راههای شادی در زندگی

شادی در زندگی

راههای شادی در زندگی

خیلی مهم است که انسانها درک کنند مهم ترین راههای شادی در زندگی، زیستن در زمان حال است. نه زمان گذشته که الان وجود ندارد و نه آینده که معلوم نیست. باید یدانیم شادی مؤثر ترین عنصر تاثیرگذر در زندگی است میتواند هدف اصلی تمام فعالیت های روزانه هر فرد باشد. فعالیت های روزانه ما در محیط کسب وکار، روابط اجتماعی، توانایی های هر فرد که هرکدم از اینها به نوحی به رضایت و خشبختی ما منجر میشود، احساساتی که خود نهایت شادی نهفته است. اگر دنبال فرمول راههای شاد بودن در زندگی هستید. در این مقاله با ما همراه باشید.

فرمولی جالب برای شاد بودن در زندگی

خوشبختی یک انتخاب است در هر لحظه از روز، شما هستید که تصمیم می گیرید، چه این را می دانید و چه نمیدانید ؛ این نتیجه نگرش شما نسبت به زندگی است و هر چه باشد مثبت یا منفی، همه رویدادها، افراد، روابط و اساساً هر چیزی که در زندگی خود با آن روبرو می شوید را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین اگر شما زندگی با بسیاری از مسائل پیچیده دارید و برای خودتان وقت نمی گذارید، و شاد زندگی نمیکنید، تقصیر شما است. هنر شاد بودن در زندگی را با راهکارهایی ساده بیاموزید و در زندگی به کار ببندید تا از روزهای عمرتان لذت ببرید.

اگر دقیقاً همان چیزی را که می خواهید دارید و هر روز به خاطرش ممنون هستید، باید خودتان را تحسین کنید ؛ اگر توسط افراد منفی محاصره شده اید، شغلی دارید که از آن نفرت دارید و حتی ممکن است شب ها به خاطر افکار بسیاری که به طور مداوم در ذهنتان ظاهر می شوند، سخت بخوابید، هیچ کس دیگری مسئول نیست. اگر ” آنچه را که دوست دارید انجام می دهید, سخت کار می کنید, اما هنوز وقتی را برای خود و آن هایی که دوست دارید پیدا نکرده اید, این به خاطر یک انتخاب است که در برخی نقاط زندگیتان ساخته شده است.

راههای شاد بودن در زندگی

اما خبرهای خوبی وجود دارد ؛ موقعیت شما هرچه هست، می توانید آن را تغییر دهید. خوشبختی در هر زمانی کاملاً امکان پذیر است، به سن، ظاهر، شغل و درآمد بستگی ندارد و هر کسی سزاوار آن است و نیازی به کشف، ایجاد، یا هر چیز دیگری که نیازمند تلاش است, ندارد.

راهکارهای افزایش شادی در زندگی

۱-نوع نگاه و نگرش به خویشتن
گام اول شادی در زندگی، آن است که همیشه از خود به خوبی یاد کنیم و از واژه ها و کلمات زیبا و دلپذیر در سخنان خویش استفاده نماییم. با نگاهی به موفقیت های گذشته و توانمندی های امروزمان، زندگی را مطلوب و مورد علاقه خود بدانیم

۲- توجه به زمان حال، دوری از گذشته و بی توجه به آینده
روزهای زیبای زندگی ام با دوران شیرین کودکی آغاز می شود که در آن بی خبر از گذشته و بی توجه به آینده، تنها در «زمان حال» زندگی می کنیم، با تمام وجود می خندیم، بی هیچ دلهره نسبت به آینده، شاد بودن در زندگی و شادمان به دنیای اطراف خود می نگریم. با فرا رسیدن دوران نوجوانی و جوانی، پنجره های گوناگونی از زندگی روبه روی دلها و دیده هامان گشوده می شود و دستیابی به آرزوها و رویاهای شیرین و دلنشین، یگانه آرمان ما می گردد، از این رو بی اعتنا به «حال» تنها در «آینده» شاد زندگی می کنیم.

روزهای پس از ایام جوانی با میانسالی و به دنبال آن کهنسالی خود را نمایان می کند، در این دوران نه تنها از «حال» بلکه از «آینده» نیز غافل می مانیم و تنها در «گذشته» خود زندگی می کنیم، به کارها و ابتکارات نوجوانی و جوانی و افتخارات آن می اندیشیم. کلید شادی و خرسندی، متمرکز ساختن ذهن بر لحظه حال است، پی بردن به این حقیقت که تمام دارایی ما این لحظه است و میزان آرامش ذهن و کارآیی فردی ما بر اساس مقدار توانایی برای زیستن در زمان حال مشخص می شود.

شادی در زندگی

۳-تصمیم به شاد بودن
شادبودن یک تصمیم است. تصمیم خردمندانه که در آن تمامی مصائب و سختی ها به منزله تجربه های ارزشمند قلمداد می شود که هر یک ما را در دستیابی به موفقیت در مسیر پر سنگلاخ زندگی آبدیده خواهد ساخت.

برخی معتقدند:
“شما هرگز خوشحال تر از آنچه که انتظار دارید نیستید، پس انتظاراتتان را تغییر دهید تا شاد زیستن را تجربه کنید”

۴- خوش بینی و مثبت نگری
ذهن انسان شبیه به یک کوه یخ است و با آنکه گاهی ما بیشتر از قسمت بیرونی این کوه یا همان ضمیر هوشیار است، اما قسمت درونی یا ضمیر ناهشیار است که بیشترین تاثیر را بر ما به جای می گذارد.

«ریچارد باخ» معتقد است:
هر چه را که در اندیشه خود نگه داریم، به سوی زندگی خود می کشیم یک «فکر» یک «هیچ» نیست، بلکه همه «چیز» است، و چون فکر یک «چیز» است و از خود انرژی دارد، پس باید الزاما مانند هر چیز دیگری در این سیاره در چارچوب اصول و قوانین جای گیرد.»

ما هر روز از طریق افکار خود برنامه های تازه ای به ضمیر ناهوشیار خویش می دهیم، پس مواظب تفکرات خود باشیم، از ذهن خود به همان ترتیبی استفاده کنیم که انسان های موفق و شاد از آن استفاده می کنند. هدف های خود را به گونه ای در ضمیر ناهشیار بنشانیم، که گویی اینک به آنها رسیده ایم. بیاییم از امروز گام نخست در راه موفقیت، شادی و شادمانی را برداریم و نوع نگرش و باورمان را در پندار، گفتار و رفتار خویش تغییر دهیم، تصاویر ذهنی خویش را دگرگون نماییم و ارزش های شخصیتی خود را برجسته، چشم نواز و روح بخش نموده و خود بدون دخالت دیگران، تعیین کنیم که از زندگی چه مقدار شادی و نشاط انتظار داریم.

داشتن یک زندگی شاد و پرنشاط به خودمان بستگی دارد پس هر فردی باید برای شاد بودن در زندگی خود فرمول شادی را در نظر بگیرد تا از روزهای عمرش لذت ببرد.

فرمول مهم شاد بودن در زندگی 

راههای شاد بودن در زندگی

پذیرش: پذیرش این است که با چیزها, مردم, رویدادها و خودتان خوب باشید. این، به این معنی نیست که سعی نکنید به چیزی که می خواهید برسید, بلکه یعنی به جریان طبیعی اعتماد کنید و مداخله نکنید. این نشان می دهد که شما در آرامش هستید و به کنترل و تغییر علاقه ای ندارید. به شما این امکان را می دهد که زندگی راحتی داشته باشید تا شادی و رضایت را ببینید و حس کنید. شما باید درک کنید که هر اتفاقی که در حال حاضر رخ می دهد، بهترین و مناسب ترین لحظه برای آن است.سپس از اضطراب رهایی پیدا می کنید, نیاز به انجام کاری دارید.

سپاسگزاری: چیز دیگری که می تواند شما را خوشحال کند. بر روی چیزهای خوب در زندگی خودتان تمرکز کنید, روی چیزهایی که خودتان دارید, مثبت باشید، از چیزهایی که دارید ممنون باشید (حتی چیزهای بد) هر روز، از آنها ممنون باشید،نشان دهید که مراقب هستید، قدردانی و عشق خود را بیان کنید. باید تمام وفور زندگی را ببینید. همه چیز برای شما زیباتر خواهد شد. شما افرادی را خواهید دید که شما را به عنوان هدایای ارزشمندی دوست می دارند و احساس خوشبختی خواهند کرد. آنچه ساده و آسان است.آن طرف دیگر زندگی را به شما نشان می دهد. به شما اجازه می دهد که زندگی را بدون تغییر چیزی داشته باشید.

۱۰ فرمول برای شاد بودن در زندگی

۱- به دنبال تئوری “آزادی بیان” باشید: نظریه ” زندگی و رها کردن دیگران ” گامی شگفت انگیز در جهت دستیابی به سعادت در زندگی است. این بدان معناست که باید محافظ شخصی خود باشید، زندگی خود را طوری زندگی کنید که دوست دارید و در کسب وکار دیگران مداخله نکنید.شما باید زندگی خود را بدون مزاحمت عامل بیرونی در آن زندگی کنید.

۲- انتظار زیادی نداشته باشید: دلیل اصلی ایجاد غم و اندوه در زندگی این است که انسان انتظار فراوانی از خود،دیگران و موقعیت ها را دارد. باید درسی باشد که توسط افراد در سراسر جهان یاد گرفته شود، تا هر اتفاقی که رخ می دهد را به خدای متعال واگذار کنید. هر چه انتظار بیشتری داشته باشید، قبول واقعیت سخت تر می شود, که کاملاً متفاوت از چیزی است که انتظار داشتیم. پس انتظار کمی داشته باشید و بیشتر به دست آورید.

راههای شاد بودن در زندگی

۳- راحت باشید، اما نه بی احتیاط: گاهی زندگی انتخاب های ناشیانه ای ارائه می دهد، ما دوست داریم که کارها را خیلی جدی یا خیلی کم انجام دهیم. سهل انگاری به صورت اتفاقی رخ نمی دهد، اما با انتخاب، اغلب توصیه می شود که به جای به تعویق انجام کارها, آنها را آهسته انجام داد. این بدین معنی نیست که در زندگی خود بیش از حد دوستانه شوید و اجازه دهید زندگیتان به هر سمتی که می خواهد برود، خودتان را کمی خشن کنید و خیلی دوستانه هم نباشید.

۴- با کسانی که سخاوتمند هستند، بیشتر معاشرت کنید: زمانی که با افرادی هستید که به شما اهمیت می دهند و حس تعلق دارند, می توانید همان عشقی که به آن ها می دهید, عشق یکسانی را نیز دریافت کنید. چنین برخوردهایی می تواند به شما در ایجاد دوستی کمک کند که می توانند منبع شادی در زندگی شما باشند. شادی از درون می آید که افراد را با چشمان درخشان و لبخند خوش آمد گویی می بینید.

۵- به راه فساد و غلط پیش نروید: برای داشتن یک زندگی سالم و درست, باید مسیر درستی را انتخاب کنید. صداقت بهترین سیاستی است که امروزه وجود دارد،

۶- داشتن زندگی ساده: آیا تا به حال شنیده اید:” زندگی ساده, تفکر بالا “؟ این گفته، این حقیقت را روشن می کند که شما باید بدون هیچ تعهد و پشیمانی زندگی کنید. سادگی شما باید در شخصیت شما منعکس شود. سعی نکنید زندگی خود را فصلی از ریاضیات کنید که حل آن دشوار است. فقط آن را ساده نگاه دارید و اجازه دهید بدون نیاز و شکایت جریان یابد.

۷- برای اقوام , دوستان و خیرخواهانتان کارهای خوبی انجام دهید: سخاوت نشان دهنده شخصیت شما در زمانی است که بی وقفه برای عزیزان خود کار می کنید. شما باید بی گناه و منصف باشید. راضی باشید و بیش از اندازه خود سوال نکنید. عزیزان شما به عنوان سیستم حمایتی می ایستند که می تواند تصویر شما را خراب کند و باعث شود پیوند عاطفی قوی تر از قبل شود.

۸- حریص نباشید: این نیازهای بی وقفه انسان ها است که انسان را در زندگی حریص می کند. انگیزه پشت سر زندگی نباید تبدیل شدن به یک میلیاردر باشد، بلکه برای جلب قلوب مردم و در آغوش گرفتن عشق باشد، عشق دارویی است که درد طمع را درمان می کند. خرید نکنید و یا هیچ یک از این جاذبه های مجلل، دلیل زندگی تان نباشد، بلکه برای لذت بردن زندگی کنید.

راه های شادبودن در زندگی

۹- در سلامت سبز باشید: راز یک زندگی شاد در حفظ سلامتی شما نهفته است، زیرا تا زمانی که لوبیای زیادی نخورید، نیروی کافی برای انجام کارها را نخواهید داشت. شما باید قوی و با نشاط باشید تا خوب فکر کنید و هم چنین مسیری را دنبال کنید که سرشار از هیجان است. باید مراقب خود باشید زیرا احساسات منفی شما بر حالتتان تاثیر می گذارد و اگر حالت روحی خوبی داشته باشید، تنها می توانید پر از انرژی و برعکس باشید.

۱۰- قلب شاد به معنای زندگی شاد: زمانی که قلب و عواطف شما سر جای خود هستند، می توانید زندگی کنید که از درام عصبی شدن دور باشید. اجازه ندهید قلب شما تکه تکه شود و از سرگرمی های کمی لذت ببرد.

کارهایی که با انجام دادن آنها در زندگی لذت میبرید

۱- رفتن به سینما
۲- غذا خوردن در رستوران مورد علاقه تان (یا رستوران جدیدی که همیشه می خواستید امتحان کنید)
۳- شنا کردن
۴- بیدار شدن از خواب و خوردن صبحانه خوش مزه
۵- تبدیل شدن به یک توریست در شهر خودتان و یا یک جای دیگر:بازدید از مکان های تاریخی ملی یا پارک ها، نشانه های  تاریخی، چیزهای جالب)
۶- بسکتبال بازی کردن یا هر نوع ورزش کردن:بسکتبال، توپ بسکتبال، کیک بال، هاکی خیابانی، گلف بازان حرفه ای، گلف.
۷- پیوستن به یک گروه ورزشی.
۸- ثبت نام در درس های ورزشی:تنیس، گلف، کاراته یا مجلس عمل متحده
۹- انجام کار در فضای باز:پیاده روی، دوچرخه سواری، کایاک سواری یا دویدن،همچنین می توانید برنامه ای برای پیک نیک برنامه ریزی کنید.
۱۰- بازی های تخته ای
۱۱- پخش بازی های ویدیویی
۱۲- تماشای ورزش
۱۳- یاد گرفتن نحوه بازی کردن یک وسیله،
۱۴- تجدید حیات کردن با یک عشق گذشته به یک:گیتار، پیانو، ساکسیفون، بوق، ویولن، صدای شما.
۱۵- پیدا کردن یک سرگرمی جدید یا یک سرگرمی قدیمی را که قبلاً از آن لذت می بردید را انتخاب کنید:نقاشی، نوشتن، ایجاد چیزها، و یا تقریباً هر چیزی که در بالا ذکر شد.

چکیده

شادی در زندگی و انرژی مثبت دغدغه روزانه خیلی از افراد میباشد. و از طرفی داشتن شادی در زندگی، روحیه شاد، و جذب انرژی مثبت، در دنیای امروزه پر از زندگی های پر استرس و افراد با انرژی منفی کار بسیار سختی است. اما با بررسی های زندگی افراد با انرژی مثبت و افراد موفق درمیابیم که هنر افراد با انرژی مثبت این است که در هر شرایطی آنها به شاد بودن در زندگی اهمیت میدهند. ما دراین مقاله به بیان راههای شادی در زندگی پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

 

پاسخ دهید