زندگینامه احسان علیخانی

زندگی نامه احسان علیخانی

زندگینامه احسان علیخانی

امروز میخوایم زندگینامه مجری معروف احسان علیخانی که یکی از چهره های معروف موفق ایرانی است، را برای شما شرح دهیم. او متولد ۱۵ آبان ۱۳۶۱ در تهران، مجری است. فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران می باشد، با دستیاری کارگردان شروع کرد و حالا یکی از مجریان صاحب سبک و مشهور می باشد. با ما همراه باشید.

خانواده احسان علیخانی

زندگی نامه احسان علیخانی۴

در آلوده ترین شهر دنیا یعنی تهران بدنیا آمدم، دو خواهر و یک برادر دارم که همگی ازدواج کردند و من از همه کوچک تر هستم و مادرم پرستار بازنشسته می باشد. که رفاقتی نزدیک با احسان دارد.

هنر الویت دوم

در مقطع پیش دانشگاهی خیلی به بازیگری و کارگردانی علاقه داشتم اما با مشورت هایی که کردم به این نتیجه رسیدم به مقوله هنری بعنوان شغل دوم نگاه کنم. در سال ۱۳۷۹ با رتبه ۷۷۰ وارد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران شدم.

باشگاه مهرورزان تا تیزر سازی

دوره های آموزش هنری را در باشگاه مهر ورزان جوان گذراند سپس بعنوان اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان وارد فیلمسازی و ساخت تیزر تبلیغاتی شد.

تجربه بازیگری

بعنوان اولین و آخرین تجربه بعنوان بازیگر در سریال پرونده های مجهول بکارگردانی جمال شورجه در سال ۱۳۸۰ هم بازی کرد و هم دستیار کارگردان بود.

ورود به تلویزیون احسان علیخانی

زندگی نامه احسان علیخانی

در سال ۱۳۸۳ وقتی ۲۲ ساله بود بعد از گرفتن لیسانس با معرفی باشگاه مهرورزان به تلویزیون رفت و با اجرای برنامه پسرای ایرونی رسما کارش را در عرصه اجرا شروع کرد.

از جزر و مد تا ماه عسل

مدتی در شبکه ۳ صبح آمد را در سال ۸۳ را اجرا کرد و در سال ۸۴ و ۸۵ با برنامه جزر و مد بسیار درخشید و چهره اش شناخته شد و با برنامه ماه عسل سال ۸۶ به شهرت رسید.

رفت و برگشت در ماه عسل

ماه عسل اولین بار با ایده علیخانی در سال ۸۶ از تلویزیون پخش شد بخاطر مشکلات سلیقه ای اجرای این برنامه در سال ۸۷ به محسن افشانی سپرده شد اما با عدم موفقیت او بعد از چند برنامه دوباره علیخانی در قامت تهیه کننده و مجری به برنامه بازگشت در سال ۸۹ نیز بخاطر مشکلات بین مدیران شبکه و علیخانی اجرای این برنامه به مرحوم حسن جوهرچی سپرده شد، اما دوباره سال ۹۰ علیخانی به برنامه بازگشت. در سال ۹۱ عم دوباره علی ضیا مجری برنامه بود که بعلت عدم توفیق او نیز دوباره ماه عسل به علیخانی بازگردانده شده و دیگر او مجری ثابت این برنامه در ایام رمضان می باشد.

فوتبالیست حرفه ای

در دوران دبیرستان ۱/۵ سال در تیم نوجوانان پرسپولیس تهران و ۱ سال در سایپا بازی کرد ولی بعلت شکستگی پا دیگر در قادر به بازی در چمن نبود و سراغ فوتسال و تنیس نیمه حرفه ای رفت او حالا یک پرسپولیسی دو آتیشه می باشد.

احسان علیخانی و همسرش

انتشار عکس های متعددی از علیخانی در کنار هنرمندان و طرفدارانش شائبه ازدواج او را منتشر کرده که صحت ندارد و آقای مجری ۳۶ ساله هنوز مجرد می باشد.

طلاق و پدر و مادر علیخانی

علیخانی در برنامه روز دوم رمضان ۹۶ در مقابل اصرار مهمانش در مورد اینکه وی را درک نمی کند اعلام کرد که علارغم اینکه دوست ندارد از زندگی شخصی اش بگوید اما بچه طلاق است. شایعه فرزند شهید بودن وی کذب می باشد.

جنجال الهام عرب

زندگی نامه احسان علیخانی

یکی از جنجالی ترین مهمان های ماه عسل سال ۹۴ الهام عرب بود. او بعنوان مدل لباس عروس به برنامه رفت اما ساعاتی بعد انتشار عکس های بی حجاب او، این برنامه را به حاشیه برد و علیخانی اخطار کتبی و سفت و سختی از تلویزیون گرفت. الهام عرب به شدت مشهور شد که بعدها به دستگیری او نیز منجر شد، در نهایت در سال ۹۶ برای ادامه کار مدلینگ به دبی مهاجرت کرد.

جنجال با احمدی نژاد

علیخانی در یکی از برنامه در جواب احمدی نژاد که گفته بود وسایل ضروری عید در سر کوچه ما گران نیست، مردم تهران می‌ توانند بیایند و از محله ما خرید عید را انجام دهند، گفته بود :
گرانی هست، مردم هم می بینند و نمی توانند از سر کوچه شما خرید کنند، همین گفته موجب توبیخ و دلخوری از احسان علیخانی شد

دستمزد ۴۵ میلیونی

ماجرای دستمزد میلیاردی احسان علیخانی در برنامه ماه عسل بود که مجبور شد در یکی از برنامه این شایعه رو تکذیب کند و گفت ۴۵ میلیون تومان دستمزد وی برای یکسال می باشد. آقای مجری یک شرکت حرفه ای ساخت تیزر بازرگانی برای تلویزیون دارد

استعفای برادرش از تیم استقلال

در سال ۹۵ رضا حسنی خو حراست سابق وزارت ورزش بعنوان مدیرعامل استقلال انتخاب شد، اما انتشار خبر اینکه وی برادر احسان علیخانی است تا حدی جنجالی گشت که مجبور به استعفا شد. هنوز هم مشخص نشد علت اینکه نام خانوادگی هر دو برادر چرا فرق می کند، بنظر می رسد او برادر ناتنی احسان می باشد

استاد تقلبم

به جرات می‌ توانم بگویم که زمان تحصیل استاد تقلب رساندن بودم، یعنی شیوه‌ هایی برای رساندن تقلب بلدم که فقط شگرد خودم است و هیچکس نمی‌ تواند مچم را بگیرد

دو جمله مورد علاقم

دو جمله از ویکتور هوگو هست که خیلی دوستشان دارم :
۱- هنر گوش دادن را فرا بگیرید تا فرصت‌ ها به آهستگی در گذرد
۲- همان قدر که بال برای پرنده لازم است، امید برای انسان

دوستی با مرتضی پاشایی

احسان علیخانی از دوستان نزدیک مرحوم پاشایی بود. او اولین نفری بود که بعد از فوت مرتضی پاشایی بصورت تلفنی در برنامه گلخانه آمد و این خبر رو داد و طلب آرامش و صبوری بری طرفداران و خانوادی وی کرد.

از ماه عسل تا عصر جدید

زندگی نامه احسان علیخانی

احسان علیخانی که با برنامه ماه عسل شناخته می شود در زمستان ۹۷ با برنامه استعدادیابی عصر جدید برای معرفی افراد شاخص با مهارت های خاص دوباره به تلویزیون بازگشت. این برنام با اجرای وی و با حضور چهار داور برگزار می شود، رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، دکتر بشیر حسینی و امین حیایی از داوران این برنامه هیجانی می باشند

حذف برنامه ماه عسل

با جدایی علیخانی از ماه عسل این برنامه قبل افطار شبکه سه از رمضان ۹۸ کنار گذاشته شد، انتقادات گسترده ای بخاطر غم و اندوه مردم در رمضان به آن وارد بود

حرف های نگفته از احسان علیخانی

● ساکن خیابان هروى تهران است
● با اجرای جواد یحیوی به مجری گری علاقمند شد
● از شعرا حافظ را دوست دارد
● شبکه سه تعصب خاصى دارد و عاشق این شبکه است
● رضا کیانیان و پرویز پرستویى را دوست دارد
● دبیرستان علوم انسانى خوانده است
● اهل پس انداز نیست
● دوران کودکى بیشتر با دخترها همبازى بوده است !
● به هیچ گونه فالى اعتقاد ندارد
● به خورشید نگاه می‌ کند ناخود آگاه عطسه می‌ کند

چکیده

احسان علیخانی یکی از مجری ها، کارگردان و تهیه کننده های توانمند و قوی ایرانی میباشد. او متولد ۱۵ آبان ۱۳۶۱ در تهران، مجری است. فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است. او در حال حاضر مجرد میباشد. و در برنامه عصر جدید مشغول به فعالیت میباشد. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید، سپاسگذاریم.

پاسخ دهید