ریسک کنید و به چیزهای بزرگتری دست یابید

ریسک کنید

ریسک کنید و به چیزهای بزرگتری دست یابید

ریسک کنید، آیا شما هیچ اشتیاق و انگیزه ای برای انجام دادن کارهای بزرگتر ندارید؟ آیا خیلی وقت هست که شما تصمیم دارید کارجدیدی را شروع کنید. و یا رشته و هنر تازه ای را بیاموزید. اما فقط بخاطر ترس از شکست آن را متوقف کردید؟ آیا شما رویاهای بزرگی برای خودتان دارید اما هیچ اقدامی برای تحقق آن نمیکنید؟ فقط بخاطر اینکه میترسید شکست بخورید؟ برای اینکه ریسک کنید و به چیزهای بزرگتری دست یابید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مزایای ارزشمند ریسک کردن:

خطر و ریسک کردن کار آسانی نیست. اما مزایای بسیار زیادی برای عبور از حد و مرزها و بیرون آمدن از منطقه امن وجود دارد. زمانیکه شجاع باشید و خودتان را به پیشرفت کردن در زندگی ملزم کنید، استعدادهای بالقوه خودتان را کشف خواهید کرد. اگر شما دقیق و باهوش باشید ریسک ها هیچ گاه ریسک نخواهند بود. زیرا ریسک و خطر کردن یک فرصت و شانس برای پیشرفت شماست. و باعث قویتر شدن شما میشود. هر زمان که در زمینه خاصی موفق شوید شما خودتان را میبینید که رشد و پیشرفت کرده اید.

ریسک کنید

ریسک کنید و به چیزهای بزرگتری دست یابید…برای ریسک کردن باید به یک سری نکات توجه کرد:

  • شروع کنید

سختترین قسمت ریسک کردن،شروع کردن آن است. وقتی شما اولین گام را برمیدارید ترس از شکست در وجود شما محو میشود. بنابراین خیلی مهم است که چگونه شروع کنید. خطر کردن و ترس باعث حرکت یک فرد میشود. اما از طرفی همین خطر و ترس باعث سقوط و شکست آنها در زندگی شان میشود.

 

دو دسته ریسک وجود دارد. ریسک های خطرناک و ریسک های محاسبه شده. ریسک های بزرگ و ریسک های کوچک. برای شروع کردن کافیست از ریسک های کوچکتر شروع کنید. زیرا زمانیکه موفق به انجام آن کار کوچک میشوید جرئت بیشتری پیدا میکنید تا ریسک های بزرگتر را تجربه کنید.

 

  • بدانید دقیقا چه میخواهید

نکته بسیار مهم برای ریسک کردن این است که شما به طور دقیق بدانید چه میخواهید. هدف خودتان را با جزئیات تمام یادداشت کنید. برای رسیدن به هدفتان متعهد شوید. بطوریکه هیچ فرد و شرایطی نتواند برروی تصمیم گیری شما هیچ اثری بگذارد. به هیچ عنوان فقط بدلیل اینکه فردی شما را تحت فشار قرار داده ریسک نکنید. اگر میخواهید در زندگیتان ریسک کنید فقط به این دلیل آنرا انتخاب کنید که هدف اصلی خود شما باشد. نه فقط بخاطر اینکه دیگری به شما توصیه کرده است.

 

  • ادامه دهید…

زمانی که تصمیم میگیرید تغییراتی را در زندگیتان ایجاد کنید و به سمت آن حرکت کنید، ریسک کردن شما تنها شروع کار است. برای موفق شدن باید ادامه دهید. دلیل شکست بسیاری از افراد این است که زمانی که شروع میکنند هیچ گاه ادامه نمیدهند. و فقط چند گام تا موفقیت از ادامه کار دست میکشند.

 

همین حالا انجام دهید…

اگر میخواهید کاری را انجام دهید باید بدون تاخیر آن را انجام دهید. نباید وقتتان را تلف کنید و کارتان را به تاخیر بیندازید. دست از ناله و شکایت بردارید. فقط اقدام کنید و کارتان را شروع کنید.

پاسخ دهید