راز کثیف درباره دارچین

رازی کثیف در مورد دارچین

راز کثیف درباره دارچین

همه میدانیم یکی از ادویه های که در چاشنی غذا نقش مهمی دارد دارچین است. از گیاهان دارویی خوشبو بحساب می آید. درخت دارچین در کشورهای چین و هندوستان کاشت میشوند. گل های مرتبی  مایل به زرد دارد. رنگ پوست دارچین قهوه ای ست. در این مقاله با ما همراه باشید تا راز کثیف درباره دارچین را به شما بگوییم.

 آیا شما دارچین واقعی دارید یا تقلبی

راز کثیف دارچین

 بیشتر مردم اطلاعی در مورد فرق دارچین تقلبی با دارچین واقعی ندارند، ولی باید فرق بین آنها مشخص شود. البته هر دوی دارچین واقعی و دارچین تقلبی از یک خانواده هستند. ولی از نوع گیاه با هم فرق دارند.

دارچین واقعی (سیلان) در برابر دارچین چینی (کاسیا)

نوع واقعی دارچین از گیاه Cinnamomum zeylanicum گرفته میشود، که به عنوان گیاه Cinnamomum verum نیز شناخته می شود. نام این گیاه به معنای دارچین واقعی است. این نوع، دارچین سیلان است که همه آن را به عنوان دارچین میشناسند.

از سوی دیگر کاسیا از گیاه دارچین به نام Cinnamomum cassia یا Cinnamomum burmannii می آید. اولی “چینی” یا “دارچین سایگون” تولید میکند، در حالی که گیاه دوم “کاسیا پادانگ” یا “دارچین جاوا” تولید میکند. هیچ کدام از این نوع دارچین ها اصل نیستند و تنها دارچینی که از Cinnamomum verum بدست می آید، دارچین واقعی است. این دو گیاه دارای مشخصات مشابه هستند و فایده های زیادی برای سلامتی دارند. برای مثال، دارچین میزان قند خون را تنظیم می کند و کاسیا یا دارچین چینی نیز کنترل مشابهی بر گلوکز خون دارد. هر دو نوع دارچین ضد باکتری قوی به شمار می روند.

تفاوت اصلی – محتوای کومارین

هر دو دارچین واقعی و کاسیا دارای ترکیبی گیاهی به نام کومارین هستند. کومارین هنگامی که در مقادیر زیاد مصرف می شود، می تواند سمی باشد و سیستم عصبی و کبد را تحت تاثیر قرار دهد. کاسیا حاوی محتوای بالاتر این ترکیب (حدود ۴٪) است، در حالیکه مقدار کومارین در دارچین واقعی تنها حدود ۰٫۰۴٪ است. مصرف مقادیر زیاد دارچین چینی می تواند منجر به طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی شود، در حالی که مصرف دارچین واقعی یا سیلان نسبتا بی خطر است.

شناخت تفاوت بین دارچین واقعی و دارچین تقلبی

راز کثیف دارچین

حقیقت ناراحت کننده ای که وجود دارد این است که احتمال دارد تمام پودر دارچین های که استفاده میکنیم ترکیبی از گیاه سیلان یا کاسیا باشند. تفاوت بین این دو نوع زرد چوبه وقتی که آسیاب میشوند قابل تشخیص نیست. پس احتمال اینکه پودر دارچینی را که استفاده میکنید از کاسیا باشد. یا اینکه از جاهای مطمئن خرید کنیم. اگر دوست دراید مطمئن شوید که آیا دارچین سیلان استفاده میکنید یا دارچین کاسیا، ترجیح میدهیم چوب آنها را خریداری کنید، چوب دارچین کاسیا مثل یک لایه جامد از پوست بنظر می آید. اما چوب دارچین سیلان مانند چند لایه از پوست میباشد. در نتیجه تشخیص چوب دارچین اصل قبل از خرید کار سختی است.

خبر خوشایند این است که هر دو نوع این دارچین ها به مقدار مشخص به غذاها اضافه شوند، کاملا بدون خطر هستند. اگر هم مایل بودید مقداری از دارچین کاسیا را بر روی دسر یا غذایتان بپاشید، و میل کنید در نهایت مشکلی پیش نمی آید. ولی حالا اگر شما مصرف دارچین تان زیاد است، پیشنهاد میکنیم به سراغ دارچین واقعی بروید. چون این نوع دارچین خطری در سلامتی ندارد.

خاصیت دارچین

دارچین دارای خواص درمانی نیز می باشد. که هر چه تازه تر باشد میزان خاصیت آن نیز افزایش می یابد. دارچین به دلیل طعم شیرین و لطیفی که دارد در تهیه انواع دسرها بسیار پر کاربرد است. از جمله خواص دارچین خاصیت تسکین دهنده آن است. روغن سنامالدئید موجود در دارچین خواص ضد ویروسی و ضد باکتری و ضد قارچی را دارا می باشد.

از دیگر خواص دارچین این است که این ادویه مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان دارد که به بدن در برابر بیماریها بسیار کمک می کند. آنتی اکسیدانهای موجود در دارچین خواص ضد التهابی دارند. در این ادویه خوشبو مقدار زیادی کلسیم و فیبر و منگنز یافت می شود.

درمان فشار خون و دیابت

یکی از خواص دارچین این است که مصرف کوتاه مدت دارچین می تواند با کاهش فشار خون همراه باشد. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز می توانند با مصرف مدام این ادویه تا مقدار قابل توجهی بیماری خود را کاهش دهند. بهترین حالت مصرف آن در وعده صبحانه می باشد. مصرف در وعده های غذایی و گنجاندن دارچین در رژیم غذایی نیز به تعادل دیابت بسیار کمک خواهد کرد.

بهبود دستگاه گوارشی

راز کثیف دارچین

شهد دارچین برای جلوگیری از مشکلات روده ای در قطب شرق و غرب بیار مص رف دارد.از این ادویه به عنوان یک ادویه ضد نفخ، ضد میکروب و مبارز التهابات داخلی نام برده شده است. اعتقادات بر این است که دارچین جریان خون را افزایش می دهد و باعث بهبود سطح اکسیژن خون جهت مبارزه با بیماریها می شود. مصرف دارچین به حالت یک نوشیدنی گرم مانند چای دارچین در درمان مشکلات گوارشی بسیار موثر است.

نحوه مراقبت از دارچین

دارچین باید در یک ظرف در بسته و جای تاریک باشد. عطر و طعم و خواص دارچین در این حالت تا یک سال تغییر نخواهد کرد. در غیر این صورت با گذشت زمان دارچین عطر و طعم خود را از دست خواهد داد. بهترین دستورهای غذایی که با این ادویه می توانید تهیه کنید و از خواص دارچین بهره ببرید فرنی دارچین و موز، کرپ دارچین، چای دارچین، ماهی قزل آلا و دارچین است.

چکیده

همه ی ما تا به حال در زندگی متوجه نوع دارچینی که استفاده میکنیم، نشدیم. دارچین دارای گیاه سبزی میباشد. مزه دارچین واقعی مثل دارچین کاسیا میباشد. ولی مقدار استفاده شده از کومارین آن خیلی کم است، و در نهایت امکان سمی بودن آن کمتر است. ما در این مقاله راز کثیف دارچین را برای شما بیان نمودیم. امیدواریم اگر اطلاعی در ابن مورد نداشته اید از امروز به بعد رعایت کنید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید