راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

آیا تا به حال نام شگفت انگیزترین کتاب های جهان را شنیده اید؟ شاید شما هم تا به حال متوجه این موضوع شده اید که وقتی به کتابخانه سر میزنید، قسمتی از قفسه های کتابخانه مختص یکسری کتاب با عنوان ها و طریقه نوشتن خاصی هستند، و برخی از کتاب ها دارای رمز و رازهای شگفت انگیزی هستند. ولی شما در مورد آنها اطلاعی نداردید. ما قصد داریم امروز برای شما شگفت انگیزترین و اسرار آمیزترین کتاب ها را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

جالب ترین کتاب های دنیا

۱- کتاب Codex Seraphinianus

این کتاب به زبان نامفهومی توسط یک مهندس معمار به نام «لوئیجی سیراوینی» نوشته و در سال ۱۹۸۱ میلادی منتشر شده است. تاکنون هدف از نگارش این کتاب مشخص نیست و طبیعتا طبقه بندی آن نیز براساس موضوع امکانپذیر نمی باشد. کتاب مجموعه ای از نقاشی های عجیب است که با دست خط خود نویسنده توضیحات نامفهومی درباره آنها داده شده است. کارشناسان نیز تاکنون موفق به رمزگشایی آن نشده اند، نوشتن کتاب سی ماه از نویسنده وقت گرفته است.

۲- کتاب Smithfield Decretals

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

کتاب شگفت انگیزتر دیگری را پاپ «گریکوریوس نهم» و به عنوان کتاب قانون کلیسا در قرون وسطا به نگارش درآورده است. این کتاب به روش غیر مرسوم نوشته شده و دارای محتوای عجیب است؛ برای مثال خرگوش های غول پیکری که انسان ها را سر می برند، موجودات افسانه ای و نقاشی های عجیب دیگری در آن به چشم می خورد که منطق روایی ندارند. این نقاشی و محتوای آن، کتاب گریکوریوس را از سایر کتاب های مشابه متمایز می کند.

۳- کتاب Soyga

نویسنده  این کتاب ریاضیدانی به نام (جان دی) است که در سال ۱۵۵۲ میلادی آن را نوشته است. او به عوامل روحی ایمان داشت. گردآوری و انتشار کتاب از سوی کتابخانه ی لندن انجام شده و قبل از انتشار آن در سال ۱۹۹۴, قرن ها گم شده بود. این کتاب چهل هزار نامه که به روش تصادفی مرتب شده اند را در برمی گیرد. گفته می شود که حاوی طلسم های جادویی است.

۴- کتاب prodigiorum ac ostentorum chronicon

این کتاب حاوی تعداد زیادی نقاشی است که به نوعی تاریخ مصور حیات بشر از آغاز زمان را به تصویر می کشد. بلایای طبیعی، زمین لرزه ها، برخورد شهاب سنگ با زمین و هیولاهای دریایی و… از موضوعات کتاب هستند. کتاب در سال ۱۵۵۷ نوشته شده است.

۵- کتاب The Story Of The Vivian Girls

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

این کتاب رمان عجیب و پیچیده ای از (هنری دارگری) است. او نگهبانی در ایالت شیکاگو آمریکا بود که کتابش پس از مرگ او کشف شد. کتاب مورد نظر شامل ۱۵ هزار صفحه است که شامل نقاشی های متنوع از دنیاهای خیال انگیز است.

از گران قیمت ترین تا پر رمز و رازترین کتاب ها

۱- گران ترین کتاب دنیا

لئوناردو داوینچی را همه ما با شاهکارهای میلیاردی هنری می شناسیم، با مونالیزا و شام آخرش ، اما او در دنیای کتاب هم رکورددار است ، شاید خود لئوی جوان هم فکرش را نمی کرد روزی کتابچه یادداشت شخصی اش چنین در دنیای امروز معامله شود، داستان از این قرار است که در سال ۱۹۹۴ در حراجی کریستی در نیویورک کتابچه او برای فروش عرضه شد، خیلی از کارشناسان احتمال می دادند که این کتابچه حدود ۵ میلیون دلار به فروش برسد اما واقعا هیچ کسی فکرش را نمی کرد در پایان این حراج چکش ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری برای آن ثبت شود یک نفر چنین پولی را پرداخت کند، البته چند روز بعد هم هاین شگفتی ها به پایان رسید وقتی اعلام شد این خریدار که این مبلغ را پرداخته است کسی نیست جز ثروتمندترین مرد جهان: آقای بیل گیتس!

۲- قدیمی ترین کتاب چاپی دنیا

وقتی صحبت از کتاب چاپی قدیمی به میان می آید قطعا باید این کتاب یک اثر مرتبط با ادیان باشد، قدیمی ترین کتاب چاپی جهان ۶۰۰ سال پیش از نسخه چاپی انجیل گوتنبرگ و ۸۶۸ سال پس از میلاد مسیح به چاپ رسیده است که از آن به عنوان قدیمی ترین کتاب چاپی جهان یاد می‌کنند: دیاموند سوترا. این کتاب متن گفتگویی ردوبدل شده میان بودا و یکی از شاگردانش است. برای چاپ این کتاب نشان‌های نوشتاری و تصاویر روی یک صفحه چوبی کنده‌کاری شده و سپس روی آنها را رنگ کرده و در نهایت روی کاغذ فشار داده‌اند.

۳- کوچکترین کتاب دنیا

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

احتمالا شما هم دارید تلاش می کنید تا تصویر این کتاب را ببینید! آیا واقعا می توانید این کتاب را ببینید؟ پاسخ قطعا منفی است، این کتاب اثری مینیاتوری با ابعاد ۷۴ در ۷۵ میلی‌متر است که مثل خیلی موارد خاص در ژاپن تهیه شده است و فعلا رکورد کوچکترین کتاب جهان را به نام خود به ثبت رسانده است. این کتاب به اسم «‌گل‌های فصول» دارای ۲۲ صفحه است و حاوی تصاویر گل‌ها همراه با توصیف آنهاست که در فونت یک‌دهم میلیمتر چاپ شده است. ناشر این کتاب (Toppan Printing) برای چاپ آن از تکنیکی استفاده کرده که در صنعت چاپ اسکناس استفاده می‌شود.

۴- پرشمارش ترین کتاب جهان

نوبتی هم که باشد بالاخره نوبت به انجیل می رسد، اثر چاپی و مقدس دین مسیح که البته دارای چند رکورد است، از جمله پرشمارش ترین که البته مجموع شمارگان آن فقط قابل تخمین است و عدد دقیقی درباره آن وجود ندارد. آن طور که در کتاب رکوردهای گینس آمده است تاکنون بین ۲ و نیم تا ۵ میلیارد نسخه از انجیل چاپ شده است. جالب است بدانید هر سال نزدیک به ۲۰ میلیون نسخه جدید نیز به این مجموع افزوده می‌شود. انجیل همچنین رکورد بیشترین تعداد ترجمه‌ها را در اختیار دارد. این کتاب به بیش از ۲۵۰۰ زبان ترجمه شده است.

۵- پرخواننده‌ترین رمان جهان

حتما شما هم مانند من فکر می کنید اکنون نوبت هری پاتر است، اما در اشتباه هستید، بیش از چهار قرن است که داستان دن‌کیشوت میلیون‌ها خواننده در سراسر جهان را به وجد آورده و الهام‌بخش هنرمندانی در حوزه های مختلف از جمله پیکاسو بوده است. دن‌کیشوت اثر میگل سروانتس، نویسنده اسپانیایی تا سال ۲۰۱۷، حدود ۵۰۰ میلیون بار چاپ شده است. برای مقایسه بد نیست بدانید که شمارگان کل مجموعه هفت جلدی داستان‌های هری پاتر تا به حال ۴۰۰ میلیون نسخه بوده است.

۶- ضخیم ترین کتاب جهان

راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان

قطورترین کتاب جهان با ضخامت ۳۲ سانتی‌متر دربرگیرنده تمامی داستان‌های خانم مارپل به قلم آگاتا کریستی است (۱۲ کتاب و ۲۰ داستان کوتاه). این کتاب در سال ۲۰۰۹ در ۵۰۰ نسخه توسط انتشارات Harper Collins منتشر شد.

۷- اسرارآمیزترین کتاب جهان

این کتاب دانشمندان زیادی را کلافه کرده است: دست‌نوشته‌های ووینیچ که دربرگیرنده نقاشی‌های عجیب و غریب از جمله تصاویر گیاهان ناشناخته است و با الفبایی ناآشنا نگاشته شده است. نویسنده کتاب ناشناس است و خلق آن احتمالا به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد. گفته می‌شود که این کتاب جزو دارایی‌های رودلف دوم (امپراتور رم مقدس) بوده است. در سال ۱۹۱۲ ویلفرد ووینیچ(عتیقه‌شناس مشهور انگلیسی و کلکسیونر کتاب) این اثر مهم را در ایتالیا خرید و با خود به آمریکا برد. این کتاب رمان عجیب و پیچیده ای از (هنری دارگری) است. او نگهبانی در ایالت شیکاگو آمریکا بود که کتابش پس از مرگ او کشف شد. کتاب مورد نظر شامل ۱۵ هزار صفحه است که شامل نقاشی های متنوع از دنیاهای خیال انگیز است.

چکیده 

ما در این قسمت از مقاله شگفت انگیز ترین و پر رمز و راز ترین کتابها را برای شما بیان نمودیم. چون میدانیم، اکثر مردم در مورد این کتابهای جهان اطلاعی ندارند. و در این مقاله با کهن ترین کتاب جهان انجیل گوتنبرگ آشنا شدیم. امیدواریم از بیان مطالب راز شگفت انگیز ترین کتاب های جهان لذت برده باشید، از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید