راز های موفقیت و آرامش درونی

موفقیت درونی

راز های موفقیت و آرامش درونی

موفقیت و خوشبختی تنها به یک حس درونی وابسته است. بعضی کارها نیازی به وقت گذاشتن ندارند بلکه در هر شرایطی می توانید آنها را انجام دهید و با این کار احساس رضایت درونی خود را از زندگی ۲ برابر کنید. با ما همراه باشید تا شما را با این کارها آشنا کنیم.

انواع موفقیت

موفقیت انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

۱- موفقیت درونی

یکی از انواع موفقیت که در ارتباط کامل با مثبت اندیشی، نوع تفکر، اعتماد به نفس، آرامش درونی و ارتباطات روحانی میباشد.

۲- موفقیت فیزیکی

سلامت همان ثروت است. اگر بیمار باشید و از عدم سلامت جسمانی رنج ببرید، موفقیت های شغلی براتون لذت بخش خواهند بود؟ موفقیت فیزیکی یکی از مهمترین انواع موفقیت میباشد.

۳- موفقیت خانوادگی

وقتی خانواده شاد باشند شما هم شاد خواهید بود و بهتر کار میکنید. در این زمان موفقیت از هر لحظه به شما نزدیکتر است. هیچ کس با اولویت دادن به موفقیت خانوادگی پشیمان نشده است.

۴- موفقیت کاری

بررسی و مطالعه توانایی هایتان در رسیدن به بالاترین مدارج کاری بسیار مهم میباشد. دستیابی به موفقیت کاری باعث بروز حس موفقیت درونی و حس مفید بودن در شما میشوند.

۵- موفقیت اقتصادی

پول در ایجاد حس آرامش و آسایش بسیار مهم است. پول زندگی را آسانتر و زیباتر میکند. پول به شما امکان زندگی در خانه ای زیبا، راندن خودروهای مجلل و تجربه مسافرت های رویایی را میدهد. موفقیت اقتصادی از محبوبترین انواع موفقیت میباشد.

۶- موفقیت اجتماعی

از نظر علم روانشناسی انسان به ارتباطات با هم نوع خود نیاز دارد. روابط با دیگران فرصت پیشرفت در زندگی فردی و اجتماعی را فراهم میکند. برای نیل به انواع موفقیت حتما باید موفقیت اجتماعی را کسب کنید.

۷- موفقیت در ماجراجویی

برای اینکه زندگی یکنواخت را کنار بگذاریم نیاز به ماجراجویی داریم. این به شما بستگی داره چه نوع هیجاناتی را دوست دارید اما باید پاتون و از محدوده آرام زندگی فراتر بزارید و اجازه دهید هورمون آندروفین در شما ترشح شود. موفقیت ماجراجویی باعث احساس شادابی و سرزندگی درون ما میشود که نتیجه نهایی آن خلاقیت و بازدهی بیشتر است.

۸- موفقیت نهایی

یکی از ویژه ترین انواع موفقیت همان است که در نهاد همه انسان ها گنجانده شده است. بزرگترین خواسته قلب ما زندگی برای چیزیست که از ما بزرگتر است. خاص ترین انواع موفقیت به بعد غیر مادی زندگی انسان مربوط میشود. ترک عادات روزمره و رسیدن به درجه ای که هدف اصلی زندگی برای ما نمایان شود. فراتر از اصول مالی و البته شیرین زندگی ما به دنبال نیروی بزرگی هستیم از اون انرژی میگیریم.

شما را به مطالعه دقیق تک تک انواع موفقیت ذکر شده در بالا دعوت میکنیم. پول به تنهایی عامل موفقیت نیست. افراد ثروتمند بسیاری هستند که احساس شادی نمیکنند. زندگی فراتر از موفقیت های مادی میباشد. انواع موفقیت گفته شده را بررسی کنید و با اولویت بندی بر اساس خواسته ها و نوع زندگیتون سعی در دستیابی به همه آنها را داشته باشید.

۷ تاکتیک برای رسیدن به موفقیت درونی

موفقیت درونی

در این مقاله مهم‌ ترین تاکتیک‌های یک زندگی موفق که می‌تواند تحولی شگرف در زندگی شما ایجاد نماید را در قالب ۷ تاکتیک راهبردی بیان خواهیم
کرد.

۱- ذهن را سرشار از موفقیت و پیروزی نماییم. انسان‌ هایی در صحنه زندگی و کار موفق و پیروز خواهند شد که در ابتدا این موفقیت و پیروزی را در ذهن خود ترسیم کرده و با تصویری کاملا روشن و شفاف به سمت تحقق اهدافشان حرکت نمایند و اطمینان داشته باشند که پیروز خواهند شد. آنچه را که ذهن بتواند تصور و باور کند قابل دستیابی است به شرطی که با ذهنیتی همواره مثبت توأم باشد و افکار منفی آن را مخدوش نکند، پس بیاییم مسیر زندگی خود را بر مبنای باورهای مثبت و یک روحیه عالی طراحی کرده و با امید زیباتر شدن زندگی خود و اطرافیانمان از فرصت‌ های طلایی زندگی نهایت استفاده را نماییم.

۲- دیگران را ببخشیم و با آنها مهربان باشیم. بخشش و مهربانی از صفات زیبای خدای متعال است و انسان‌ هایی که با چنین خصوصیتی در صحنه زندگی حضور دارند، در واقع آرامش عمیقی را برای خود مهیا می‌سازند؛ چرا که وقتی انسانی از بخشش دیگران امتناع کند در واقع ترجیح می‌دهد در غم و غصه‌ های گذشته باقی بماند و همواره کینه دیگران را در دل داشته باشد.

عفوکردن دیگران در واقع لذت بردن از زمان حال و خلق آینده‌ ای زیباست. وقتی که ما با دیگران مهربان باشیم و به راحتی آنها را ببخشیم، آنها نیز تغییر کرده و رفتار خود را تصحیح می‌نمایند؛ پس انتخاب همیشه با ماست که مهار زندگی خود را به دست بگیریم و در حال زندگی کنیم و یا اینکه خود را در لجاجت‌‌ ها و پریشانی‌ های گذشته زنجیر کنیم.

۳- انتظار قدردانی و سپاسگزاری نداشته باشیم. در یک زندگی موفق می‌ بایست همواره اندیشه از خود گذشتن و ایثار کردن جاری باشد ولی در قبال کارهایمان نباید انتظار قدردانی و سپاسگزاری از دیگران را داشته باشیم. یادمان باشد که حضرت مسیح علیه‌ السلام در یک روز ۱۰مریض را شفا دادند ولی فقط یک مریض از ایشان تشکر کرد.

اگر اندیشه ما لذت بردن از کمک به دیگران باشد، دیگر به دنبال لذت تشکر و قدردانی نمی‌رویم و بدانیم که در این عالم چیزی محو و نابود نمی‌شود چرا که اگر امروز شما خدمتی به دیگران انجام دهید، در زمانی دیگر این محبت به بهترین شکل به شما برمی‌ گردد.

۴- همیشه شکرگزار باشیم .انسان‌ هایی که به داشته‌ هایشان فکر می‌کنند، آرامش و نشاطی نصیبشان خواهد شد که پیوسته باعث افزایش این نعمت‌ ها در زندگی‌ شان می‌ شود. اما در مقابل افرادی که همواره به نداشته‌ هایشان می‌ اندیشند آنچنان اضطراب و استرسی به همراه دارند که هر روز وضعیت‌ شان نسبت به روز قبل بدتر خواهد شد.

موفقیت درونی

شکرگزاری به درگاه خدای مهربان نه تنها از دیدگاه اعتقادی قابل تحسین است بلکه از نظر علمی نیز اثبات گردیده که انسان‌ های شاکر زندگی آرام و موفقی دارند چرا که انسان جذب کننده بیشترین و شایع‌ ترین افکار خویش می‌باشد و اگر به زیبایی‌ ها و نعمت‌ های اطرافش بیندیشد،‌ نعمت‌ های بیشتری را جذب خود می‌نماید؛ پس با شکرگزاری‌ به درگاه خدای مهربان و تفکر درباره داشته‌های خود، موجی از نعمت‌ ها و برکات را به زندگی خود هدیه نماییم.

۵- از مشکلات استقبال کنیم. مشکلات، سازه‌ های یک زندگی موفق هستند به شرطی که نحوه رویکرد ما به آن نگرش حل مسئله باشد و در مقابل مسائل و مشکلاتی که در زندگی ما پیش می‌ آید همواره این سؤال را مطرح نماییم که «این رویداد برای ما چه پیام مثبتی داشته است؟» با چنین نگرشی، زندگی با مسائل و مشکلاتش معنای زیبایی پیدا می‌کند و در واقع موفقیت و پیروزی ما در صحنه زندگی، حل مشکلات اطرافمان می‌گردد.

بعضی از انسان‌ ها در هر فرصتی به دنبال مشکل می‌گردند، ولی انسان‌ های موفق در هر مشکلی به دنبال فرصت می‌گردند و به قول دیل کارنگی اگر تقدیر زندگی در مسیر آنها یک لیموترش هم قرارداد از آن شیرین‌ ترین شربت زندگی را تهیه می‌کنند و با عشق می‌نوشند. یادمان باشد که مشکلات دامنه ذهن ما را وسعت می‌بخشد و توانایی‌ های ما را برای رسیدن به پیروزی‌ های بزرگتر افزایش می‌دهد.

۶- دیگران را شاد کنیم .شادی و نشاط لازمه یک زندگی موفق و پویا است و اگر انسانی دارای روحیه مثبت نباشد نمی‌تواند در مواجهه با مسائل مختلف زندگی با تدبیر و اقتدار عمل کند. یکی از راههای کسب روحیه مثبت، ایجاد نشاط و شادی در دیگران است.

زمانی‌که ما مشکل فردی را حل کنیم در واقع آرامش و نشاط را به خود هدیه می‌دهیم و لذت خدمت به دیگران بیشترین نشاط را در ما ایجاد خواهد کرد. آنچه در روایات دینی ما نیز آمده است مؤید آن است که ما بایستی همواره با چهره‌ ای گشاده و خندان در جامعه حاضر شویم و با شاد کردن دل دیگران، زیبایی و مهربانی را در زندگی خویش جاری نماییم.

۷- کسب دانش و تکنیک‌‌ های مهارت‌ های زندگی. زمانی زندگی زیباست که زیبا زندگی کردن را آموخته و به آنها عمل کرده باشیم. دانش و مهارت‌های زندگی از جمله ابزارهای اساسی برای خلق یک زندگی موفق و زیبا می‌باشند. تا زمانی که ما ندانیم که با خود و اطرافیانمان چگونه رفتار کنیم، چطور انتظار داریم زندگی زیبایی داشته باشیم.

چکیده
انسان‌ های هدفمند و موفق همواره دنبال راهکارهایی می‌گردند تا با سرعت و کیفیت بیشتری اهدافشان را محقق و زندگی زیبایی را برای خود و اطرافیانشان مهیا نمایند. هدف‌ گذاری و برنامه‌ ریزی لازمه یک زندگی موفق و با نشاط است و افرادی که به دنبال خوشبختی و سعادت می‌ گردند قطعا باید برای رسیدن به این نعمت بیکران، هدفمند و با انگیزه حرکت کنند. همانطور که گفتیم یکی از انواع موفقیت، موفقیت درونی می باشد که همان احساس رضایت و آرامش درونی فرد است که برای رسیدن به آن راهکارهایی را بیان نمودیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشند.

پاسخ دهید