریاباری را طلاق داد. در نتیجه دریاباری بخش بزرگی از سهام کردستانی در گوگل را به دست آورد.کردستانی یک پسر و یک دختر از همسر اول و دو فرزند از همسر دوم خود دارد.

امید کردستانی از گوگل تا توئیتر

امید کردستانی در سال ۲۰۰۹ گوگل را ترک کرد و بصورت شخصی به مشاوره تجاری پرداخت، سپس باز هم به دعوت مدیران گوگل برگشت اما یکسال بعد در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۵ به دعوت جک دورسی موسس توییتر، ریاست هیات مدیره این شرکت را بر عهده گرفت.البته قرار شد کردستانی مستقیما در امور اجرایی هم وارد شود تا وضعیت توییتر به سامان برسد. وبگاه Recode او را محبوب‌ ترین مدیر دره‌ ی سیلیکون خطاب کرد.

امید کردستانی و صد نفر دنیای ما

مجله‌ی تایم در سال ۲۰۰۶ امید کردستانی را در فهرست صد نفری که دنیای ما را شکل دیگری بخشیده‌ اند قرار داد به‌ علاوه در جشنواره‌ ایرانیان آمریکا در سال ۲۰۰۷ او به عنوان ایرانی سال برگزیده شد.

امید کردستانی و بنیاد خیریه پارسی

کردستانی یکی از بنیان‌گذاران بنیاد خیریه‌ پارسی است که علاوه بر دست‌ گیری از دانش‌ جویان ایرانی، در راه‌ اندازی شرکت‌ ها و به ثمر رسیدن ایده‌ های کارآفرین‌ های ایرانی هم کمک می‌ کند.

ثروت امید کردستانی

زندگینامه امید کردستانی

طبق آخرین تخمین مجله‌ سن‌ خوزه امید کردستانی با حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه یکی از ثروتمندان جهان به حساب می‌ آید، ماهنامه فوربس وی را به عنوان دومین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی می‌ کند.

افتخارات امید کردستانی

در ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی، نشریه تایمز، امید کردستانی را به عنوان یکی از «۱۰۰ نفری که جهان ما را شکل می دهند» انتخاب کرد.در سال ۲۰۰۷ میلادی، امید کردستانی به عنوان «شخص ایرانی سال» در مراسم اهدای جوایز Persian Awards برگزیده شد.در سال ۲۰۰۷ میلادی، نشریه فوربز فهرستی شامل ۲۵۰ تن از ثروتمندترین اشخاص آمریکایی منتشر کرد که نام امید کردستانی و پیر امیدیار (مؤسس ایرانی الاصل eBay) در میان آنها به چشم می خورد. امید کردستانی در این فهرست رتبه ۲۰۴ را کسب کرد و جایگاه ۳۲ نیز به پیر امیدیار رسید.

چکیده
امید کردستانی تاجر ایرانی کردتباری است که در شهر تهران به دنیا آمده. امید کردستانی به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره توییتر مشغول به کار است. او نایب رئیس ارشدو مسئول ارشد کسب‌وکار در گوگل، و مدیر غیراجرایی وودافون بوده‌است.

پاسخ دهید