راههای افزایش راندمان کاری

راههای افزایش راندمان کاری

راههای افزایش راندمان کاری

بسیاری از ما، حداقل ۸ ساعت از روز را در محل کار سپری می‌کنیم، اما واقعا چند ساعت در طول روز برای تولید مفید هستیم؟ از مزایای افزایش انگیزهو  در نهایت راندمان کاری کارکنان می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- افزایش تعهد کارکنان
۲- رضایت کارکنان از کار و محیط کاری
۳- بهبود بهره‌ وری کارکنان
۴- توسعه و رشد مثبت کاری
۵- پویایی و افزایش خلاقیت در محیط کار

بنابراین افزایش راندمان کاری بسیار حائز اهمیت می باشد، با ما همراه باشید تا راهکارهایی را برای افزایش راندمان کاری برای شما بیان کنیم.

افزایش راندمان کاری توسط مدیران

به عنوان مدیر باید راهکارهای زیادی را برای بالابردن کیفیت اجرایی کارمندان بدانید اگر نتیجه کارتان خوب نباشد در نهایت مدیریت خوب نیست به همین دلیل بالا بردن راندمان کاری کارمندانتان اهمیت زیادی دارد پس باید راه و روش مستقیم این مهم را بدانید.

محیط کار خوبی را برای کارمندان ایجاد کنید

یکی از راه های ایجاد محیط خوب آرام، ایجاد انگیزه است. که البته بعضی از این انگیزه ها می تواند به لحاظ مادی باشد. فرانترکمن می‌‌ گوید،”درصورتی که به نیازهای کارمندان توجه کنید، می‌ توانید در آنان انگیزه ایجاد کنید”.شرکت والت‌ دیزنی محیط کاری خوبی را برای کارمندان ایجاد کرده است. تهیه بلیت‌‌ های سینما و تئاتر با تخفیف، انجام خدمات بانکی شخصی کارمندان، ایجاد مهدکودک برای فرزندان کارمندان و پرداخت مساعده و وام ازجمله کارهای آن شرکت است. مدیران والت‌ دیزنی به این نتیجه رسیده‌ اند که با پاسخگویی به نیازهای کارمندان می‌ توان در آنان انگیزه ایجاد کرده و در نتیجه آن شاهد وفاداری کارمندان به شرکت و متعهد بودن آنان به کارشان باشند.

از تلاش‌ های کارمندان قدردانی کنید

مارک تواین می‌ گوید: «من با یک تعریف خوب، ۲ ماه زندگی می‌ کنم.» تأیید و قدردانی از افراد، روش بسیار مؤثری برای ایجاد انگیزه است. از عملکرد موفق همکاران تشکر کنید و در مواردی هدایای نقدی و غیرنقدی به آنان اهدا کنید

همه را در کارها سهیم کنید

دخالت کارگران و کارمندان رده‌های مختلف در تصمیم‌ گیری، در افزایش انگیزه، بازدهی و سود، نقش مهمی ایفا می‌کند. کارگروهی بهترین راه دخالت‌ دادن کارمندان است. کارگروهی بازدهی و توان کارمندان را افزایش می‌ دهد. در صنایع غذایی سون‌ ویل حداکثر بازدهی وجود دارد. تقریبا ۹۰درصد نیروی کار در تصمیم‌ گیریهای شرکت دخالت دارند. بنابرگزارش والف استید، مدیر اجرایی آن شرکت با اعمال این سیاست، بازدهی شرکت از سال ۱۹۸۶ تاکنون ۵۰ درصد افزایش یافته و کارگروهی تأثیر مثبتی در روحیه کارمندان داشته است.

توانایی و مهارت‌ های فردی را افزایش دهید

آموزش در فرد انگیزه ایجاد می‌کند و بازدهی و خلاقیت را افزایش می‌ دهد. در یک شرکت، تمامی کارمندانی که با مشتریان سروکار دارند،‌ یک دوره آموزشی ۶ ماهه را قبل از پاسخگویی به اولین تلفن می‌ گذرانند. یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود و امتحان‌ دادن در سراسر زندگی‌ کاری ادامه دارد. در شرکتی هر ۶ماه یک‌ بار از مشتریان نظرخواهی می‌ شود و نقاط ضعف و قوت هر فردی به او اعلام می‌ شود. در مواردی که افراد به آموزش نیاز داشته باشند، کتاب‌ ها و یا کلاس‌ هایی که به ارتقای کار فرد کمک می‌ کند،‌ به او معرفی می‌ شود.

راههای افزایش راندمان کاری

برنامه آموزشی و ارتقای دانش، انگیزه و بازدهی افراد را افزایش می‌ دهد و شکست را به حداقل می‌ رساند. بنابردلایل بسیار زیادی، آموزش و ارتقای دانش کارمندان نتایج بسیار خوبی دربردارد. کارمندانی که دوره‌ های آموزشی را می‌ گذرانند، تواناتر و مسلط‌ ترند و نظارت و کنترل بر کار آنان کمتر می‌ شود ؛ درنتیجه مدیر به‌ جای کنترل کار کارمندان می‌ تواند به کارهای مهم‌ تری بپردازد. آنان توانایی و تسلط بیشتری در پاسخگویی به نیازها و سؤالات مشتریان دارند. در نتیجه این امر وفاداری مشتریان را به‌دنبال دارد. کارمندانی که کار را می‌شناسند در آن تسلط دارند، راضی‌ ترند و کمتر شکایت می‌ کنند و انگیزه قوی‌ تری دارند. در نهایت روابط کارمندان و مدیر بهتر می‌شود.

کارهای کارمندان را به‌طور منظم ارزیابی کنید

ارزیابی پیشرفت کارمندان، آخرین مرحله سیستم غرور است. هدف اصلی ارزیابی، تعیین پیشرفت کارمندان و عوامل ایجاد آن، بررسی نقاط ضعف و مشکلات و طراحی و برنامه‌ ریزی راه‌ های موفقیت است. برای مثال برای افزایش کیفیت کار، باید تجهیزات و ماشین‌ آلات موردنیاز تهیه شود. کارمندانی که دوره‌ های آموزشی را می‌ گذرانند با غرور و افتخار در راستای اهداف سازمان کار می‌ کنند.

چگونه راندمان کاری خود را افزایش دهیم

توجه به راهکارهای زیر میتواند در جهت افزایش راندمان کاری و موفقیت فردی یاری گرتان باشد.

۱- زنگ‌ های هشدار رو خاموش کنین

خیلی سخته وقتی گوشیتون هر چند دقیقه یک بار سروصدا می‌ کنه روی چیزی تمرکز کنین. بسته به اینکه شما از گوشی خودتون چقدر برای صحبت کردن استفاده می‌کنین، ممکنه هشدارهای مختلفی، از ایمیل گرفته تا ریتوییت‌ های توییتر رو دریافت کنین. باید این هشدارها رو خاموش کنین! به من اعتماد کنین، وقتی گوشیتون رو ساکت کنین بهره‌ وری‌ تون مثل یک موشک به جلو حرکت می‌کنه.

۲- از نه گفتن نترسین

این یک نکته استاندارد بهره‌ وریه، ولی اینکه تکرار می‌ شه دلیلی داره – زمانی که بیش از حد مشتاق هستین که دیگران رو راضی کنین، اغلب بیش از اندازه توانتون کار قبول می‌ کنین. به یاد داشته باشین که مسئله فقط این نیست که فرد موافقی به نظر برسین، هنگامی که شما بیش از حد کار قبول می‌کنین، تمام کارهاتون صدمه می‌بینن. ممکنه در نهایت مهلت تحویل کار رو از دست بدین، و با وجود نیات خوبی که دارین، در نهایت قادر به برآورده کردن انتظارات فوق العاده‌ ای که خودتون درست کردین نیستین و دیگران رو ناامید می‌‌ کنین. گاهی اوقات شما فقط باید بگین نه، و هیچ مشکلی هم نداره.

۳- اخبار رو نادیده بگیرین

اخبار می‌ تونه زمان فوق‌ العاده زیادی رو هدر بده. این عقیده که ما نیاز داریم با دنبال کردن اخبار خودمون رو به روز نگه داریم تا حد زیادی منسوخ شده. بیشتر اون چیزی که امروزه به عنوان اخبار منتشر می‌ شه به درد نخوره – بی‌ اهمیت، افسرده کننده و غیر قابل اعتماد. اگر چیز مهمی اتفاق بیفته، شما بلاخره از یک راهی ازش مطلع می‌ شین. به جای دنبال کردن اخبار، تمرکزتون رو روی چیزهایی بذارین که برای زندگی شما مفید و عملیه.

۴- صبح‌ ها ورزش کنین

راههای افزایش راندمان کاری

تحقیقات نشون میده که ورزش صبحگاهی میتونه به میزان زیادی بهره وری شما رو بهبود بده. ورزش بر خلاف چیزی که آدمهای تنبل ممکنه به شما بگن، (نه این که بخوام دربارشون قضاوت کنم. من خودم گاهی خیلی تنبل میشم.) به جای خسته کردن شما بهتون انرژی میده. ورزش سلامتی رو هم بهبود میده و برخی از مطالعات نشون داده که ورزش میتونه خلق و خوی شما رو تا ۱۲ ساعت بعد از تمرین بهتر کنه. استرس کمتر، بازده بیشتر – قطعا ارزشش رو داره که زنگ بیدارشدنتون رو برای ۳۰ دقیقه زودتر تنظیم کنین.

۵- جلسه‌ های ۳۰ دقیقه ای داشته باشین

همونطور که Jeff Haden در مقاله‌ای در Inc.com اشاره میکنه، “هر کسی که پیش فرض یک ساعته رو در نرم افزار تقویم درست کرد میلیون‌ ها ساعت از وقت آدمها رو هدر داد.” حقیقت اینه که بسیاری از جلسات هرگز بیش از ۳۰ دقیقه زمان نیاز ندارن. برای بسیاری از اونها ۱۵ دقیقه هم کفایت می‌ کنه. خودتون رو با پیش فرض تقویم خسته نکنین.

۶- آب بنوشین

بسیاری از ما تقریبا به اون اندازه‌ ای که باید آب نمی‌ نوشیم. بدن ما می‌ تونه با آب رشد کنه – درست مثل بقیه این جهان هستی! نوشیدن آب به شما انرژی بیشتری می‌ ده، شما رو سالم نگه می‌ داره و بهونه‌ ای میشه برای از جا بلند شدن و رفتن به دستشویی. چون شما در تمام طول روز روی صندلی‌ تون نشستین و این به شدت برای سلامتی خطرناکه، بنابراین دارید با یک تیر دو نشون می‌ زنین.

۷- به خودتون استراحت بدین

شما سخت کار می‌ کنین، پس سزاوار استراحت هستین! شاید با یک شکلات کیت کت، یا با یک فنجان چای، شاید هم با قدم زدن توی پارک. اگر تمام روز خودتون رو با کار درگیر کنین، بیش از حد خسته می‌ شین و انرژی‌ براتون باقی نمی‌ مونه .حقیقت اینه که ذهن برای اینطوری کار کردن طراحی نشده. برای بهره وری بهینه، از تکنیک محبوب پومودورو استفاده کنین- یعنی به مدت ۲۵ دقیق کار کنین، بعد به خودتون یک استراحت پنج دقیقه‌ ای بدین.

۸- حیوان خانگی‌ خودتون رو بغل کنین

بسیاری از مطالعات نشون میدن که داشتن حیوانات خانگی می‌ تونه به سلامت جسمی و روانی کمک کنه. هیچ چیز مثل نوازش یک دوست خزدار برخی از این استرس‌ های مضر رو کم نمی‌ کنه. مثلا شرکت تسکولو گربه‌ ای به اسم بیلبو داره که همیشه توی دفتر حضور داره و جزئی از تیم محسوب می‌ شه.

۹- از ساعت‌ های هدر رفته بهترین استفاده رو بکنین

بسته به مسیر رفت و آمد تون ممکنه برای رسیدن و برگشت از محل کارتون ساعت ها رانندگی کنین. اون ساعت ‌ها لازم نیست که هدر برن. مثلا صبح برنامه‌ ریزی کنین که تماس‌ هاتون رو در زمان رانندگی تا کارتون انجام بدین‌(البته با استفاده از هندزفری). یا در پادکست‌ های پرطرفدار مربوط به حرفه و شغلتون مشترک بشین و در راه خونه به اون‌ ها گوش بدین. قبل از پرواز در گیت انتظار گیر کردین؟ اخبار صنایع و مقالات رو دنبال کنین. از اون ساعت‌ هایی که قبلا هدر می‌ رفتن بهترین استفاده رو بکنین.

۱۰- کمال‌ گرای درونتون رو ساکت کنین

کسانی که تازه از کالج فارغ التحصیل شدن، در مصاحبه‌ های کاریشون در جواب این سؤال که چه ویژگی‌ رو در خودشون نامناسب می‌ دونن میگن کمال‌گرایی، که ویژگی خوبی نیست اما واقعا هم بد نیست! اما زمانش رسیده که قبول کنیم که کمال گرا بودن واقعا خطرناکه. بله، یک کار همیشه می تونه بهتر از این باشه، اما شما با وقت صرف کردن برای یک بهبود جزئی چه چیزی رو قربانی می‌کنین؟ شما باید بهترین کاری که می‌ تونین رو در یک مدت زمان معقول انجام بدین و بعدش دیگه ادامه ندین. کمال‌ گرای درون شما می‌تونه مفید باشه، اما باید همیشه تحت کنترلتون باشه.

۱۱- مرگ بر فهرست کارها و درود بر برنامه ریزی

راههای افزایش راندمان کاری

تا به‌ حال شده که یه کاری داشته باشین که هیچ‌ وقت انجام نمیشه؟ انتهای لیست یا گوشه کاغذ می‌ مونه و روزها، هفته‌ ها یا حتی ماه‌ ها با اخم بهتون خیره میشه. بعد از گذشت مدتی انجام دادن اون کار ضرورت کمتری هم براتون پیدا می‌ کنه. همه ما این شرایط رو داشتیم؛ فهرست تهیه کردن از کارها کافی نیست و باید برای انجام دادنشون هم برنامه‌ ریزی کنین.

همونطور که اریک بارکز میگه برنامه‌ ریزی نیازمند اینه که نسبت به کار‌هایی که می‌ تونین انجام بدین واقع‌ گرا باشین. این موضوع باعث میشه که خیلی جدی بشینین و مشخص کنین که چه زمانی رو می‌ تونین برای انجام چه کاری اختصاص بدین. فهرست کارها مثل یک آرزوئه، و برنامه‌ ریزی نقشه بازی. مطالعات نشون میدن که حتی برنامه‌ ریزی برای زمان آزاد می‌ تونه عواقب خوبی داشته باشه و باعث بشه که کیفیت زمان خرج شده بالاتر بره؛ حتی اگه اون زمان صرف بازی با پلی استیشن یا خوندن رمان استیون کینگ شده باشه.

۱۲- وسایل اضافه روی میزتون رو بردارین

به هم ریختگی بسیار استرس زاست. یک میز کثیف می‌ تونه به شما احساس ضعف و اضطراب بده، بنابراین کاغذها رو مرتب کنین، فنجان قهوه کاغذی قدیمی رو بیرون بندازین، و بعد احساس می‌ کنین که ضربان قلبتون پایین اومده.

۱۳- خودتون رو به یک ابزار بهبود بهره‌وری مجهز کنین

تمرکز روی کار می‌ تونه سخت باشه ولی ابزارهای خیلی زیادی هست که می‌ تونه به بهره‌ وری شما کمک کنه. اگه یه نفر تو آخرالزمان پر از زامبی یه تبر بهتون بده تبر رو ازش میگیرین. غیر از اینه؟ ابزارهای بهره‌ وری زیادی وجود دارند که هرکدومشون برای یک بخش مفید هستند. ابزارهای تهیه فهرست کارها، مدیریت زمان، مدیریت وظایف، یادآورها، و غیره.

۱۴- اول کلم رو بخورین

کلم قبلا جزو سبزیجات مخصوص کودکان بود که همه بچه‌‌ ها ازش متنفر بودند (البته الان که میشه کلمها رو توی فر برشته کرد محبوبیتشون کمی بیشتر شده). اما حقیقت اینه که خوردن فیله مرغ و سیب‌زمینی به تنهایی، بعد از تموم کردن کلم‌ ها لذت‌ بخش‌ تره. این برای بهره‌ وری هم صادقه. پس کارهایی که انجامشون براتون سختتره رو زودتر انجام بدین تا باقی روزتون رو مشغول کارهای جذاب‌ تر و کارآمدتری باشین.

۱۵- صبحانه بخورین

صبحانه واقعا مهم‌ ترین وعده غذایی در روزه. خوردن غذای کامل در صبح بهتون قدرت کافی برای آماد‌گی و کارآمد بودن سر کار رو میده پس از دستش ندین.

۱۶- قانون دو دقیقه‌

قانون عمومی بهره‌ وری اینه که اگه کاری کمتر از دو دقیقه زمان می‌ بره، بلافاصله انجامش بدین. جواب دادن به ایمیل یا تایید نوبت دکتر و همه کارهای کوچک (که فشار خودشون رو وارد می‌کنن) رو زودتر انجام بدین و اجازه ندین که جمع بشن.

۱۷- در قسمت کم‌ عمق استخر غرق نشین

وقتی صد تا کار کوچیک ذهنتون رو مشغول می‌ کنن خیلی ساده احساس کم‌ توانی و گم‌ شدگی بهتون دست میده. در حالی که باید دید بهتری داشته باشین؛ یادتون باشه که نگران مسائل کوچیک نباشین. اگه قراره نگران باشین، نگران چیزهای بزرگتر باشین، نه کارهای کوچک.

۱۸- تعهد کلامی

شکستن قولی که به خودتون دادین کار ساده‌ ایه ولی شکستن قولی که به کس دیگه‌ ای دادین خیلی سخته. کلمات قدرت و وزن دارن؛ قول دادن به دوستانتون (و درخواست اینکه برای اون قول ازتون نتیجه بخوان) باعث میشه که ساده‌ تر به هدف‌ هاتون عمل کنین در حالی که اگه اینکار رو نکرده بودین شاید این اتفاق نمی‌ افتاد.

۱۹- خوب بخوابین

راههای افزایش راندمان کاری

یکی از نکات قدیمی که ثابت شده جواب میده اینه که شما حتما به خواب نیاز دارین تا بتونین کارآمدتر باشین. بعضی وقتها ممکنه حس کنین که چند ساعت بیشتر بیدار موندن باعث میشه کار بیشتری رو انجام بدین، ولی کمبود بیش از حد خواب، فردای شما رو کاملا خراب می‌ کنه. در واقعا مارگارت هفرنان میگه از دست دادن خواب یک شب، به اندازه داشتن الکل زیاد توی خون می‌ تونه به بدن آسیب بزنه. برای اینکه هر ابزاری بتونه به خوبی کار کنه باید ازش مراقبت بشه، و مغز هم مهمترین ابزار کاری شماست. خواب هفت یا هشت ساعته آروم حتما لازمه و اختیاری نیست.

۲۰- جمعه‌ ها برای چند دقیقه کار کنین

جمعه روز آرامشه، ولی اگه شنبه‌ ها عموما صبح خیلی شلوغی دارین، جمعه عصر برای چند دقیقه کار کنین تا از شلوغی شنبه کم کنین. نیازی نیست که تماسی بگیرین یا به ایمیلی جواب بدین؛ صرفا بررسی کنین که شنبه چه کارهایی دارین و برنامه‌ تون چیه و بعدش خواب آروم‌ تری خواهید داشت.

۲۱- عادت‌ های بد رو برای خودتون سخت کنین

بعضی وقتها برای شکستن یک عادت بد لازمه که انجامش رو برای خودتون خیلی سخت کنین. اگه از زیاد تلویزیون نگاه کردن خودتون خیلی بدتون میاد، کنترل تلویزیون رو توی کمد طبقه بالا نگه دارین. اگه نمی‌ تونین از گشت زدن در اینترنت جلوگیری کنین وای‌ فای رو برای مدتی قطع کنین. درسته که این کارا برای از بین بردن بعضی عادتها خیلی سخت به نظر میان ولی وقتی اون عادات از بین رفتند، متوجه می‌ شین که ارزشش رو داشته.

۲۲- مطمئن بشین که هدف‌ هاتون واقع‌ گرایانه هستن

اهداف غیرواقع‌گرایانه به شکست ختم می‌ شن. از برداشتن قدم‌ های کوچک نترسین و کم‌کم جلو برین. اگه می‌ خواین استاد اکسل بشین، با یادگیری یه نکته اکسل در روز شروع کنین. اگه می‌ خواین که در مسابقه دوی ماراتون شرکت کنین، اول چند روز در هفته بدویین. اهدافتون نباید ایده‌های دور از دسترسی باشن که هیچوقت نتونین برای رسیدن بهشون برنامه‌ ریزی کنین؛ اهدافتون باید واقع‌گرا و قابل دسترسی باشن. وقتی به اهدافتون رسیدین اهداف جدید درست کنین و مقداری بیشتر تلاش کنین. هدف‌ گذاری باعث افزایش کارایی شما میشه.

۲۳- مثبت باشین

دید مثبت به خوشحالی، سلامتی و کارآمدی کمک بسیار زیادی می‌ کنه. نعمت‌ هاتون رو بشناسین و دنبال نکات مثبت باشین.

چکیده
اگر کارهای زیادی دارید که باید آنها را تکمیل کنید و نمی­توانید آنها را انجام دهید، زمان آن است که یاد بگیرید چگونه موثرتر و مفیدتر کار کنید. ما در این مقاله راهکارهایی را برای افزایش راندمان کاری برای شما بیان نمودیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند، اگر نکته‌ ای در زمینه بهره‌ وری و افزایش راندمان هست که ما  آن را فراموش کردیم میتوانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید