رشد و پیشرفت شخصی واقعا چه معنایی دارد؟

رشد و پیشرفت شخصی

رشد و پیشرفت شخصی واقعا چه معنایی دارد؟

 رشد و پیشرفت شخصی هر روز در اطرافمان افرادی را میبینیم که در زمینه رشد و پیشرفت شخصی صحبت می کنند. اما سوال اینجاست؟ آیا این افراد واقعا می دانند که رشد و پیشرفت شخصی یعنی چه و دقیقا چه معنایی دارد؟تاکنون لغات و اصطلاحات بسیاری برای رشد و پیشرفت شخصی وجود دارد. در واقع رشد و پیشرفت شخصی تنها یک معنی دارد.

و آن قدرتی است که برای ذهن ناخودآگاه موفقیت را به ارمغان می آورد. البته رشد و پیشرفت شخصی درست و واقعی از درون فرد اتفاق می افتد. اگر شما بتوانید از ذهن ناخودآگاهتان به صورت درست بهره ببرید آنگاه میتوانید رفتارها، عادات، دیدگاه و نگرشتان را تغییر دهید. همچنین اگر ذهنتان را بر پیشرفت شخصی خودتان مترمکز کنید آنگاه می بینید که توانایی دستیابی به هر هدفی را دارید. می توانید کل شخصیتتان را دوباره از نو بسازید.

 

چگونه در مسیر رشد و پیشرفت خودمان حرکت کنیم

رشد و پیشرفت شخصی

• رشد و پیشرفت شخصی تان را مطابق علاقه و سلیقه خودتان انتخاب کنید. این مسئله شامل تمریناتی است که قرار است برای ایجاد تغییر در خودتان انجام دهید. در انتخاب تمرینات بسیار دقت کنید چون تکرار آنها باعث ایجاد یک عادت دائمی و پایدار در شما میشود.

• یک برنامه زمانبندی شده برای خودتان تهیه کنید. مدیریت زمان یک مسئله بسیار مهم است و برای رشد و پیشرفت شخصی شما لازم است. هر روز برای خودتان یک برنامه روزانه بنویسید. دقیقا مشخص کنید که چند دقیقه یا چند ساعت واقعا مشتاق و علاقه مند هستید که برای رشد و پیشرفت شخصی خودتان وقت بگذارید. و تکنیک های رشد شخصی مانند مدیتیشین، دعا و تکرار عبارات تاکیدی، مراقبه، هیپنوتیزم، یوگا و … را انجام دهید.

• پیگیر مسائل باشید و در مسیر موفقیت باقی بمانید. لغزش و تزلزل به خودتان راه ندهید و هرگز تسلیم نشوید. اکثر تکنیک های موفقیت شخصی به این دلیل شکست می خورند که فرد خسته شده و براحتی نا امید میشود. و همه چیز را رها میکند. مخصوصا زمانی که نتایج کارها مطابق میل او نباشد.

پاسخ دهید