روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

رنگ ها دارای معانی منحصر به فرد در ذهن و خاطر افراد هستند و از آن به عنوان یکی از ابزارهای روانشناسی یاد میشود. با استفاده از روانشناسی رنگها میتوانید پیغام های مثبت و منفی به مخاطبین ارسال کنید، احساسات مردم را در دست بگیرید و انرژی آنها را کنترل کنید. با ما همراه باشید تا شما را با راز و رمز رنگها آشنا کنیم.

اهمیت روانشناسی رنگها

بین حواس انسان، حس بینایی همواره برای کسب اطلاعات درباره جهان پیرامون قوی ترین حس می باشد. رنگ ها در زندگی همه ی افراد حضور فعال و مؤثری دارند و به همین جهت از مهم ترین عناصر دیداری به حساب می آیند که دارای بار احساسی و عاطفی هستند. رنگ ها سبب می شوند تا افراد بتوانند به درک محیط، کسب اطلاعات و جهت یابی بپردازند و با محیط پیرامون ارتباط بیشتری برقرار نمایند.

از دیر زمان تاکنون اثرات روحی و روانی رنگ ها در افراد مختلف مورد توجه متخصصین رنگ درمانی قرار گرفته است، به طوری که هم اکنون مشخص شده است که استفاده نامناسب از رنگ ها در مکان های خاص و به کارگیری نادرست آن ها در محیط اطراف انسان، صدمات روحی شدیدی به افراد وارد می کند. روانشناسی رنگ به معنی تاثیرگذاری رنگ های موجود در محیط، بر ذهن و حالات روحی افراد است. می توان از رنگ ها به عنوان عامل کمکی در درمان بیماری ها، ایجاد کننده تغییرات مثبت در فکر و ذهن و جسم، تنظیم اهداف شغلی و ارتقاء مهارت های ارتباطی استفاده کرد. استفاده ی درست و اصولی از رنگ ها می تواند فقدان انگیزه ای که در اثر یک محیط بی روح و یکنواخت به وجود آمده است را از بین ببرد.

روانشناسی رنگ مشکلی

در روانشناسی رنگها مشکی به معنای اعتبار و قدرت، پایداری و استحکام میباشد. همچنین از مشکلی (سیاه) به عنوان رنگ نبوغ نیز یاد میشود. استفاده از رنگ مشکلی در لباس شما را باریک تر جلوه میدهد. در بعضی از فرهنگها از آن با عنوان رنگ شیطان و یا عزا نیز یاد میشود. در کل مشکی یک رنگ جدی و رسمی میباشد که قوی ترین احساسان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

روانشناسی رنگ سفید

در بیشترین نقاط دنیا از سفید با عنوان خلوص، پاکی و تمیزی یاد میشود. همچنین در گذشته از آن به عنوان فقدان وجود رنگ های دیگر نیز گفته میشد، یعنی سفید رنگ پایه بوده است که امروزه دیگر چنین نیست. در مشرق زمین از رنگ سفید برای عزاداری استفاده میشده است اما در هر صورت رنگ سفید نقش بسیار مهمی را در روانشناسی رنگها بازی میکند.

روانشناسی رنگ خاکستری

رنگ خاکستری بیشتر به عنوان رنگ بی انتها، میانه و بعضا خنثی میباشد. استفاده زیاد از خاکستری معمولا حس خنثی بودن را القا میکند. اما استفاده به جا آن حس تفاوت را در روانشناسی رنگهای محصولات و سلیقه شما به وجود می آورد. بعضی از رنگهای خانواده خاکستری به عنوان رنگ مرگ، افسردگی، بی حسی و سن زیاد هستند. اما رنگ نقره ای به عنوان عضوی از خانواده رنگ خاکستری دارای شخصیت قدرتمند و دارای ابهت در روانشناسی رنگها میباشد.

روانشناسی رنگ قرمز

قرمز یکی از پر طرفدار ترین ها در روانشناسی رنگها میباشد. اگر میخواهید توجه زیادی را به خود جلب کنید از رنگ قرمز استفاده کنید. قرمز رنگ انرژی میباشد. روانشناسی رنگ قرمز با تحرک و تکاپو عجین شده است. تحقیقات نشان میدهد افرادی که با رنگ قرمز احاطه شده اند معمولا ضربان قلب بیشتری دارند و در مواردی شاید دچار کمبود نفس شوند. همچنین در انتخاب رنگ لباس کودکان بیش فعال از قرمز استفاده نشود.

طبق روانشناسی رنگها قرمز بدترین انتخاب برای اتاق خواب کودک و اتاق خواب میباشد اما اگر میخواهید کمی بیشتر انرژی داشته باشید و یا آن را به مشتریان خود انتقال دهید، قرمز بهترین گزینه است. پوشیدن رنگ قرمز شما را کمی سنگین تر و البته شاخص تر نشان میدهد. طبق گفته روانشناسی رنگها استفاده زیاد از قرمز میتواند مضر باشد اما استفاده درست و اندک از آن ارزشش را بیشتر میکند. قرمز نشانه زندگی میباشد و به همین دلیل قرمز محبوبترین رنگ در بین چینی ها میباشد. در بسیاری از فرهنگ ها از قرمز برای نشان دادن عشق استفاده میشود اما رنگ عشق واقعی صورتی میباشد.

روانشناسی رنگ آبی

روانشناسی رنگها

طبق روانشناسی رنگها آبی به عنوان محبوبترین رنگ میان مردم انتخاب شده است. به خاطر وجود آسمان و دریاها آبی پر استفاده ترین رنگ در طبیعت است. مشاهده رنگ آبی باعث ترشح هورمونی در بدن میشود که باعث آرامش ما و تغییر روحیه میشود. اما رنگ آبی بسیار پر رنگ پیام های ناخوشایند و نا امنی را به مخاطب ارسال میکند.

در طراحی اتاق خواب ها معمولا به دلیل خاصیت آرامش بخش بودن از آبی استفاده میشود. طبق روانشناسی رنگها با گذر زمان آبی احساس استقامت، اطمینان، وفاداری و حکمت را منتقل میکند. تحقیقات نشان میدهد مردم در اتاق آبی بازدهی بیشتری دارند و بیشتر فعالیت میکنند. جالب است بدانید ورزشکاران وزنه برداری در اتاق های آبی وزنه سنگین تری را میتوانند بلند میکنند.

روانشناسی رنگ سبز

سبز رنگ طبیعت، شکوفایی و پول. بنا به گفته روانشناسی رنگها سبز یکی دیگر از رنگ های آرامش بخش است. جنگلهای پوشیده شده از سبز پر رنگ القا کننده حس محافظه کارانه، مردانه و برکت و دارایی میباشند به همین خاطر است که در جنگل ها و محیط های سبز حس خوبی داریم. در بیمارستان ها از رنگ سبز روشن برای آرامش دادن به بیماران استفاده میشود. همچنین روانشناسی رنگها سبز را در دسته خوش شانسی، سخاوت و باروری نیز قرار میدهد.

روانشناسی رنگ زرد

زرد رنگ خورشید است و القا کننده حس شادابی و حال خوب میباشد. افراد احاطه شده با انواع رنگ زرد افراد خوش بین هستند چون رنگ زرد مغز را به ترشح بیشتر هورمون سراتونین که ماده اصلی شادابی است وادار میکند. همانطور که گفته شد زرد رنگ خوش بینی میباشد اما در استفاده از این رنگ دقت کنید. کودکان در اتاق های زرد بیشتر گریه میکنند و معمولا مردم در اتاق هایی با رنگ زرد زودتر عشبی میشوند و جوش میآرن. طبق گفته روانشناسی رنگها رنگ زرد متابولیسم بدن را افزایش میدهد و خلاقیت را بهبود میبخشد. بهتر است رنگ زرد رنگ قالب در رنگ بندی نباشد و به عنوان رنگ مکمل از آن استفاده شود.

روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی پر زرق و برق ترین رنگ جهان. این بهترین توصیف برای این رنگ دوست داشتنی و پر انرژی. نارنجی بیشترین ارتباط را با حالت های پر انرژی، شاداب و گرم دارد و حس جاه طلبی زیادی را القا میکند.

روانشناسی رنگ بنفش

به نظرتون لباس های پادشاهان و ملکه ها چه رنگیست؟ طبق بر آوردهای روانشناسی رنگها بنفش به عنوان رنگی شیک و سنگین دارای حس ثروت، رفاه و نعمت فراوان میباشد. با مشاهده مداوم رنگ بنفش، مغز به بیشترین میزان بازدهی برای حل مسائل و مشکلات میرسد، هر چند مثل بقیه رنگ ها استفاده بیش از حد از رنگ بنفش مشکل آفرین میشود. سعی کنید رنگ بنفش را با دقت بیشتری استفاده کنید تا بتوانید حس احترام و حکمت درونی آن را به خوبی منتقل کنید. دختران نوجوان و جوان از بنفش در بیشتر انتخاب های خود استفاده میکنند.

روانشناسی رنگ قهوه ای

بر اساس روانشناسی رنگها قهوه ای با احساس دوستی، پایداری و اعتماد آمیخته شده است. قهوه ای به عنوان رنگ درونی زمین شناخته میشود همین کره خاکی که بیشترین نعمات و ثروت را برای ما فراهم کرده است. روانشناسی قهوه ای حس طبیعی و اورگانیک بودن را منتقل میکند، البته در کشور هندوستان قهوه ای رنگ عزاداریست. وجود رنگ ها زندگی را برای ما لذت بخش تر میکند. سعی کنید بر اساس روانشناسی رنگها محیط اطراف خود را آزین بندی کنید تا بیشترین استفاده را از آنها ببرید. ترکیب درست و به موقع رنگ ها در لباسهای رنگی میتوانند شما را سرشار از انرژی کنند و انگیزه مضاعفی ببخشند.

روانشناسی رنگها و تاثیر رنگها بر شخصیت

روانشناسی رنگها

برخی از روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است میتواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد. نوشتار زیر چکیده ای است که بر اساس این نظریه و پس از سالهای پژوهش نگاشته شده:

سبز و کنجکاوی

در حال حاضر پر طرفدارترین رنگ برای دکوراسیون سبز است که مظهر طبیعت است. برای چشم، سبز ملایم ترین رنگ است و می تواند قدرت دید را افزایش دهد. رنگ سبز نشاط آور و آرامش بخش است. مردم انتظاردارند افرادی که در تلویزون ظاهر می شوند در ” اتاقهای سبز رنگ” باشند تا آرامش یابند.

بیمارستانها اغلب ازرنگ سبز استفاده می کنند چون این رنگ به بیماران آرامش می دهد.در قرون وسطی پرندگان سبز رنگ بودند که مظهر باروری است سبز تیره مربوط به مردان و محافظه کارانه است و نشان دهنده ثروت است. رنگ سبز طبیعت و تازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است. نقطه اشتراک فراوانی با افراد علاقه مند به رنگ پرتقالی دارید روابط شما با دیگران بر پایه ی اصول و قرارداد است. دوست ندارید که در زندگیتان حوادثی به وقوع پیوندد اما کنجکاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.

رنگ قرمز خوش قلب اما خودپرست

قرمز از دسته رنگ های گرم است. این رنگ نماد هیجان، توانگری، عشق و افراط است. این رنگ می تواند به هضم مواد غذایی کمک کند به همین دلیل در رستوران ها و فست فودها از این رنگ استفاده می شود. شما هم می توانید از طیف رنگ های قرمز برای فضای ناهارخوریتان استفاده کنید. قرمز رنگی انرژی زا و نیرو بخش است. تحقیقات نشان داده است که استفاده طولانی مدت از این رنگ باعث بروز پرخاشگری و ایجاد حرکات تکانه ای در افراد می شود.

این رنگ می تواند آثاری مانند افزایش تعداد تنفس در افراد به وجود آورد. رنگ قرمز در کنار نورپردازی زرد می تواند تشدید کننده رنگ پوست باشد. اگر می خواهید فضایی گرم و صمیمی و پر از هیجان داشته باشید کافیست که تنها یکی از دیوارهای فضای نشیمن و یا اتاق خواب را به این رنگ در آورید. قرمز، پرشورترین و تندترین رنگ است که سبب سریعتر شدن ضربان قلب و تنفس می شود. قرمز همچنین رنگ عشق است. رنگ قرمز جلب توجه می کند و کسی که قرمز می پوشد ملیح تر به چشم می آید. چون قرمز رنگ تندی است، در مذاکرات و درگیریها نمی تواند کمکی به مردم بکند.

ماشینهای قرمز اهداف مورد نظردزدها می باشند. معمولا رنگ قرمز در دکوراسیون برای تاکید مورد استفاده قرار می گیرد. دکوراتورها بر این ایده اند که مبلمان قرمز محشر است چون جلب توجه می کند. این رنگ مظهر شدت و زیاده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی تواند در زندگی بی تفاوت باشد. این گونه اشخاص تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به خصوص در عشق برای آنها فراوان است.

قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می شود، با آن که در عشق کاملا فداکارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می جنگند. دو عیب بزرگ خودپرستی و عدم کنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور کلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند. در تجارت تهاجمی عمل می کنید اما در امور شخصی نه. شما ترجیح می دهید راجع به کار صحبت کنید نه روابط. .

ارغوانی رنگ عارفهاروانشناسی رنگها

ارغوانی، رنگ سلطنتی نشانگر تجمل، ثروت و ظرافت است. این رنگ همچنین زنانه و رویایی است. با وجوداین چون رنگ ارغوانی در طبیعت نادر است تصنعی به نظر می آید.قهوه ای قهوه ای یکدست، رنگ خاک است و در طبیعت فراوان است. هوه ای روشن نشان دهنده صداقت است درحالی که قهوه ای تیره شبیه چوب یا چرم است. قهوه ای همچنین می تواند غم انگیز و یأس آور باشد.

مردان بیشتر تمایل دارند بگویند که قهوه ای یکی از رنگهای مورد علاقه آنهاست. رنگ اسرارآمیز و باشکوهی است. دوستداران این رنگ پیوسته مجذوب زیبایی ها و ظرافتها می شوند و مغرور و اجتماعی هستند. معاشرت با این دسته لذتبخش است که امور معنوی بیشتر می پردازند. ارغوانی رنگ مورد پسند عرفا نیز هست!

پرتقالی  یعنی صداقت آری هوسبازی هرگز

رنگی است ترکیبی و آنهایی که این رنگ را رنگ دلخواه خود می دانند متکی به نفس نیستند. اجتماعی و خوش خلقند و با مردم خوب رفتار می کنند. نفوذ در این گونه افراد مشکل است کسی که آنها را دوست بدارد می تواند با او به آسانی ازدواج کند. هوسباز نیستند و اگر با کسی دوستی کنند صداقت و فداکاری دارند. اگر افراد این دسته با کسی که خصوصیات اخلاقی خودشان را داشته باشد ازدواج کنند سعادتمند می شوند.

آبی نشانگر نظم پشتکار و تنهایی

آبی، رنگ آسمان و اقیانوس یکی از پرطرفدارترین رنگهاست. این رنگ مانند رنگ قرمز سبب عکس العمل متضاد می شود. آبی، رنگ صلح و آرامش است و سبب می شود بدن مواد شیمیایی آرامش بخش تولید کند،پس اغلب در اتاق خواب از این رنگ استفاده می شود. رنگ آبی می تواند سرد و یأس آور هم باشد. مشاوران مد توصیه می کنند در مصاحبه های شغلی رنگ آبی بپوشید چون رنگ آبی نشان دهنده وفاداری است.افراد در اتاقهای آبی فعال ترند. بررسیها حاکی از آن است که وزنه برداران در سالنهای ورزشی آبی رنگ قادرند وزنه های سنگین تری را بلند کنند.

رنگ آبی از دسته رنگ های سرد است. این رنگ نماد تازگی، صلح، آزادی، آرامی و سلامت است. این رنگ برای آن دسته از خانه هایی که به شدت آفتاب گیر هستند بسیار توصیه می شود چرا که با القای حس سرما، دمای اتاق تعدیل می شود و فضایی با دمای متعادل به وجود می آید. این رنگ می تواند کاهنده تعداد تنفس باشد به همین دلیل به کسانی که دارای استرس و فشارهای عصبی هستند، توصیه می شود که از این رنگ در فضای خانه و محیط های کاری استفاده کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که خانه ای وسیع، آرام و خلوت را دوست دارید به شما توصیه می شود که از این رنگ در فضای خانه استفاده کنید.

به طور معمول طرفداران این رنگ افرادی زیرک، وفادار، برونگرا و صادق هستند. استفاده از رنگ آبی روشن برای اتاق کودکان و اتاق خواب بسیار توصیه می شود چرا که این رنگ به شدت آرامش بخش است. اگر در مکانی از خانه از رنگ قرمز استفاده کردید که می خواهید مقداری از میزان شدت آن کاسته شود، فقط کافیست که در کنار آن از رنگ آبی استفاده کنید.

رنگ آبی از رنگهایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید، کاملا می توانید هوس و احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید. ظاهر آرام شما دیگران را وادار می کند که به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.

در خرید و پوشش لباس قناعت می کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران شما را کسل می کند و کسانی که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می کنند. کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکار شماست. شخص فعالی هستید و ترجیح می دهید چیزهایی که مالک آن هستید بیشتر از آنکه زیبا جلوه کنند مفید باشند.

قهوه ای و قابل اعتماد

اگر رنگ قهوه ای را دوست دارید کاملا می توان روی شما حساب باز کرد. باثبات و مقدس، شاعرپیشه و کمی فیلسوف مآب هستید. به ندرت تغییر عقیده می دهید و با آن که کمتر تصمیم می گیرید اما هر بار که تصمیمی بگیرید آن را به مورد عمل می گذارید. شما کاملا در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتماد هستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید و گاهی اوقات با اطرافیان خود رفتار خشونت آمیزی در پیش می گیرید. در عشق هرگز بدبین و تند نیستید. شخصی منطقی هستید و ترجیح می دهید قبل از عمل به آن فکر کنید . به هیچ کس جز خودتان اعتماد ندارید . پولتان را درست خرج می کنید و ذره ذره آنرا جمع می کنید و مواظب آن هستید.

زرد شاد و فعال

روانشناسی رنگها

زرد آفتابی شاد جلب توجه می کند. با وجود اینکه یک رنگ خوش بینانه به حساب می آید، مردم در اتاقهای زردرنگ بیشتر عصبانی می شوند و کودکان بیشتر گریه میکنند. رنگی که کمتر از سایر رنگها چشم را جذب می کند زرد است که اگر زیاد مورد استفاده قرار گیرد م یتواند مقهور کننده باشد، رنگ زرد تمرکز را افزایش می دهد، بنابراین برای دفترچه های حقوقی مورد استفاده قرار م یگیرد.

همچنین متابولیسم ( سوخت و ساز) راتسریع می کند. همیشه حرفی برای گفتن دارید و عاشق صحبت کردن با دوستان خود هستید و همیشه با آنها در تماسید هر کجا که باشید بسیار اجتماعی و شوخید و مردم به سمت شما جذب می شوند …

صورتی مورد علاقه دیگران

صورتی که رویایی ترین رنگ است، آرامش بخش تر است. تیمهای ورزشی گاهی اوقات رختکن تیمهای رقیب را صورتی رنگ می کنند چون تیم های رقیب روحیه شان تضعیف می شود. رنگ صورتی در واقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را البته کمی ملایمتر دارا می باشید، با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی دهید.

دیگران را خوب درک می کنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می کنید و به دلیل نشاط و شادابی تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی که به این رنگ علاقه دارند اغلب شکستها، خشونتها و دشواری های زندگی را تحمل کرده اند و با مشکلات فراوان مواجه شده اند.

فیروزه ای اسرارآمیز و پند ناپذیر

دوستداران این رنگ اسرارآمیزند و احساساتی و کارهای شخصی خود را به خوبی اداره می کنند. پشتکار دارند و باثباتند و به نصایح دیگران در مورد کارهای خود کمتر توجه دارند. فیروزه ای معمولا رنگ مورد علاقه ی خانمها است.

بنفش خودپسند و جسور

با اراده هستید حتی تا حدی کله شق. اول به خودتان توجه دارید بعد به دیگران گرچه کار مردم را هم راه می اندازید .

خردلی خوش قلب

خیلی ملاحظه کارید. دوستی برای شما یک دنیا ارزش دارد با همه دوست هستید مواظب باشید چون بعضی مواقع اعتماد کردن به هر کسی برای شما دردسر ساز می شود .

مشکی خوش ذوقی و ظرافت طبع

روانشناسی رنگها

مشکی رنگ سلطه و قدرت است. این رنگ برای مد پرطرفدار است چون شخص را لاغرتر نشان می دهد.همچنین شیک و بادوام است. رنگ مشکی همچنین نشان دهنده اطاعت و فرمانبرداری است ،کشیشها رنگ مشکی می پوشند تا اطاعت خود را از خداوند نشان دهند.بعضی از کارشناسان مد می گویند لباس مشکی پوشیدن برای زن به معنی فرمانبرداری از مرد است. لباس مشکی می تواند مقهور کننده باشد، یعنی کسی که لباس مشکی می پوشد منزوی یا شریر به نظر می رسد.شخصیتهای منفی، مانند دراکولا هم، اغلب لباس مشکی می پوشند.

این رنگ برخلاف عقیده ی همگان رنگ نومیدی و عزا نیست بلکه نشانه خوش ذوقی و ظرافت طبع است. اگر از دوستداران این رنگ هستید مسلما به شخصیت اطرافیان خود احترام می گذارید و برای آن که دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید از هیچگونه کمکی به آنها دریغ نمی کنید و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی نمایید همچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می پذیرید. نظری که دوستانتان نسبت به شما دارند برای شما خیلی مهم است . همیشه به دنبال آخرین مد ها می گردید و پول زیادی را بابت این چیزها می پردازید.

سفید نشان پاکی

تازه عروسان سفید می پوشند تا مظهر معصومیت و پاکی باشند. رنگ سفید نور را منعکس می کند و رنگ تابستانی محسوب می شود. رنگ سفید برای دکوراسیون و مد پرطرفدار است چون یک رنگ روشن و ملایم است، و با همه چیز تناسب دارد. با وجود این، آلودگی روی رنگ سفید سریع مشخص می شود و به همین دلیل پاکیزه نگاه داشتن آن دشوارتر از سایر رنگهاست. پزشکان و پرستاران لباس سفید می پوشند که نشان دهنده استریل بودن ( ضدعفونی شدگی) است. شخص آرام و شنونده ای خوب هستید . از دیگران نظر می خواهید ، به دوستی هایتان بها می دهید و وقتتان را آزادانه در اختیار دوستانتان قرار می دهید .

خاکستری احساس بی نیازی

این رنگ مظهر چشم پوشی از خوشی های دنیاست. کسانی که به این رنگ علاقه دارند اغلب در زندگی احساس رضایت می کنند، خاکستری رنگ عقلا است و جوانانی که به این رنگ اظهار علاقه می کنند در واقع خود را هم شأن و هم طراز اشخاص کهنسال میدانند و در زندگی احساس بی نیازی می کنند. در عشق بر افراد مسن تر از خود تمایل دارند و اغلب کسانی که از نظر فکر و ایده به آنها برتری دارند خیلی آسان طرف توجهشان قرار خواهند گرفت.

چکیده
رنگ تأثیر بسیار زیادی در زندگی، شخصیت و روحیه افراد دارد و توجه به رنگ‌ هایی که افراد انتخاب می‌ کنند ما را به روحیه آن‌ ها راهنمایی می‌کند. در کل آدمی به رنگ‌ ها علاقه نشان می‌ دهد و در محیط بی‌ رنگ عکس العمل جالبی را نشان نمی‌ دهد و به‌طور کلی رنگها در تمام احوال و زمان‌ ها توجه انسان را جلب نموده و می نماید. ما در این مقاله به بیان روانسناسی رنگها و شخصیت افراد از روی رنگ های مورد علاقه اش پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند.

پاسخ دهید