زندگینامه احد عظیم زاده

بیوگرافی احد عظیم زاده

زندگینامه احد عظیم زاده

احد عظیم زاده یکی از موفق ترین افراد ایران زمین در زمینه ی ثروت آفرینی است.احد عظیم زاده سلطان تجارت فرش است.ایران فرش‌های دستبافت بسیار معروف و با کیفیتی دارد و در سطح جهان تاجران فرش بسیار معروفی هم دارد ویکی از موفق ترین این تاجران احد عظیم زاده است.احد عظیم زاده کارآفرین موفق که باتحمل سختی‌های فراوان و انجام ریسک‌های بزرگی تبدیل به یکی از موفق ترین کارآفرین های کشور شده است.

بیوگرافی احد عظیم زاده

دوران کودکی احد عظیم زاده

دوران کودکی هر فرد مسلما نقش بزرگی را در آینده ی او خواهد داشت به طور که می توان این نقش را در گذشته ی هر فردی جستجو کرد. قسمت زیادی از باورها و اتفاقاتی که بعدها برای انسان به وجود می آید، به علت رخداد یا پدیده ای است که در گذشته متوجه آن فرد شده است. احد عظیم زاده هم از این قاعده مستثنی نیست و کودکی سخت و به نوعی عجیب را پشت سر گذاشته است.

احد عظیم زاده در سال 1336 در روستای اسفنجان از توابع شهرستان اسکو واقع در آذربایجان شرقی به دنیا آمد. یک روستای دور افتاده که عاری از هرگونه امکانات مانند آب و برق بود.تمام مشکلات احد درست زمانی شروع شد که قرار بود وارد مدرسه شود و به تحصیل بپردازد، همین موقع بود که یکی از سخت ترین اتفاقات زندگی برایش اتفاق افتاد. در اولین سالی که وارد مدرسه شد، یعنی زمانی که تنها 7 سال داشت، پدرش را از دست داد و مجبور شد سال های بعد زندگی خود را با شرایط سختی ادامه دهد.

در آن روزها وضعیت مالی آن ها به قدری بد بود که تنها دو روز از سال را می توانستند برنج بخورند! به همین دلیل احد مجبور شد از همان سن وارد بازار کار شود. او روزها قالی می بافت و شب ها پس از تمام شدن کار، مشغول درس خواندن می شد.او همیشه در کودکی علاقه داشت خلبان شود یا به مردی بسیار ثروتمند تبدیل شود.وقتی 13 ساله بود، قالی ها و پشتی های بافته شده را بر دوش خود می گذاشت و به اسفنجان و اسکو می برد، تا آن ها را بفروشد. در آن زمان سود زیادی از این کار به دست نمی آورد؛ چون سود او از فروش هر قالی تنها یک یا دو تومان بود، ولی باوجود شرایط سختی که داشتند مجبور بود این کار را انجام دهد.

بیوگرافی احد عظیم زاده

آغاز فعالیت حرفه ای احد عظیم زاده

احد عظیم زاده پس از پشت سر گذاشتن شرایط سختی که در کودکی داشت و سود ناچیزی که به دست می آورد، با کمک تجربه هایی که در گذشته داشت و چشیدن طعم سختی هایی که هرلحظه او را قوی تر کرده بود، فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.او با پشتکاری که داشت هرگز حاضر نبود، از فعالیت و ایستادن در برابر مشکلات شانه خالی کند، او با همین سود کم موفق شد 20 هزار تومان پس انداز کند. چون می خواست به آرزوی دوران کودکی خود یعنی پولدار شدن برسد. بنابراین به فکر افتاد که یک کارگاه فرش بافی راه اندازی کند.

نیاز به سرمایه ی بیشتری داشت به همین دلیل به پسرعموی پدرش مراجعه کرد و از او خواست 20 هزار تومان به او قرض دهد. 60 هزار تومان دیگر هم از بانک وام گرفت. و با پس اندازی که داشت مجموعا 100 هزار تومان سرمایه جمع آوری کرد.
پس از به دست آوردن این سرمایه تصمیم می گیرد تا راهی پیدا کند تا از کشور خارج شود و کار خود را با صادرات آغاز کند. اما مشکل اینجا بود که در آن زمان تازه انقلاب شده بود و تا دو سال به هیچ کس برای خروج از کشور پاسپورت نمی دادند. و مشکل دوم هم این بود که زبان خارجی بلد نبود!

سرانجام موفق می شود به شهر هامبورگ در آلمان سفر کند، چون شنیده بود که آلمان بهترین کشور برای تجارت فرش است. بعد از آن به فروشگاه های مختلف فرش و سالن های مختلف در شهر هامبورگ سر می زند، تا بتواند ایده های جدیدی را دریافت کند. در آن جا اطلاع پیدا می کند که بسیاری از ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می روند، برای همین تصمیم می گیرد به سوئیس سفر کند.

بیوگرافی احد عظیم زاده

در همان جا بود که فردی در ژنو به او ایده ی بافتن فرش گرد را داد، زیرا فرش گرد بسیار پرطرفدار است. به همین منظور به روستای خود بازمی گردد و با سرمایه ای که برایش باقی مانده بود، تصمیم می گیرد جایی را اجاره کند و به صورت نقد و اقساط دستگاه هایی را برای بافت فرش تهیه کند.پس از این کار موفق شد پای تاجران زیادی را به ایران باز کند و سرمایه ای که بیشتر آن هم قرض بود را به 6 میلیون نقد و 6 میلیون چک تبدیل کند.

این امر آغازی می شود تا از موزه های فرش سراسر جهان بازدید کند و تجارت خود را در سطح جهان گسترش دهد.احد عظیم زاده پروژه ی عظیم «قو الماس خاورمیانه» را در سلمان شهر مازندران با سرمایه گذاری 180 میلیارد تومان بنا کرد. این برج های دوقلوی 25 طبقه ای، از بهترین و مرغوب ترین مصالح ساختمانی و با جدیدترین متدهای مهندسی طراحی و ساخته شده اند. هدف او از راه اندازی این پروژه تنها کارآفرینی بوده و دیگر به دست آوردن پول برایش هیچ جذابیتی ندارد.

بیوگرافی احد عظیم زاده

زندگی شخصی احد عظیم زاده

احد عظیم زاده اعتقاد دارد که در زندگی باید از مال و دارایی خود ببخشد، و این کار را باید فراوان و بدون منت انجام دهد. او یکی از خیرین بزرگ کشور است و کودکان یتیم زیادی را در سطح کشور مورد حمایت خود قرار داده است.بزرگ ترین چیزی که به آن افتخار می کند این است که چیزی در حدود هزار یتیم را تحت پوشش قرار داده است و تصمیم دارد هر سال، صد کودک یتیم را به این تعداد اضافه کند، حتی وصیت کرده است که این کار تا ده سال پس از مرگش نیز انجام شود و مخارج تمام کودکان از محل ارثش تامین گردد.

او همچنین می گوید که بهترین ساعات عمرش همان زمانی است که به کودکان یتیم خدمت می کند و در خدمت آنان است. به همین دلیل همیشه با یتیمان زیادی ملاقات دارد و از صمیم قلب احساس خوشحالی می کند که بتواند احتیاجات آن ها را برآورده کند. این کار را به این طریق انجام می دهد که تمام کودکانی را که ملاقات می کند، بتوانند تمام احتیاجات خود را به زبان بیاورند. این روحیه او را باید ستود و از آن درس بزرگی را گرفت.

بیوگرافی احد عظیم زاده

 

افتخارات احد عظیم زاده

یکی از افتخارات بزرگ این تاجر ایرانی این است که توانسته فرشی به نام فرش گرد اختراع کند و با تولید آن 2 بار برنده تندیس الماس بزرگ ترین تاجر جهان شود.هم اکنون در ایران یکی از 100 کارآفرین بزرگی است که به کشورشان خدمت می کنند. همچنین با کیفیتی که در محصولاتش قرار داده موفق شده، در سال 2004 میلادی الماس مدیریت و کیفیت فرانکفورت را از آن خود کند.

چکیده
احد عظیم زاده دوران کودکی سختی را سپری کرد. او در ۷ سالگی پدر خود را از دست داد. به خاطر شرایط بد مالی‌ که داشتند مجبور شد در همان سن وارد بازار کار شود. او مجبور بود روزها قالی ببافد و شب‌ها بعد از تمام شدن کار قالی‌بافی مشغول درس خواندن شود.احد عظیم زاده اکنون یکی از موفق ترین تاجران فرش ایران می باشد.

پاسخ دهید