روش رسیدن به آرزوها

خواسته ها وآرزوها

روش رسیدن به آرزوها

رویاهای بزرگ در انسان انگیزه و تحرک ایجاد می‌کنند. زمانی‌که به رویاهایتان می‌اندیشید به سمت مسیری که به آن علاقه‌مند هستید راهی باز می‌کنید. آرزوهایتان را مرتبا در ذهن آورید زیرا در همین رویاهاست که می‌توانید به انرژی و شور و شوقی که شما را به حرکت وامی دارد، دست یابید. به خاطر داشته باشید تمام چیزهایی که هم‌اکنون در اطرافتان وجود دارند با یک فکر و یک نیت آغاز شده‌اند.

۱-  در مرحله اول آرزوهایتان را بخواهید‍

خواستن! فقط کافی است چیزی را بخواهید. چیزهای بزرگ را طلب کنید و هرگز به کم قانع نشوید. باید خواسته هایتان به اندازه لیاقت و شایستگی شما باشد. البته باید میزان لیاقت خود را به درستی درک کرده باشید. و این نکته را به یاد داشته باشید که مطمئناً شما لایق کسب بهترین ها هستید. پس با تمام وجود بخواهید.

۲-  با تمام وجود به آرزوهایتان باور داشته باشید

باید با تمام وجود به محقق شدن خواسته ها و آرزوهای خود باور داشته باشید. به خاطر داشته باشید که باور کردن تفاوت بسیاری با تصور کردن دارد. در تصور کردن، کار اصلی ذهن این است که چیزهایی که وجود ندارد را تصویرسازی کند. به عبارت دیگر این کار ذهن یک لذت و خوشی زودگذر می باشد.

خواسته ها وآرزوها

اما در باور کردن، نوع کاری که ذهن انجام می دهد کاملاً فرق دارد. برای این منظور ذهن می بایست چیزی که وجود ندارد را تصویرسازی کند و بپذیرد که واقعیت دارد و آن را در خود پرورش دهد. باید چیزی که در آینده اتفاق افتاده را تصویرسازی کند.

۳- اکنون می توانید آرزوهایتان را دریافت کنید

پس از این که چیزی را طلب کردید و به این باور رسیدید که آن را دریافت کرده اید، کافی است قدمی بردارید و چیزی که می خواهید را به دست آورید. البته نکته مهمی که در این مطلب نهفته است، این است که، به هیچ وجه  «بخواه و بخواب میاد» نیست. در واقع «بخواه و با انگیزه و پر قدرت قدم بردار» حتما به دست می آوری می باشد. به عبارت دیگر در مرحله دریافت، الزاماً می بایست کاری انجام دهید تا خواسته  و آرزوی خود را به دست آورید و در صورتی که صرفاً چیزی را بخواهید که برای آن تلاشی نکرده باشید، هرگز آن را به دست نخواهید آورد.

خواسته ها وآرزوها

در تایید این صحبت ها، در کتاب «راز» نوشته ی خانم راندا برن نیز مثالی ذکر شده که گویای این مسئله می باشد، باید باور داشته باشید که آرزوی شما منتظر است که کاری برایش انجام دهید. در واقع، باید برای رسیدن به آرزوها تلاش کنید. تلاش، تلاش و تلاش زیرا تنها با پشتکار می توانید به آرزوهای بزرگ خود دست پیدا کنید.

لیست آرزوهای خود را همین الان تهیه کنید

نکته ی مهم دیگر، آماده کردن لیست آرزوها می باشد. برای این منظور باید همین الان لیست خواسته ها و آرزوهایی که دارید را در یک دفترچه بنویسید و از بین آن ها بزرگ ترین و مهم ترین اهداف خود را به همراه تاریخ دست یابی به آن یادداشت نمایید. به خاطر داشته باشید که در این مرحله ی مهم، کمترین تردید و کم باوری به معنای نخواستن و منصرف شدن از درخواست خود می باشد. به همین دلیل می بایست دقیقاً تعیین کنید که هدفتان چیست و بر روی آن تمرکز کنید.

چگونه آرزوهای بزرگ را نیز جذب کنیم

تقاضا کنید. تصویری از آن چیزی که با تمام وجود می خواهید را به سمت کائنات ارسال کنید. قانون جذب به وسیله ی کائنات همیشه به درخواست های شما پاسخ می دهند و این پاسخ ها نیز همواره مثبت خواهد بود. همزمان باید آن را برآورده شده ببینید. این تصویرسازی را باید کاملاً درست انجام دهید. به هر میزانی که جزئیات بیشتری را تصویرسازی کنید، به همان اندازه تاثیرگذارتر خواهد بود.

خواسته ها وآرزوها

در صورتی که در دل آرزوی داشتن یک اتومبیل خاص را دارید، باید خودتان را پشت فرمان و در حالی که با آن ماشین رانندگی می کنید در خیابان های شهر ببینید. پای خود را روی گاز بگذارید و کمی سرعت بگیرید، حتی آینه های بغل را تنظیم کنید. شتاب ماشین را امتحان کنید و از رانندگی لذت ببرید. شیشه سانروف ماشین مورد علاقه تان را باز و بسته کنید و با تمام وجود از رانندگی با ماشین محبوب خود لذت ببرید. برای دوستانتان که در پیاده رو در حال قدم زدن هستند، دست تکان بدهید. حتی می توانید یکی از آن ها را سوار خودرو کنید. پس از این که دوست خود را رساندید، به سمت منزل بروید؛ همسر و فرزندانتان یا پدر و مادر خود را سوار کنید و باهم کمی خیابان های شهر را بگردید. همه چیز باید واقعی باشد. حتی با رعایت و تجسم کوچک ترین جزئیات. به خاطر داشته باشید که سیستم برآورده کردن آرزوها، همیشه به واکنش های احساس چه منفی و جه مثبت، خیلی دقیق تر و سریع تر جواب خواهد داد. پس به همین دلیل تا جایی که می توانید لذت ببرید.

چکیده
عصر حاضر، عصر سرعت وتکنولوژی است و ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که آرزوها و نیازهایمان فورا برآورده می‌شوند اما آرزوهای بزرگ با گذشت زمان تحقق می‌یابند. ما نمی‌توانیم سر این واقعیت کلاه بگذاریم. در عوض، زمانی‌که این آرزوها به حقیقت می‌پیوندند، رضایت خاطر، شعف و شادی زیادی به همراه دارند. بنابراین به راهتان ادامه دهید و بر این باور باشید که به آرزوی خود خواهید رسید. یاد بگیرید از مسیری که طی می‌کنید لذت ببرید و در طول راه به سعی و تلاش‌تان پاداش بدهید.

پاسخ دهید